Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει γυναικεία φιλία;


neni86

Recommended Posts

Κορίτσια ανοίγω θέμα..χωρίς πολλά λόγια έχετε και μπορείτε να εμπιστευτείτε γυναίκες φίλες σας;Έχετε μια κολλητή που θα μπορούσατε να πείτε και την πιο κρυφή σας σκέψη;

Έναν άνθρωπο που δεν σας έχει πληγώσει;

Με απόλυτη ειλικρίνεια και αμείωτο το ενδιαφέρον μου σας προσκαλώ να συζητήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο Χ Ι!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ(ΟΛΕΣ ΣΕ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΦΑΝΕ:angry: !!!)

ΕΙΧΑ ΦΙΛΕΣ-ΦΙΔΙΑ!ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΙΛΙΕΣ!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΕΘΙΞΕΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΘΑ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ ΕΔΩ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω παιδικες φιλες ομως απο τοτε που παντρευτηκαμε δεν βλεπομαστε τοσο συχνα και δεν τα λεμε ολα οπως τοτε...εγω παλι ειμαι τετοιος ανθρωπος που ακομη και με ενα ξενο θα συζητουσα τα προβληματα μου αδιαφοροντας αν ετσι δημοσιοποιω την προσωπικη μου ζωη.

Οποτε για να επιστρεψω στο θεμα μας ,εχω καποιες φιλες που βλεπομαστε καθε μηνα 2 φορες,μιλαμε στο τηλεφωνο καθε μηνα 2 φορες,τι να προλαβω να πω?ομως οταν εχω προβλημα προσωπικο και μη,τις τηλεφωνω αν και δεν λαμβανω και καμια σοβαρη συμβουλη.περισσοτερο κουτσομπολιο κανουν και μαζευουν υλικο για να συζηταν με τους αντρες τους.Η δικη μου καλυτερη φιλη ειναι η μαμα μου και μονο αυτη εμπιστευομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ μου μην μου εκνευρίζεσαι.Σωστά,τι να τους κάνεις τους εχθρούς αν έχεις τέτοιες φίλες.Πάντως τρεις απαντήσατε και οι τρεις αρνητικές απαντήσεις δώσατε.

Για να δούμε στη συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose25 είσαι από τις τυχερές εσύ λοιπόν.Μπράβο σου κοπέλα μου που βρήκες από εδώ μέσα έναν άνθρωπο να μπορείς να πεις μια κουβέντα.Χαίρομαι να ακούω τέτοια.

Άντε,να γνωριστείτε και από κοντά,επιβάλλεται νομίζω.Φιλιά και στις δυο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω πως υπαρχει!Εχω φιλες πραγματικες που μου σταθηκαν και τις σταθηκα!φυσικα και υπαρχουν διαφωνιες και διαπληκτισμοι,αρκετες φορες μαλιστα!Ισως και καμμια φορα να υπηρξαν και ιχνη ζηλειας,το θεωρω ανθρωπινο να γεννηθουν καποια στιγμη και τετοια χαζα συναισθηματα,ομως μπορουμε πιστευω με την αυτογνωσια μας να τα εκμηδενισουμε!Σημασια εχει να ειμαστε ειλικρινεις χωρις ομως να γινομαστε αγενεις!Οπως ολες οι ανθρωπινες σχεσεις ετσι και η φιλικες απαιτουν σεβασμο στην προσωπικοτητα του αλλου,ευγενεια και ανιδιοτελες δοσιμο!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μου,να σου πω την αλήθεια και εγώ μόνο την μαμά μου έχω αλλά και πάλι πόσα να μπορώ να εμπιστευτώ και σε αυτή;

Είναι αλλιώς να μπορείς να έχεις ένα άτομο στην ηλικία σου ή έστω εκεί κοντά και να μπορεί να σε καταλάβει,να σε νιώσει και να μην σκέφτεται άλλα,να είναι πραγματικά δίπλα σου.

