Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εφτασε επιτελους η μερα ε κοριτσακι μου? λοιπον περιμενουμε τα καλα νεα, ευχομαι η χοριακουλα σου να ειναι τετραψηφια!!!!!!!!!

μη μας ξεχασεις περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ....ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ....

ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΩΑΡΙΑ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ :S:ohmy::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικη μου εμπειρια πανω στο θεμα ειναι οταν ειχα μεινει εγκυος ξεκινησα να μετραω χωριακες δυο μερες πριν την καθυστερηση,αφου ειχα κανει σπερματεγχυση και τις μετρουσα καθε 2 μερες.Η 1η ηταν 120,η 2η 220,η 3η 460 ,την ιδια μερα ειδα λιγα καφεκοκκινα υγρα,μετα απο 2 μερες ξαναμετραω την χοριακη ηταν 520 ,οποτε μου ηρθε σχεδον κακονικα η περιοδος.Ημουν 3 εβδομαδων ακριβως.Γενικα η χοριακη πρεπει να ανεβαινει τουλαχιστον 60% καθε 2 μερες.

α,και για κατι που εγραψε καποια κοπελ απριν στο φορουμ,χοριακη 600 δεν αντιστοιχει σε 6 εβδομαδων κυηση.Πανω απο 2,500 ειναι 6 εβδομαδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκι μου τι κάνεις? Έκανες την χοριακή? Γιατί δεν μας έχεις πει κάτι ακόμα? Πραγματικά και εγώ αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια αγωνιούμε για σένα.

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ.ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ.ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BRE koritsia na rwtisw....giati kanete xwriaki???????????????????????????????egw kai stin 1 egkimosini mou eixa kathisterisi..pira test,,,thetiko...piga ston giatro eide to sporaki mou...ela se 2 bdomades mou eipe...piga...akousame kai kardoula kai ola teleia.........

eseis giati treleneste me tis xwriakes???????panta ithela na to rwtisw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο υπέρηχος πότε δείχνει; Από τις πρώτες βδομάδες ή αργότερα; Όσο για την αξιοπιστία των τεστ, ας μην το συζητήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

BRE koritsia na rwtisw....giati kanete xwriaki???????????????????????????????egw kai stin 1 egkimosini mou eixa kathisterisi..pira test,,,thetiko...piga ston giatro eide to sporaki mou...ela se 2 bdomades mou eipe...piga...akousame kai kardoula kai ola teleia.........

eseis giati treleneste me tis xwriakes???????panta ithela na to rwtisw

ευχομαι ολα τα πραγματα στην ζωη σου να ερχονται ευκολα και με τοση ηρεμια, αλλα αν ειχες κανει σπερματεγχυση οπως εγω θα ειχες συνταγη γιατρου για την Β χοριακη και θα επερνες χαπια και θα επρεπε να ξερεις νωρις αν πρεπει να τα συνεχισεις η τα περνεις τσαμπα και βερεσε. Τουλαχιστον εγω ετσι το εζησα το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καιι εγώ για να λύσω απορίες θα πω πως υπάρχει περίπτωση στο γιατρό να μην δεις αμέσως σάκο..

κ τότε ψάχνεις με χοριακές, ή είναι ακόμα νωρίς κ η χοριακή ανεβαίνει στο διπλό κάθε δεύτερη μέρα ή κάτι κακό συμβαίνει πχ, αποβολή, εξωμύτρια κύηση κ η χοριακή δεν ανεβαίνει φυσιολογικά.

από παλία εμπειρία το λέω κ εγώ ,δυστυχώς...

μερικές φορές δεν τρελενόμαστε από μόνες μας αλλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gilie έγραψε:

jovanna έγραψε:

ευχομαι ολα τα πραγματα στην ζωη σου να ερχονται ευκολα και με τοση ηρεμια, αλλα αν ειχες κανει σπερματεγχυση οπως εγω θα ειχες συνταγη γιατρου για την Β χοριακη και θα επερνες χαπια και θα επρεπε να ξερεις νωρις αν πρεπει να τα συνεχισεις η τα περνεις τσαμπα και βερεσε. Τουλαχιστον εγω ετσι το εζησα το θεμα.[/quote:1whnstpl]

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΧΑΠΑΚΟΝΟΜΟΥΝΑ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΒΕΡΕΣΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Ο υπέρηχος πότε δείχνει; Από τις πρώτες βδομάδες ή αργότερα; Όσο για την αξιοπιστία των τεστ, ας μην το συζητήσω...

το ποτε θα δεις σακο εξαρταται και απο το ποσο καλος ειναι ο υπερηχος του γιατρου. Καποιοι γιατροι κανουν ενδοκολπικο υπερηχο αλλοι δε το προτειμουν, εγω εκανα εξωτερικο υπερηχο και ειδα σακο στην 7η εβδομαδα κυησης μετα μεσολαβισε το Πασχα και ακουσα πλεον καρδουλα στην 9η. Παντως εχω την αισθηση οτι ολα αυτα δεν ειναι κανονας, διαφερουν κατα περιπτωση, αλλωστε εγω λογω σπερματεγχυσης ειχα νωρις οωθηλακιορηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου τί κάνεις? Μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά από ότι βλέπεις όλες έχουμε την έννοια σου και την αγωνία σου να πάνε όλα καλά.

Περιμένουμε νέα σου όποτε μπορείς.

Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...