Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΑΩ ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΕΥΡΑ!


Recommended Posts

Δήμητρα, καταλαβαίνω απόλυτα τι θες να πεις.

Εμείς ένα μήνα προσπαθήσαμε, τώρα είμαστε στο δεύτερο, και χτες βράδι σκεφτόμουν πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό, κι ότι, αν έχω καθυστέρηση, ούτε για χοριακή δε θα πάω. Την προηγούμενη φορά ήμουν απόλυτα σίγουρα ότι είμαι έγκυος (τα τεστ του φαρμακείου είχαν βγει θετικά με αχνή γραμμή) και οι αιματολογικές εξετάσεις βγήκαν αρνητικές, κι όταν με πήραν τηλέφωνο και μου το είπαν, έπεσα απ' τα σύννεφα, ήταν το μόνο που δεν περίμενα.

Δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια, πόσο μάλλον εσύ που προσπαθείς για περισσότερο καιρό. Κι εγώ να φανταστείς δεν έχω καν αγχωθεί!!!

Είναι ζόρικο και ψυχοφθόρο, οπότε, σε καταλαβαίνω που λες ότι δε θες πια παιδί. Μη σου πω και καλύτερα έτσι, τώρα είναι που θα έρθει σίγουρα, χα χα χα χα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου βρε κουμπαρα ;)

διαβασα το ποστ με 13 διακοπεσ λογω δουλειας και μπεμπας.....

εγω θα το πω εμενα γιατι μου μυριζεται εγκυμοσυνη γιατι ολα τα συμπτωματα που λεσ τα ειχα και εγω πριν καν να εχω καθυστερησει;;;

τι λιγουρευτηκες να φας για πες;;;;

οσο για τον υπνο ξυπναγα και ενιωθα πτωμα...

βεβαια καλο ειναι να ασχοληθεισ με κατι γιατι ολα αυτα τα νευρα δεν κανουν καλο και θα ερθουν και οι καβγαδες....

σου μιλαω εκ πειρας τους πιο ηρωικους καβγαδες τους εριξα με τον θυμιο οταν ημουνα εγκυος και λεχωνα :huh:

μαλλον ηρθε η ωρα να μαζεψω λεφτακια εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :silly: ;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψυχη μου γιατι εισαι σε τοση συγχηση??πηγαινε παιδι μ να κανεις μια χοριακη κ να δεις πως θα ηρεμησεις αμεσως γιατι θα μαθεις την αληθεια!!!!μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου ετσι σε παρακαλω!εισαι νεο κ ομορφο παιδι!!μπορεις να κανεις οτι θελεις οποτε θελεις αρκει να το θελεις;) σκεψου θετικα κ ομορφα πραγματα κ να δεις πως ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!θα δεις!!!!!!!!!!!αντε ριξε ενα χαμογελο τωρα:) ολα θα πανε τελεια μικρη μου,αληθεια σου λεω!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου Δημητρούλα είσαι στην πιό δημηουργική φάση της ζωής σου. Νέο παιδί γεμάτο υγεία και ζωντάνια. Εντάξει, το μωρό όλες το θέλουμε αλλά δεν είναι και αυτοσκοπός. Δεν πρέπει να κοιμόμαστε και να ξυπνάμε με αυτό στο μυαλό μας. Όπως έχω ξαναπεί δεν είναι στο χέρι μας να το κάνουμε να έρθει...Άλλος τα αποφασίζει αυτά. Κι αν δεν έρθει? Όλα είναι στο πρόγραμμα και όλα έχουν πιθανότητες. Μην αυθυποβάλλεσαι λοιπόν και μη χαλάς την ψυχολογία σου. Τα χρόνια περνάνε γρήγορα και είναι κρίμα να περνάνε με αυτόν τον τρόπο.

Χαμογέλα και ΖΗΣΕ ΤΗ ΖΩΗ!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ , ΕΧΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ. ΒΓΕΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΑΣΧΟΛΗΣΗΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ.

ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΥΤΑ .

ΑΛΛΑ Κ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΕΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.

ΒΡΕ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΕΙΣΑΙ;);)

(ΚΑΙ ΟΠΩς ΕΙΠΑΜΕ ΛΑΜΑΖ!!!!):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι..... τί να κάνω που δεν ξέρω πια πότε να (μην) περιμένω???? Τους τελευταίους 2-3 μήνες, μόνο που σκέφτομαι το ενδεχόμενο "παιδί" έχω 3-4 μέρες καθυστέρηση κάθε φορά! Μία φορά δεν το σκέφτηκα και..... η άτιμη.... μου ήρθε νωρίτερα και μου ....... τις διακοπές!!!! Αμάν πια!!!! Αν κι εδώ που τα λέμε.... η τελευταία περίοδος.... παραήτανε μικρή!!!! Λες? Όχι-όχι..... άσε να περάσουνε οι μέρες!!! Δε γίνεται αυτή η δουλειά συνέχεια..... άστο να πάει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι τα'χει παίξει ο κύκλος μου.

