Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ....


Recommended Posts

Γλυκιά μου, μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω...

Είσαι τόσο νέα που σίγουρα θα γίνεις μανούλα!

Εσύ... ένας τόσο θετικός άνθρωπος... μην επιτρπέψεις στον εαυτό σου να σε κυριέψει η στενοχώρια!!!

Όσο για τη δουλειά...

Εφόσον θέλεις να δουλέψεις, γιατί δεν εξηγείς στον ανδρούλη σου οτι το έχεις ανάγκη...

Ψάξε να βρεις κάτι με λίγες ώρες...

& αν πάλι είναι τόσο ανένδοτος, ψάξε για κάποιο χόμπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ..ΕΚΛΑΨΑ..ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΟΝΑΣ ΑΛΛΑ..ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙ..ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΤΙΚΕΣ..

ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΙΣΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ..ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ..ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Δημητρούλα μου..., ειλικρινά ήθελα να σου γράψω από μέρες αλλά έλεγα «ας περάσουν λίγες μέρες μήπως και αλλάξουν τα πράγματα και μας πεις το ευχάριστω».

Δεν ήθελα να σου πω κι εγώ πως τα σημάδια δείχνουν εγκυμοσύνη, αν και πιστεύω πως κι εσύ βαθιά μέσα σου το πίστευες, ίσως κι εγώ. Έμπαινα λοιπόν στο «πονάω κι έχω κι άλλα νεύρα» διάβαζα και περίμενα να ακούσω π.χ «έκανα τεστ και βγήκε θετικό», και σήμερα είδα το νέο ποστ.

Θέλω τόσα πολλά να σου πω, που δεν ξέρω πως να τα διατυπώσω. Θα σταθώ περισσότερο σε αυτό που είπε ο άντρας σου ότι δεν θα γίνει πατέρας...

...έτσι είχε πει και ο κουνιάδος μου, που είναι παντρεμένος 5 χρόνια, προσπαθούν για παιδί σαν τρελλοί 4χρόνια.

Φαντάσου πόσο επώδυνω είναι που εμείς παντρευτήκαμε 2 χρόνια μετά απ΄αυτούς και κάναμε 2 παιδιά. Ο κουνιάδος μου έπαιζε με την κόρη μας και έλεγε «αφού εμείς δεν θα κάνουμε παιδιά θα έχουμε τα δικά σας να αγαπάμε». Με πλήγωνε πολύ αυτό που άκουγα και φαντάζομαι πόσο περισσότερο την συνυφάδα μου! Αν και ήταν απογοητευμένοι και οι δυο , πληγώνονταν αφάνταστα όταν επαναλαβάνανε ό ένας απο τους δυο ότι δεν θα γίνουν γονείς. Πάντα νόμιζαν ότι φταίει ο ένας απο τους δυο.

Είχαν κάνει όλες τις εξετάσεις του κόσμου, η συνυφάδα μου έκανε και μια γυναικολογική μικροεπέμβαση, κάνανε άπειρες σπερματευχύσεις, κάθε εβδομάδα εξετάσεις και 2 φορές εξωσωματική. Όλα με πλήρη αποτυχία. Όσπου τελικά το πήραν απόφαση, κυριολεκτικά, και είπαν τέλος όλα , ότι είναι να γίνει ..θα γίνει. Εν τέλη μένει έγκυος φυσιολογικά και δεν περιγράφεται η χαρά όλων μας!!!

Αυτό λοιπόν που θέλω να σου πω είναι να αποβάλεις το άγχος σου, και του άντρα σου φυσικά, και ποτέ μα ποτέ να μην ξαναπείτε πως δεν θα γίνεται γονείς. Τα λόγια πληγώνουν περισσότερο. Δεν έχεις κανένα πρόβλημα, όλα τα δημιουργεί το άγχος και η λαχτάρα σου για παιδί. Άλλωστε εσυ μας είπες, πως κάποτε στα 19 σου, είχες μια ανεπυθυμητη εγκυμοσύνη. Καλώς ή κακώς επιβεβαιώθηκες ότι όλα είναι φυσιολογικά με σένα. Ξέχνα τα όλα λοιπόν και αφέσου ελεύθερη, χαλάρωσε εσύ και θα βρεις τρόπο να το μεταδώσεις και στον συζυγό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Δημητρα μην το βαζεις κατω δεν θελει ανχος και στεναχωρια και σιγουρα μια μερα θα καταφερης να γηνεις μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μανιαμούνια μου..μην απελπίζεσαι βρε χαζούλα..ξέω πως η επιθυμία σου να αποκτήσεις μωρούλι σε έχει κατακλύσει όμως χανεις απλά καθημερινά πράγματα απο τη ζωή σου και συγκεντρώνεσαι εκεί, στο μωρό!! Όχι...η ζωή σε περιμένει με αυτά που σου προσφέρει! Κ αν σου προσφέρει μωράκι καλώς να ρθει!!! Ζήσε αυτά τα δώρα όσο μπορείς και που ξέρεις κάποια μέρα το δώρο θα είναι το μωρό! Δεν μπορείς να απαιτείς απο τη ζωή να σου δώσει το δώρο που σου αρέσει!!Έτσι δεν είναι; Πες της εσύ τι θέλεις κι αν εκείνη αποφασίσει να σου το δώσει , ακόμη καλύτερα!! Σκέψου..έχεις τον άντρα σου που σε υπεραγαπάει!! Κι έχετε τόσα να κάνετε μαζί που ένα ζουζούνι ίσως δεν σας δώσει πολλά περιθώρια να κάνετε. Γι αυτό λοιπόν κάνε όλα αυτά που θέλεις με τον άντρα σου γρήγορα γρήγορα...γιατί έτσι και έρθει το ζουζούνι...ξέχνα τα τα περισσότερα!!!

