Μετάβαση σε περιεχόμενο

eimai egkuos i oxi??


nansu

Recommended Posts

an exw silavei tote pou nomizw....itan maios....8a eimai peripou 78 imeron!!!neura exw kai egw para polu neuriazw xwris logo!!!den kserw ti na pw...gia tin grami den kserw pantws mia fili mou kai i ksaderfi mou tin eixan i apo ton 2 i 3 mina den 8umamai kala...den kserw ti na upo8eso!!!:-(....se euxaristw polu pantws maraki gia tis euxes sou!!!:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κι απο μενα!να σε ρωτησω κατι βρε νανσου,τον πρωτο μηνα που σου ηρθε περιοδος μετα ειχες κανενα συμπτωμα πχ πρησμενο στηθος,συχνοουρια κτλ ή ολα τα εχεις αντιληφθει πως συμβαινουν τον τελευταιο μηνα;;λιγο περιεργα ολα αυτα.βεβαια εχω ακουσει κι εγω πως υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος με περιοδο αλλα πωψς αυτη η περιοδος δεν εχει καμια σχεση με οσες ειχες ως τωρα ως προς τη ροη δηλ.

οσο γι αυτη την γραμμη που λες πρωτη φορα την ακουω

ευχομαι ευχαριστα νεα να εχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι τώρα το είδα. Δε μας τα είπες αυτά στο άλλο post. Εδώ μιλάμε για τρανταχτά συμπτώματα.

Σου εύχομαι όντως να είσαι και να μας ενημερώσεις γρήγορα να χαρούμε κι εμείς ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία στη χοριακή σου πουλάκι μου! Μακάρι να σε "αναστατώνει" ένα μπεμπάκι έτσι!!!! Υπομονή και να προσέχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου σου εύχομαι κι εγώ να το έχεις πιάσει το μπεμπε!! όσο για την ηλικία σου, είναι όμορφο να γίνεται κανεις γονιός νωρίς αρκεί να είναι συνειδητοποιημένος. Τον τελευταίο καιρό μου έχουν συμβει διάφορα κια έχω διαβάσει τόσα απο τις κοπέλες εδω που έχω καταλάβει ότι τα συμπτώματα δεν είναι και ο καλύτερος τρόπος για να καταλάβουμε αν είμαστε έγκυες. Περίμενε λοιπόν την χοριακή πριν ενθουσιαστείς και πριν αρχίσεις να κάνεις σχέδια. Γνώμη μου πάλι είναι πως αν δεν είσαι έγκυος ( πράγμα που δεν εύχομαι) πήγαινε σε ένα γυναικολόγο και εξήγησέ του αυτές τις αλλαγες στην περίοδο σου. Ακριβώς επειδή είσαι πολύ μικρή αυτές οι αλλαγές μπορεί να συμβαίνουν γιατί ακόμα ο οργανισμός και το σώμα σου διαμορφώνονται. Θυμάμαι ότι όταν ήμουν στην ηλικία σου έγιναν δραματικές αλλαγές στο σώμα μου . Αν είσαι κάτω απο 20 είσαι ακόμα στην εφηβεία. Και πάλι συγγνώμη αν σε απογοητεύω απλά έχε αυτά στην ακρη του μυαλού σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!Είμαι καινούργια στην παρέα.Προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε μπεμπάκι εδώ και τρείς μήνες.Τους δυο πρώτους μήνες τίποτα,δεν έτυχε να έρθουμε σε επάφή τις γόνιμες μέρες.τελευταία περίοδο είχα 22/7 και σε επαφή ήρθαμε 3/8 και 4/8.Την επόμενη της επαφής άρχισε να με πονάει πολύ το στήθος και έχω διαφανή υγρά.αυτά τα συμπτώματα τα έχω πριν την περίοδο αλλά 4-5 μέρες πριν.Ξέχασα να πώ οτι εχω κύκλο 24-26.Θέλω να ρωτήσω αν και με αυτά τα συμπτωματα υπάρχει περίπτωση να είμαι εγκυος η είναι απλά πρόωρη περίοδος,αν μετράμε τη μέρα που μας έρχεται η περίοδος και αν επηρεάζει τις προσπάθειες το οτι ανεβάινω σε μηχανή,και οτι καπνίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε ολα τα συμπτωματα που λες..ημουνα εγκυος και το διαπιστωσα στον τεταρτο μηνα..ειχα επισης ευαισθησια στις μυρωδιες και πονους στη μεση

