Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΟΥΦΕΣ ΣΕ ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ........ΑΠΟΡΙΕΣ


falassarna

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!

ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΠΟΥΦΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ??????ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΗΠΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΟΡΘΙΟ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ, ΜΕΣΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΜΑΣ Κ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΦΕ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ Κ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗΝ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΑ ΦΑΓΩΣΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 70 ΑΡΙΑ ΑΤΟΜΑ.

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΙΔΕΕΣ ΚΤΛ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω το σκεφτηκα αλλα οχι μπαλκονι μα πυλωτη,τελικα δεν μασ αρεσε σαν ιδεα οποτε μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα ο καθενας στο σπιτακι του μετα την τελετη,βεβαια μας εχει πρηξει ο νονος που ρωταει αν θα κανουμε τραπεζι γ να καλεσι κοσμο,κ να μην πω για καποιους καλοθελητες που αρχισαν τα σχολια"ντροπη ειναι...",δεν εχω φραγκα ρε παιδια γτ πρεπει να ταισω ολο τον κοσμο.......?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna καταρχην με το καλο η βαφτιση!!!

εξαρταται τι ωρα θα ειναι το τραπεζι... μπορεις πχ να κανεις κρυες σαλατες με μακαρονια, μπομπες (σαντουιτσακια) με κασερι/ζαμπον κτλ, σφολιατακια μικρα... δε θα προτεινα κατι μαγειρευτο οπως εχω δει σε καποια μπουφε γιατι ειναι μανουρα να το κρατας ζεστο και ειναι δυσκολο να υπολογισεις και την ποσοτητα, βαλε καμια ceasars χμμμμ καναπεδακια με σολομο, αλοιφη τυρια, αυγοκεφαλακια ειναι πολυ ωραια και ευπαρουσιαστα... σφολιατακια αν θες....

κομματακια γλωσσας μοσχαρισιας με μια ωραια σως μουσταρδα...

ε..καλα κεφτεδακια αναμικτα με ντοματουλες σε ξυλακια σουβλακι καρφωμενα πανω σε φρουτα ή λουκανικακια τυλιγμενα με ζαμπον / μπεικον επισης σε ξυλακια...

τι υφος θες να εχει ο μπουφες? μπορεις αν θες πχ να βαλεις και πιτσα... ολα παιζουν

κρασια, μπυρες, αναψυκτικα και πολυ νεροοοοοοο :laugh:

παντως οτι κι αν αποφασισεις να βαλεις προσεξε να ειναι κατι που τρωγεται ευχαριστα κρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω εμενα μια χαρα μου ακουγεται.

αυτο που θα με προβληματιζε ειναι τοσος κοσμος μεσα στο σπιτι να γινεται ο κακος χαμος και να στα κανουν και χαλια.

αληθεια πιλοτη ή ταρατσα δεν παιζει;

θα εχουν και περισσοτερο χωρο.

και τελικα αν το αποφασισεις να το κανεις ετσι φυσικα και να παραγγειλεις σιγα να μην κατσεις να μαγειρευεις για τοσα ατομα. υπαρχουν και εταιρειες ή

π.χ. πιτσαριες που αναλαμβάνουν να σου τα φερουν λες και θα εκανες παρτυ και σε καλες τιμες ,

αλλιως και υπαρχει και ο φουρνος της γειτονιας σου που μπορει να σου ψυσει διαφορα τυροπιτοειδη , πιτσοειδη και σε παρα πολυ καλες τιμες ακομα ποιο οικονομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΟΜΟΡΦΕΣ ΙΔΕΕΣ!!!

ΦΡΑΠΕΔΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ....ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ....ΓΙΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΤΟ ΟΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗ 1 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΓΑΜΟΣ ΙΣΩΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΠΑΣ.ΟΠΟΤΕ 2.30 ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΙ?:unsure: Ο ΚΑΙΡΟΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟΣ 11 ΟΚΤΩΒΡΗ???????ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ ΤΟΣΟΙ!!!!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΡΚΕΡ ΣΤΗΝ ΠΥΛΩΤΗ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ,ΤΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΛΕΕΙ.Κ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΧΛΩΜΟ.....ΜΕΝΟΥΜΕ 1 ΟΡΟΦΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΣΤΟΝ 4ο!!!!!!!!!!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω να σου δώσω μία πολύ ωραία ιδέα για το μέρος που μπορείς να κάνεις τον μπουφέ!