Μην ζεις τη ζωή σου μόνο καιμόνο για ένα μωρό! Ζήσε την γιατί είναι ωραία να τ ζείς!! Ετσι ζουν όλες εκείνες οι κοπέλες που τους |<<έρχεαι εκεί που δεν το περιμένουν!!>> γιατί;; Γιατί ζουν τη στιγμή, ζουν τον έρωτα και μόνο!! Περνάνε καλά με τον αγαπημένο τους και κάνουν έρωτα για να απολάυσουν τον έρωτα και μόνο! Κάνουν άλλασχέδια με το αμόρε τους..που θα πάνε διακοπές...τι σπίτι θα φτιάξουν...ακόμη και τα πιο δύσκολα..πως θα τα βολέψουν τα άτιμα τα οικονομικά και εκεί έρχεται η ζωή και λέει...άντε πάρτε και ένα ζουζούνι...έτσι!!Για να μάθετε να θέλετε να ζείτε τη ζωή σας έτσι..απλή! Πάρτε ένα να σας βάλει τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι!!

Γι αυτό κορίτσι μου...απόλαυσε τη ζωή σου σα να μην πρόκειται ποτέ να κάνεις παιδί (οχι γιατί δεν θα μπορέσεις να κάνεις αλλά γιατί δεν το έχεις έτσι και αλλιώς!οπότε άσε το να έρθει όποτε εκείνο θέλει, αν θέλει!Δε θα το παρακαλάμε κιόλας!)και θα δεις πόσο όμορφη είναι κι έτσι η ζωή..κι εκεί που θα λες..πωπω.΄..που θα πάμε τα Χριστούγεννα διακοπές;; θα δεις..ότι εκείνες τις διακοπές μπορέι και να μην τις κάνες..γιατί ο γιατρός θα σου πει..ακύρωσέ τες...περιμένεις νινι!!!(όπως ακριβώς έγινε σε μένα..πάνε χαμενα τα εισητήρια...αντίο Βερολίνο..χαλαλι βέβαια!!δεν το συζητώ!!αλλά να που ήρθε το ΑΦΕΝΤΙΚΌ και αποφάσισε να μην μας δώσει άδεια εκείνα τα Χριστούγεννα!! :) ) Εμπρός λοιπόν...ζήσε με αυτα που έχεις!!!και απόλαυσέ τα!!!(ο άντρας σου θα σε ευγνομωνεί!!Θα συνειδητοποιήσει ότι δεν τον έχεις βγάλει απο τη σκέψη σου...που τόσο καιρό την είχε κλέψει ένα μωρο που ακόμη δεν έχει έρθει!!!) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα αγαπη μου λυπαμαι που τελικα ενω περιμεναμε ευχαριστες ανακοινωσεις διαβαζουμε πως αδιαθετησες....αλλα αγαπη μου τι ειπαμε δε θα το βαλουμε κατω θ'ανεβασουμε την ψυχολογια θα πας βολτουλες για ψωνια η οτι αλλο σου αρεσει κ εκει που δε θα το περιμενεις θα ερθει το μωρακι .......φιλακια αγαπη μου κ καλες διακοπες κ στους δυο σας;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Δήμητρα, τι να σου πω τώρα;;; Δε διάβασα τις απαντήσεις των άλλων κοριτσιών, οπότε, μπορεί να σου έχουν γράψει κι αυτές τα ίδια. Το ότι στα 19 σου έμεινες έγκυος και το έριξες, δε σημαίνει ότι δε θα μπορέσεις να κάνεις παιδιά!!! Αν είναι δυνατόν!!!

