Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει γυναικεία φιλία;


neni86

Recommended Posts

Το υπέρτατο αγαθό της ζωής

είναι Η ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!

Δεν υπάρχει πιο σπουδαιό «πράγμα»

από το να μοιράζεσαι, με την κολλητή σου

τις φίλες σου, τους φίλους σου,

τις αλήθειες σου..........!!!

Η μαμά μου είναι super αλλά έχει την κολλητή της

και τις φιλενάδες της,,

ο άντρας μου είναι καταπληκτικός

αλλά έχει κ´αυτος τους κολλητούς του...

Δόξα τον Θεο!

......Μόνο μέσα από την φιλία νιώθει κανείς ολοκληρωμένος

και μπορεί να δωθεί ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ κ στους υπόλοιπους

ρόλους της ζωής (μαμά, μπαμπάς, σύντροφος...)

Να σας πω κ την αλήθεια μου,

φοβάμαι τους ανθρώπους που ΔΕΝ έχουν φίλους,

που αποκαλούν τις φίλες «φίδια»

και που δεν έχουν νιώσει ποτέ πως είναι να μοιράζεσαι

την ψυχή σου, ΧΩΡΙΣ ανταλλάγματα

και .....μοιρολατρούν κατηγορώντας

«τις άλλες».........

Μοναδικό αγαθό Η ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Και υπάρχει «πραγματική» αλλά ξεκινάει

από ...εμάς!!!

Δεν θα μπορούσα να σκεφτώ την ζωή μου αλλιώς...

Είναι αξία που μου έμαθε να σέβομαι η οικογένεια μου

και τους ευχαριστώ γί´αυτο!!!

Καλημέρα σε οοοοοοοοολες μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειμαι γενικα "ρομαντικη" και εχω τρελη αναγκη να εχω την αισθηση οτι εχω φιλους και οχι γνωστους... για τους οποιους βεβαια γινομαι χαλι να με πατησουν

Ειμαι πλεον 37 χρονων και κατεληξα στο σημειο οτι ναι υπαρχει φιλια μεταξυ των γυναικων αλλα μονο με την παροδο των χρονων και αφου εχεις περασει πολλα και εχει δοκιμαστει μπορεις να πεις με σιγουρια οτι αυτη ειναι η κολλητη σου

στο σχολειο ημασταν 4 κοριτσια, μετα χαθηκαμε λογω διαφορετικων ωραριων - εγω δουλευα , αυτες σπουδαζαν και ξαναβρεθηκαμε στο γαμο μου μετα απο 10 χρονια περιπου... ε ήταν σαν να μην περασε μια μερα!!!!

επισης πιστευω και στη φιλια μεταξυ αντιθετων φιλων.... εχω καλους φιλους με τους οποιους μπορω να συζυτησω τα παντα - και περνω και καλες συμβουλες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari συμφωνω!!!!!!

Βεβαια ζωη ειναι αυτη..συμβαινει φιλοι να μας προδωσουν οπως και ερωτικοι συντροφοι...δε σημαινει οτι κατεβαζουμε τα ρολα σε νεες σχεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω οτι υπαρχει γυνακεια φιλια αλλα ειναι σπανια οπως και γενικοτερα οι σχεσεις στις μερες μας,κι εγω δυστυχως ως τωρα βλεπω τις ''φιλες'' να εξαφανιζονται και πιο πολυ εχω εσας να πω καποια πραγματα,σιγουρα καπου ισως φταιω αλλα βαρεθηκα τους ανθρωπους που ξεχνανε τοσο ευκολα,χανονται και πανε οπου τους βολευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari συμφωνώ μαζί σου από την πρώτη σου λεξούλα μέχρι την τελευταία τελεία. δε μπορώ να διανοηθώ τη ζωή μου χωρίς τις φίλες μου, χωρίς τις κολλητούλες μου.. νιώθω πάρα πολύ τυχερή στη ζωή μου στο θέμα τις φιλίας.

Έχουν περάσει παρά πολλές φίλες από την ζωή μου. Στα παιδικά , στα σχολικά, στα φοιτητικά χρόνια.. Υπήρξαν και κολλητες πολλές από αυτές.. απλά για λίγο. Μετά λόγω περιστάσεων απλά χωρίστηκαν οι δρόμοι μας, άλλες πόλεις, άλλες ζωές. Δεν μαλώσαμε, συνέχιζουμε να μιλάμε εως τώρα, και να βρισκόμαστε και να τα λέμε, πάντα με χαρά.