Τι θα έλεγες για το προαύλιο της εκκλησίας;

Μετά την τελετή φυσικά!

Το είχε κάνει η κουμπάρα μου και όλος ο κόσμος ήταν καταενθουσιασμένος!!!

Εγώ με μία φίλη μας το είχαμε στήσει.

Στη μέση της τελετής βγήκαμε έξω και ετοιμάσαμε τον μπουφέ!

Ήταν τέλεια!

Θα σου προτείνω και κάτι για ακόμη μεγαλύτερη οικονομία!

Ανέθεσε σε κάποιες φίλες, ξαδέρφες, θείες να φτιάξει κι από κάτι η κάθε μία!

Για παράδειγμα...

Η μία να ετοιμάσει μικρά κρύα σάντουιτς, η άλλη να ψήσει τα τυροπιτάκια, η άλλη να λουκανοπιτάκια κ.ο.κ.

Έτσι, θα κάνεις κάτι πολύ προτότυπο και φθηνό και δε θα αναστατώσεις και το σπιτάκι σου!

Ο καιρός θα είναι τέλειος, να μη φοβάσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia......ti einai ayta ta kommmatakia glwssas???????????????????

eisai sigouri oti tha ta faei o kosmos?...xaxaxxaxaxxa

falassarna me to kalo i baptisi a[po idees edw ena swro ta koritsia...alla to spiti den tha ginei poli xalia????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΕΣΤ ΑΝΤΟΧΗΣ!!!!!!!ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:woohoo: :silly: :P

ΚΑΜΙΑ 10 ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ....Κ ΟΛΑ.......ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΦΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ --ΠΡΙΝ ΓΑΜΟΥΣ,ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ΠΑΛΙ--ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ....:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα πάει σε μία βάπτιση και μετά το μυστήριο, στο προαύλιο της εκκλησίας, στήθηκε ένας ωραιότατος μπουφές.

Ήταν χωρισμένος στα δύο. Το ένα μέρος με αλμυρά και το δεύτερο με γλυκά. Άλλα σπιτικά (γιαγιάδες, θείες) και άλλα από μαγαζί.

Ήταν εξαιρετικά και έμεινα όλοι ευχαριστημένοι.

Με το καλό η βάπτιση και να σας ζήσει το ζουζούνι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΓΑΛΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΟΟΟΟΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ CATERING:ΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΚΡΥΑ ΣΤΡΙΦΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ,ΠΙΠΕΡΙΕΣ ΠΟΛΥΧΡΩΜΕΣ,ΣΑΛΤΣΑ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ-ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ-ΞΥΔΙ/ΣΑΛΑΤΑ ΡΟΚΑ-ΣΠΑΝΑΚΙ-ΜΠΕΙΚΟΝ/ΜΠΑΤΖΑΡΟΣΑΛΑΤΑ/ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ & ΚΡΕΑΤΟΠΙΤΑ/ΠΙΑΤΕΛΑ ΜΕ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ & ΤΥΡΙΑ/ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ/ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΚΙΑ & ΤΥΡΟΠΙΤΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΨΗΣΑ ΕΓΩ(ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ)/ΜΠΟΜΠΕΣ ΜΕ ΤΥΡΙ-ΖΑΜΠΟΝ-ΒΟΥΤΥΡΟ & ΜΑΡΟΥΛΙ ΚΟΜΜΕΝΟ-ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ-ΤΟΝΟ/ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΚΙΑ ΤΥΛΙΧΤΑ ΜΕ ΜΠΕΙΚΟΝ & ΨΗΜΜΕΝΑ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛ

ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΑΝΑ & ΠΑΤΑΤΕΣ ΦΟΥΡΝΟΥ & ΡΥΖΙ & 2 ΡΟΛΛΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΓΕΜΙΣΤΟ ΜΕ ΤΥΡΙΑ & ΠΙΠΕΡΙΕΣ ( ΕΤΟΙΜΑ ΑΠΟ ΧΑΣΑΠΗ) ΑΛΛΑ & ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ..

ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΒΕΒΑΙΑ, ΠΑΓΩΤΑΚΙ & ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

frapedia......ti einai ayta ta kommmatakia glwssas???????????????????

eisai sigouri oti tha ta faei o kosmos?...xaxaxxaxaxxa

falassarna me to kalo i baptisi a[po idees edw ena swro ta koritsia...alla to spiti den tha ginei poli xalia????

εμεις στη θεσσαλονικη το τρωμε πολυ και ειναι μουρλια!!!!

αγοραζεις απο το χασαπη μια γλωσσα μοσχαρισια τη βραζεις καλα την αφηνεις να κρυωσει και την κοβεις κομματια...γινεται τελειο σαντουιτσ με μουσταρδα ή σε πιατελα με μαιντανο και λεμονακι....σλουρπ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τωρα που το θυμηθηκα για να παω αυριο στο χασαπη μου... :lol: :silly: :lol: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς κάναμε τη δεξίωση της βάπτισης στο σπίτι

Θετικά:

-Είσαι πολύ άνετα γιατί είσαι στο σπίτι :), μπορείς να θηλάσεις, να κοιμίσεις το μωρό στο κρεβάτι του. Επίσης και οι καλεσμένοι νιώθουν πολύ πιο άνετα

- Τραβάει πολύ το γλέντι

- Είναι (συνήθως) πιο οικονομικά

Αρνητικά:

- εκτός από την ετοιμασια της βάπτισης εχεις και την ετοιμασία του σπιτιού (όλο και κάποιο μικροστολισμό θα κάνεις) εμείς κάναμε κάτι πολύ απλό για τα τραπέζια, με μπαλόνια, χωρίς αληθινά λουλούδια. Βαλαμε και τέντες, επειδή είχε πολύ ζέστη (εξτρα έξοδο που έξω δε θα το είχαμε) http://i29.photobucket.com/albums/c290/ ... C00940.jpg http://i29.photobucket.com/albums/c290/ ... C00021.jpg

-ξεθεώνεσαι, όλοι ρωτάνε εσένα για το παραμικρό, λίγο νερό, πού είναι η τουαλέτα, μια οδοντογλυφίδα, χτυπάνε τηλέφωνα, εγω ειχα σερβιτόρο για τα ποτά, αλλα πάλι... έτρεχα

- έχεις πολύ δουλεια πριν και μετά (εγω είχα 2 γυναίκες μετά, και πάλι ξεθεώθηκα)

- μπορεί να γίνουν ζημιές στο σπίτι

- δεν υπαρχει δυνατότητα σωστής διατήρησης αναψυκτικών - γλυκών - κρασιών, τούρτας και των φαγητών ζεστών (πόσα ψηγεία και πόσους φούρνους να'χεις...)

- μπορεί να υπάρξει συνοστιμός στην τουαλέττα και πρόβλημα στο parking

ό,τι και αν αποφασίσετε, ελπίζω να περάσετε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΗ ΧΑΝΙΩΤΙΣΑ ΣΕ ΝΙΩΘΩ :laugh: ,

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ(150 ΑΤΟΜΑ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΞΙΩΣΗ(250 ΑΤΟΜΑ) ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΜΟΥ 27 ΚΑΙ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙΡΟ.

ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΕΞΩ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΝΟΝΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ.

ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ;) ....ΕΜΕΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΦΟΥΡΝΟΥ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ, Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΝΟΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΣΤΙΤΣΑΚΙ, ΣΑΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΝΟ 5 ΡΟΛΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΣΦΟΛΙΑΤΟΕΙΔΗ. ΤΑ ΜΟΝΑ ΕΞΟΔΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΤΗΡΙΑ, ΠΙΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ-ΠΟΤΑ. ΑΥΤΑ ΣΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ. ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΙΑΤΕΛΕΣ ΜΕ ΚΑΣΕΡΙΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ :blink: ΞΕΡΩ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟ ΑΛΛΑ Η ΝΟΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ (1 ΣΤΗ Ν.Υ ΚΙ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΓΑΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΕΚΕΙ!!!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΤΟ ΗΤΑΝ ΣΑΜΠΑΝΙΑ, ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΙΒΗ, ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΩΝ 2-3 € ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ. ΑΚΟΜΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ :lol::lol::lol: !!!

ΑΥΤΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΣΕΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ.

ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ :);):cheer: !!!

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ!!!

ΦΙΛΙΑ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

κ εγω το σκεφτηκα αλλα οχι μπαλκονι μα πυλωτη,τελικα δεν μασ αρεσε σαν ιδεα οποτε μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα ο καθενας στο σπιτακι του μετα την τελετη,βεβαια μας εχει πρηξει ο νονος που ρωταει αν θα κανουμε τραπεζι γ να καλεσι κοσμο,κ να μην πω για καποιους καλοθελητες που αρχισαν τα σχολια"ντροπη ειναι...",δεν εχω φραγκα ρε παιδια γτ πρεπει να ταισω ολο τον κοσμο.......?

Aυτο ακριβως με ρωταει ο αντρας μου...κιαν θα κανουμε κατι στο σπιτι μονο με την οικογενεια της νονας και τις δικες μας..κανεναν ξεκαρφωτο...

70 ατομα? που θα χωρεσουν θα γινει χαμος στο σπιτι...:blink: δεν θα το εκανα με τπτ!!!:dry: σκεψου ποσα πρεπει να ξοδεψεις για 70 νοματαίους!!! :ohmy: Μια η αλλη δεν σου ερχεται αν πας σε καποιο ταβερνακι μονο με τους πολυ στενους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να μην πας μόνο με τους στενούς...

Δεν είναι ντροπή, όταν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα!

Εγώ προσωπικά, δε θα παρεξηγούσα κανένα ζευγάρι αν δε με τάιζε μετά τη βάπτιση του παιδιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna καλαημερα κι απο μενα. καπως ετσι ημασταν κι εμεις, τα οικονομικα δυσκολα και εκανα αυτο που προτεινε η Νανουκα. Μπουφε στο προαυλιο της εκκλησιας. Η βαφτιση ηταν στις 24/5 με πολυ καλο καιρο και εγινε σε ενα εκκλησακι ακριβως πανω απο τη θαλασσα, με πολυ ομορφο περιβαλλοντα χωρο. στα μισα της βαφτισης βγηκαν οι δυο κολλητες μου και εστησαν το μπουφε, που μην φανταστεις τιποτα τα φοβερο, σφολιατοειδη, χυμους και νερακια. ο κοσμος φανηκε να το ευχαριστιεται κι εμεις φυσικα γιατι και σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσαμε να κανουμε τραπεζι σε 140 καλεσμενους. παρα πολλα λεφτα.... παντως αν εχεις αυτη τη δυνατοτητα, καντο ουτε το σπιτι να γινει ανω κατω ουτε τιποτα. ευχομαι με το καλο η βαφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κούκλα μου. Το να κάνεις στο σπίτι το τραπέζωμα το βρίσκω πολύ ωραία ιδέα, αλλά και ξεπάτωμα!!! (Προσωπικά, θα το έκανα μόνον με τους πολύ στενούς συγγενείς.... που στη δική μας περίπτωση.... όταν κι αν έρθει κάποια στιγμή εκείνη η ώρα..... χμ..... δεν είναι και λίγοι τελικά .... υπολογίζω γύρω στα 60-70 άτομα!) Μπορείς να "αγγαρέψεις" 5-6 θείες-συγγένισες, να βάλουνε όλη τους την τέχνη και την εμπειρία να σου φτιάξουνε μεζεδάκια-τυροπιτοειδή-πιατελίτσες με λιχουδίτσες! Μπορείς τις σαλάτες να τις φτιάξεις εσύ η ίδια, την τελευταία στιγμή και να τις φυλάξεις στο ψυγείο με διάφανη ζελατίνα (και δροσερές θα παραμείνουν και πολύ-πολύ φρέσκες!). Ακόμα και γλυκάκια μπορείτε να φτιάξετε! Ή καμιά τουρτίτσα! Όταν θέλεις, όλα γίνονται!

