Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΕ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!


Recommended Posts

Maniamounias έγραψε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!

Δεν είναι καλά τα νεύρα μου,είναι σε άσχημη κατάσταση και δε ξέρω γιατί.Ενώ ΟΛΑ μέσα στο σπίτι είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ,με τα πεθερικά μου και τους γονείς μου ακόμη καλύτερα (καλά,δεν είχα και ποτέ πρόβλημα,απλά το αναφέρω) ,δε μου λείπει τίποτα,αλλά τα νεύρα μου είναι τσιτωμένα.

Θα τα βάλω με όλους και με όλα,θα βρω πρόβλημα από κει που δεν υπάρχει.Και να πω ότι δεν κοιμάμαι καλά;Σα βόδι.Αλλά με στιλ ε;Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή και Κυριακή θα ξυπνήσω από τις 7 χωρίς λόγο,με αποτέλεσμα να βαριέμαι μέχρι και καφέ να κάνω.

Τρίτη-Πέμπτη-Σάββατο,θα κοιμηθώ ως τις 2 το μεσημέρι και ο έρμος ο άντρας μου,τα Σάββατα,θα κάνει ΑΓΩΝΑ να με σηκώσει από το κρεβάτι.Όχι τίποτ'άλλο,αλλά μόνο τα Σαββατοκύριακα τον βλέπω κι εγώ.

Μ'ενοχλούν τα πάντα...το δίκτυο που σέρνεται και δε μπορώ να μπω στο mammy,τον ήλιο που βγήκε και θα πάρει φωτιά το υπνοδωμάτιο πάλι,το κλιματιστικό που δε κάνει τίποτα (ναι,καλά,ψυγείο το κάνει το σπίτι,από τα νεύρα μου ιδρώνω) ,τις διαφημίσεις στην τηλεόραση,το πλυντήριο που περιμένει άπλωμα,το στήθος μου που μ'έχει ΠΕΘΑΝΕΙ στο τσούξιμο και τον πόνο και δεν ανέχομαι ούτε σουτιέν (αλλά δε μπορώ και ΧΩΡΙΣ σουτιέν) και φοράω το πάνω μέρος από το μαγιό που σκατά δουλειά κάνει αφού δεν έχει μπανέλες.

Μ'ενοχλεί που έχει πρηστεί η κοιλιά μου και πονάει κι όταν προσπαθώ να πάω τουαλέτα ζορίζομαι λες και θα γεννήσω,μ'ενοχλεί που έχει πρηστεί ΚΑΙ το στομάχι μου και το βλέπω τώρα που κάθομαι,μ'ενοχλούν οι μύγες,η μυρωδιά από το φαγητό.

Μ'ενοχλεί που ενώ πεινάω δε μπορώ να φάω γιατί αισθάνομαι δύσπνοια,μ'ενοχλεί που μου πικρίζει ο μουσακάς που έφτιαξα (όλοι λένε ότι "θεά τον έκανα το μουσακά" ,τα νεύρα μου τον νιώθουν πικρό),μ'ενοχλεί που αν περάσω τα 10 τσιγάρα τη μέρα με πιάνει καούρα με αποτέλεσμα να μαζεύονται ΛΙΤΡΑ τα σάλια στο στόμα μου,αλλά εμετό ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ,όσα δάχτυλα και να έβαλα.Παρ'όλα αυτά,εξακολουθώ να πεινάω.

Μ'ενοχλεί που ρεύομαι συνέχεια χωρίς να έχω φάει,μ'ενοχλεί που ανακατεύεται το στομάχι μου όταν ξαπλώνω τα βράδια για ύπνο,μ'ενοχλεί που ενώ πρίν κοιμηθώ πάω στην τουαλέτα αλλά θα σηκωθώ και στις 7 το πρωί να ΞΑΝΑΠΑΩ (που στην ευχή μαζεύτηκαν όλα αυτά,απορία το'χω) και μετά δε μπορώ να κοιμηθώ κι από τα νεύρα μου γίνομαι μούσκεμα στον ιδρώτα.