Κατ' αρχήν, είσαι πάρα πολύ μικρή. Οπότε, έχεις πάρα πολύ χρόνο μπροστά σου για να αποτύχεις και να πετύχεις. Έπειτα, δεν είσαι καν παντρεμένη. Κάτσε να γίνει ο γάμος, να είσαι κούκλα με το νυφικό, κι όχι με την κοιλιά στο στόμα (αν μείνεις έγκυος τώρα θα είσαι ετοιμόγεννη στο γάμο, μη σου πω ότι θα τον αναβάλετε λόγω γέννας!!!).

Νομίζω ότι ο μόνος λόγος που δεν πιάνεις παιδί, είναι το άγχος και η υπερβολική επιθυμία. Το έχω πει και αλλλού: άμα θες πάρα πολύ να κοιμηθείς, και ξαπλώνεις στο κρεβάτι, κλείνεις τα μάτια σου και λες: θέλω να κοιμηθώ, θέλω να κοιμηθώ, υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρεις; Έτσι κι εδώ! Πιστεύω ότι τώρα κάνετε το καλύτερο: σταματήστε να προσπαθείτε, ηρεμήστε, κάντε σεξ χωρίς άγχος και σκέψεις, κι αν κάτσει έκατσε. Και στο κάτω-κάτω, σε κανένα χρόνο, αν δεν γίνει, μπορείτε να κάνετε εξετάσεις. Μπορεί να είναι το απλούστερο πράγμα του κόσμου και να λύνεται με 2 χαπάκια!

Ηρέμησε, και κοίτα να χαρείς τον έρωτά σου με τον αντρούλη σου και μη δηλητηριάζεις τη σχέση σου μ' όλα αυτά!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα βρε Δημητρούλα μου και από μένα καλέ συ τι απογοήτευση είναι αυτή!!! Τι μαυρίλα είναι αυτή!!!! Μου μαύρισες την ψυχή!!!!!!

Ξεκόλλα ρεσυ με το θέμα παιδί ευχαριστήσου τον άντρα σου, το σπίτι σου, όπως διάβασα δεν έχεις παντρευτεί ακόμη οπότε άρχισε τις ετοιμασίες του γάμου σου σιγά σιγά να πέρνα ευχάριστα η μερά μην μπαίνεις για κανενα μήνα στο mammy για να μην ακούς η μια έμεινε έγκυος η άλλη έμεινε και σε ψυχοπλακώνει περισσότερο, συζήτησε με τον άντρα σου για να βρεις μια δουλειά και μετά από όλα αυτά αν δεν μας πεις ότι έχεις μείνει έγκυος να με φτύσεις!!!!! Με όλα αυτά δεν θα σου μείνει μυαλό για το παιδί και θα μείνεις αμέσως όλες το λεμε όταν υπάρχει το άγχος δεν μπορεί η γυναίκα να μείνει έγκυος!!!!! Αλλά όλες έχουμε!!!!!!!!! Και στην τελική το μωρο θα σου το στείλει ο θεός αυτή την περίοδο το στέλνει αλλού περίμενε και συ στην σειρά σου θα σου το στείλει μην είσαι γκρινιαρούλα!!!!!! άντρα θέλω τώρα τον θέλω!!!!!

Και ένα τελευταίο θυμάμαι που παλιότερα είχες μια βιοχημική εγκυμοσύνη κάνω λάθος??? Αυτό τι σημαίνει ότι δεν μπορείτε να κάνετε παιδιά????? Και πως έμεινες την άλλη φορά ??? απλά εκείνη τη φορά έτυχε κάτι και δεν το κράτησες την άλλη φορά θα σου κάτσει!!!!! Είναι θέμα χρόνου όμως αν ολη μέρα το έχεις στο μυαλό σου δεν θα κάτσει!!!! Θα αργήσει κι άλλο!!!! Να σου να και 40 χρονών να πω το καημένο το κορίτσι έφτασε και σε μια ηλικία βρε αγάπη εσύ είσαι μικρή!!!!! Σε παρακαλώ δες το αλλιώς και μετά θα μας λες τα ευχάριστα για κάποιο διάστημα μην προσπαθείτε βρε παιδί μου ετσι για μια αλλαγή.

