Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΟ......


WENDY

Recommended Posts

WENDY έγραψε:

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ..ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ...ΤΟ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ..ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΠΑΣΧΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΤΥΠΟΥΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ..ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ..ΙΣΩΣ ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ..Η ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ..ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ...ΧΩΡΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΑ ΑΙΤΙΑ...ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΟ ΚΕΝΗ ΑΠΟ ΠΟΤΕ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΙΜΑ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΝΟΣ,ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΗ..

ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΓΜΑ ΑΝΑΙΜΙΑΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ????????????

ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 25% ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΑΣΧΕΙ...ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΛΛΙΝΔΟΡΟΜΗ..ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΧΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΧΙ...ΠΕΘΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ..ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ...Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΗ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ...

Wendy μου..σε καταλαβαίνω..΄καταλαβαίνω αυτό το αίσθημα κενου..το βίωσα κι εγώ..και είναι το χειρότερο συναίσθημα που μπορεί να βιώσει μια μανούλα..θα σου πω όμως κάτι...μην το βάζεις κάτω...(πολύ κοινή φράση αλλά με μεγάλη ουσία!) Θα πω κάτι που είπα και στον εαυτό μου..η ζωή δεν είναι μόνο εύτυχία αλλά και πόνος..και τον ζήσαμε..και όχι μόνο εμείς...χιλιάδες γυναίκες..όμως αυτό που έλεγα πάντα στον εαυτό μου για να πάρω δύναμη...μακάρι όλοι πόνοι και οι δυστυχίες στον κόσμο να ήταν σαν τον δικόμου...γιατί είναι μια μικρή απογοήτευση σε μια ζωή που σου έχει δώσει πάρα πολλά. Πράγματα για τα οποία άλλοι πονάνε..Γι αυτό λοιπόν μάζεψε τα κομμάτια σου...και πάρε δύναμη ξανά ...γιατί πολύ απλά ήταν μια άτυχη εγκυμοσύνη. Θα υπάρξει κι άλλη και αν θες και άλλες πολύ πιο τυχερές!! Σκέψου θετικά! Και άσε πάλι μια εγκυμοσύνη να έρθει όποτε θελήσει εκείνη...μην την κυνηγήσεις!!Το έχασες το παιχνίδι!

θα περάσει σίγουρα ένα διάστημα που μόνο αυτό θα σκέφτεσαι, όμως όσο λες στον εαυτό σου πως μπόρα ήταν και πέρασε..έτσι θα είναι και πραγματικά..θα περάσει..και θα δεις ότι κάποια μέρα θα τα θυμάσαι και θα λες..ήταν απλώς μια μικρή πληγούλα στη ζωή μου...γιατρεύτηκε όμως!! Καλή συνέχεια στη ζωή σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Wendy ..τεραστιο το σοκ ...

Ολοι εχουμε συγκλονιστει με αυτο που σας συνεβη..Κανε κουραγιο..αυτη η ζωη θα σας επιφυλασει και ομορφα πραγματα

Γραφε μας τα συναισθηματα σου πιστευω κανει καλο να μην τα κρατας μεσα σου

Η σκεψη μας ειναι σ εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Θεός να σας δίνει δύναμη και από εδώ και πέρα εύχομαι όλα να πάνε καλά. Λυπάμε πολύ και δεν ξέρω τι αλλο να πω σε κάτι τόσο θλιβερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πραγματικά φρικτό αυτό που σου συνέβη... Κρίμα, χίλιες φορές κρίμα...

Μην απελπίζεσαι, κι η μάνα μου τρεις αποβολές είχε, κι έκανε 2 παιδιά μετά απ' αυτές...

Όσο για το στίγμα, υπάρχει πιθανότητα για μεσογειακή, αλλά είναι ένα 25%, δεν είναι και σίγουρο...

Πραγματικά, λυπάμαι γι' αυτό που έγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πάρα πολύ!

Δεν έχω λόγια να σου πώ... Το μόνο που θα ήθελα να μπορούσα να σου κάνω, είναι μια μεγάλη αγκαλιά και σιωπή...

Πρέπει να πενθήσεις, θα πάρει το χρόνο του...Αυτό είναι το φυσιολογικό.. Αλλά ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...

Θα ξαναπροσπαθήσεις είμαι σίγουρη!!! και θα τα ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ είμαι ακόμα πιο σίγουρη!!!!

Κουράγιο!!!

Σε σκέφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΕΤΣΙ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙ. ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ, ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ. ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΟΛΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙΣ Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy lypamai poly!De kserw ti na pw...