Μ'ενοχλεί ο έρμος ο άντρας μου που σηκώνεται το πρωί αθόρυβα,σαν τη γάτα,να φύγει για δουλειά,αλλά παρ'όλα αυτά εγώ τον ακούω (σπάνιο για μένα,αφού όταν κοιμάμαι,και πόλεμος να γίνει,χαμπάρι δε θα πάρω) και ξυπνάω.

Μ'ενοχλεί που τα απογεύματα θέλω να κοιμηθώ (άσχετα αν ξύπνησα στις 7 ή στις 2 το μεσημέρι) αλλά εκείνη την ώρα έρχεται ο άντρας μου από τη δουλειά και πρέπει να ετοιμάσω να φάμε.

Μ'ενοχλεί που το πρωί στο κρεβάτι δεν αισθάνομαι καλά,ΝΙΩΘΩ άδειο το στομάχι μου και πονάει,μ'ενοχλεί που εκείνη την ώρα η θερμοκρασία μου είναι 36,8 και το απόγευμα μπορεί να φτάσει και τους 37,5.

Μ'ενοχλεί που πεινάω σαν λύκος στις 3 το μεσημέρι και όταν ο άντρας μου θα γυρίσει στις 5 δεν έχω όρεξη.

Μ'ενοχλεί που ξεχνάω τι θέλω να γράψω παρακάτω.

Μ'ενοχλεί που το στήθος μου πρήστικε και δε μου κάνει το σουτιέν,με στενεύει,μ'ενοχλεί που ιδρώνω και ξεϊδρώνω όλη μέρα,μ'ενοχλεί που είμαι πρησμένη γενικά.

Μ'ενοχλεί που έχω ΠΑΝΤΟΥ ΦΑΓΟΥΡΑ λες και κόλλησα ψείρες,αλλά δε με έχει τσιμπήσει ούτε κουνούπι.

Μ'ενοχλεί ο άντρας μου που θέλει να πάμε στο super market γιατί αν ανοίξεις το ψυγείο και τα ντουλάπια μου,θα διαπιστώσεις ότι αν πέσει ποντικός θα σπάσει τη μούρη του.

Μ'ενοχλεί που πληκτρολογώ και κάνω συνέχεια λάθη.

Μ'ενοχλεί που μ'ενοχλούν τα πάντα.

Και πάνω απ'όλα μ'ενοχλεί που σε 2 μέρες περιμένω περίοδο (που σιγά μη και δεν έρθει) και εγώ η ηλίθια θα κάνω τεστ στις 5 μέρες καθυστέρηση και θα βγει αρνητικό το ρημάδι.

Επίσης,μ'ενοχλεί που σας ζάλισα τον ερωτα πρωί πρωί.

Τι λέτε γιατρέ μου,θα ζήσω;

Υ.Γ:Πέρα από την πλάκα ρε κορίτσια,είναι φυσιολογικά τόσα νεύρα;Ποτέ δεν ήμουν τόσο νευρική πρίν την περίοδο.Για να νευριάσω,θα πρέπει να υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ λογος.Είμαι ήρεμος άνθρωπος γενικά.

ΚΑΛΕ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

Τι μου θυμήζει...τι μου θυμήζει...:huh:

Α!:woohoo:

Την εφηβεία μου!:silly: :S

Ήμουνα έτσι-σε καθημερινή βάση-για κάμποσα χρόνια :P

Με ενοχλούσαν οι πάντες και τα πάντα!

...Αλλά πέρασε χαχα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα εμενα ο γιατρος μου πε πως θα χω καταθλιψη κ μελαγχολια απο την ψευδοεμμηνοπαυση κ εκανε μια χαρα ο αντρας μου αλλα τσαμπα γιατι εχω περισσοτερα νευρα κ απο πριν.Ροδανι παει η γλωσσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω για εγκυμοσύνη θα έλεγα με όλα αυτά που μας λες..!!