Από την άλλη βέβαια, πηγαίνεις και κάνεις μία έρευνα αγοράς, σε συνοικιακά ζαχαροπλαστεία-φούρνους-πιτσαρίες, κτλ. να δεις τί φτιάχνουνε και σε τί τιμές (συνήθως υπάρχουνε πακετάκια για μπουφέ!). Δεν είμαι σίγουρη αν θα είναι πιο οικονομικά, αλλά οπωσδήποτε πολύ πιο ξεκούραστα!

Χρησιμοποίησε μόνο πλαστικά ποτήρια-πιατάκια (μην κάθεσαι να πλένεις κιόλας μετά και μην έχεις και την έννοια μη σου σπάσει τίποτε!) Α.... και μην στρώσεις χαλιά! Περίμενε να γίνει με το καλό η βάφτιση πρώτα και μετά! Θα έχεις ακόμη μία έννοια.... μη σου λερωθούνε τα χαλιά! Κρίμα δεν είναι?

Μπορείς να σερβίρεις αναψυκτικά σε κουτάκια (να μην ξεθυμαίνει στο μπουκάλι!), ξηροκάρπια μπόλικα, πατατάκια, κτλ. για το ποτό τους, κρασάκι χύμα (πολύ καλύτερα συμφέρει από εμφιαλωμένο!) Όσο για στολισμό.... κρέμασε μπόλικα πολύχρωμα μπαλονάκια στο μπαλκόνι σας και μια χαρά! Μπορείς να βάλεις και 2-3 βάζα με ολάνθιστα μπουκέτα λουλουδιών (σε σημεία που να μη μπορεί να γίνει κάποια ζημιά, ναι?)

Ό,τι αποφασίσεις, κοίταξε να το ευχαριστηθείς! Με το καλό η βάφτιση, γλυκειά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.εμεις μετα την βαφτιση θα κανουμε το τραπεζι για τους συγγενεις τους νονους της κορης μου και πολυ στενους φιλους στο σπιτι της μητερας μου που εχει μεγαλη βεραντα.θα ειναι απογευμα η βαφτιση οποτε μας βολευει μια χαρα.η πεθερα μου θα κανει 3 βασικα φαγητα με κρεας μαζι με πατατες και ρυζι οι γονεις μου θα παραγγειλουν διαφορα μεζεδακια (ειχαμε τα ιδια και στο κρεβατι και εγιναν αναρπαστα ολοι για τα μεζεδακια ελεγαν)εγω θα φτιαξω καποιες κρυες σαλατες και ελπιζω ολα να πανε καλα.τον στολισμο του σπιτιου τον εχει αναλαβει η μητερα μου.

τωρα επειδη θα ειναι πολλα τα ατομα και σε σενα κανε την ημερα της βαφτισης το τραπεζι σπιτι σου μονο με τους συγγενεις σας και καποια αλλη μερα φωναζεις τους φιλους σας για ενα απλο κερασμα δεν νομιζω να σε παρεξηγησουν οι φιλοι σου.

με το καλο η βαφτιση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Κ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΟΡΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ......60-70 ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΟΙ ΣΤΕΝΟΤΑΤΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ!!!!!!!ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΑΠ ΤΑ ΝΗΣΙΑ!!!!!!!:blink: ΕΚΕΙ ΣΕ ΘΕΛΩ........ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΧΩΡΕΣΟΥΝ??ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ??Κ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΠΙΣΩ?ΜΕΓΑΛΑ ΣΟΓΙΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ!!ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΑΣ?ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΑΞΙΔΙ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ?ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!1

ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΟΣΟΥΣ ΚΑΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ!!!!!ΕΔΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ........ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣ ΠΟΥ Κ ΚΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ??ΜΗΗΗΗΗΗΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΠΡΟΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΡΗ ΜΑΣ?ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ??