Αυτές οι καταστάσεις με τις φίλες που περιγράφεις έχω και εγώ αλλά δεν με βοηθάνε και πια έχω πάψει να ασχολούμαι μαζί τους αφού δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος στην ουσία.

Σε φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neni86 έγραψε:

Μαρινιώ μου μην μου εκνευρίζεσαι.Σωστά,τι να τους κάνεις τους εχθρούς αν έχεις τέτοιες φίλες.Πάντως τρεις απαντήσατε και οι τρεις αρνητικές απαντήσεις δώσατε.

Για να δούμε στη συνέχεια.

κοπελα μου εμενα η καλυτερη μου φιλη ειναι η ξαδερφη μου!οταν ειναι συγγενεις θελει το καλο σου!αλλιως την εβαψες!απλα δεν το αναφερω!γιατι αλλο φιλη αλλο συγγενεισ!

πεσ μας και εσυ!γιατι το εθιξες αυτο το θεμα??? ουτε εσυ εχεις φιλη καλη????:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβόννη είσαι τυχερή αν έχεις τέτοιες φίλες,ανθρώπους να σε καταλάβουν και να σου συμπαρασταθούν.

Είσαι το χαμόγελό μας σε αυτό εδώ το ποστ.

Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου,Μαρινιώ μου,ούτε εγώ έχω κάποια φίλη.Έθιξα αυτό το θέμα γιατί δεν έχω έναν άνθρωπο να εμπιστευτώ,να πω την αλήθεια μου,τους προβληματισμούς μου,την χαρά μου.Αλλάζει η ζωή μου,σε λίγο καιρό θα επισημοποιήσω την σχέση μου και εκτός από εσάς εδώ δεν έχω καμιά άλλη να νιώθω την ανάγκη να της πω.

Διάφορες φίλες υπάρχουν αλλά εγώ δεν τις εμπιστεύομαι.Φιλί γλυκό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neni86 έγραψε:

Αργυρώ μου,να σου πω την αλήθεια και εγώ μόνο την μαμά μου έχω αλλά και πάλι πόσα να μπορώ να εμπιστευτώ και σε αυτή;

Είναι αλλιώς να μπορείς να έχεις ένα άτομο στην ηλικία σου ή έστω εκεί κοντά και να μπορεί να σε καταλάβει,να σε νιώσει και να μην σκέφτεται άλλα,να είναι πραγματικά δίπλα σου.

Αυτές οι καταστάσεις με τις φίλες που περιγράφεις έχω και εγώ αλλά δεν με βοηθάνε και πια έχω πάψει να ασχολούμαι μαζί τους αφού δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος στην ουσία.

Σε φιλώ.

Ετσιν ειναι νενι μου.κι εγω ετσι τη κοβω τη δουλεια να γινεται.μαλλον με τα χρονια δεν θα λεμε τιποτα ουσιωδες και απλα θα βγαινουμε μεμ τους αντρες μας παρεα ενιοτε!:P

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΩΝ. ΝΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ! ΤΙΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΚΡΥΦΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ. :angry: ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ.:dry: ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΧΕ, ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΨΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΦΙΛΙΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΟΟΟΟΟΟΛΑΑΑΑΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neni86 έγραψε:

Κοπέλα μου,Μαρινιώ μου,ούτε εγώ έχω κάποια φίλη.Έθιξα αυτό το θέμα γιατί δεν έχω έναν άνθρωπο να εμπιστευτώ,να πω την αλήθεια μου,τους προβληματισμούς μου,την χαρά μου.Αλλάζει η ζωή μου,σε λίγο καιρό θα επισημοποιήσω την σχέση μου και εκτός από εσάς εδώ δεν έχω καμιά άλλη να νιώθω την ανάγκη να της πω.

