Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΡΕΦΙΚΕΣ ΚΡΕΜΕΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ...


Recommended Posts

antroula, δεν μπορουσα να φαντστω οτι υπαρχουν και πιο φρικαρισμενες μαμαδες απο εμενα... Τα θερμα μου συγχαρητηρια! :P

Το θεμα ειναι να μην "χασουμε τη μπαλα απο τα ποδια" εμενα δεν μου περναει ετσι... Γενικα την ελληνικη αδιαφορια και γαιδουρια δεν την αποδεχομαι... :huh:

Δεν ειχα τρελα κουραγια αυτες τις μερες (λογω του γνωστου δοντο-ξενυχτιου) και η μεταφραση απο γερμανικα σε αγγλικα και μετα σε ελληνικα αρχισε να μου σπαει τα νευρα!!!

Ειμαι λιγο υσηχη λογω του Humana AR, θεωρειται 1ης βρεφικης ηλικιας... Αντιαναγωγικο μεν αλλα δεν εχει καποιο φαρμακο που σταματαει τις μεγαααλες γουλιτσες ή τους εμετους που ειχαμε εμεις... Το χαρουπαλευρο κανει τη δουλεια, το κανει πιο παχυ αρα και πιο δυσκολο να ξαναανεβει πανω... Το χαρουπι ειναι και πολυ θρεπτικο!

Με το Ανθος Ορυζης Γιωτης "τρωγομαι" - ποιος θα τους ελεγχξει αυτους και ο παιδιατρος μας σχεδον μου υπεβαλε να το δινω για το πεπτικο του συστημα, ενω ταυτοχρονα μου ελεγε πως ειναι "χοντρος" και οτι αυτο δεν ειναι κρεμα... Στα συστατικα εγω βλεπω γλυκοζη και ολιγοσακχαριτες... Αυτα ειναι για τη "διαιτα"???

Τελικα συμβιβαστηκαμε στο να βαζω μια κουταλια στο πρωινο και μια στο βραδυνο γαλα...

Προβλεπεται νεα σφαγη... μετα απο ολα αυτα!!!

Δεν θα τα παρατησω με τους ελεγχους και την κρατικη αδιαφορια...

Υπαρχουν παντα και τα ΜΜΕ... Σε αυτο το σημειο τους ακουω να κομπιαζουν... Επιπλεον, τελος τα τηλεφωνα, μονο e-mail kai συστημενες επιστολες!!! Γιατι με κουβεντες με το ελληνικο κρατος δεν βγαινει ακρη... Αναγκαζεσαι να παιξεις με το δικο τους συστημα... Πνιγεις τη γραφειοκρτεια στα χαρτια!!!

Ο ΕΟΦ ειναι υπευθυνος μονο για τα γαλατα 1ης βρεφικης ηλικιας (οτι πωλειται σε φαρμακειο)

ο ΕΦΕΤ ομως και το ΙΝΚΑ δεν δουλευουν ετσι!!! Μαλλον δεν δουλευουν καθολου... :unsure:

Υπαρχει και ο συνηγορος του πολιτη!

Με το Γεν. Χημειο του κρατους κλαφτα Χαραλαμπε αλλα απο ιδιωτικα χημεια υπαρχουν μονο καποια που αναγνωριζονται ως αξιοπιστα απο την κρατικη μηχανη... Ακομα ψαχνω!!! Και φυσικα το κοστος ειναι μεγαλο...

Εχω πεισμωσει και θυμωσει :angry::angry::angry: παρα πολυ για να μου περασει ετσι... Μπορει να αργησω αλλα θα τη βρω την ακρη, ειμαι βεβαιη... Ειναι να μη μου μπει κατι στο κεφαλι, δεν βγαινει ουτε με εγχειρηση!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια έχω αγχωθεί με όλες αυτές τις αηδίες..Εγω δίνω στην κόρη μου 1-2 φορές την εβδομάδα βανίλια ρυζάλευρο της Nutricia...Δεν ξέρω αν είναι καλή...Αλλά ρε κορίτσια τι να κάνουμε...

Λαχανικά, φρούτα και ζυμαρικά αγοράζω από βιολογικά...

Μοσχαράκι και κοτοπουλάκι στέλνει "καθαρό" ο παππούς από το χωριό...

