Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είναι η απιστία κάτι αναπόφευκτο;;


tirogaridaki

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 187
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

...Με την διαφορά οτι είμαστε αιώνες μετά τον Μ.Αλέξανδρο και δεν πρέπει να συγκρίνουμε,να παρομοιάζουμε ή να σκεφτόμαστε όπως τότε.Για τον απλό λόγο οτι η κοινωνία μας δεν έχει καμία σχέση με την τότε και δεν θα βγάλουμε άκρη.

Ούτε εμένα μου αρέσει η δικαιολογία ''Ε σιγα μωρέ,άντρας είναι''.Αν είναι εκείνος άντρας,εγώ είμαι γυναίκα!

ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ.

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ,ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ Μ ΑΡΕΣΕΙ.ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΕΡΑΤΩΣΕ,ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΑΠΟΣΤΗΛΑ..ΔΕΝ ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑς ΕΙΤΕ ΛΙΓΟ, ΕΙΤΕ ΠΟΛΥ.ΠΙΟ ΜΑΓΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΟΣ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη μαλλον δεν εχω καταλαβει τι παρομοιωση ηταν αυτη με το μεγα αλεξανδρο;;;;

στην εποχη που ζουμε φοριουνται επισησ πολυ και οι παρτουζες,τα λεσβιακα οι γκεηδες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ..ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΤΣΟΥΚΕΛΑ, ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ....ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ & ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ... & ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙ & ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ & ΠΙΣΤΑ... ΛΙΓΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Τι θα πει το αρσενικο εχει πολλες θηλυκες; μιλαμε για ανθρωπους η για ζωα για να καταλαβω; Ζουμε σε μια "πολιτισμενη" κοινωνια που δυστυχως μας πλασαρει λαθος προτυπα και εχουμε καταντησει να λεμε πως η απιστια ειναι φυσιολογικη μεσα στο γαμο...

Συμφωνώ!Για μενα ειναι μια ηλιθια δικαιολογια. Αλλο να λεμε το αρσενικο ειναι ο κυνηγος και αλλο οτι ο αντρας ειναι πολυγαμικος απο τη φυση του. Δεν εχει τεθει κατι τετοιο σε θεμα φύλου. και για τα δυο φυλα ναι, αλλα γι αυτο υπαρχει το μυαλο για να μην γινόμαστε μπάχαλο. Ακομα αυτο που εχει τεθει και το ξερουμε τοσα χρονια ειναι οτι ο άντρας ελκύεται οπτικά απο το θηλυκό ενω η γυναικα εχει σαν προτεραιότητα το συναίσθημα( παλια στο Τεξας):laugh: . Γι αυτο ακριβως λεει και η Μαρινα οτι αυτο περναει και μεσα απ την ΤV. Κακα τα ψεμματα στα παντα υπαρχει γυμνο ( μονο γυναικείο):angry: . Οπουδηποτε. Λες και θελουν να εχουν τους αντρες βυθισμένους εκει. Δυστηχως εμεσα αυτο το προτυπο περναει. Οτι η απιστια ειναι φυσιολογικη. Οτι συμβαινει και στα καλυτερα σπιτια!:P Επισης ηθελα να πω οτι υπαρχουν και ζωακια που ειναι μονογαμικα και υποτίθεται οτι δεν εχουν και νου. Γιατι παντα περνουμε σαν παραδειγμα τα πολυγαμικα ζωα και οχι τα μονογαμικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΤΣΟΥΚΕΛΑ, ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ....ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ & ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ... & ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙ & ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ & ΠΙΣΤΑ... ΛΙΓΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ..

Συμφωνώ!

Πες τα βρε Δημητρούλα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να ρθω να συμπληρωσω την φιλη μου δημητρα ωσ παραδειγμα μονογαμικου ζωου ο πελαργος ο οποιος αν το ταιρι του παθει κατι πεθαινε και αυτος.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal δεν πιστευω να εννοείς αυτό τον παλιοπελαργο που περιμένουν τόσες κοπέλες στο mammy και δεν έρχεται;;;:angry:

Και αντι για αυτόν,στέλνει την κολλητή του την περίοδο!!!:angry:

;)

Αλλα που θα πάει...!!!Θα έρθει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

οχι βρε Ηλέκτρα μου!Ανταλλαγή απόψεων κάνουμε! Μην αγχώνεσαι. Θα τη βρούμε την άκρη.:P

ΤΟ ΞΕΡΩ dimitroula29 ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ,ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΓΑΜΙΚΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ (ΤΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ) ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΓΑΜΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ Η ΑΠΙΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ,ΟΥΤΕ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ "ΓΥΝΑΙΑ" ΚΑΙ ΟΧΙ "ΓΥΝΑΙΚΕΣ" ΚΑΙ ΓΚΕΙ.ΣΗΡΙΑΛ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΑΤΑΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα έγραψε:

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ:π.χ ΑΝ ΖΟΥΣΕΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ???ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΑΠΙΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΗΚΗ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ,ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΩΝ ΑΡΣΕΝΙΚΩΝ(ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ).

