Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!


Eleny2

Recommended Posts

καλησπερα καντινου η βανιαειμαι .Λοιπον εγω εκανα εισαγωγη στερεας τροφης στο Σταυρο απο 4 μηνων ξεκινησαε με κρεμα βανιλια και λιγ αργοτερα σουπα πολτοποποιημενη με πατατα καροτο κολοκυθι στη πορεα βαλαμε και αλλα λαχανικα καθε φορα και απο κατι νεο για να ξερουμε σε εριπτωση αλλεργιας .Αλατι βαζεις πολυ λιγο οταν το μαγειρευεις ποτε απο πανω εκτος το αυγο που θελει λιγο , λαδι μια κουταλια με δυο σε ολο το φαι εινα καλο . Το ελαιολαδο το ριχνεις οταν το φαι ειναι ετοιμο /Εμεις ντοματα βαλαμε 7 μηνων και αυγο φαγαμε στο 8 και γιαουρτι παλι 8 μηνων το ψαρι μονο το δωσαμε στο χρονο.Το πορτοκαλι το βαλαμε λιγο λιγο στον 5 μηνα μαζι με τα άλλα φρουτα .Η εισαγωγη τροφης ειανι πολυ σημαντικη καινα το παιδ καποιες στιγμες δεν θελει μπορει να μην πειναει αν μπορεις και άλλαζεις τα γευματα κακο δεν ειναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΟΧΙ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙΣ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ. ΔΟΚΙΜΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ ΤΗΝ ΣΟΥΠΑ ΑΝ ΦΑΕΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΑΓΕ. ΑΛΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΑΛΑΤΙ 18 ΜΗΝΩΝ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΛΙΓΟ ΨΩΜΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ! ΔΕΝ ΠΝΙΓΕΤΑΙ! ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΤΡΩΓΑΜΕ ΜΠΡΙΑΜ ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΛΙΓΟ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΚΙ ΑΛΛΟ! ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΤΑ ΛΕΘΩ ΠΟΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα βλεπαμε ταινιουλα...

μοσχαρι μου εχει πει κατρινα 70-100γρ στην μεριδα και βαζω πλεον με το ματι περιπου τοσο.

μου εχει καθε μερα κρεας ή κοτοπουλο με διαφορους συνδιασμους. δημητριακα μου εβαλε στον 7ο αλλα ψωμακι δεν του εχω δωσει ακομα..λιγο μπισκοτακι που και που στην απογευματινη κρεμουλα.

εκει που τρελαθηκε ητανε το καρπουζι αλλα οχι λιωμενο κομματι απο το πιρουνι μας! μεχρι και κομματι εκοψε το φαφουτακι μωρε απ οτην μανια του να το ρουφαει!!! πλακα ειχε!!!!

πορτοκαλι και εμεις βαλαμε λιγο χυμο στην φρουτοκρεμα του.

εμενα τωρα τρωει ολο του φαγακι δηλ. το πιατακι του που εχω υπολογισει γυρω στα 200μλ. αλλα δεν τον πολυπιεζω απλα θελει τραγουδακι και παιχνιδακια γιατι του την δινει η πολυ ωρα στην καρεκλα!

δεν εχω παραπονο παρολο που στην αρχη ετρωγε με το ζορι σχεδον τωρα ολα καλα..ειναι και με τις μερες το υβεβαια οπως ολοι μας!

οτι βαζω το βαζω επι 3 ημερες και βλεπω για αλλεργια. ντοματα χωρις φλουδα και σπορια και μιας και κατρινα σε αφηνει ο γιατρος γιατι δεν βαζεις τωρα που ειναι ακομα εποχης?;)

παντως και φαι που εχω δωσει απογευμα π.χ. εχθες που εφαγε μακαρονακια το βραδυ ειπιε μονο 100μλ(οπως και σημερα)κοιμηθηκε γυρω στις 10 και ενω τον ταισμα αλλα 150 στον υπνο του στις 12.30 ξυπνησε ρε γμτ κανονικα στις 6.30! γιατι βρε πουλακ ιμου κυριακατικα στις 6.30?????????????????????

μεσοβδομαδα βολευει αλλα το σαββατοκυριακο ειναι...εντωμεταξυ ξυπναει κανονικα..παιζουμε φωναζει ολο το πακετο:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

αλατι δεν βαζω καθολου και λαδακι στο αλεσμα μια κουταλια. αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού εφόσον έτσι της αρέσει, ακολούθησέ το!Απλά τα φρούτα είναι όξινα και είναι προτιμότερο το πρωί...Το ρύζι δεν είναι ζυμαρικό...

Αλάτι μία πρέζα και λάδι 2 κουταλάκια που τρώει στη μερίδα της...

Βέβαια όταν έχει κρέας λιγότερα. γιατί το μοσχάρι ''βγάζει''...

Από εβδομάδα θα προσθέσω μακαρόνια, τραχανά, φακές, αστράκι και κριθαράκι...Ευτυχώς να υπάρχει εναλλαγή...

Μια χαρά λοιπόν η κορούλα σου!Για το άλεσμα να ρωτήσεις τον γιατρό...