Διάφορες φίλες υπάρχουν αλλά εγώ δεν τις εμπιστεύομαι.Φιλί γλυκό.

kai egw eimai sthn idia fash me sena!kai den exw kamia fili kolliti na to moirastw!distixws:(

alla den peirazei!ksereis exoume thn anagki na kseroume pws den imaste monoi se kapoia asxima pragmata..

opws auto to na min exeis mia kali fili!kai emena me parigorei kapws pws kai kapoies alles kopeles to niwthoun auto!

alla sigoura Den einai h lisi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ.ΑΠΛΩΣ,ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΤΥΧΗ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΦΙΛΗ.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΔΙΑΨΕΥΣΤΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΙΛΗ ΕΔΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΖΗΛΙΕΣ Κ.Τ.Λ.RΟSΕ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και υπαρχει γυναικεια φιλια απλως μερικες φορες την ψαχνουμε σε λαθος ατομα....υπαρχουν ατομα που δεν ταιριαζουν με μας αλλα για τους αλφα βητα λογους δεν το βλεπουμε και πιστευουμε οτι θα ευδοκιμησει η φιλια!!!!!!!!

συμφωνω με την φιλη Ανθη ειναι κατα ενα μερος τυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ

ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΑΝΟΙΧΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ

ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ...ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ ΜΟΛΙΣ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΑ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΝΕΚΡΙΝΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ

(ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΗΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ

ΤΡΕΙΣ).

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ... ΛΕΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ... ΜΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ

ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ...

ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με την Ανθή, όσο σημαντική είναι η γυναικεία φιλία τόσο σημαντική είναι και η σχέση με τον συντροφό σου.

Εγώ προσωπικά πιστεύω στην γυναικεία φιλία. Οι κολλητές μου είναι 3αδελφές με τις οποίες μπορώ να συζητήσω τα πάντα. Τις εμπιστεύομαι και τις αγαπώ. Με έχουν στηρίξει πολλές φορές στο παρελθόν το ίδιο κι εγώ.

Με την μια γίναμε κουμπάρες, μου βάφτισε την κόρη, και οι άλλες δυο μετακομίσανε σε άλλη πόλη. Δεν φαντάζεστε κορίτσια πόσο πολύ μου λείπουν....είναι οι αδελφές που δεν έχω....πάντα είναι στο μυαλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Δεν θελω να ειμαι απολυτη,Σιγουρα καπου θα υπαρχει,μονο που δεν το εχω δει και να ειμαι ειλικρινης δεν θελω!Εχω γνωρισει πολλες φιλες και παιδικες που ειχαν γινει σχεδον αδερφες αλλα οι γυναικες παιρνουν τον δρομο τους πανε οπου παει ο αντρας τους και ξεχνανε ευκολα,κλεινουν ευκολα την πορτα,ενω οι αντρες ειναι αλλιως....

Προτιμω φανατικα τους αντρες φιλους εστω την παρεα....το ποσο γελιο ριχνω και τι καλα περναω δεν περιγραφεται,γιατι για μενα αυτο εχει σημασια,ουτε το κουτσομπολιο ουτε τι ψωνισα!Αυτα που θελω να πω εχω την μανουλα μου και μια πολυ καλη μου θεια οπως επισης και τον αντρουλη μου ....

Και να μην ξεχασω και την αγαπημενη θειουλα μου εδω απο το μαμυ την οποια την αγαπω πολυ κι ας μην βλεπομαστε και μιλαμε καθε μερα!Αυτα μου αρκουν.

Φιλακιαααα σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών. Δύσκολο αλλά υπάρχει. Ειναι αυτός ο ανταγωνισμός που δεν αφήνει τις γυναίκες να βιώσουν υπέροχα συναισθήματα.

Εγώ έχω μία πραγματική φίλη. Δεν υπάρχει ίχνος ανταγωνισμού και κόμπλεξ. Είναι υπέροχος άνθρωπος και η καλοσύνη της ξεχυλίζει από παντού. Είναι μία σχέση 15 χρόνων που έχει δοκιμαστεί στο πέρασμά τους.