Ευχομαι συντομα να μας πεις τα ευχάριστα που είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα χρόνου( και σε μια άλλη τοχα πει και σε 1 μήνα μας τα είπε τα ευχάριστα!!! Μακάρι να φέρω τύχη και σε σένα)

Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει, έτσι δεν λένε? και σίγουρα κάθε εμπόδιο για καλό κοριτσάρα, όπως είπες άστο για λίγο καιρό, καλύτερα να το πάτε πολύ χαλαρά να κοιτάξεις τον γάμο σου, να γίνεις super νύφη, να μπορείς να χορεύεις:silly: να πίνεις :side: και να τα σπάσεις ρε παιδί μου:woohoo: , να γουστάρεις:laugh: . Λογικό είναι να νιώθεις ενοχές για το τι έγινε παλαιά, αλλά ο Θεούλης δεν τιμωρεί να το θυμάσαι αυτό, βοήθησε τον εαυτό σου για να σε βοηθήσει και αυτός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κι εγώ με την προλαλήσασα!!!

Σε καμία περίπτωση ο Θεός δε θα σε τιμωρήσει για τις αμαρτίες σου, άμα ήταν έτσι, όλοι οι εγκληματίες και οι πολιτικοί (:P ) θα έπρεπε να υποφέρουν φρικτά κατά τη διάρκεια της ζωής τους!!!!!

Όλα αυτά, ότι άμα αμαρτήσεις ο Θεός θα κάθεται από πάνω σου και θα σου ρίχνει συμφορές είναι λανθασμένα και έχουν να κάνουν περισσότερο με την προσπάθεια του κλήρου να εξουσιάζει, δηλαδή, άμα έκανες αμαρτίες, έλα να σου τις συγχωρέσω ΕΓΩ, για να μην υποφέρεις μετά. Φυσικά τις αμαρτίες τις συγχωρεί ο Θεός κι όχι ο παπάς, και φυσικά ο Θεός τους ανθρώπους τους αγαπά, δεν τους εκδικείται.

Θεολόγος είμαι μεταξύ άλλων, άκουσε με... :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον είσαι πολύ μικρή και δεν έχεις φάει αρκετά χαστούκια από τη ζωή για να μάθεις να ξανασηκώνεσαι και να προχωράς... Τι είναι αυτά που ακούω, τρελλαίνομαι!!! Προσπαθήσατε για 1 χρόνο και απογοητεύτηκες; Σιγά το διάστημα... Πήγαινε στο γιατρό σου για να ξεκινήσεις με κάποιες αθώες εξετασούλες για παν ενδεχόμενο και ηρέμησε... Ξέρεις πόσες πιθανότητες έχεις κάθε μήνα για να μείνεις έγγυος; Mόλις 15 - 20%...

Υπάρχουν ζευγάρια που προσπαθούν χρόνια και χρόνια...

Ακόμα και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να είναι κάτι απλό και να αντιμετωπιστεί με μία απλή θεραπεία!

Δηλαδή στα πραγματικά προβλήματα τί θα κάνεις; Θα αυτοκτονήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε ρε Ειρήνη, μην της μιλάς έτσι. Όσο να 'ναι, είναι απογοητευτικό να προσπαθείς, να περιμένεις και να μη γίνεται τίποτα... Την καταλαβαίνω. Μη βαράς. Άσε εμένα, θα πάρω το πρώτο αεροπλάνο για Αθήνα και θα τη μαυρίσω στο ξύλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX KORITSAKI MOY SE KATALABENO APOLYTA GIATI KAI EGO AKRIBOS STIN IDIA ILIKIA TON XAZO19XRONON EKANA KAI EGO TO IDIO PRAGMA ME ESENA GIATI KAI EGO DEN EIXA SOSTOYS FILOYS KAI NA FANTASTEIS OTI IMOYN ARRABONIASMENI KAI DEN TO ITHELE O ANTRAS MOY.BEBEA TO METANIOSE POLY ALLA ITAN PARA POLY ARGA.EGO PIGA STIN EKKLISIA EKSOMOLOGITHIKA(MONO MIA AMBLOSI LEEI OTI SYNXOREI IEKLISIA)KAI APO TOTE AN KAI EXO ENA KORITSAKI.PANTA NIOTHO ENA KENO AYTO POY EXASA APO ALLOYS APO BLAKIA APO OTI ALLO THES.KOYRAGIO.MIN XANEIS TIS ELPIDES SOY.KAI EGO ESAS EXO TORA.KANENAS DEN ME KATALABENEI.LENE EXEIS PEDI MIN TRELENESE ETSI.OMOS PROSPATHO EDO KAI XRONIA MA TIPOTA.DEN XANO TO KOYRAGIO MOY.AYTO NA KANEIS KAI ESI.KAI THELO NA TA LEME.DEN KSERO OMOS POS GIATI EIME KENOYRIA EDO LOGO TOY OTI DEN MPENO KATHE MERA!KAI THA TO APOKTISEIS KAI ESY!!!!!ENA MORO!!!!!!ME OLI MOY TIN PSIXI SOY TO EYXOME KOYKLITSA MOY.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΑ!!!ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΑΝ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..ΚΑΝΤΕ ΕΡΩΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΑΜΒΛΩΣΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ!!!ΧΑΛΑΡΩΣΕ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό μην απελπίζεσαι και με στεναχωρείς:(