Antroula μου και Aggeliki30 από 2 μηνών που σταματήσαμε το θηλασμό, δοκιμάσαμε πολλά γάλατα...Με όλα έβγαζε ρουκέτες...Όχι απλές γουλιές...Έτσι καταλήξαμε στο Humana AR...ήταν το μοναδικό γάλα που δεν εβγαζε τίποτα...Προσπάθησα να της δώσω και κανονικό, αλλά και πάλι έβγαζε...Από 6 μηνών της δίνω το Humana 2, στην αρχή έβγαζε λίγο, αλλά μετά από μια εβδομάδα το συνήθισε...Δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα πλέον!!!!Εγώ έμεινα ευχαριστημένη!!!!Αν και πολύ θα ήθελα να θηλάζω ακόμα...Έχω μετανιώσει που παρέδωσα τόσο γρήγορα τα όπλα και δεν θήλασα παραπάνω την μπουλίτσα μου...Σαν το μητρικό γάλα ΚΑΝΕΝΑΑΑΑΑ...

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, έχουν κρέμες βανίλια ρυζάλευρο τα βιολογικά;; Ψωνίζω στο Prasino...

Γιαουρτάκια με φρούτα βρεφικά έχουν τα βιολογκά;;;

Αρχίσαμε πριν 2 εβδομάδες γιαουρτάκι και της παίρω τα Advance...Αλλά δεν ξέρω αν είναι καλά..

Αν και ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να τρώμε και φαρίν λακτέ και μπισκοτόκρεμες, εγώ δεν της έχω δώσει ποτέ...Δεν το θεωρώ απαραίτητο..Μόνο θερμίδες προσθέτουν και εμείς δόξα το Θεό δεν έχουμε πρόβλημα βάρους... :laugh: :laugh: Ακόμα και τη βανίλια ρυζάλευρο περριτή τη θεωρώ, αλλά της τη δίνω 1-2 φορες για να αλλάζει γεύση...Να μην τρώει συνέχεια γιαούρτι...Εναλλακτικά το απόγευμα τι μπορώ να της δώσω;;;

Σας έπρηξα πάλι....Κι έγραψα άσχετο θέμα!!!Αλλα΄όλη μέρα δουλεύω και δεν προλαβαίνω να μπω να μιλήσουμε!!!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΔΕ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ...ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΘΑΧΟΥΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΝΕΧΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ...ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΑΛΩΣΑ ΜΕ ΕΟΦ ΠΗΡΑ ΕΦΕΤ ΧΗΜΕΙΟ ΠΑΝΤΟΥ ΠΑΝΤΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΟΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ...ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΕΝΩ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...ΤΩΡΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΓ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ....ΑΝ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΝΕΑ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑΑΛΛΩΣΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΝΕΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΔΩΣΕ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΟ HIPP ΚΑΙ ΚΟΨΕ ΤΟ ΑΝΘΟΣ ΟΡΥΖΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΗΝΟΤΕΡΟ ΑΝ ΔΕ ΒΡΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΕ HOLLE....ΑΠΛΑ ΚΟΨΕ ΤΟ ΓΙΩΤΗΣ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ?ΟΛΟΙ ΕΙΟΝΑΙ ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΟΜΠΟΥΝΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ...ΔΕ ΒΡΗΚΑΝ ΛΕΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ...ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙΑ...ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ...ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΗΓΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ Κ...ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ....ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΣ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΧςΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΑ HIPP KAI HOLLE.KAI KREMOYLES DHMHTRIAKVN BIOLOGIKESΑΥΤΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ Κ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΔΩΣΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΛΟ Κ ΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ Η ΚΑΜΙΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΥΤΟΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...ΡΩΤΑ Κ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ..ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16

ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ... ΚΙ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΘΗΛΑΣΑ...

ΔΕΝ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΕΥΚΟΛΑ, ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ... ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΓΙΑ ΟΛΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΦΥΣΗ!!! ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΧΩΝΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΤΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ... ΠΟΥ ΣΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΤΟΣ... Κ.Τ.Λ. ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ - FRISOLAC ΣΤΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΙΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΙΑ ΣΤΟ ΑΥΤΙ... ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΣΤΕ 4 ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΑ 72 ΜΩΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΡΟΦΟ, ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΥΑΑΑ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ???

antroula, ΤΟ ΗΙPP ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ, ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα το Ηipp kai to holle ρυζαλευρο ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΡΥΖΑΚΙ ΟΛΙΚΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ...ΤΠΤ ΑΛΛΟ ..ΡΥΖΑΚΙ ΑΛΕΣΜΕΝΟ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΤΑ 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTROYLA ΤΟ ΗΙΠΠ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ?ΑΛΛΑ Κ ΤΟ ΗΟΛΛΕ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΤΑ ΗΟΛΛΕ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΣΤΑ CARREFOUR.ΗΔΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΤΑ CARREFOUR TA ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΕΥΡΟ ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ..ΕΤΣΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΚΑΛΕ ΟΠΟΙΟ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΡΥΖΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΧΗΜΙΚΟΥΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΤΑ ΗΙΡΡ ΤΗΣ ΧΟΛΛ ΕΔΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 2....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula, Ξερεις που ειναι το ΠΡΑΣΙΝΟ? ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ, οτιδήποτε... γιατι ψαχνω απο χθες και δεν βρισκω τιποτα!!!