Έχω όμως δυο σταθερές αξίες εδώ και χρόνια. Δύο ΚΟΛΛΗΤΕΣ.

Με τη μια είμαστε φίλες από τα παιδικά μας χρόνια, δλδ πάνω από 20 χρόνια, ξέρει τα πάντα για την ζωή μου, και ειλικρινά μου τα θυμάται καλύτερα από μένα. (Σήμερα έχει γενέθλια, της έχω παραγγείλει τουρτίτσα σχέδιο μωρό, έκπληξη, σε λίγες μέρες κλείνει και τον 3 μήνα της εγκυμοσύνης της.. να φανταστείτε όταν έκανε το τέστ πρώτα σε μένα το είπε. "Κλείσε" μου λέει να πάρω και τον άντρα μου.. ) και με τον άντρα της έχουμε γίνει φιλαράκια, και φυσικά και οι άντρες μας μεταξύ τους.

Το άλλο αστεράκι μου το γνώρισα τυχαία, δι'αλληλογραφίας όταν είχα βάλει, πιτσιρικά, θα έχει καμιά 15 αριά χρονάκια,(πωω πως περνάνε!) αγγελία σε περιοδικό για να κάνω νέους φίλους. Φυσικά από τότε αν και μας χωρίζουν αρκετά χιλιόμετρα βρισκόμαστε με την πρώτη ευκαιρία που θα μας δωθεί, μιλάμε καθημερινά οπωσδήποτε είτε στο τηλ είτε στο msn.

Είναι πάντα εκεί για να με ακούσουν να με βοηθήσουν να μου δώσουν λύσεις, να με καθυσηχάσουν, να είναι με το μέρος μου αν εχω δίκιο, αλλά και να μου λένε την αλήθεια όταν έχω άδικο. Να θυμώνω μαζί τους και αυτές μαζί μου, να συμφωνώ ή να διαφωνώ μαζί τους, να γελάω, να τους λέω τα εσώψυχα μου αυτά που δεν λέω ούτε καν στο ευατό μου.. να τους δίνομαι και να μου δίνοντε απεριόριστα και αναιδιοτελώς! Αν συνεχίσω να μιλάω δεν θα φτάσει ολόκληρο το forum.

Ήδη πολλά έχω γράψει, Αξίζει όμως αυτό το θέμα πολλές συζητήσεις!

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε στη ζωή μου Α. και Π.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ MARIMARI. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών. Εμείς είμαστε αυτές που θα την "θρέψουμε" και θα την "στηρίξουμε" με τα λόγια και τις πράξεις μας...

Είμαι πολύ ευτυχισμένη που έχω 3 αδερφές, την κουνιαδα μου, την ξαδερφούλα μου,την κουμπαρούλα μου, την μανούλα μου και την πεθερούλα μου που ξέρω οτι σε ότι χρειαστώ θα είναι δίπλα μου και όπως μου το έχουν αποδείξει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες...

Φυσικά και την πρωτιά κατέχει ο αντρούλης μου!!!!!

Φίλες έχω πάρα πολλές...κολλητές όμως μόνο όσες ανέφερα παραπάνω και μου αρκούν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΦΙΛΙΑ,ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΟΣΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ.ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ.

ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΗ;;ΤΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΜΟΝΗ ΜΟΥ.

ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΦΙΛΕΣ,ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΠΕΝΔΥΩ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΩΡΑΚΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ.

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΣΤΑΘΗΚΑ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ ΑΝ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΛΛΗΤΗ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΕΜΑΘΑ ΠΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΕΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ!!!ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ!!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΚΡΕΣ ΣΟΥ!!!ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ!!!ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ,ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΝΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑ ΕΓΩ..ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΤΗ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΖΩΗΣ!!!!ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ.ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΕΣ.ΑΙΣΘΑΟΜΑΣΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΒΡΑΔΥΑ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΜΑΖΙ.ΜΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΙΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ!!!ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΕ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ!!!ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΕΤΡΕΞΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ!!ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΛΕΙΝΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ!!!!!!ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΚΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!ΕΚΕΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ!!!ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ!!ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙΠΟΤΕ..ΟΥΤΕ ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΗΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ!!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ!!ΤΟΝ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΩ!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΕΓΚΥΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!!ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ!!!ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ,ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΙΣΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΙΚΡΑΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!!!ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ!!!ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ¨ΑΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,Η ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ?"ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!!!

ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΣΤΕΝΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ!!ΛΕΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΠΛΗΓΩΘΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πιστεύω στην πραγματική φιλία.

Εάν κάποια φίλη μου με ζηλεύει ή θέλει το κακό μου αυτό θα φανεί από την πρώτη στιγμή αλλό τώρα εγώ να μην θέλω να το δω.

Έχω φίλες από το σχολείο. Όποτε τις χρειάστηκα ή με χρειάστηκαν είμασταν η μία δίπλα στην άλλη. Έχουμε κάνει ότι κουμπαριές υπάρχουν!!! Δεν είναι όλες από την ίδια παρέα και αυτό μάρέσει πάρα πολύ!

Οι κοπέλες που γνώρισα μετά το σχολείο κάποιες το 'έπαιζαν' φίλες αλλά ευτυχώς το καταλάβαινα νωρίς και έπαιρναν στην κυριολεξία 'σουτ' από την ζωή μου. Είμαι καλή, γίνομαι χαλί να με πατήσεις αλλά αν καταλάβω ότι πας να μου την κάνεις πισώπλατα γίνομαι πολύ σκατά (σκορπιός!!).

Σε γενικές γραμμές υπάρχουν φιλίες απλά πρέπει να το ψάξουμε πολύ πριν κανουμε κάποιον φίλο μας, αλλιώς τον κρατάμε σαν 'γνωστό' μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

οχι!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο Χ Ι!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ(ΟΛΕΣ ΣΕ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΦΑΝΕ:angry: !!!)

ΕΙΧΑ ΦΙΛΕΣ-ΦΙΔΙΑ!ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΙΛΙΕΣ!:(

Καλα βρε Μαρινιω...Πριν προλαβω να διαβασω παρακατω μου εκανε τοση εντυπωση η απαντηση σου!!!!

Τοση απογοητευση????

Και αν ολες ζηλευουν κ θελουν να μας φανε...Τοτε τι γινεται>???Ολες εμεις ειμαστε οι καλες κ οι αλλες οι καργιες??? :P

Ή κ εμεις ειμαστε καργιες κ δεν το καταλαβαινουμε???

Καλε εμπιστευσου λιγο παραπανω τους ανθρωπους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ!!!ΕΧΩ ΦΙΛΕΣ ΟΧΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΔΩΣΑΝΕ !!!ΠΟΤΕ!!ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΕΣ!!!!!!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΗΠΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΡΑΒΕΣ;;;;;ΑΣ ΨΑΧΤΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΚΑΡΤΟΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενδιαφέρον θέμα...:)

Προσωπικά θεωρώ ότι δεν υφίσταται αληθινή φιλία μεταξύ γυναικών!

Οι γυναίκες είναι εκ φύσεως ανταγωνιστικές και ιδιαίτερα ζηλιάρες!

Για να ευδοκιμήσει μία φιλία θα πρέπει να είναι και οι δύο γυναίκες εξίσου καλλιεργημένες, ικανοποιημένες από τη ζωή τους, ιδιαίτερα να έχουν αυτογνωσία...

Οι γυναίκες πάντοτε στην απέναντι θα παρατηρήσουν κάτι και θα ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΚΙΩΣΟΥΝ!πχ. εμφάνιση,οικογένεια, οικονομική κατάσταση, εργασία, προσωπικότητα...

Αληθινή φιλία υφίσταται μόνο στη διάρκεια των νεότερων χρόνων...

Όταν η αθωότητα κυριαρχεί στις ψυχές...

Οι εμπειρίες μου είναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ πολλές...

Είμαι γενικότερα ανεκτικό άτομο αλλά επιθυμώ τα όρια και το σεβασμό...

Διατηρώ πολλές γνωριμίες αλλά ΦΙΛΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ!

Ο καλύτερος φίλος μου είναι ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ!Τα πάντα γνωρίζει,

τα πάντα εμπιστευόμαστε!Επίσης η μητέρα μου και ο ΑΔΕΡΦΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!