Επειδή αδιαθέτησες δεν είναι και τελεσίγραφο οτι δεν μπορείς και συ να κάνεις ένα μωράκι..Ο Θεούλης να ξέρεις πως δεν τιμωρεί ποτέ,μόνο δοκιμάζει και δίνει παραδείγματα σε όλους μας αλλά όπως συνηθίζω να λέω πάντα εκείνος ξέρει καλύτερα από μας για μας τι μας χρειάζεται και πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να μας το προσφέρει γι'αυτό μην το βάζεις κάτω!!

Θα είμαστε δίπλα σου για ό,τι χρειαστείς γιατί σ'αγαπάμε και σε καταλαβαίνουμε..προσπάθησε να ξεχαστείς λίγο και χαμογέλα:) σου στέλνω ένα ζουμερό φιλάκι και μια ζεστή αγκαλιά;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παρελθον αστο πισω γιατι απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ!!!!!

μην ακουω χαζα,δεν ειναι αυτος ο λογος που δε μενεις εγκυος τωρα..αυτο βγαλτο απο το μυαλο σου..σε παρακαλω,οσο για το μωρακι που αργει να ερθει,σου λεω οτι θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις,οπως και την πρωτη φορα..αυτο ειναι σιγουρο..

μην το βαζεις κατω..θυμασαι που μου ελεγες οτι αν αποβαλλω το αγχος θα μεινω εγκυος???τωρα ηρθε η σειρα μου να σου το πω..δεν ειναι ευκολο να αποβαλλεις αυτο το αγχος..το ξερω..κι εγω ακομα το παλευω..δεν ειναι καθολου ευκολο να μην περιμενεις καθε μηνα να δεις αν εισαι εγκυος η οχι..πρεπει ομως να προσπαθησουμε να τη δουμε διαφορετικα αυτην την κατασταση..

ο Θεος θα το στειλει οταν Εκεινος θελει και πιστευει οτι ειναι η καταλληλη στιγμη..

υπομονη,σε ολες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΑ ΓΙΑ ΘΕΙΚΕΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 3 ΑΜΒΛΩΣΕΙΣ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ! ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΘΕΣΗ ΠΡΩΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ?? ΕΛΑ ΒΡΕ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ 50 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ 40 ΧΡΟΝΙΑ!! ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ! ΑΜΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ?? ΕΧΙΣ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ?? ΑΜΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕ!!!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ. ΑΜΑ ΤΟ ΘΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΡΧΕΤΕ... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑ Ν ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΙΩΘΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ -ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ - ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ Η ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ Η ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ.

ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΟΥ ΕΑΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΡΟΥΤΙΝΑΣ, ΜΙΑ ΚΑΝΟΥΡΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΙΣΩΣ ΕΝΑ ΧΟΜΠΥ..ΚΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΛΑ - ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΥΡΙΩΣ..ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΙΣΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΙΚΝΑΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΑΥΤΟ..ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΝΑ ΣΕ ΣΩΣΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ - Η ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΑ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alice μου εχεις απολυτο δικιο...

αυτο πρεπει να κανουμε ολες...δε γινεται αλλιως...

φιλακια δημητρουλα μου,να εισαι καλα,και να ηρεμησεις συντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TINKYBEL αυτό που λες, ότι η Εκκλησία συγχωρεί μόνο μια άμβλωση είναι λανθασμένο. Ο Χριστός είχε πει στον Πέτρο ότι κάθε φορά που του κάνει κακό κάποιος πρέπει να τον συγχωρεί, κι ο Πέτρος του είπε, καλά, πόσες φορές δικαιούμαι να τον συγχωρέσω; Μέχρι εφτά είναι καλά; Κι ο Χριστός του είπε, τι εφτά μου λες, εβδομηντα επί εφτά φορές να σου κάνει κακό, εσύ πάλι θα τον συγχωρείς. (Κοίτα το στο Κατά Ματθαίον 18, 21-22). Κι αυτό ισχύει για όλα τα αμαρτήματα. Η Εκκλησία, (δηλαδή ο Θεός, όχι οι παπάδες, έτσι;) συγχωρεί τα πάντα, όσες φορές κι αν τα κάνουμε, φτάνει να μετανοήσουμε ειλικρινά. Και την άμβωλση και το φόνο και όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΛΑΙΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΧΥΘΗΚΕ .Κ ΕΓΩ ΠΕΡΝΑΩ ΔΥΣΚΟΛΑ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕς ΕΞΩΣΩΜ Κ ΤΩΡΑ ΣΕ ΨΕΥΔΟΕΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ ΛΟΓΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗς Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΥΡΣΟΚΗΛΗ Κ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΕΙΜΑΙ 32 ΣΤΑ 33.ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙς ΤΙ ΚΑΝΩ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΙς 12 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΕΧΩ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, ΕΧΩ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟς Κ ΚΡΑΤΩ ΣΥΝΕΧΩς ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ ΜΕ ΑΛΛΕς ΣΚΕΨΕΙς.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙς ΕΞΩ Κ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙς ΟΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ ΕΤΣΙ; ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλημέρα!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!