Pantws gia to stigma den yparxei therapeia neni86,dystyxws!

Kserw mia kopela pou k oi dyo goneis ths eixan stigma k auth twra exei polla provlimmata ygeias.

Wendy mou mhn apelpizesai,k na mh mporeis na ksanamhneis egkyos mporeis na yiothetiseis ena paidaki pou xreiazetai mia zesth agkalia!

Ti na pw,kata th gnwmh mou einai to kalytera efoson exete k oi dyo stigma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!ΤΙ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ!!!ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με συγκλονισες!ο πονος σου ειναι τοσο μεγαλος που με εκανες να τον νιωσω εντονα!ευχομαι ο θεος να απαλυνει τον πονο σας και να σας στειλει ενα μωρο συντομα.μετα απο πια μεγαλη λυπη ερχεται μια μεγαλη χαρα!κουραγιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου γράψαμε χτές κουράγιο για το αγοράκι σου συγνώμη....γιατί να περνάμε όλα αυτά όταν τα θέλουμε αυτά τα μωράκια...Ξέρω νιώθεις πολύ χειρότερα από εμένα που εγώ μπορεί να το ένιωθα και να ζούσε αλλά ήταν ένα καιόταν το βγάλαν θα νιαούριζε μάλλον...βέβαια δεν ξέρω αν θα καταφέρω και εγώ να προχωρήσω.το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι ήταν καλύτερα από το να γεννηθούν και να υποφέρουν.

ψάξε με εξωσωματικές όπως λένε και άλλες κοπέλες...

Πήγα σε γιατρό ειδικό σε προγεννετική διάγνωση και μου είπε ότι το στίγμα αντιμετωπίζετε (δεν ξέρω τι εννοούσε) αλλά η δισχιδής ράχη είναι θέμα τύχης.

Χτες μου είπαν ότι σε ένα χωριό γεννήθηκε παιδί με δισχιδή ράχη..Σαν το δικό μου, δεν έχει καλή πρόγνωση είναι χάλια...σκέψου να παθαίναν στην αγκαλιά μας?

Βλέπω κάθε βράδυ την κόρη μου και την λένε Ραφαέλα και είχα δεί πρίν την β επιπέδου ότι είχε πρόβλημα στον ύπνο μου...δεν ξέρω γιατί.

Κουράγιο και δύναμη...ο θεός μας δοκιμάζει και ελπίζω να μην περάσουμε άλλες δοκιμασίες.Να είναι μόνο αυτές και όχι να τα κρατάμε και να μας τα πέρνει..Είναι χειρότερα.

συγνώμη για όλα αυτά που σου γράφω αλλά πιστεύω όταν θα το διαβάζεις θα ξέρεις ότι δεν είσα μόνη...φιλιά και δύναμη.Η κόρη μου το αγγελούδι μου είναι μαζί με τα δικά σου αγγελούδια στην αγγαλιά της Παναγιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου πραγματικά λυπάμαι πολύ για ό,τι σας συνέβη...Τόσο για εσάς που βιώνετε τώρα τέτοια απώλεια όσο και για τα δύο αγγελούδια σας...

Είναι φυσιολογικό να νιώθεις απογοητευμένη, όμως χρειάζεσαι το χρόνο σου..Κάνε κουράγιο και να δεις που σύντομα ένα υγιές μωράκι θα μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα σου..Πρέπει να πάρεις το ρίσκο και να συνεχίσεις τις προσπάθειες..Και θυμίσου ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..Δε σημαίνει ότι επειδή εχασες τώρα το αγοράκι σου από τη συγκεκριμένη έξεταση θα συμβεί το ίδιο και με το επόμενο μωράκι..

Κάνε κουράγιο κοπέλα μου, έχε πίστη στο Θεό και όλα θα πάνε καλά!

Φιλια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapi m:(ti na pw....eilikrina den exw logia!

ezisa kai gw mia apwleia prin 6 mines!exasa to mwraki m otan imoun 9 vdomadwn!

o xronos einai o kaliteros giatros omws! Proseuxithou sto Theo kopela mou, stin Panagitsa, apeuthinthou s Aytous, tha s eisakousoune!

min xaseis tin pisti sou!