Στο εύχομαι ολόψυχα!!Όταν το μάθεις να ανοίξεις ενα καινούργιο θέμα κ να μας τα περιγράψεις με τον μοναδικό σου τρόπο..!!Αχ,μακάρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα μου, σου εύχομαι να έχεις ένα ζουζούνι στην κοιλίτσα σου και να ευθύνεται αυτό για όλα όσα σε ενοχλούν!!!

Εσενα σε "ενοχλούν" όλα αυτά, αλλά εγώ τα βρίσκω εξαιρετικά. Εγώ δε θα σου πω για τεστ γιατί την απογοήτευση την έχω φάει με το κουτάλι.

Χοριακή και πάλι χοριακή!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel μάλλον προς την αλέκα οδεύω κι εγώ!Άρχισαν οι πόνοι περιόδου χθες βράδυ,κάτι που σημαίνει ότι το ΑΡΓΟΤΕΡΟ μέχρι τις 4 θα έχω αδιαθετήσει.Αν ήμουν έγκυος,θα ήταν Κριός,όχι Διδυμάκι!

hope_89 λες να περνάω δεύτερη εφηβεία;;;;

συννεφάκι ούτε γω μπορώ να μαζέψω τη γλώσσα μου.Ποτέ δεν τα κατάφερα.Περιμένω δεν περιμένω περίοδο,αν θες να με ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ,απαγόρευσέ μου το λέγειν!

vasoula2 και γω θα το ήθελα...αλλά δε το βλέπω.Περίοδο βλέπω στο μέλλον.Και όποτε το σκέφτομαι,τα νεύρα μου τσιτώνονται κι άλλο!Χεχε!

milina και γω το εύχομαι,αλλά θα περιμένω λίγο ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα ρε συ Maniamounias, δεν ξέρω και τ' όνομά σου, και σε λέω με το nich name. Πόνοι περιόδου υπάρχουν και στην εγκυμοσύνη, αλλά έχεις απόλυτο δίκιο, μην ενθουσιάζεσαι και μην ελπίζεις υπερβολικά, για να μην απογοητευτείς και υπερβολικά.

Κουράγιο... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! Δήμητρα με λένε αγάπη μου.

Και,ναι,συμφωνώ μαζί σου.Δε θέλω να το πιστέψω.Θα περιμένω την αλέκα και ότι θέλει ας γίνει.

Ένα χρόνο προσπαθώ χωρίς αποτέλεσμα,τώρα θα μου κάτσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, κάποια στιγμή θα σου κάτσει, γιατί όχι τώρα; Κι αν όχι τώρα, σε ένα μήνα ή σε δύο. Μην τρελλαίνεσαι, αφού λες ότι ξαναέμεινες έγκυος, σημαίνει ότι δεν έχετε προβλήματα γονιμότητας. Χωρίς άγχος και θα δεις ότι θα κάτσει, θα κάτσει... !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω Δημητρουλα μου θα σου πω να συνεχισεις να εισαι ψυχραιμη οσο μπορεις και να προσπαθεις να καρτας τα νευρα σου και το αγχος σε χαμηλα επιπεδα. Μη ξεχνας οτι τα νευρα ηρεμουν με βιταμηνη Β...δεν ειναι αναγκη να παρεις συμπληρωμα αλλα λιγο σπανακι σαλατα στην καθημερινη διατροφη σου δε βλαπτει!