Ο γιατρός μου είπε να περιμένω μέχρι την 35η μέρα,aka Δευτέρα.

Πάντως θα'ρθει.Αυτό είναι το μόνο για το οποίο μπορώ να βάλω μέχρι και το χέρι μου στη φωτιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το σκέφτεσαι γλυκειά μου!!!! Όσο μπορείς βέβαια.... γιατί πραγματικά δεν υπάρχει πιο δύσκολο!!! Μην το σκέφτεσαι και προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις, ναι, μάτια μου???? Πρόσεχε τη Δημητρούλα μας!!!! Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μόνη θετική σκέψη που μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή,είναι ότι ο άντρας μου βγαίνει σε άδεια την Παρασκευή μέχρι τις 24/8,οπότε θα τον χορτάσω όσο δεν τον χόρτασα όλο το χειμώνα.

Όσο για το θέμα "παιδί" ,εγκαταλείπω τις προσπάθειες.Όποτε θέλει ας έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ(ΟΥΦ ΘΑ ΣΚΑΣΩ) ΘΑ ΟΑΣ ΣΤΟ ΒΑΜΠΙΡ ΝΑ ΣΟΥ ΡΟΥΦΗΞΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ...ΔΩΡΟΔΩΚΙΣΕ ΤΟΥΣ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΣΤΗ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΣ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΙΑ.......

ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΝΤΙΟΥΜ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ....(ΑΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΜΑΓΙΚΕΣ-ΠΡΟΦΙΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΧΑΡΑΚΩΘΩ..)

ΟΥΦ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΟΥΦ...ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗ ΡΕ Π...ΤΗ ΜΟΥ......

ΑΝΤΕ 5 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ....

ΟΥΤΕ ΦΑΝΤΑΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΓΑΜΕ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΛΥΣΗΣ...

ΕΨΑΧΝΑ ΧΘΕΣ ΝΑ ΒΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ TICKER ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣΑ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΣΤ....ΧΙ ΧΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλα μου!Αν τελικά κάνω χοριακή,θα την κάνω σ'ένα μικροβιολογικό στα Μέγαρα -αφού εκεί θα'μαι- και τα αποτελέσματα βγαίνουν ΠΑΝΤΑ το ίδιο απόγευμα.

Ότι έχω αγωνία,εξυπακούεται...αλλά πονάει η κοιλιά μου σαν να έχω περίοδο -δεν εχω- ,άρα...νο μπεμπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maniamounias έγραψε:

........αλλά πονάει η κοιλιά μου σαν να έχω περίοδο -δεν εχω- ,άρα...νο μπεμπε...

ΑΡΑ θα σε δείρω!!! Πώς το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, για πές μας κι εμάς!! Είσαι μέντιουμ?

Πιστεύω πως είναι το μπεμπέ Δημητρούλα μας! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ.........ΤΑ ΝΕΥΑ ΜΟΥ........

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ..

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...

ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΛΕ???????

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ....ΧΑΧΑ

(ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....)

ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΣ...ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ,ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.....

ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ "ΑΗΔΙΕΣ" ΤΥΠΟΥ "ΝΟ ΜΠΕΜΠΕ"

ΑΝΤΕ ΣΥΝΕΛΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..........

ΤΙ ΝΕΥΡΑ..........!!!!!!!!!!!!! :-) ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 μιλάμε για πολύ έντονους πόνους,πριν λίγο έτρεξα πανικόβλητη στο μπάνιο γιατί νόμιζα ότι αδιαθέτησα και φοβήθηκα μη λερώθηκα.Αλλά ήταν μόνο υγρά.

boymamma σε νιώθω...στην ίδια κατάσταση είμαι και γω...μόνο που εγώ πονάω κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grrrrrrrr :angry::angry::angry:

Δημητρούλα μας εσύ σκας γάϊδαρο...πόσο μάλλον πελαργό...δεν θα σε αντέξει άλλο ο έρμος και θα σου το στείλει το νινί μπας και βρει την ησυχία του!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Η κοιλιά μου μ'έχει πεθάνει στον πόνο.

Αν όχι σήμερα,αύριο θ'αδιαθετήσω σίγουρα.

Πολύ θα το'θελα να είναι διαφορετικά τα πράγματα,αλλά δεν είναι.

Πονάει η κοιλιά μου και χτυπάει ο πόνος στη μέση,πράγμα που σημαίνει ότι μόνο έγκυος δεν είμαι.

Σας το λέω γιατί δε θέλω να αγχώνεστε μαζί μου,δεν υπάρχει λόγος.

Θ'αδιαθετήσω από στιγμή σε στιγμή.

