Μετάβαση σε περιεχόμενο

eimai egkuos i oxi??


nansu

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nai eimai mikri!!!exw sxesi 4 xronia kai arravwniasmeni miso xrono peripou!!!!den to perimenoume auto to mwraki!!alla an eimai 8a xarw para polu giati ta latreuw ta paidia kai pisteuw oti 8a allaksei polu tin zwi mas mia mikri fatsoula!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ειμαι μανουλα απο τα 24.μικρη σε γενικες γραμμες.ειναι ωραια να εισαι μικρή μανα.αν κ θα ακουσεις διαφορα.κ αν εισαι εγκυος.γάμος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skeftomastai na kanoume politiko kai meta gamo kai vaftisei mazi!!!efoson to 8eloume kai oi duo polu den mas noiazei ti lene!!!eidi mou elegan gia ton arravona oti eimai mikri kai ola auta!!!alla exw ma8ei oti 8elw polu na kanw kati den akouw kanenan!!!!na sou zisei to paidaki sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι διδυμάκια και ειναι 2 κοριτσάκια.καλα κανεις.ετσι πρεπει να κανουμε.να σκεφτομαστε παντα πρωτα την οικογενεια μας.εχω παει σε γαμο κ βαπτιση μαζι.ωραια ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw paei kai egw itan wraia kai emena mou arese!!!!!ax na sou zisoun!!!euxomai na ginw kai egw manoula!!!apo ta simptomata exw tin entiposei oti eimai!!!mipws exeis na mou peis kapoio simptoma esu na me voi8iseis ligo???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναγουλες φουλ.ζαλάδες φουλ.δεν μπορουσα να φαω λογο αναγουλας ομως.κουραζομουν ευκολα.κ ημουν με ενα λεκανακι διπλα.εμενα τα συμπτωματα ηταν πιο εντονα επειδη ηταν διδυμη κυηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw kai anagoules...zalades oxi toso...sixnoouria full polli full omws...kai trww para pollu kanonika geumata 5 tin imera asxeta me ta gluka sokolates kai alla diafora!!!!!!fovamai mipws bgei arnitiko giati nomizzw oti eimai kai 8a stenaxwri8o meta!!!!kala kserw oti exw olo to xrono mprosta mou alla ksereis pws einai otan nomizeis kai meta den eisai!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansu γεια σου!!

εγω το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν η καθυστερηση ( όχι φοβερη//8 μερες )

και η συχνοουρια!!αν δεν το προσπαθουσαμε εν θα το ειχα καταλαβει καν!!

όσο για τη μαυρη γραμμη,εγω δεν εχω καν!!

κανε ενα τεστ και μια χοριακη..

τα καλυτερα αποτελεσματα ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ, σου εύχομαι να είσαι έγκυος!!! Απλά, μην ενθουσιαστείς τρομερά, για να μην απογοητευτείς!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, αφού σου έρχεται και η περίοδος, είναι λίγο επίφοβο. Αν και, δεν είναι μία και δύο οι περιπτώσεις εγκύων που τους ερχόταν η περίοδος κανονικά. Να μην πω για μια γνωστή μου που πήγε στο νοσοκομείο με πόνους στην κοιλιά και της είπαν ότι είναι έγκυος και γεννάει!!!!! Δεν κάνω πλάκα!!! Σοβαρά, έγινε πριν λίγο καιρό. Της ερχόταν η περίοδος κανονικά, άντε να μην της ερχόταν τους τελευταίους μήνες!

Κι εγώ είχα ενθουσιαστεί τον προηγούμενο μήνα, που είχα μεγάλη καθυστέρηση και μου βγήκαν τα δύο τεστ του φαρμακείου θετικά, αλλά τελικά δεν ήμουν. Απογοητεύτηκα φοβερά, αλλά τώρα πάλι στον αγώνα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena tous proigoumenous 3 mines erxotan me ka8isterisei alla den itan opws itan...kai auto to mina exw 1 mera ka8isterisei!!giauto kai egw fovame...apla vlepw simptomata kai simadia sto soma mou...opws tin mauti grammi pou lene katw apo ton afalo kai i lekani mou exei anoiksei ligo....kai paxainw pou emena mou itan polu duskolo para polu diskolo!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είσαι, σου το εύχομαι με όλη σου την καρδιά!!! Αλλά και να μην είσαι, δεν έγινε και τίποτα!!!!!!! Να είστε καλά και να προσπαθείτε, χε χε.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΕΣ 2 ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ !!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ!!!!!!!!!!!! ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ??? ΔΙΤΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ..ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...!!!!!!!!!ΠΩΠΩ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό ήξερα..... Είχαν βγει θετικά, αλλά με πολύ αχνή γραμμή. Μπορεί να ήταν και βιοχημική κύηση, δεν ξέρω, όμως, και δε θα το μάθω ποτέ...

Πάντως, αυτό το μήνα δεν ξέρω αν θα το αντέξω να κάνω και πάλι τεστ φαρμακείου, αλλά από την άλλη, ούτε και στο χημείο θα το αντέξω να πάω, είναι πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εμένα μιας φίλης μου της είχαν βγει αρνητικά τα τεστ του φαρμακείου, της είχαν βγει αρνητικές οι αιματολογικές, της ήρθε περίοδος (για λίγες μέρες και με ελάχιστο αίμα βέβαια) και ήταν έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansu mou kalispera!!!!katarxin sou euxomai na exeis moraki afou to theleis tooooso polu....tha perimenoume me anipomonisia na mathoume neakia...:laugh: :laugh: :laugh:

tha sou dwsw omws mia filiki sumvouli...ola auta ta simptomata pou perigrafeis nomizw oti einai ligo noris gia na ta exeis..i grammi as poume erxetai polu meta...opws kai to soma allazei polu argotera..ennow lekani kai entoni allagi stin koilia..einai toso mikro more to sporaki...pou akoma einai noris gia ola auta pou perigrafeis...

ego eimai stin 14 evdomada..kai aporw kai lew pou einai i koilia mu oeo????ase....mono stithos..kai neura...skotwnw...alitheia...!:laugh:

tha perimenw neakia sou!!!!sou euxomai na eisai!!!!:laugh: :laugh:

se :laugh: filw!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...