Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΝΑΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ;;;


Recommended Posts

οχι βρε συ δεν μου ηρθε ακομη αλλωστε ειμαι στην 28η μερα και εμενα ειναι ο κυκλος μου συνηθως 30 μερες.ομως δεν ξερω αν διαβασες σε αλλο τοπικ,εκανα τεστ τα ξημερωματα και βγηκε αρνητικο και ειμαι να πεθανω!!!εχω κρατησει αλλο ενα για αυριο το πρωι ομως ξερω τι θα δειξει...απο την 20η μερα εχω πονους δυνατους σε κοιλια και μεση που εχθες το βραδυ εγιναν πολυ δυνατοι και τωρα ποναω.εχω ακουσει μεν πολλες κοπελες που λενε οτι ενω ηταν εγκυος πονουσαν σαν πονοι περιοδου αλλα κανονικοι πονοι;;δεν ξερω ειμαι πολυ μα παρα πολυ απογοητευμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, εγκυμοσύνη με πόνους περιόδου υπάρχει, μάλιστα μια φίλη μου πονούσε τόσο πολύ που ήταν σίγουρη ότι θα της ερχόταν από στιγμή σε στιγμή. Τα τεστ φαρμακείου είναι τελείως αναξιόπιστα, δεν είναι μία και δύο οι περιπτώσεις που βγήκαν αρνητικά σε εγκυμοσύνη.

Το καλύτερο, όμως, είναι να μην ελπίζεις υπερβολικά και να μην ενθουσιάζεσαι.

Αφού ο κύκλος σου είναι 30 ημερών, τότε ακόμα δεν μπορείς να θεωρείς ότι έχεις καθυστέρηση.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να αποβάλεις το άγχος, αυτό είναι ο χειρότερος εχθρός μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ritsaki ωραία τα λες!!! :laugh:

Και εσύ και εγώ και όλες οι γυναίκες θα γίνουμε μανούλες όταν το αποφασίσει ο Θεούλης. Γιατί λοιπόν τόσο άγχος για κάτι που δεν είναι στο χέρι μας? Χαμογελάστε, δείτε τη ζωή πιό αισιόδοξα, έχετε πίστη και όλα θα γίνουν την κατάλληλη στιγμή!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΑΡΟΥΛΙ.ΚΕΛΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ.ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΑΝΙΧΝΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΚΙ ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΧΟΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΞΕΡΑΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ;;;ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ,ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΣΕ 1 ΣΕ 2 ΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ,ΘΑ ΗΡΕΜΟΥΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ή ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ,ΑΝ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΝΟΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσακια μου γλυκα τι θα εκανα χωρις εσας;;γιατι ολο αυτο πλεον το περναω μονη μου κατ επιλογην μου βεβαια.δεν θελω πια να γεμιζω με ελπιδες κανενα ουτε καν τον αντρουλη μου.το παιζω ανετη κι εγω μονο το ξερω(κι εσεις)το τι περναω.κρυφα πηρα τεστ,κρυφα το εκανα,κρυφα εκλαψα.καθε φορα χανω τον υπνο μου κανοντας ονειρα για το μπεμπε μου.ποτε αραγε αυτα θα γινουν πραγματικοτητα θεουλη μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε,,,το μωρό θα έρθει όταν το βγάλετε από το μυαλό σας...εμείς προσπαθούσαμε σχεδόν ένα χρόνο..είχα πιστεψει ότι κάτι είχα. Έκανα όλες τις εξετάσεις και βγήκαν όλα φυσιολογικά...κι όταν απόφασισα να πω στο γιατρό μου να κάνω μέχρι και εξωσωματική αν χρειαστεί..έμεινα έγκυος στα 25. Τώρα στο 2ο μωρό τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα κι έμεινα έγκυος στον τρίτο μήνα προσπαθειών...και τώρα είμαι 30..Το άγχος είναι ο μεγαλύτερος ανασταλτικός παράγοντας για τις γυναίκες..να σκέφτεστε οτι η επιστήμη έχει προχωρήσει ΄τοσο πολύ που και κάποιο πρόβλημα να υπάρχει θα κάνετε οπωσδήποτε μωράκι αν το θέλετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εγινα μανουλα στα 36 αλλα κατω απο ποιες συνθηκες....

παντα ηξερα οτι για να κανω παιδι επρεπε να κανω ειδικη θεραπεια λογω πολυκηστικων ωοθηκων, ελλειψη χλωριδας και παντελης απουσιας περιόδου... ετσι επι 9 ολοκληρα χρονια εκανα ανετα ελευθερα σεξ με τον φιλο μου - σημερα αντρα μου - γιατι και καλα ειχα "ήσυχο" το κεφαλι μου

περισυ λοιπον , και ενω δεν ειχε γινει ουδεποτε συζυτηση για παιδι , εμεινα εγκυος! :ohmy:

στην αρχη δεν το πιστευα -μεταξυ μας ουτε και το τωρα το πιστευω ακομα :silly: :silly: :silly:

οπως και να χει πιστευω πραγματικα οτι χωρις άγχος ολα θα ρθουν στην ωρα τους ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ γεννησα 26 και κάτι αλλα προς τί το ανχος? η φιλη μου ειναι σαραντα και τωρα εμεινε εγκυος. Δεν νομιζω οτι παιζει ρολο η ηλικία αλλα το να το θελεις και να εισαι ετοιμη κ εσυ και ο αντρας σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααα εγω αργησα να κανω παιδια:P .Τον θανο τον εκανα στα 27μιση κ τον μπεμπη 30 κ 2 μηνες...:angry:

συμφωνω με την beoutsaki για την ηλικια, οτι δεν εχει σημασια ποτε αλλα η διαθεση που εχεις για να τα μεγαλωσεις.Ξερω αρκετα ζευγαρια στην ηλικια μας που τα κανουν μονο κ μονο για τις κορνιζες κ αλλους μεγαλυτερους που κανουν τα παντα.Με το καλο παντως κοπελα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΑ 29.....Κ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΓΟΥΣΑ ΑΚΟΜΑ....ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΙΔΙΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ....ΧΑ ΧΑ ΧΑ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Εγω κοριτσια εγινα μαννουλα 17,τωρα εκλεισα τα 40 και ο γυιοκας μου ειναι αντρας!!!!:laugh: Να σας πω.. ολα τακανα αναποδα στη ζωη μου:ohmy: δηλ πρωτα το μωρο και μετα οι σπουδες κι η δουλεια:P αλλα δεν μετανοιωσα,δοξα το Θεο,ισως επειδη το ηθελα πραγματικα!Μπορει να ακουγεται περιεργο αλλα απο παιδακι ονειρευομουνα να κανω δικο μου μωρο και ανυπομονουσα ποτε θα ερθει η στιγμη!Ειχαμε αντιδρασεις απο τους δικους μας στην αρχη,αλλα τελικα ολα πηγαν μια χαρα!;)τωρα σπανια γεννανε τοσο μικρες οι γυναικες,πρωτα τακτοποιουνται απο δουλεια και μετα αποφασιζουν για παιδι,πιστευω πως η καταλληλη στιγμη ειναι τοτε που νοιωθουμε την μεγαλυτερη επιθυμια και αυτο ειναι ανεξαρτητο απο την ηλικια που βρισκομαστε!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΥΒΟΝΝΗ,ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΩΝ!ΓΙΑΤΙ ΤΟΛΜΗΣΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΥΝΗΓΗΣΕΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ!

ΚΕΛΥ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ,ΚΡΥΦΑ ΤΕΣΤ,ΚΡΥΦΗ ΑΓΩΝΙΑ,ΟΛΑ ΚΡΥΦΑ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΟΡΤΩΝΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΜΑΚΑΡΙ.

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΕΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ,ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΥΠΟΥΚΙΤΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ,ΜΙΑ ΛΙΧΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ Σ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glikeia mou ifigeneia eyxaristw poli gia ta kala sou logia..

den xathika bre..apla exw ena mina pou ksekinisa douleia kai isws den petixainoun ta time mas...:)))))))

euxomai kai se sena ena deytero mwraki,,,,,

ola kala na pane kai as moiazei se opoion thelei:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι πρέπει να πω που πριν λίγες μέρες έκλεισα τα 32???:blink:

Πολλά μου ακούγονται τα άτιμα, ούτε να το γράψω δεν μπορώ. Βέβαια δεν με αποσχολούν καθόλου γιατί νιώθω μικρή και τριανταφυλλένια!!!;)

Λοιπόν εγώ έγινα μάνα στα 29,5. Δεν υπάρχει όμως όριο ηλικίας για την μητρότητα. Βέβαια δεν υποστιρίζω την άποψη να κάνεις παιδία στα 50 ας πούμε, που δεν μπορείς να προσφέρεις και τόσα πολλά...

Εσύ όμως γιατί αγχώνεσαι, μόνο δυο μήνες προσπάθισες. Μην μπεις στην διαδικασία να τρέψεις στους γιατρούς, τρελλένεσαι όσο το ψάχνεις.

Το μόνο που πρέπει να κάνεις, είναι όταν έρχεται ο άντρας σου από ταξίδι, να κλειδώνεσται στο σπίτι και όλη μέρα ΣΕΞ!!! Που θα πάει κάποια σφαίρα θα πετύχει....:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι τρελλή που αγχώνεσαι στα 27 σου; Εγώ είμαι 39 και είμαι έγκυος στο πρωτό μου παιδί. Και μάλιστα με απόλυτα φυσιολογικό τρόπο... Εντάξει, εγώ άργησα λίγο παραπάνω να το αποφασίσω, αλλά κατά τη γνώμη μου σε γενικές γραμμές είναι καλύτερα να είναι η γυναίκα λίγο μεγαλύτερη και πιο έτοιμη παρά πιτσιρίκα που δεν συνειδητοποιεί ακριβώς ποιο είναι το τίμημα... Και η επιστήμη βοηθά σ' αυτό.

Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΒΡΕ ΝΑΝΑ,

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΑ 35 ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ !!! ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ 36 ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ:silly: ΓΙΟ ΜΟΥ!!!

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!! ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ:P

ΚΑΙ ΠΟΥ 'ΣΑΙ ... ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ : ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.:)

ΕΓΙΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΑ 28ΜΙΣΟ ΔΗΛ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4ΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ.:lol: ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΡΕΜΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ. Η ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ Η ΑΠΟΚΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ (ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟ ΞΕΡΩ),ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΤΑΓΗ.ΖΗΣΤΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ:P :P ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ;) .ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕ:) Ι ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΑΠ ΜΟΥ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΦΩΤΟ;;;ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΩΡΕ ΟΥΧ!!! ΦΟΤΥ ΦΤΟΥ!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!ΚΟΥΚΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ2 έγραψε:

ΠΟΥΠΟΥΚΙΤΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ,ΜΙΑ ΛΙΧΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ Σ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!

NANA MOY SE EYXARISTW POLY ..EIMAI SIGOYRH OTI K ESY SYNTOMA STHN IDIA THESH THA EISAI:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...