Που θα πάει,κάποια στιγμή θα μου κάτσει!

Ευχαριστώ πάντως μέσα από την καρδιά μου για το ενδιαφέρον σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, δεν ξέρω τι θα κάνεις, κανόνισε να αδιαθετήσεις σήμερα-αύριο, γιατί μας έχεις σπάσει τα νεύρα! :P

Σου εύχομαι να μην αδιαθετήσεις, τουλάχιστον για 9 μήνες, να ησυχάσεις κι εσύ να ησυχάσουμε κι εμείς, χε χε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boymamma δε φαντάζεσαι ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.Μη μου πολυδίνεις σημασία,είμαι πολύ ευσυγκίνητη τελευταία!Απλα,σας ενημερώνω για την επικείμενη περίοδο γιατί αύριο μεθαύριο μου κόβουν τη σύνδεση και θα πάω από Δευτέρα να πληρώσω.Επίσης,το Σάββατο φεύγω για Μέγαρα.Θα γυρίσω 16 Αυγούστου.

Θέλω να γίνω μαμά! ευχαριστώ για τις ευχές σας και συγνώμη που σπάω και τα δικά σας τα νεύρα! Μάκιαααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια ηρεμηστε λιγακι! κατ`αρχην με τετοια νευρα πως θα`ρθει η περιοδος οταν την σκεφτεστε συνεχως?(Βεβαια αν δεν ειστε εγκυουλες, που μακαρι να ΜΗΝ!)σκεφτειτε τι σκορσο τραβαει ο οργανισμος σας που εσεις τα δημιουργειτε ολ`αυτα!!! οσο για τους πονους της περιοδου στην κοιλιτσα, κατω χαμηλα, φουσκωμα-πονος στο στηθος, στη μεση κτλ..... να ξερετε πως τα συμπτωματα της περιοδου ειναι ΤΑ ΙΔΙΑ με τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης, οποτε δεν μπορεις να καταλαβεις ποιο πραγμα ερχεται...περιοδος η εγκυμοσυνη??? οποτε ηρεμηστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσπαθώ να ηρεμήσω,αφού ΞΕΡΩ ότι η ρημάδα θα έρθει.

Αυτό που δε με αφήνει σε ησυχία,είναι ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.

Εκνευρίζομαι χωρίς λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα, έχω διαβάσει όλα τα ποστ, συμφωνώ με τα κορίτσια 100%, όλα όσα σου λένε είναι πολύ σωστά. Έχω καταλάβει ότι θέλεις να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν είσαι έγκυος για να μην απογοητευτείς σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος, αλλά πίστεψέ με ενώ νομίζεις ότι με αυτή σου την συμπεριφορά είναι καλύτερα είσαι γελασμένη. Ξέρω ότι δεν γίνεται να μην το σκέφτεσαι, φαίνεται ότι περνάς δύσκολα από αυτά που γράφεις, σίγουρα όμως με το να κλείνεσαι σπίτι και να μην έχεις προσωπική ζωή όχι μόνο δεν βοηθάς αλλά χειροτερεύεις την κατάσταση σου και δεν μιλάω μόνο για το να γίνεις μανούλα, αλλά και για την ψυχική σου ηρεμία. Άν και πιστεύω πως είσαι έγκυος γιατί και εγώ είχα και έχω απίστευτα νεύρα (είμαι 2,5 μηνών) θα ήταν καλό σε οποιαδήποτε περίπτωση έκβασης των πραγμάτων, να επαναπροσδιορίσεις την κατάσταση όχι μόνο θεωρητικά τύπου δεν με νοιάζει τι θα γίνει, όποτε θέλει ας έρθει αλλά πρακτικά (ΜΕ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ) γιατί η πράξη είναι που μετράει. Πολλά φιλάκια και καλές διακοπούλες!!! :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

serene μου κατ'αρχήν να έχεις μια ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

Όσο για μένα,έχω απογοητευτεί τόσες φορές,που άλλη μία δε θα με σκοτώσει κιόλας!

Ναι,έχω πείσει τον εαυτό μου ότι ΔΕΝ είμαι έγκυος για να πονέσω λιγότερο όταν μου έρθει περίοδος.

Τα νεύρα μου είναι σε άσχημη κατάσταση και είναι πολλές εκείνες οι στιγμές που κλαίω χωρίς λόγο.Το στήθος μου παραμένει πρησμένο,χωρίς όμως να πονάει και πολύ -υποφέρεται θα έλεγα- και έχω αρκετούς πόνους στην κοιλιά που με κάνουν να τρέχω σαν την τρελλή στο μπάνιο...αλλά είναι μόνο υγρά.

Θα δείξει.Εγώ πάντως,για καλό και για κακό,έχω πείσει τον εαυτό μου ότι θα μου έρθει η περίοδος.

Καλές διακοπές και σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...