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna μου χου πει για τον "γαιδαρο" στην πρωην σουλιου, ετσι οπως στριβεις αριστερα απο την αγ. παρασκευης - χαλανδριου οτι εχει καλες τιμες και καλο φαγητο

αν θες πανε μια μερα να το δοκιμασεις και αν σ αρεσει ρωτα τους αν δεχονται τραπεζι βαφτισης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna κι εγώ δεν συμφωνώ να το κάνεις σπίτι..το έκανε η κουμπάρα μου και μάλιστα Οκτώβριο κι αυτή αλλά είχε σχετικά μικρό μπαλκόνι, ο κόσμος έψαχνε θέση για να βολευτεί και γενικώς φύγανε όλοι πολύ νωρίς...Ηταν χειρότερα κι από παιδικό πάρτυ...Καλύτερα να πάτε σε ένα ωραίο μέρος με τους πιο άπαραίτητους κι εσύ να είσαι ξεκούραστη, παρά να κουραστείς και να μείνουν όλοι παραπονεμένοι...Τα βαφτίσια στο σπίτι συμφέρουν αν υπάρχει κήπος...εμείς επειδή δεν είχαμε οικονομική δυνατότητα να πάμς έξω, καλέσαμε 50 άτομα στον κήπο...φέραμε έναν ψήστη και κάναμε bbq κι όλα τα άλλα τα ετοίμασα εγώ με τη μαμά μου...Μας στοίχισε περίπου 800 ευρώ και το γλέντι κράτησε μέχριαπό το μεσημέρι μέχρι τα ξημερώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΗ ΧΑΝΙΩΤΙΣΑ :) ,

ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΟΠΟΥ ΜΕΝΩ, ΛΕΓΕΤΑΙ "ΟΝΕΙΡΟ" ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΔΕΞΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΧΡΕΩΝΕ 17€-18€/ΑΤΟΜΟ. ΤΗΛ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΘΡΑΚΗΣ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ. ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις το ιδιο θεμα εχουμε...ειναι μεγαλα τα σογια και αν κανεις τραπεζι δεν γινεται να αφησεις τους μισους απεξω...ερχοντε και απο νησι και εμας...γι'αυτο τωρα που θα παω για διακοπες εκει και θα δωσω τις προσκλησεις θα ενημερωσω οτι δεν κανω τραπεζι για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις...αν θελουν να ερθουν στη χαρα του παιδιου μου καλως. Αλλιως δεν θα σκασω!

Ειναι δυσκολοι οι καιροι βρε κοριτσια τι να κανουμε? ολοι λιγο πολύ εχουν νιωσει τη κριση. Δεν νομιζω οτι θα παρεξηγηθουν..αν δεν εχεις φραγκα τι νακανεις? Σκεφτηκα και το προαυλιο τηε εκκλησιας αλλα μετα γινετια αλλη βαπτιση και θα γινει πανικος επειδη ειναι σχετικα μικρος ο χωρος...μπρος γκρεμος..

Φαλασαρνα, απο την αλλη να τους στριμωξεις τον ενα πανω στον αλλο...και δεν θα το ευχαριστηθεις γιατι θα τρεχεις πανικοβλητη καιισως ουτε εκεινοι...Και λες οτι θα εχεις και περισσοτερους απο 70?:blink::blink: για σκεψου το καλλιτερα...αυτο εκανα και εγω και τελικα καταληξαμε τιποτα και για κανεναν...δεν βασταει η τσεπη...αν μετα μπορουμε θα παρουμε τις οικογενειες μονο και την οικογενεια της νονας σε ενα ταβερνακι και ολα ενταξει...για σκεψου το...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

ΦΡΑΠΕΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ:(

ΗΑΡΡΥ ΜΑΜΜΥΥΥΥ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ??:huh:

ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΧΟΣ... ΤΙΝΚΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ.....ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΜΑΣ......ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΓΑΜΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.........ΑΠ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ....ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ ΚΤΛ... Κ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ......:blink: ΕΔΩ ΣΕ ΘΕΛΩ....ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ Κ ΜΕΤΑ????ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ??ΑΣΧΕΤΑ ΕΓΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ Κ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠ ΤΟ ΝΗΣΙ...

ΑΧΧ

ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοπέλα μου, είναι δύσκολη η θέση σου...

Οι άνθρωποι θα κάνουν τόσα έξοδα για να σας τιμήσουν...

Δεν μπορείς να κόψεις από κάπου αλλού έτσι ώστε να κάνεις το τραπέζι;

Ή πάλι, στη γειτονιά σου δεν έχετε κανένα ταβερνάκι;

Να μιλήσεις με τον ιδιωκτήτη και να διαμορφώσετε 1 μενού με το ποσό που μπορείς να διαθέσεις για το κάθε άτομο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...