Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΟΥΦΕΣ ΣΕ ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ........ΑΠΟΡΙΕΣ


falassarna

Recommended Posts

Σε καταλαβαινω απολυτα...γιατι ειμαι στην ιδια θεση...σκεψου οτι μεν ναι θα ερθουν απο μακρια...ναι θα σας τιμησουν οπως λεει η νανουκα...αλλα αν δεν αντεχει η τσεπη τι πρεπει να γινει δηλ.? να κανουμε ληστεια για να τραπεζωσουμε 100ατομα? δες το πιο χαλαρα...και εμενα σου ειπα οτι εχω μπολικους απο νησι αποσταση 6 ωρων...οποιος σας αγαπαει πραγματικα θα ερθει να τιμησει το παιδακι που βαπτιζεται, οχι για να φαει...Μη νιωθεις τυψεις κοπελια μου, ετσι ειμαστε οι περισσοτεροι πλεον...ναι νιωθω και εγω ασχημα που δεν θα κοψω τουρτα στο μωρο μου και δεν θα κανω τραπεζι, ομως αφου δεν μπορω...ειναι μια ευκαιρια να καταλαβεις ποιος πραγματικα θελει να ειναι στη χαρα σας και ας φυγει και νηστικος...ηδη εχω παει σε βαπτισεις τριων πολύ συγγενικων μου προσωπων και κανενας δεν εχει κανει τραπεζι...δεν παρεξηγει κανενας διοτι ειναι πολύ ζορικα τα πραγματα πλεον...

Ευχομαι να βαπτιστουν τα παιδακια μας με το καλο να γινουν Χριστιανοι και οσοι πιστοι προσελθετε, μπομπονιεριτσα και γλυκακι... ηδη θα εχεις ξοδεψει αρκετακ αι για ολα αυτα...;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

jovanna έγραψε:

εμεις στη θεσσαλονικη το τρωμε πολυ και ειναι μουρλια!!!!

αγοραζεις απο το χασαπη μια γλωσσα μοσχαρισια τη βραζεις καλα την αφηνεις να κρυωσει και την κοβεις κομματια...γινεται τελειο σαντουιτσ με μουσταρδα ή σε πιατελα με μαιντανο και λεμονακι....σλουρπ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τωρα που το θυμηθηκα για να παω αυριο στο χασαπη μου... :lol: :silly: :lol: :silly:[/quote:21mt1b76]

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ..........:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

ειναι δυσκολο οταν καλεις κοσμο απο μακρια να μη κανεις τραπεζι, δεν ειναι σωστο, εγω ετσι εχω μαθει αλλα απο την αλλη μηλαω εκ του ασφαλους λογο της δουλειας μου...τεσπα το σωστο ειναι να φιλοξενησεις κατα το μεγιστο δυνατο και να σητισεις τους καλεσμενους κατα τον ιδιο τροπο που θα εκανες εαν τους καλουσες σπιτι σου. Στον γαμο μου πχ (και επιεδη υπηρχε ο χωρος και ο τροπος φυσικα) φιλοξενηθηκαν ολοι και εφαγαν και την προηγουμενη μερα που εφτασαν και φυσικα την ημερα του γαμου.

Ομως αυτο ειναι το τυπικο. Θεωρω οτι οταν ενα ζευγαρι καλει την οικογενεια του και με το δεδομενο οτι οι δικοι σου ανθρωποι γνωριζουν και καταλαβαινουν την οικονομικη δυνατοτητα του ζευγαριου, πρατεις οπως καλυτερα μπορεις... και σε οποιον αρεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...