O Theos einai megalos, kai exei arketa apothemata gia olous mas!

klapse, xespase, ponese, ola tha ta ziseis kai to xerw!

oti kai na s leme emeis simera auti ti stigmi einai anousio!den exei noima!me ton eauto s kai ton antrouli sou prepei na prospathisete na gurisete selida!

kai mwraki tha kaneis kali m!nai exete to stigma alla 25% einai i pithanotita!ara to megalitero pososto einai na nai kala to mwraki sas!

kalo kouragio kai upomoni koukla m!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ,καταλαβαινω τι νοιωθεισ απολυτα γιατι περασα κ εγω απωλεια αλλα ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος οσο και αν δε μας περναει απο το μυαλο ειναι η αληθεια.ευχομαι να μην χασεις την ελπιδα...και θα δεις οτι θα ξαναχαμογελασεις πολυ συντομα!!!!(σκεψου και την εξωσωματικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΓΑΜΕ ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ..ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΨΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ..ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ..ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ..ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμιά φορά όμως το να μένεις εύκολα έγκυος δεν είναι το μόνο που μετράει... το ρίσκο των επαναλαμβανόμενων αποβολών δεν είναι σημαντικό;;;

Εντάξει, είσαι μικρή κι αυτό λειτουργεί υπέρ σου, αλλά οι αποβολές και οι παλίνδρομες δεν είναι κάτι αμελητέο! Σε διαλύουν σωματικά και κυρίως ψυχικά.

H εξωσωματική στην περίπτωση σου θα μπορούσε να βοηθήσει στο εξής: Θα πάτε σε γενετιστή, θα κάνετε έλεγχο σε κάθε γονιμοποιημένο ωάριο για το αν έχει ή όχι το πρόβλημα και θα κάνετε εμβρυομεταφορά μόνο με τα υγιή. Βέβαια η όλη διαδικασία δεν είναι ούτε εύκολη, ούτε απλή, κοστίζει πολλά και δεν ξέρεις κι αν θα πετύχει με την πρώτη, αλλά τουλάχιστον ξέρεις πως αποκλείεις τη μεσογειακή αναιμία από την εξίσωση. Στο κάτω κάτω, αν το δούμε ψυχρά και αντικειμενικά, και το να'χεις αποτυχημένες εγκυμοσύνες=αποξέσεις κλπ κλπ, κι αυτό κοστίζει!

Το ίδιο περνάει τώρα μια φίλη μου, που έχει κάποιο άλλο σοβαρό γενετικό πρόβλημα και από Σεπτέμβριο θα ξεκινήσει την διαδικασία που σου περιέγραψα πιο πάνω.

Τέλος πάντων, όλα αυτά πρέπει να τα σκεφτείς εν καιρώ, τώρα προτεραιότητα έχει να ηρεμήσεις (σωματικά και ψυχικά) και να επουλωθούν οι πληγές (σωματικές και ψυχικές).

Εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά. Μη χάνεις το κουράγιο σου, σίγουρα κάπου παρακάτω θα χαμογελάσεις ξανά και θα χαρείς το δώρο της μητρότητας.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου,οπως και ολα τα κοριτσια ..Δεν ξερω αν γνωριζεισ για την μεσογειακη αναιμια και τα ποσοστα για μια τελειοσ υγειη εγκυμοσυνη καθε φορα ..εχω 75 % πιθανοτητεσ να γεννησω υγειεσ παιδι και 25% να εχει την ασθενεια..σιγουρα το 25% δεν ειναι μικρο ποσοστο για καθε εγκυμοσυνη..αλλα σκεψου οτι σε αυτην την εγκυμοσυνη ειχα και ενα υγειες παιδακι που αν δεν παλλινδρομουσε θα γεννιοταν γερο !!!!

την λυση της εξωσωματικησ την εχω σκεφτει κι εγω δεν σου το κρυβω..αλλα πραγματικα δεν μου την εχει προτεινει κανενας γιατρος,μου ειπαν τα υπερ και τα κατα ,τοποθετηθηκαν ολοι οτι ειναι κατα λογω του οτι ειμαι 29 χρονων και ειπαν οτι σιγουρα καποια απο τις επομενες εγκυμοσυνες θα ειναι με ενα γερο παιδακι.ειναι μου ειπαν το πιο πιθανο..οι περισσοτεροι μου ειπαν οτι ημουν ατυχη ,υπαρχουν κοπλες που εχουν και δυο και τρια παιδακια μονο με το στιγμα..λεω να προσπαθησω φυσιολογικα ,δεν μπορει θα ερθει..το γεγονος οτι διαλεγεις τα παιδιακια που μου στελνει ο θεος σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο..αν δω οτι δεν ερχεται θα σκεφτω και τη λυση της εξωσωματικης..ελπιζω να μην χρειαστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy μου κ εγώ νομίζω ότι δεν την χρειάζεσαι την εξωσωματική. Μπορείς να μεινεις έγκυος φυσιολογικά. Δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι στις πιθανότητες της μεσογειακής αναιμίας που όμως δεν είναι κ ιδιαίτερα μεγάλο! ΣΚέψου ότι στα 10 παιδιά που υποθετικά θα κάνεις τα 7,5 με 8 θα είναι γερά και τα 2,5 με 2 θα έχουν πρόβλημα..δεν δειχνουν και τόσο τραγικά τα πράγματα! Γερά λοιπόν με τσαμπουκά, και εύχομαι σύντομα με ένα γερό μωράκι!! (που θα έρθει να το ξέρεις!! :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ευχαριστω πραγματικα για το μηνυματακι σου!