Σου ευχομαι να εισαι εγκυος :woohoo: και να ευχαριστηθεις νευρα για 9 μηνες :laugh: :laugh:

περιμενουμε νεα σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! αυτό ήταν που μου την έδωσε περισσότερο και σταμάτησα να μετράω.Το ότι δεν έχω πρόβλημα γονιμότητας.

gillie μακάρι τα νεύρα μου να είναι από αυτό!Θα σας ενημερώσω ΣΙΓΟΥΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα μου τωρα εγω τι να σου πω????? που και τα νευρα σου τα εκφραζεις τοσο γλυκα????? :)

γιατι καλε τι εχεις παθει??? κοιτα,αν ειναι απο περιοδο,παιζει να σε εχουν πιασει ολα αυτα τα νευρα γιατι ειναι και καλοκαιρακι και εχει ζεστη,ειναι και οι ορμονες με την περιοδο που μας τρελενουν,μην ανησυχεις ρε αγαπη,δεν ειναι κατι μονιμο!! :P θα ηρεμησεις!!! ξερεις ποτε??? κοντοζυγωνει!!! ή που μολις κατεβει το αιμα(γαμω τις αναλυσεις πρωι πρωι!!) ή οταν δεις θετικο τεστακι!!! :) βρε λες??????? αφου εσυ εισαι ηρεμη γενικα..... αχ δεν το λεεμ δεν το λεμε!!!!! μην το γρουσουζεψουμε!!!!!!! :) και εγω τωρα ξυπνησα!!! αφου ο χρηστος ηρθε γλυκα και τον εδιωξα,μου εφτιαξε καφε και μου εβαλε να τον μοιριζω μες στον υπνο μου μπας και φιλοτιμηθω να σηκωθω,θυμιζοντας μου οτι το νταλακι εχει γεννησει, μετα μου πετουσε σταγονιτσες απο παγωμενο νερο και στο τελος με σηκωσε μαζι με το στρωμα!!!! χιιχιχιχιχιχιχιχιχιχ :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ, αυτό μου έλεγαν κι εμένα οι φίλες μου. Ή που θα έρθει η περίοδος ή που δε θα έρθει. Άλλο δεν έχει!!! Κι εγώ είχα όλα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης +2 θετικά τεστ, οπότε τι να πω;;;

Απλά εμείς ήμσαταν ακόμα στον πρώτο μήνα προσπαθειών, οπότε κάπου λες, εντάξει, ποια μένει έγκυος από τον πρώτο μήνα, δεν έγινε και τίποτα...

Κάνε κανένα μπανάκι αν μπορείς και χαλάρωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos να προσέχεις,μη τον προκαλείς,θα σε πετάξει από το παράθυρο καμιά μέρα.Μαζί με το στρώμα! (αστειεύομαι)

Θέλω να γίνω μαμά! έκανα ένα χθες βράδυ στο Σχοινιά και κόντεψα να λιποθυμήσω από το κρύο.Γενικά δε το'χω με τη θάλασσα.Αν τώρα μιλάς για μπάνιο στη μπανιέρα,10 έχω κάνει από το πρωί.Έχω σκάσει από τη ζέστη,αλλά η θερμοκρασία μου σταθερή στους 37 - 37,5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα μου μακαρι κουκλα μου,ποτε περιμενεις κανονικα???? (που να μην ερθει παναγιτσα μου!!!!!)

εγω παλι ρε κοριτσια ενω δεν εχω προσπαθησει αυτον τον μηνα(καναμε αγκαλιτσες οποτε μας ερχοταν), εχω ενα φουσκωμααλλο πραγμα!!! δεν θα ειναι τιποτα,απλα το αναφερω ετσι για το γαμωτο!!! να μην ξεχνιομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα, σοβαρολογείς Δήμητρα; Καλά, τόσο κρύες θάλασσες έχετε εσείς εκεί πέρα; Εμείς εδώ στη Λάρνακα έχουμε την πιο ζεστή θάλασσα που υπάρχει στον πλανήτη!!!!! Μοιάζει με σούπα συνήθως, αν και, εγώ που είμαι κρυουλιάρα, κάνω τουλάχιστον μισή ώρα να πέσω!!! Κι εγώ δεν τα έχω και πολύ καλά με τη θάλασσα, αλλά με χαλαρώνει.