Συγνώμη που δεν ήμουν εδώ να το συζητήσουμε,αλλά τα βρόντηξα όλα κάτω,με μάλωσε και ο άντρας μου και έφυγα.Πήγα στη μαμά μου να μουχλιάσω.Κάπου εκεί που τα λέγαμε,με πήρε και πήγαμε να βάψω τα μαλλιά μου.

Εντάξει,έφαγα ,μια φρίκη.Δε'ν και λίγο από καστανή να γίνεσαι ξανθιά,αλλά,ή κάνεις την αλλαγή,ή δεν την κάνεις.

Γύρισα το απόγευμα στο σπίτι,έφαγα με τον άντρα μου και κείνος έφυγε να πάει σε μια δουλειά που του είχε βγει -τώρα με τις ζέστες,τα κλιματιστικά κλατάρουν.Αν έχετε κι εσείς,με μέτρο,γιατί κι αυτό μηχάνημα είναι και μπλοκάρει.

Εγώ έκανα ένα μπανάκι και μάζεψα το σπίτι μου.

Όταν γύρισε ο άντρας μου από τη δουλειά εκείνη,έφερε μαζί και τον κολλητό του -σταθερή αξία,μόνο εδώ που δεν τον κοιμίζω,αλλά χαλάλι του- και τους ετοίμασα να φύγουν,να πάνε για κανένα ποτό να χαλαρώσουν.Εγώ από την άλλη,είχα νοικιάσει ένα απίστευτο θρίλερ -εδώ η καλή φαν ! - και ήμουν στο mood να λιώσω στο dvd μέχρι να έρθει ο Γιάννης.

Ναι,καλά.

Με ΣΥΡΑΝΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ στην κρεβατοκάμαρα,με βάλανε ν'αλλάξω,και με βούτηξαν σχεδόν από τα μαλλιά να βγούμε έξω.

Πήγαμε για ψαράκι κάπου στον Ασπρόπυργο.Γύρισα σπίτι και κουτούλαγα,αφού ήμουν ξύπνια από τις 6 το πρωί -ένεκα ο πόνος στην κοιλιά,ανυπόφορος ήταν- αλλά μπα...

Ο άντρας μου είχε... "ορεξη" .Δυστυχώς,τον έβαλα για νάνι.Δεν ήταν ότι δεν ήθελα,πονούσα...

Σήμερα θα δω το θρίλερ -σιγα που θα μου ξέφευγε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ για τα λόγια σας και συγνώμη για τη φλυαρία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη εκ των προτερων για την απαντηση μου ΑΛΛΑ ΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!!!!!

τι σημαινει δηλαδη οτι οσες ειχαν μια εμπειρια σαν και σενα δεν θα ξανακανουν ποτε παιδι????

εγω καλη μου εκανα σεξ ελευθερα κοντα 10 χρονια πριν τελικα καταφερω να γινω μαμα (βεβαια δε το προσπαθουσα αλλα το ελευθερο ειναι παντα και επικινδυνο) και συ μ ενα χρονο καταθετεις τα οπλα? αν ειναι δυνατον!

ακου να δεις τι θα κανεις.... παρατα τα προγραμματα και τους ελεγχους

κανε σεξ οποτε γουσταρεις και εχεις ορεξη περνα καλα ξεχνα το παιδι και ΤΣΟΥΠ θα ρθει.. δεν ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις γιατι ειχες την αποδειξη απλα εχεις αγχωθει τοσο πολυ που ο οργανισμος σου αρνειται κατηγοριματικα να σου κανει τη χαρη....

ωρες ωρες πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι αγχωνομαστε για κατι που δεν περναει απο το χερι μας... οταν θελει ο οργανισμος θα το κανει το θαυμα του , εμεις γιατι πρεπει ολα στη ζωη μας να τα πιεζουμε????