Ευελπιστώ μελλοντικά να ανατραπεί αυτή η άποψη και να γνωρίσω την αληθινή φιλία...:)

Αν και είμαι απόλυτη, ότι η γυναίκα δοθείσης ευκαιρίας θα σου την φέρει...:woohoo:

ΥΣ.εδώ έχω μία φίλη καλή :) και θεωρώ ότι αν είχαμε άμεση επαφή θα εξελισσόταν σε ΤΡΟΜΕΡΗ ΦΙΛΙΑ!:) :) :)

Ήδη μοιραζόμαστε πολλές σκέψεις μας...και αγωνίες...:)

Την φιλώ!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΦΙΔΙΑ , ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ!!ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΛΑ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ!!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zouzounitsa

Διατηρώ γνωστές, ίσως φίλες;;;από το δημοτικό και το πανεπιστήμιο...

Ωστόσο θεωρώ ότι ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ...η αληθινή φιλία...

Αν βέβαια η οπτική είναι διαφορετική ίσως θεωρήσεις ότι ΝΑΙ είναι φιλία...

Αλλά όχι αληθινή...ανιδιοτελής και ειλικρινής...

Οι γυναίκες είμαστε ανταγωνιστικές σε όλα!:woohoo:

Ακράδαντα το πιστεύω...

Και απόλυτα θεωρώ ότι φιλία τέτοια δεν υφίσταται!

Μακάρι σύντομα να διαψευστώ!

ΥΣ. κάποτε ένας καθηγητής μου με ρώτησε:τον άντρα σου θα τον άφηνες μία ημέρα με την καλύτερή σου φίλη;;;Θεωρούσε ότι οι γυναίκες ΩΜΑ το αναφέρω...ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΝΤΑ ΠΟΝΗΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!ΕΓΩ ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΘΑ ΜΕ ΠΟΥΛΟΥΣΑΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ, ΣΥΝΕΒΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!!ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΕΚΟΨΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΟΙΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ 3ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ, ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ!!! ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ!!!ΣΕ ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

κοπελα μου εμενα η καλυτερη μου φιλη ειναι η ξαδερφη μου!οταν ειναι συγγενεις θελει το καλο σου!αλλιως την εβαψες!απλα δεν το αναφερω!γιατι αλλο φιλη αλλο συγγενεισ!

πεσ μας και εσυ!γιατι το εθιξες αυτο το θεμα??? ουτε εσυ εχεις φιλη καλη????:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGW PISTEYW OTI YPARXEI OXI OTI DEN THN EXW PATHEI ALLA HMOYN POLY MIKRH TOTE... TWRA EINAI ALLIWS EXW MIA FILH POY PRAGMATIKA GNWRIZEI TA PANTA GIA MENA OPWS K EGW. AKOMA K TWRA POY EIMASTE MAKRYA DEN ALLAZEI KATI:P :P GNWSTES EXEIS POLLES FILH AN EXEIS THA EINAI MONO MIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NENI MOY Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΙΛΗ.ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!ΕΧΩ ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΖΗΛΕΙΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.ΟΧΙ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕΡΟΣ!ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΖΗΛΕΥΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΩΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ.

ΜΑΡΙΑΝΤ ΜΟΥ ΕΓΩ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΕΙΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!ΑΧ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ Θ'ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βεβαια μπορεί να υπάρξει φιλια αναμεσα σε γυναικες..

μιλαω πάντα για πραγματική φιλια, ανιδιοτελή , χωρις μικροτητες και εγωισμους..

εγω εχω δυο τετοιες φιλες και δε νομιζω ότι χρειαζονται περισσοτερες..

Φιλες με την ευρεια εννοια του ορου εχω πολλές , γυναικες τις οποιες εμπιστευομαι, εκτιμω, με εκτιμουν και υπάρχει μια αρμονια και ισορροπία στις σχεσεις μας..Στενοχωριεμαι πάρα πολύ που οι δυο αυτες φιλες μου ειναι ακομα ελευθερες και μονες..

Το μοντελο φιλη - φιδι σεν το γνωρισα αυτοπροσωπως στη ζωη μου γιατι μαλλον ή απεφευγα τις κακοτοπιες ή σταθηκα πολύ τυχερη..