Είπα "κάνε κανένα μπανάκι" για να σε ηρεμήσει. Αφού, όμως, δε σου αρέσει, λέω "κάνε κάτι που σου αρέσει και σε χαλαρώνει"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos κανονικά αύριο.Αλλά αύριο ΔΕΝ έρχεται -γαμώ τον κύκλο μου μέσα- ,οπότε,λέει για τις 4 του μήνα,το ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.Τελευταία περίοδο είχα στις 6/7,γι'αυτό το υπολογίζω έτσι.Πάντως,πρησμένη είμαι και γω,το νιώθω,αλλά η μαμά μου που με είδε χθες μετά από 2 βδομάδες περίπου,μου είπε ότι πρέπει να έχω χάσει κανα κιλό.Έλα μη μασήσω κάμια μπούκλα,κάνε μου τη χάρη.Εγώ κοντεύω να σκάσω από το πρήξιμο -μπορεί να φταίει και το ότι πίνω ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ,αφού διψάω συνέχεια- και εκείνη μου λέει ότι έχασα.Άσε το βυζί.Φοράω 110D νούμερο και αυτές της μέρες ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ,ΜΕ ΣΤΕΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.Γι'αυτό και γω δε φοράω καθόλου και κυκλοφορώ στο σπίτι σαν αγελάδα.

Θέλω να γίνω μαμά! Άστα να πάνε.Μπορεί εγώ να έχω κολλήσει καμιά ίωση και γι'αυτό κρυώνω χωρίς λόγο -προχθές το βράδυ ο άντρας μου σηκώθηκε στις 2 τη νύχτα να κάνει ντουζ γιατί ζεσταινόταν και γω ήμουν σκεπασμένη από το κεφάλι με το σεντόνι κι έτρεμα.Αυτό που κάνω και με χαλαρώνει είναι να μιλάω μαζί σας.Από αύριο όμως ενδέχεται να μην έχω σύνδεση,γιατί η ηλίθια βαρέθηκα να βγω να πληρώσω εχθές και σήμερα.Άσχετο,αλλά μέχρι και αυτό μου δίνει στα νεύρα.Ουφ...άντε ν'αδιαθετήσω,να ηρεμήσω και γω και ο έρμος ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια επειδη μας την εδωσες και μασ στα νευρα με ολα αυτα που βαριεσαι αν εισαι εγκυος περιμενουμε κερασμα που θα σαι δηλαδη.κι εσε κι αυτα οτι δεν πηγες να πληρωσεις για να εχεις κερασμα,θα κανεισ τεστ αυριο και θα το κρατησεις μυστικο.φτου σου!Ετσι ειναι οι φιλες;ξανα φτου σου!:P

πλακιτσα κανω.εγω ενα θα πω.με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tarataratara!!!!!!!!!!!ΚΑΛΕ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΕΔΩ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΜΕΝΤΙΟΥΜ BOYMAMMA !!!

ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ!

ΑΧ ΠΟΕ,ΜΕΓΑΛΩΣΕ,ΣΑ ΧΘΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΤΟΥΡΑΓΕ ΤΗ ΠΟΔΙΑ....!!!!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ,ΝΑΙ ,ΜΕΓΑΛΩΣΕ,ΕΓΙΝΕ ΓΥΝΑΙΚΑ,ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ, ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΩΣ (ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!ΚΛΑΨ!!!(ΣΥΓΚΗΝΗΘΗΚΑ!!!)ΣΝΙΦ...

ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ!

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!

ΕΓΩ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 6 ΤΟΥ ΜΗΝΑ!!!!

ΚΟΙΤΑ ΜΗ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!ΟΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑΜΕ(ΤΗ ΘΥΜΑΣΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΜΟΥ!!!!!)

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΙΛΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΗΣΜΕΝΟ...(ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ???????)!!!!!!:-) ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...