Ή ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ (ΤΟ HIPP) ΣΗΜΕΡΑ? ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ?

Σε ενα καταστημα με βιολογικα προιοντα στη γειτονια μου ειπαν οτι το HIPP δεν μπορουν να μου το φερουν... Το εψαξα στο βρετανικο site και αυτο μου αρεσει περισοτερο απο το Holle...

Yπαρχει και ενα κολληματακι με το pay pal και την προπληρωμενη visa μου και για την ωρα δεν μπορω ουτε να το παραγγειλω απο on-line shop!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική Πράσινο έχει στη Λ. Ηρακλείου στο Ηράκλειο και κάπου στην Ν. Ερυθραία. Εγώ τα παίρνω αυτά και από το βιολογικό green farm. Έχει στο Κολωνάκι. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣΟΥΛΙΝΑΚΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΟΧΙ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΤ ΠΙΟ ΠΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ....ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ....ΤΟ ΧΑΝ ΑΠΟΣΥΡΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ....ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΓΑΛΑΤΑΚΙΑ ΕΛΕΝΓΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ...ΔΙΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΑΔΩΜΑΤΑ...ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΑ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΥΖΙ Η ΠΧ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΟ ΣΚΕΤΟ ΠΟΥ Δ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ......ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΘΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Ο ΧΗΜΙΚΟΣ ΤΗΣ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΤΑΞΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ?

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΔΑ ΤΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ -ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ Ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.....Κ.ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το «Πράσινο» σας περιμένει στην οδό Τατοΐου 122, Ν. Ερυθραία. Τηλ 210 6206785 210 6206785 .

ΜΠΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ,.ΑΛΛΟ ΕΔΩ...

Πράσινο (Λεωφ. Πεντέλης 97, Χαλάνδρι) Τ 210 685 8639 210 685 8639

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 & antroula, σας ευχαριστω πολυ και τις δυο για τις πληροφοριες... :)

Το ΠΡΑΣΙΝΟ μου πεφτει καπως μακρια, ειναι αληθεια... Αλλα βρηκα αυτο:

GREEN FARM

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ 13 - ΑΘΗΝΑ, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλ. 2103614001

Μαλλον αυτο εννοεις ninaki1, ε?

Τη Δευτερα θα τους παρω τηλεφωνο και αν εχουν το HIPP organic rice, θα παω να το παρω κατ' ευθειαν...

Δεν θελω να δωσω του Ιασονα αλλο Ανθος Ορυζης Γιωτης κι ας χτυπιεται ο παιδιατρος... Εν τω μεταξυ μολις συνηδητοποιησα οτι εχω στα χερια μου 2 κουτια με τον ιδιο τιτλο και διαφορετικα συστατικα... :dry:

Αυτο που δεν εχω ανοιξει ακομα εχει σακχαρα 3,9% ενω το αυτο που χρησιμοποιω ακομα 1,3% και αλλες πολλες διαφορες... :S

Κατα τα αλλα ειναι λεει πιο βαρυς απο οσο πρεπει!!! Θα μου στριψει στο τελος... και την ειχα την ταση απο παλια!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

ninaki1 & antroula, σας ευχαριστω πολυ και τις δυο για τις πληροφοριες... :)

Το ΠΡΑΣΙΝΟ μου πεφτει καπως μακρια, ειναι αληθεια... Αλλα βρηκα αυτο:

GREEN FARM

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ 13 - ΑΘΗΝΑ, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλ. 2103614001

Μαλλον αυτο εννοεις ninaki1, ε?

Τη Δευτερα θα τους παρω τηλεφωνο και αν εχουν το HIPP organic rice, θα παω να το παρω κατ' ευθειαν...