Δεν αναφερθηκα αποκλειστικα στο δικο σου ποστ... καποια αλλη κοπελα ανεφερε οτι ειναι φυσιολογικο... αναφερθηκα σε οτι ειχα διαβασει μεχρι εκεινη τη στιγμη, απλα επισημανα καποια σημεια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας ανοιξω ψηφοφορια ποια πιστευει οτι η απιστια αποφευγετε και ποια οχι;;;για να δουμε.....

κανονιστε να προσπερασετε και αυτη την ερωτηση κακουργες :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα δε νομίζω ότι είναι μόνο στη φύση του άντρα να έχει πολλές γυναίκες. Κ εγώ κάποτε σκέφτηκα..<<τι καλά να είχα ακόμη έναν άντρα...ότι δεν μπορεί να μου δώσει ο ένας να μου το δώσει ο άλλος!!>> χεχεχεχεχε αλλά δυστυχώς δε συμφωνούσε οάντρας μου!!χεχεχεχε

Θεωρώ ότι όταν επιλέγουμε να παντρευτούμε κάποιον προτιμούμε εκείνον με τα περισσότερα χαρακτηριστικά που ζητάμε. Αν δεν έχει κάτι που θα θέλαμε να έχει τότε εξαρτάται πόσο σημαντικό είναι αυτό που μας λείπει. Αν δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικό τότε το αγνοοούμε και καλοπερνάμε στη σχέση μας. Αν όμως είναι τότε καταλήγουμε στην απιστία γιατί το έχουμε ανάγκη. Στην περίπτωση του άντραμου κ μένα , εγώ ζητάω κάποια περισσότερα πράγματα που εκείνος δεν έχει(δε φταίει ο άνθρωπος γι αυτό!προς Θεού! Εγώ είμαι απαιτητική χεχεχεχε) Προιμώ όμως να το λύσω μαζί του παρά να απιστήσω. Εφόσον τον επέλεξα για σύντροφό μου πρέπει να το λύσω μαζί του. Βεβαια του τονίζω πόσο σημαντικό είναι γιαμένα κ του κρουω τονκώδωνα του κινδύνου..γιατί πολύ απλά έχει σημασία για μένα. Για να είμαι ευτυχισμένη.Αν δεν τον ενδιαφέρει και δεν προσπαθήσει τότε εκείνος θα χάσει..η προσπάθεια όμως έστω κ μικρή είναι σημαντική! Μέχρι σιτγμής κάτι κάνει ο καημένος για ναμη με χάσει!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης να σου απαντησω οτι αν ζουσα στην εποχη του Μ. Αλεξανδρου θα ζουσα το 356πΧ υπο αλλες συνθηκες, αλλη νοοτροπια, αλλα ηθη και δεν μπορω να κανω συγκριση... Μιλαμε για το 2009μΧ, οπου αυτη ειναι η αποψη μου συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ... ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΕΚ ΦΥΣΕΩΣ Η ΑΠΙΣΤΙΑ, ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ..

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παραλίγο..διαπίστωσα ότι δεν άξιζε και ότι ο άντρας που παντρεύτηκα ήταν η καλύτερη επιλογή μου. Χάρηκα μετά από αυτό γιατί, δεν απάτησα , γιατί ο άντρας μου είναι ότι κλαύτερο θα μπορούσε να μου συμβεί αλλά και γιατί διαπίστωσα πως δεν πρόκειται να το κάνω ποτέ τελικά...Τώρα για εκείνον δεν ξέρω..αλλά θα είμαιπολύ ελαστική αν γίνει..άνθρωποι είμαστε..κάποια στιγμή μπαίνουμε σε΄φαση που αναρωτριόμαστε ποιο δρόμο πρέπει να διαλέξουμε και ίσως κάνουμε λάθος επιλογή..ελπίζω ΄βέβαια να μην τοκάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...