Τίποτα δεν μας χώρισε. Τίποτα δεν μας άγγιξε. Ο κόσμος να χαλούσε, προτεραιότητά μας ήταν η φιλία μας. Τα τελευταία χρόνια ζει πολύ μακριά, αλλά η απόσταση δεν υπήρξε μεταξύ μας. Την έννιωθα πάντα δίπλα μου. Στηρίζουμε η μια την άλλη στις αγωνίες μας και στις λύπες και χαιρόμαστε με τη χαρά της άλλης.

Είναι υπέροχος άνθρωπος! Εύχομαι να είναι πάντα ευτυχισμένη και να είναι πάντα υγιής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΙΑ ΦΙΛΙΑ!

ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 18 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!ΕΙΝΑΙ Κ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΨΕ....Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ-ΚΟΛΛΗΤΕΣ...Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ ωραίο θεματάκι! Για να είμαι ειλικρινής, έχω καεί από "φίλες" ουκ ολίγες φορές!

Η πιο αγαπημένη μου φίλη ever, μία Κρητικοπούλα, που με πολύ μεγάλη μου συγκίνηση μας πάντρεψε κιόλας, χωρίς να έχω μάθει ποτέ το γιατί, "με πέταξε" έξω από τη ζωή της, εκτός προετοιμασιών του Γάμου της, που τόσο πολύ λαχταρούσα να ήμουν κοντά της όταν πρόβαρε νυφικό (που εγώ δεν διαννοούμουν να διαλέξω νυφικό χωρίς να το δει εκείνη!)..... που δεν μας έδωσε ποτέ το προσκλητήριο της γιατί ποτέ δεν προλάβαινε για μένα..... που ποτέ δεν μας κάλεσε στο καινούργιο της σπιτικό, ενώ συνεχώς καλούσε κόσμο.... που παρεξηγήθηκε όταν, χρόνια πριν, παραιτήθηκα από συνάδελφος του άντρα της, επειδή δεν υπήρχε τουαλέτα (έφευγα από το σπίτι στις 6.30΄ το πρωϊ κι επέστρεφα μετά τις 3 το μεσημέρι..... επομένως αντιλαμβάνεστε.....) κι όμως...... την σκέφτομαι ακόμη! Μου λείπει φοβερά! Το Νοέμβρη κλείνουμε 20 χρόνια φιλίας!!!!! Αν και τώρα πια...... ποιά φιλία?????? Πόσα χρόνια έλειπε η κοπέλα στο εξωτερικό, πέρασε καλοκαίρια και καλοκαίρια στα Χανιά, κι όμως πάντοτε επικοινωνούσαμε! Δε χαθήκαμε ποτέ! Ούτε το Λονδίνο μας χώρισε, ούτε το Παρίσι!!!! Τελικά δυστυχώς.... έχουμε να μιλήσουμε 1 χρόνο στο τηλέφωνο, της έχω στείλει άπειρα e-mails, όπου της ζητάω να με δει, έστω για 10΄ γιατί και οι 2 οφείλουμε εξηγήσεις η μία στην άλλη..... αλλά...... δεν...... και με πονάει πάρα πολύ όλο αυτό! Δεν πειράζει, ας είναι καλά κι ας είναι ευτυχισμένη!!!!!