πανε ενα ταξιδακι, ασε το μυαλο σου κενο... και ολα θα πανε τελεια

αντε χαζουλα.... φιλια πολλα απο τη βροχερη θεσσαλονικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα, τι να σου πω κι εγώ, τα είπαν όλα τα κορίτσια. Να σου πω το γνωστό και χιλιοειπωμένο μέχρι αηδίας ¨απόβαλλε το άγχος¨ γιατί αυτό έγινε και στη δική μου περίπτωση και στις περισσότερες εδώ μέσα κοπέλες. Κι εγώ ένα χρόνο και 2 μήνες προσπαθούσα! Αλλά εγώ δεν είμαι 24 όπως εσύ αλλά 33. Νόμιζα ότι θα μείνω αμέσως λες και είμαι κανένα θαύμα της φύσης, ή καρπερή όπως πίστευα σαν τη μητέρα μου. Ούτε αμέσως έπιασα, ούτε σταθερό κύκλο είχα, άσε που πίστευα τις βλακείες που έλεγαν ¨όταν δεν έχεις σταθερό κύκλο είναι δύσκολο να πιάσεις παιδί¨. Οταν ακούω δε αυτή τη βλακεία μου ρχεται να τους δείρω. Δεν είναι καθόλου δύσκολο, το ίδιο εύκολο με τον σταθερό κύκλο είναι, απλώς δεν ξέρεις ποιες είναι οι γόνιμες μέρες σου. Κι εγώ είχα που είχα ασταθή, με το άγχος η αστάθεια χειροτέρεψε!Και νόμιζα η μαντάμ ότι από τον πρώτο μήνα θα μείνω. Κι ενώ παντρεύτηκα Σεπτέμβριο 2007 φυλαγόμουν μέχρι τα Χριστούγεννα γιατί ήθελα τρομάρα μου να είμαι καλά για το ταξίδι του μέλιτος που θα κάναμε τότε, να μην είχα εμετούς κλπ. και μου χαλούσαν το ταξίδι. Νόμιζα η ρομαντική ότι θα έπιανα το παιδί στο Μεξικό!Τριγυρίζαμε στα διάφορα μέρη κι έλεγα μέσα μου ¨είμαι έγκυος¨.Μωρέ όχι στο Μεξικό, ούτε στην Αθήνα όταν γυρίσαμε δεν έπιανα!Εν πάσει περιπτώσει, άρχισα να κατηγορώ τον εαυτό μου. ¨καλά να πάθω, ήθελα και να φυλλάγομαι στην αρχή για να παω κυρία στο ταξίδι ε!Με τιμωρεί ο Θεός που ήθελα και προγραμματισμό, αυτά δεν πρέπει να τα προγραμματίζουμε, έρχονται σαν δώρα¨. Το αποτέλεσμα...περισσότερο άγχος, κάθε μήνα μεγάλωνε, καταλαβαίνετε απόλυτα πολλές εδώ μέσα, διάβαζα στο φόρουμ που έβαζαν τα κλάμματα κι έλεγα όχι δε θα βάζω τα κλάμματα εγώ, είμαι δυνατή, σιγά δεν θα σκάσω κιόλας, έχω όμως και μια μάνα με αρχή αλσχάιμερ να με ρωτάει κάθε μέρα ¨δε πιστεύω να φυλάγεσαι;¨, καμία συμπαράσταση από κει, είχα και καλοθελητές συγγενείς και ¨φίλους¨ ¨πότε θα βάλετε μπρος για παιδάκι;¨ (αχ γιατί ο κόσμος είναι τόσο κακεντρεχής ή βλάκας και τα ρωτάει αυτά;), προσπαθούσα να κρύβω το άγχος από τον άντρα μου για να μην του το μεταδώσω γιατί μου είχε πει κάποτε ¨αν το μεταφέρεις και σε μένα τότε δε θα κάνουμε τίποτα¨ και ο μόνος στον οποίο έλεγα τον πόνο μου ήταν αυτό το φόρουμ, όλες εσείς που ήξερα ότι είσαστε οι μόνες που θα με καταλαβαίνατε. Τεστ ωορρηξίας άρχισα να κάνω μετά το εξάμηνο και νόμιζα ότι όταν θα έκανα έρωτα τη γόνιμη μέρα ε τότε του κερατά, θα πιάσω αμέσως. Αμ δε!Και τότε έπαθα το μεγάλο σοκ, βγήκα στη βροχή να περπατάω και να μην ξέρω πού πάω, τα πέρναγα όλα μόνη μου, ο άντρας μου πίστευε ότι επειδή είχαμε μαλώσει γύρισα σε κακό χάλι, κι ούτε που μου μίλησε. Είχα πάει και γυμναστήριο νωρίτερα κι έβαζα θυμάμαι τα πιο πολλά βάρη που είχα βάλει ποτέ για να τιμωρήσω τον εαυτό μου που έβαζα λίγα σε περίπτωση που είχα σποράκι μέσα μου να μην το ρίξω. Είχε περάσει ένας χρόνος και 1-2 μήνες. Έπρεπε να κάνω βιοψία τραχήλου γιατί υπήρχε υπόνοια ιού των κονδυλωμάτων στο τεστ παπ.