Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και η δική μου ιστορία γέννας !!


Recommended Posts

Πολλή όμορφη και συγκινητική η περιγραφή σου!

Εύχομαι να σας ζήσει η κορούλα σας και να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που λες εμενα μου αφησε ηπιας μορφης χαλαρωση του κολπου. Ειχα τοσα εσωτερικα ραμματα που ουτε μου ειπε ποσα. Ο κεφαλας απο οπου περασε αφησε συντριμμια:laugh:. Τωρα κανω κατι ασκησουλες αλλα δεν βλεπω φως στο τουνελ. Νιωθω οτι εχει γινει ζημια ειδικα οταν σηκωνω βαρη που μου το χει απαγορεψει αλλα τι να κανω? Ουτε το μωρο τοτε δεν πρεπει να σηκωνω γινεται αυτο? Τελος μια ακρατεια την εχω δεν μπορω να πω! Καλυτερα να κανα καισαρικη τελικα!!! Αποφασισα αφου τελειωσω απο τα παιδια που θελω να κανω (3 πρωτα ο Θεος) να κανω απο κατω επεμβαση για να μου επαναφερουν τον κολπο γιατι με τα χρονια χειροτερευει. Αλλα παρολα αυτα δεν αλλαζεις με τιποτα την εμπειρια της γεννας και ας προκυψουν τα χιλια μοιρια!:woohoo: μαζοχα παιδι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Που λες εμενα μου αφησε ηπιας μορφης χαλαρωση του κολπου. Ειχα τοσα εσωτερικα ραμματα που ουτε μου ειπε ποσα. Ο κεφαλας απο οπου περασε αφησε συντριμμια:laugh:. Τωρα κανω κατι ασκησουλες αλλα δεν βλεπω φως στο τουνελ. Νιωθω οτι εχει γινει ζημια ειδικα οταν σηκωνω βαρη που μου το χει απαγορεψει αλλα τι να κανω? Ουτε το μωρο τοτε δεν πρεπει να σηκωνω γινεται αυτο? Τελος μια ακρατεια την εχω δεν μπορω να πω! Καλυτερα να κανα καισαρικη τελικα!!! Αποφασισα αφου τελειωσω απο τα παιδια που θελω να κανω (3 πρωτα ο Θεος) να κανω απο κατω επεμβαση για να μου επαναφερουν τον κολπο γιατι με τα χρονια χειροτερευει. Αλλα παρολα αυτα δεν αλλαζεις με τιποτα την εμπειρια της γεννας και ας προκυψουν τα χιλια μοιρια!:woohoo: μαζοχα παιδι μου!

aaaa....exeis pa8ei xontrh zhmia..:ohmy::ohmy:

den nomizo na exo pa8ei ego teteia pragmata den ais8anomai kati....vevaia den exo paei akoma ston giatro na me dei, otan sarantiso 8a pao!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sagria έγραψε:

Και η δική μου ιστορία γέννας !!

Με πάνε στο χειρουργείο μου δένουν τα πόδια και μου λέει ο γιατρός «έλα πάμε ένα τελευταίο σπρώξιμο!»

Αυτο το μου "δενουν τα ποδια" δεν το εχω καταλαβει. Σας δενουν για να γεννησετε φυσιολογικα!! 2 φορες γεννησα με φζσιολογικο και τις 2 φορες τα ποδια μου ηταν ελευθερα!!! μαλιστα την 1η φορα ηταν στον ωμο της μαιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

sagria έγραψε:

Αυτο το μου "δενουν τα ποδια" δεν το εχω καταλαβει. Σας δενουν για να γεννησετε φυσιολογικα!! 2 φορες γεννησα με φζσιολογικο και τις 2 φορες τα ποδια μου ηταν ελευθερα!!! μαλιστα την 1η φορα ηταν στον ωμο της μαιας!![/quote:3sofnde9]

emena mou ta desane kai opoia filh mou exei gennhsei to idio.

oxi apo thn arxh thn teleutaia stigmh ou se pane sto xeirourgeio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει κούκλα μου!! Καλή λοχεία αν και πλησιάζεις στο τέλος εσύ!! Εγώ.. πονάω λιγάκι αλλά μέρα την μέρα γίνεται λιγάκι καλύτερα!! Έχω ακόμα 33 μερούλες... :laugh: Εσύ τώρα αισθάνεσαι ενοχλήσεις; Κι αν όχι πια μέρα αισθάνεσαι εντελώς καλά;;

Κι εμένα ήταν πολύ ψηλά ο μικρός! Φαντάσου η μαία μου είχε πέσει πάνω στην κοιλιά μου κι έσπρωχνε προς τα κάτω! Είχα τρελαθεί στις εξωθήσεις!!Και μια αιμοροίδα σουβενίρ!! Κι επίσης μ'έκοψε ο γιατρός και πρέπει να μου έκανε 3-4 ραμματάκια δεν ξέρω! Μπορεί και παραπάνω! Ή και λιγότερα!!:P

Και πάλι να σου ζήσει! Να την καμαρώνεις όπως επιθυμείς!! Υγεία πάνω απ'όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Να σας ζήσει κούκλα μου!! Καλή λοχεία αν και πλησιάζεις στο τέλος εσύ!! Εγώ.. πονάω λιγάκι αλλά μέρα την μέρα γίνεται λιγάκι καλύτερα!! Έχω ακόμα 33 μερούλες... :laugh: Εσύ τώρα αισθάνεσαι ενοχλήσεις; Κι αν όχι πια μέρα αισθάνεσαι εντελώς καλά;;

Κι εμένα ήταν πολύ ψηλά ο μικρός! Φαντάσου η μαία μου είχε πέσει πάνω στην κοιλιά μου κι έσπρωχνε προς τα κάτω! Είχα τρελαθεί στις εξωθήσεις!!Και μια αιμοροίδα σουβενίρ!! Κι επίσης μ'έκοψε ο γιατρός και πρέπει να μου έκανε 3-4 ραμματάκια δεν ξέρω! Μπορεί και παραπάνω! Ή και λιγότερα!!:P

Και πάλι να σου ζήσει! Να την καμαρώνεις όπως επιθυμείς!! Υγεία πάνω απ'όλα!!

euxaristo polu gia tis euxes sou kai antapodido.

ego se 5-6 meroules eimouna mia xara apo kato kai den aisanomouna sxedon tipota, kai den nomizo na peraseis tis 10 meres kai na sunexizeis na ponas. kalh loxia sou euxomai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Na soy zisei to paidaki soy!na einai panta gero kai eytixismeno!!

i alitheia einai oti ligo polu oles niwthoyme enan kapoio fovo mprosta stin diadikasia tis gennas...alla i sygkinisi toy na kratas sta xeria soy ayto to plasma poy dimioyrgithike mesa soy, metatrepei to fobo se prosmoni gia ayti tin wra...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...