Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ


Recommended Posts

κοριτσακια μου ηθελα να ρωτησω εσας που ισως γνωριζετε σχετικα με τον προγεννητικο ελεγχο.εγω το μονο που εχω κανει ποτε ειναι τεστ παπ και κολπικο υπερηχο τα οποια ηταν καλα.ομως για να κανεις περεταιρω εξετασεις πρεπει να στο πει ο γιατρος σου;ξερετε τι περιλαμβσνουν και τι ειδους εξετασεις ειναι;αιματολογικες;επιδη ακουω διαφορες περιπτωσεις που υπηρχαν προβληματα λογω καποιων π.χ ανεβασμενων τιμων ορμονων κλπ.εχω φοβαμαι γιατι εχω 2 διαπιστωμενες ατυχεις κυησεις.μια με 103μοναδες χωριακη και μια με 10 μοναδες χωριακη μετα απο δευτερη περιοδο τον ιδιο μηνα.ενημερωστε με σας παρακαλω πολυ σχετικα με το θεμα αν γνωριζετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κελυ

να υποθεσω απο αυτα που διαβαζω οτι προγεννητικο ελεγχο θεωρεις καποιες εξετασεις πριν μεινεις εγκυος

γιατι κ εγω ανεβασα ενα τετοιο θεμα αλλα για καποιες εξετασεις που κανεις μολις συμπληρωσεις την 11η εβδομαδα κυησης και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου,μου είχε πει να κάνω έναν προγεννητικό έλεγχο όταν αποφασίσαμε να κάνουμε παιδάκι για να είμαστε σίγουροι πως όλα είναι καλά.Απ'ότι θυμάμαι έκανα αιματολογικές εξετάσεις για να δούμε τις ορμόνες και μου πήραν και κολπικό υγρό...αυτά.Ελπίζω να βοήθησα:)

Να σημειώσω πως και γω είχα μια αποβολή και παρόλα αυτά όταν ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω τις εξετάσεις για να δούμε αν ευθύνεται κάτι γι'αυτό εμείς με τον άντρα μου αποφασίσαμε να ξαναπροσπαθήσουμε και αν είναι ο Θεούλης να μας το δώσει και να μας το αφήσει θα το κάνει αν πάλι όχι εκείνος ξέρει καλύτερα από μας...και σήμερα είμαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...