Veni καρπούζι ε;;;Γέλιο θα είχε...Έχεις δίκιο για τη ντομάτα...

Από εβδομάδα με μακαόνια κοφτό και μοσχάρι...Επίσης και τουρλού σκέφτομαι...

Βάνια μπράβο...Νωρίς όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΤΟ ΤΡΩΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ!

ΟΤΑΝ ΤΡΩΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ!:angry:

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ Η ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ! ;)

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΡΑΤΑΩ ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!

ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΤΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΨΑΡΕΥΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΜΟΥ Ή ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΨΑΡΑΔΕΣ!

ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΕΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και πάλι!:) Εμείς φάγαμε μοσχάρι με αρακά και πατατούλα!;)

Καντινού μικρούλα δεν είναι ακόμη για να μην αλέθεις;;;Ίσως λιγότερο άλεσμα αλλά καθόλου;;;Δεν ξέρω...

Πάντως με ενδιαφέρει να μου πεις τί σας είπε για το άλεσμα ο γιατρός σας...

ΥΣ.κοτόπουσα;;;ΜΜΜΜΜ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ. ΜΙΑ ΔΩΚΙΜΗ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΑΜΕ. ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΛΕΣΩ.ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΤΡΩΓΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΦΑΓΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΑΛΕΣΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το αποτολμώ...Από 10ο μήνα μάλλον...Βέβαια δεν ξέρω τί θα πει και ο γιατρός μας...Καλή όρεξη!

Χαιρετώ!Επίσης πάω για φαγητό...Λιμοκτόνησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΦΑΓΑΜΕ!!!:laugh: ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΡΥΖΑΚΙ. ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΤΑ ΑΛΕΣΑ. ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΦΑΓΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΕΣ. ΔΕΝ ΠΝΙΓΗΚΕ. ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΩΚΙΜΑΣΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΛΕΣΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΓΚΡΙΝΙΑ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΒΥΖΙ! ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΑΥΤΟ! ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΔΕΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΟΥΠΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΕΤΡΩΓΕ. ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑΜΕ. ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΩ. ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΤΡΙΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis molis teliosame tora to meshmeriano fagaki 4.30(kserw argisame)

efage prwth fora mosxaraki kai to kata xarike!!!!

to ebala mesa sta laxanika tou patata-karoto-kolokithi-mosxari-lady-zomos mosxariou.

afise mono 3 koutalitses giati den mporose alo na faei .!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο στον μπεμπούλη σας!

Πόσο έφαγε Αφροδίτη;;;Εμένα έχει 2 ημέρες εκτόξευσε πολύ...

200!Μήπως είναι πολύ;;;Έπειτα κοιμάται για χώνεψη...

''ποντικάκι'' του έδωσες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai pontikaki xixixixi

giro sta 200 kai mena para 3 koutalies :woohoo:

mia xouftitsa kreas gia arxh mexri na shnithisei an kai to blepw mia xara merida gia tora den nomizw na thn ayksisw gia arketous mhnes gia n mporw na bazw perissotera laxanika .

kai mena koimate tora kai tha ksekourastw kai egw giati olhmera ekana douleies .

tora pou tou ftiaxnw fagaki exw eksantlithei olh mera magireuw gia ekeinon gia emas shnexeia aplita kai to upolipo spiti .....ouf paw na ksaplosw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΔΩΚΙΜΑΣΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΟΥΠΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΡΥΖΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΟΛΛΟ!ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΦΑΓΑΚΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΟΥΠΙΤΣΑ,ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΡΥΖΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΕΣΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΦΑΓΗΤΑ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΩΣΕΧΩ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ. ΒΛΕΠΟΥΜΕ! ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΕΤΡΑΤΕ ΜL? ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ? ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ!:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

.....ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΕΤΡΑΤΕ ΜL? ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ? ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ!:huh:

καντινου μου καλημερα!!

πανω στο multi εχει χαραγμενο μετρητη απο κει καταλαβαινεις ποσο ml ειναι!φιλακια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς όπως ανέφερε η ΜΙΤΣΙ!:);)

Όχι αλεσμένα τελικά κάποια;;;Μάλιστα...Μπράβο...

Την επόμενη εβδομάδα θα σου αναφέρω και νεότερα από εμάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑ, ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΝΙΓΕΤΑΙ! ΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ?ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΤΑ ΑΛΕΘΩ! ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΑΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕΣΑ. ΑΥΤΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

εμεις δυστυχως λογω ευαισθητου στομαχιου ακομη αλεσμενα τρωμε αλλα του δινω πο και που μπουκιτσες απο διαφορα φαγητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ, ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΕΘΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΙΣ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ ΠΑΛΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ! ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΤΡΙΝΑ, ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ! ΕΦΑΓΕ ΛΙΓΟ.ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρόνια με κιμά αλεσμένα? Κάνει?

Ρε κορίτσια εμένα δεν μου τρώει. Η βανίλια δεν της αρέσει με το ζόρι την τρώει περίπου 100γρ. Φρούτα πόσα γραμμάρια τρώνε τα δικά σας? Γενικά τί πρόγραμμα έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...