Το αιμα της δηθεν περιοδου ηταν που μου εδιωχνε ολες τις υποψιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σου Νανσυ, τι γινεται σημερα? πιστευω πως να εχεις περιοδο αλλα να εισαι εγκυος ειναι σπανια περιπτωση, αν και συμβαινει αυτο! λογω της αλλαγης της ροης κτλ στην περιοδο σου αυξανονται οι πιθανοτητες. γενικα ομως η περιοδος επηρεαζεται απο διαφορους παραγοντες, οπως αποτομη αλλαγη στις καιρικες συνθηκες, ταξιδι, διακοπες, αγχος, μελαγχολια, καταθλιψη, υπερβολικη γυμναστικη ή δουλειες στο σπιτι, ξεκινημα στο γυμναστηριο, αλλαγη στη σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου..............................................................οποτε ολοι αυτοι οι παραγοντες που επηρεαζουν την περιοδο ειναι παααρα πολλοι!

ειμαι τωρα 6 βδομαδων και οταν ειχα καθυστερηση εκανα 2 τεστ του φαρμακειου και βγηκαν και τα 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ο κυκλος μου ειναι σταθεροτατος, 26-28 μερες. το ενα τεστ το εκανα την 28η μερα και το δευτερο την 33η μερα!!! τελικα εκανα αιματολογικη που εδειξε πως ημουν 4 βδομαδες! οποτε ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΥΤΑ!!!...

οσο για τα συμπτωματα, δεν ειχα τιποτα παρα μονο το στηθος μου. το ενιωθα πιασμενο και νομισα στην αρχη(πριν κανω τα τεστ)πως πιαστηκα απο το συστημα κλιματισμου...μεσα-εξω ιδρωμενη κτλ. στη συνεχεια, δηλαδη την 5η και τωρα 6η βδομαδα, με γαργαλανε οι ρωγες μου εντονα, και ποναει το στηθος μου παρα πολυ! ολα μου τα σουτιε δεν με φορανε πλεον! μεγαλωσε το στηθος μου...ασε που ηδη ειχα αρκετο...

τα υπολοιπα συμπτωματα που ειχα ειναι πονακια κατω χαμηλα, ακριβως οπως στην περιοδο.

η συμβουλη μου ειναι να μην ενθουσιαζεσαι ετσι ωστε ειτε να ενθουσιαστεις οταν παρεις τα αποτελεσματα της αιματολογικης, ειτε να μην απογοητευτεις!!!

καθε επιτυχια σου ευχομαι!

και μακαρι και'συ εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΗ έγραψε:

Γειά σας κορίτσια!Είμαι καινούργια στην παρέα.Προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε μπεμπάκι εδώ και τρείς μήνες.Τους δυο πρώτους μήνες τίποτα,δεν έτυχε να έρθουμε σε επάφή τις γόνιμες μέρες.τελευταία περίοδο είχα 22/7 και σε επαφή ήρθαμε 3/8 και 4/8.Την επόμενη της επαφής άρχισε να με πονάει πολύ το στήθος και έχω διαφανή υγρά.αυτά τα συμπτώματα τα έχω πριν την περίοδο αλλά 4-5 μέρες πριν.Ξέχασα να πώ οτι εχω κύκλο 24-26.Θέλω να ρωτήσω αν και με αυτά τα συμπτωματα υπάρχει περίπτωση να είμαι εγκυος η είναι απλά πρόωρη περίοδος,αν μετράμε τη μέρα που μας έρχεται η περίοδος και αν επηρεάζει τις προσπάθειες το οτι ανεβάινω σε μηχανή,και οτι καπνίζω.

AKRIVWS TA IDIA!!!KAI EMENA 22/7 TELEYTAIA KAI KYKLO 26 IMERWN!!!!IRTHA SE EPAFH 1,2,3/8 KAI EXW YGRA TSIMPIMATAKIA KAI PRISMENH KOILITSA:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ μου δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος. Περίοδος δεν έρχεται στην εγκυμοσύνη, πόσο μάλλον εσένα που σου ήρθε 3 φορες...Μπορεί να έχεις αίμα ενώ είσαι έγκυος, όταν πχ γίνεται η εμφύτευση του ωαρίου στη μήτρα γύρω στις 7-10 μέρες μετά την επαφή. Μετά μπορεί να έχεις λίγο αίμα σε άσχετες φάσεις και αυτό δείχνει ότι ίσως κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη σου και πρέπει οπωσδήποτε να πας στο γιατρό.