Πηρα ελπιδες ξανα!!! κι οι γιατροι ολοι αυτο μου λενε..8 στα δεκα γερα ειναι ενα πολυ καλο ποσοστο για να κανουμε ενα γερο παιδακι ..ελπιζω να το πετυχω φανουλα μου και εσυ ενα δευτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα... δεν το ήξερα αυτό. Εσύ έχεις πολύ καλύτερα ποσοστά επιτυχίας! Η φίλη μου μόλις 25% για υγιές έμβρυο!

Απλώς επειδή έχω περάσει κι εγώ το λούκι και της παλίνδρομης και της αποβολής.. γι'αυτό και στα έγραψα όλα αυτά πιο πάνω..

Ελπίζω κι εγώ να μην χρειαστεί να κάνεις εξωσωματική και η επόμενη εγκυμοσύνη σου να'ναι η τυχερή! Και να κρατήσεις ένα γερό παιδάκι στην αγκαλιά σου σύντομα! Όπως λέει και η Φανή, γερά με τσαμπουκά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω ,μακαρι crazy μου

(ειμαι σιγουρη οτι ξερεις ποσο το θελω επειδη περασες παρομοια κατασταστη)

σου ευχομαι ολοψυχα γρηγορα με ενα γερο αγγελακι στην αγγαλια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουραγιο κοπελα μου και καλη δυναμη...

εχω ακουσει οτι μεσω εξωσωματικης υπαρχει τροπος να απομονωθει το γονιδιο της μεσογειακης αναιμιας και να δημιουργηθουν απολυτα υγιη εμβρυα...πολλα γινονται στις μερες μας,μη χανεις το κουραγιο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκίνα με εξωσωματική.Ισχύει αυτό που λένε και τα κορίτσια ότι απομονώνουν τα υγιεί και κάνουν την εμβρυομεταφορά.Μια φίλη μου έκανε για άλλο λόγο βέβαια 27 ετών και είναι έγκυος σε δίδυμα μετά πο 2 παλλίνδρομες. Κανένας δεν της είπε όχι γιατί είναι μικρή. Αν το θέλεις πολύ δεν θα σου το απαγορέψεις κανένας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta exo perasei kai ego,,,

To keno to biosa 9 oloklirous mines,melanxolia kai apeiro klama,,eliossa stis proseuxes,,

Perusi stin 22 ebdomada kuisis eixa ksafnika mesa stin nixta baria aimoragia,,gia na diapistosoume pos to embryo itan 3 ebdomades nekro mesa mou..

Den ekana kesariki,,alla to genissa me fysiologiko tropo,itan oti pio diskolo perasa pote,,

diskoli periodo,,polu diskoli...alla doksa to theo.. ola pigan kala,den epatha sipsemia pou fovontousan oi Giatri kai ksana eggios emeina meta apo (9) ennia mines akrivos,,kai exo tis idies imerominies akrivos opos tin alli fora,,san na ithele o theos na anaplirosi gia ayto pou xathike.. Simera ime sti 13 ebdomada..kai proseuxomai na pane ola kala!!

Min stenaxoriese,,ola kala tha pane na deis..polles proseuxes,,kai xalara!!!

filia kai tha proseuxitho kai gia esena....

as1cvfmNw000010MDAwMDI4N2R8MDAwNjc0NGR8UmFmYWVsaXRzYSBlaW5haQ.gif

dev041pb___.png

an1cnP28v_k0010MjA2NzkyZHwwMDAwNTU0ZGF8SW1hc3RlIHBhZHJlbWVub2kg.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΣΑΚΟ ΔΑΚΡΥΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!!!ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...