Κοριτσια η ζηλια αναμεσα στις γυναικες ειναι αναμενομενη..όταν γινεται φθονος όμως καταντα επικινδυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysoyla έγραψε:

[Κοριτσια η ζηλια αναμεσα στις γυναικες ειναι αναμενομενη..όταν γινεται φθονος όμως καταντα επικινδυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η φιλια γενικοτερα ειναι ενας ανεκτιμητς θησαυρος που οποιος το εχει ειναι πολυ τυχερος στη φιλια ομως πρεπεινα παιρνεις αλλα καινα δινεις .Η φιλια ειναι ενα γραμματιο το οποιο αν δνε το πληρωσεις εγκαιρα θα διαμαρτυρηθει και το χρεος θα ειναι πολυ μεγαλο θα σουβαφησει σημαδια για μια ζωη .Απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου ειχα τις παιδικες μου φιλες την μιτση την αργυρω την ειρηνη τη Σουλα μεναμε ολες μαζι στην ιδια πολυκατικια ατελειωτες ωρες παιχνιδιου και ατελειωτες ωρες καβγαδων ,Στο γυμανασιο γνωρισα τις παντοτινες φιλες αυτς που ειναι για μαι ζωη αυτς που μοιραζεσε τα παντα τα ρουχα τα καλυντικα τα μυστικα καιμερικες φορες και τα αγορια (καποια απο τις φιλες μου τα εφτοιαξε με το πρωην της αλλης αλλα με την ευχη τη πρων ).

Περασαν τα χρονια και στη επαγγελματικη μου ζωη γνωρισα επισης τη Στελλα η οποια με παντρεψε και την βουλα και τη ματουλα και την αννα και τη κατερινα .

Καποια στιγμη η αργυρω με την ειρην μετακομισαν ημουν 23 χρονων σαν σηερα θυμαμαι τοκλαμα που κανμε δεν αποχωριζομασταν και δσαμε ορκο αιωνια ςφιλια ςη οποια διατηρειτε αλλα δεν βλεπομαστε συχνα αλλα τις αγαπω και τις νοιαζομαι .Μμε τη Μιτση δυστυχως οι δρομοι μας χωριστηκαν επελεξε να ειναι απεναντι μου καιοχι διπλα μου ποτε δνε καταλαβα τ γιατι δεν με πειραζει να ειναικαλα .Με τις φιλες απο τα χρονια του γυμανσιου ειμαστε ακομα αμζι συναντιομαστε και ηταν σαν χτες που το ξενυχταγαμε η καθε μια εχει τα διακ της αλλα οταν η μια χρειαστι την αλλη σε χαρα η λυπη ειναι εκει .

Απο τις παρακατω φιλες στην επαγγελματικη σμου ζωη κρατησα μονο την αννα και την κατερινα οι άλλες εφυγαν μολις μρτακομισα να ειναικαλ θελω μονο αυτο .

Η στελλα η κουμπαρα εφυγ σαν να μην υπηρχε ποτε προσπαθησε να με πληγωσει αλλα δεν τα καταφερε τωρα ειμαι δυνατη δεν εχω αναγκη απο εκδικηση δνε ιαμι Θεος γιανα την κρινω μαλιστα ειπα δνε θελω αλλαες φιλες ειμαι πλουσα αυτες που εχω ειναι μια ζωη και θελω να ειναι καλα ακομα και εκεινες που για καποιους λογους δεν ειναι πια κοντα εγω ειμαι χαρουμενη γιατι εγεινα ενα ισσοροπημενο ατομο .

Ναι υπαρχουν αληθινες φιλες αλλα υπαρχουν και ζηλιαρες το χεριμας αποκλειστικα ειναινα δουμε τι θελουμε μια φιλη η μια επενδυση ενα αντικειμενο για συλλογη ;

ναναι καλ ολες καινα θυμαστει ακομα καιμακρια σας θα ειμαι διπλα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και στις μέρες μας πλέον οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων έχουν δυσκολέψει καθώς ο καθένας δυστυχώς κοιτάει πια το συμφέρον του, ωστόσο μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία ακόμα και μεταξύ γυναικών όπου συνήθως πάντα υπάρχει κάποια αντιζηλία έστω και ενδόμυχη.

Εγώ έχω φίλες που τις αγαπάω πολύ, τις στηρίζω και με στηρίζουν στις δύσκολες στιγμές, κολλητή όμως έχω μόνο μία την οποία μπορώ να εμπιστεύομαι απόλυτα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...