Κι άλλη μία φίλη με "έχει κάψει" με την κυριολεκτική έννοια της λέξης! 2-3 χρόνια μεγαλύτερή μου, υπήρξε περίοδος που είχαμε άριστες σχέσεις και τη θεωρούσα αδελφή μου, μιλούσε στη μάνα μου, αν ήθελα να ζητήσω κάτι και ντρεπόμουν..... περνάγαμε καλά και με τον άντρα της, που είναι και γ..... τα παιδιά..... και ξαφνικά..... δεν ήρθε στο Γάμο μας!!! Δεν μας ευχήθηκε ποτέ! Ούτε δια τηλεφώνου! Γιατί????? Δεν ξέρω...... αυτό που ξέρω είναι πως "μας έθαβε" στη μάνα μου!!!!! Μεγάλη πίκρα μιλάμε..... Κάποια στιγμή, χρόνια μετά, της τηλεφωνώ και μαθαίνω πως έχει ένα κοριτσάκι 11 μηνών. Παιδεύτηκε πολύ για να την κάνει κι είχε ήδη μείνει έγκυος άλλη μία φορά κι απέβαλλε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, καθώς το πρόβλημα των πολυκυστικών που από μικρή είχε, είχε επιδεινωθεί πολύ! Δεν ξανασυναντηθήκαμε.... τον άντρα μου δεν τον ενδιέφερε να τα ξαναβρούμε μαζί τους κι έτσι..... γιατί όμως μου λείπει????

Κι από άλλες φίλες έχω καεί, αλλά αυτές οι 2 πονάνε ακόμη..... Τέλος πάντων, επειδή "το κούρασα" το πράγμα λιγάκι και θα σας κούρασα κι εσάς, να σας πω πως ναι, υπάρχει γυναικεία φιλία, αλλά δύσκολα βρίσκεις σήμερα την απόλυτη φίλη! Πάντα, από δω κι εμπρός, είμαι πολύ επιφυλακτική στις σχέσεις μου-φιλίες μου γενικότερα! Όσο ζω όμως..... η Ξανθούλα και η Τζένη θα είναι πάντοτε "οι αδελφές μου"!!!! Η καλύτερη μου φίλη τώρα ξέρετε ποιά είναι?????? Η συννυφάδα μου!!!!!! Μας ενώνει ένα "κοινό κακό"......... η πεθερά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...

ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΜΑΙ ΑΝ ΝΟΙΩΣΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ,ΕΙΧΑ 2 ΔΙΔΥΜΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ..Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΣΕΡΝΩ(ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΑΠΟ 50 ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΓΑΝΕ Κ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΕΣ )ΕΚΕΙΝΕΣ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΣΑΝ ,ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΛΙΓΟ ΜΑΛΘΑΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥΣ,ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ...ΤΩΡΑ,8 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΜΙΑ(Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ)ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΤΟΤΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ(ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΑΥΤΟΣ(ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΕΥΑΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ)ΜΕΝΟΥΛΕ ΛΙΓΑ ΣΤΕΝΑ ΠΙΟ ΠΕΡΑ Κ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ,ΔΕ ΤΗΣ ΕΧΩ ΕΥΧΙΘΕΙ,ΔΕ ΜΕ ΠΗΡΕ ΚΑΝ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΣΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ(ΤΗ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΕΓΩ)..ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΙ,ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΠΛΑΤΕΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΚΟΜΕΝΟΥΣ,ΠΟΥ ΖΗΤΑΓΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΤΙΠΟΤΑ.......

ΤΩΡΑ,ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΤΗΣ ΤΑ ΛΕΩ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ,ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕΙ,(ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ)ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΟΠΩΣ Κ ΕΓΩ..ΓΙΑΥΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΠΑΝΤΡΕΨΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΕ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟΣ(ΔΕ ΤΗ ΠΟΛΥΧΩΝΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΩΣΣΟΥ Κ ΤΟΥ ΤΗ ΛΕΕΙ) ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕ ΧΩΝΕΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΟΜΑΙ...

ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΤΡΕΣ,ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΟΥΣΑΝ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ Γ ΑΥΤΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ...ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΙΑ,ΑΠΛΑ Η ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΓΥΝΑΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ (Κ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ)ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ...

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΠΟΥ Μ΄ΑΓΑΠΑΕΙ,ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ,ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ,ΔΕ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ...ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ..Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.

ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ,ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΞΕΝΟΙ,ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΔΙΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕ Ο ΘΕΟΣ,ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΑΣ...

ΑΛΛΑ ΟΧΙ,ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ....

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...