(είμαστε με τον άντρα μου 12 χρόνια και εφ όρου ζωής ο μόνος σύντροφος του ενός προς τον άλλον, πώς ξεφύτρωσε αυτό;¨γιατί σε μένα¨ έλεγα ¨κι αυτό, δεν έχω πάει με άλλον ποτέ, μανία με την καθαριότητα έχω¨, τελοσπάντων...)Κάνω τη βιοψία και λέει ο γιατρός για 20 μέρες απαγορεύονται οι επαφές.Και την είχα κάνει την 11η μέρα περιόδου. ¨Αααα!καλά¨ λέω από μέσα μου ¨τον άλλο μήνα οι προσπάθειες¨ και το βγάζω εντελώς από το μυαλό μου.Εντελώς όμως!Οταν λοιπόν μετά από 20 μέρες ο άλλος δεν κρατιόταν, εγώ ήμουν στην 32η μέρα περιόδου, την περίμενα να έρθει την άτιμη περίοδο και φυσικά δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι 32η μέρα θα είχα ωορρηξία!Μάλιστα δεν πολυήθελα να κάνουμε και τίποτα γιατί ήθελα να αφήσω λίγες μέρες ακόμα μην πάθω καμιά μόλυνση.Γιαυτό κι όταν έγινε πήγα αμέσως να πλυθώ καλά.Κι όλες τις επόμενες μέρες ούτε διαννοήθηκα να υποψιαστώ ότι μπορεί να έμεινα έγκυος. Ούτε για ένα δευτερόλεπτο!Τι βάρη σήκωνα, τι στρώματα για το κατωσέντονο, τι σκάλες φορτωμένη με σακούλες σουπερ μαρκετ, μισό μπουκάλι κατέβασα τσικνοπέμπτη και χορεύαμε με τον άντρα μου μισομεθυσμένοι. Οι μέρες πέρναγαν κι έλεγα καλά θα έρθει καμια ώρα η περίοδος; Εκανα το self clear που εκπτωσάρα έπρεπε να μου κάνανε με τόσα που αγόραζα.Και να τη η αχνή 2η γραμμή. Μπορεί η βιοψία να βγήκε σκατά, τους 16 και 31 ιούς έχω, τους χειροτερους από τα 20 είδη, που είναι ογκογεννείς, αλλά έχω ένα αγοράκι μέσα μου που θα ξεμπουκάρει 1η Νοεμβρίου. Τελικό συμπέρασμα εκτός του άγχους που πρέπει να διώξεις μα με μια δουλειά μα με ένα χόμπι (συζητήστε το οπωσδήποτε με τον άντρα σου, το σπίτι σε τρελαίνει, το έχω περάσει): Τα παιδιά είναι δώρα που έρχονται από το θεό όπως Εκείνος θεωρεί ότι πρέπει να έρθουν. Ενας λόγος που το πιστεύω είναι γιατί η εταιρεία που δουλεύω θα διώξει πολύ κόσμο τέλη Σεπτεμβρίου, όμως επειδή είμαι έγκυος, εμένα δεν μπορούν για 1 χρόνο τουλάχιστο να με διώξουν!Είναι ο ήρωας μου!Συγγνώμη αν σε κούρασα, ήθελα να σου πω και τη δική μου ιστορία, μακρυγορώντας λίγο, αλλά για να καταλάβεις πόσο κακό κάνει το άγχος κι ας το έχεις ακούσει τόσες φορές αλλά και για να δεις ότι ο Θεός που κάνει τόσες κακούργες γυναίκες μανάδες, είναι δυνατόν βρε να αφήσει έτσι εσένα που θα γίνεις τόσο γλυκειά, στοργική και αστεία μανούλα; Θα δεις πως θα έρθει στη σωστή του ώρα!Ολα θα πάνε μια χαρά!

Υ.Σ. Οταν είχα πάει σε μια γυναικολόγο για κάτι καλλιέργειες προγεννητικού ελέγχου και της έλεγα ¨¨ξέρετε προσπαθούσα ένα χρόνο και κάτι και είχα αγχωθεί¨ αυτή γούρλωσε τα μάτια της και λέει ¨ένας χρόνος είναι πολύ λίγο διάστημα προσπαθειών¨.Δε ξέρω γιατί αλλά αυτή η ειλικρίνεια στο βλέμμα της των όσων έλεγε με ανακούφισε αφανταστα.Οντως είναι πολύ μικρό διάστημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...