Αυτές οι αιμορραγίες όμως δεν έρχονται με τη συχνότητα της περιόδου, δηλ μια φορά το μηνα!

Θέλεις να μας περιγράψεις πως ήταν η "περίοδος" που είχες εσυ? Ερχόταν μαζί με αδιαθεσία και πόνους περιόδου και απλά είχε λιγότερο αίμα? Κρατούσε κανονικά 4-5 μέρες και μετά από περίπου 1 μήνα ξαναρχόταν?

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστάκι του φαρμακείου σήμερα ώστε να μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα τη χωριακή? Αν όντως είσαι 3 μηνών δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δείξει....η UCG σου θα είναι πάνω από 1000 μονάδες και το εστ ανιχνεύει από 50 κ πάνω με 99% αξιοπιστία...

Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά, γράψε μας νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ, όντως έχουν δίκιο τα κορίτσια. Πόσων χρονών είσαι; Γιατί είδα που σου λένε ότι είσαι πάρα πολύ μικρή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑPIS EΣΥ ΚΑΤΑΛΆΒΕΣ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΗΝΩΝ;;;ΚΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ;;;

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ.ΣΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΚΤΛ;;;

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕ;;;

ΠΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eimai 19 xrwnon....exw polu sta8ero kuklo kai panta mouerxotan otan eprepe mexri prin treis mines...i periodos mou erxotan xwris ponakia peripou me 7 i 10 meres ka8isterisi...kai itan to polu 3 meres...me ligo aima kai periergo xrwma...gia egkumosini kai periodo kserw oti ginete exw dei polla paradeigmata alla den vazw kai ton eauto mou mesa....den kserw ti na skeftw...!!!:-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το τεστ του χημειου που εκανα εδειξε την χοριακη μου 918!!! ενω ακριβως πριν εκανα 2 τεστ του φαρμακειου και εδειξαν ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!

καμια φορα, επειδη ΘΕΛΟΥΜΕ να ειμαστε εγκυουλες, δημιουραμε μονες μας τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης στον οργανισμο μας... ηρεμησε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι μερικές φορές δημιουργούμε μόνες μας τα συμπτώματα. Το λεγόμενο ανεμογκάστρι που λένε.

Όσο για την ηλικία σου, αυτό γλυκειά μου δεν είναι ηλικία, είναι βαθμός για απολυτήριο!!! (δεν είναι δικό μου, μην παίρνω και τον έπαινο!!!). Ακόμα είσαι νινί. Αν δεις ότι η περίεργη περίοδος συνεχίζεται, ρώτα το γιατρό σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to 8ema einai oti den exw logo oute na fovamai alla oute kai i8ela na meinw egkuos....den egine diladi skopima...opote den einai 8ema oti 8elw na meinw egkuos kai ta exw dimiourgisei moni mou ola auta!!!den edina simasia mexri pou mou to prose3an kai mou to eipan...kai meta proseksa kai egw tis allagges....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, δεν έχει να κάνει μόνο με το ότι θέλεις. Δηλαδή, από τη στιγμή που το έχεις στο μυαλό σου, μπορεί να προσέχεις πράγματα που να μοιάζουν με τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Κι εγώ παλιότερα, πριν παντρευτώ, μερικές φορές που είχαν τύχει κάτι ατυχήματα, όχι και πολύ επικίνδυνα, αλλά πάλι, αγχωνόμουν, και σκεφτόμουν ότι μπορεί και να είμαι έγκυος. Βέβαια, ήταν το τελευταίο πράγμα που ήθελα, αλλά διάφορα συμπτώματα που είχα, τα ερμήνευα ως συμπτώματα εγκυμοσύνης!!!!!!!

Τώρα, ό,τι και να λέμε, θα μάθουμε μετά τη χοριακή! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai den antilego...giauto kai den eimai sigouri an eimai...giati lew oti einai perietgo na exw kai periodo kai na eimai kai egkuos...den to bgazw ap'eksw omws...twra perimeno tin deutera gia tin xoriaki!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...