Δεν θελω να δωσω του Ιασονα αλλο Ανθος Ορυζης Γιωτης κι ας χτυπιεται ο παιδιατρος... Εν τω μεταξυ μολις συνηδητοποιησα οτι εχω στα χερια μου 2 κουτια με τον ιδιο τιτλο και διαφορετικα συστατικα... :dry:

Αυτο που δεν εχω ανοιξει ακομα εχει σακχαρα 3,9% ενω το αυτο που χρησιμοποιω ακομα 1,3% και αλλες πολλες διαφορες... :S

Κατα τα αλλα ειναι λεει πιο βαρυς απο οσο πρεπει!!! Θα μου στριψει στο τελος... και την ειχα την ταση απο παλια!!! :woohoo: :woohoo:

Ναι, αυτό εννοώ. Εγώ από εκεί παίρνω κρέας και κοτόπουλο βιολογικά. Κρέμες δεν του έχω δώσει και ούτε πρόκειται. Έχω πάρει μία της holle να υπάρχει αλλά προς το παρόν την βλέπει και αυτή το ντουλάπι. :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Ναι, αυτό εννοώ. Εγώ από εκεί παίρνω κρέας και κοτόπουλο βιολογικά. Κρέμες δεν του έχω δώσει και ούτε πρόκειται. Έχω πάρει μία της holle να υπάρχει αλλά προς το παρόν την βλέπει και αυτή το ντουλάπι. :ohmy:

Ουτε κι εγω δινω κρεμα, κατοπιν συμβιβασμου με τον παιδατρο που κατα τα λοιπα εκτιμουσα πολυ ως τωρα, του βαζω μια μεζουρα απο αυτο το... ρυζαλευρο μεσα στο πρωινο και το βραδυνο γαλα!!!

Επεμεινε, οτι δεν ειναι κρεμα και οτι ειναι απαραιτητο για το στομαχι και το εντερο...

Στις 30/12 που εχουμε ραντεβου, θα τα πουμε λιγο επι του θεματος και αν δεν τα βρουμε, υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες...

Τωρα γραφω το e-mail στη Γιωτης και σκεφτομαι που θα το πρωτο-κοινοποιησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.μετ απο παρα πολυ ψαξιμο και ερωτησεις σε ειδικους κατληξα στο εξης συμπερασμα

1.. κανεις δε μπορει να μας απαντησει με ακριβεια διοτι οι ερευνες που εγιναν ηταν σε ζωα μονο και οχι σε ανθρωπους και δεν ειναι τπτ αποδεδειγμενο με απολυτη ακριβεια

2..οι εταιριες δε μπορουν να κανουν κατι εκτος απο το να μειωσουν τα ορια στο μελλον εφοσον αυτη η ουσια προκειπτει απο τα φυτικα ελαια που ναι απαραιτητα για τα μωρα

3..διαλεξτε να γαλα ισωσ που εχει χαμηλοτερα ποσοστα σε φυτικα ελαια και κρεμες(τις κρεμες μπορουμε να τις αποφυγουμε κιολας κατα τη γνωμη μου)εδω σασ ξανα παραθετω αυτη τη διευθηνση πουχει ολα τα γαλατα που κυκλοφορουν με ολα τα συστατικα τους μεσα σε ποσοστα.αν μπορειτε αποφυγετε τη σογια.αν παρατηρησετε και συκρινετεθα βρειτε εσεισ πιο γαλα κανει

www.pediatrics-uoa.edu.gr/pdf/Galata_Kremes.pdf

4..δε παιζουμε με την υγεια των μωρων γιαυτο θα πρεπει ναμαστε προσεκτικοι δλδ υπαρχουν μωρακια πουχουν αναγωγεσ δυσανεξιεσ και γιαυτο θελουν ειδικα γαλατα.η επιλογη πρεπει να γινει σε αυτη την κατηγορια παντα...δλδ δε μπορουμε με το ζορι να δωσουμε σενα μωρακι οτι γαλα ναναι μονο και μονο επειδη εχει λιγοτερα φυτικα ελεια απο φοβο δικο μασ

και ρωταμε το γιατρο του

5..επιλεγουμε παντα τροφιμα στην πιο φυσικη τους μορφη και με τις λιγοτερες προσθηκεσ συντηριτικων ζαχαρης και χημικων επεξεργασιων

εγω αυτα ειχα να πω προς το παρον.δεν ειμαι ουτε χημικος τροφιμων ουτε γιατρος απλα ακολουθω τισ ερευνεσ το ενστικτο και τις πιθανοτητες.οι περρισσοτεροι που μιλησα χημικοι γιατροι εταιιεσ μς περνανε η για τρελλη η για υπερβολικη στην καλυτερη.οφειλα να σας πω αυτο που βρηκα γιατι θελα να ξερετε και σεις τι δινουμε στα μωρακια μας αι να διαλεξετ το καλυτερο δυνατον.ευχαριστω ολεσ τις μαμαδες που μπηκαν στη διαδικασια και διαβασαν τα μηνυματα.για οτι νεοτερο μαθουμε θα το παραθετουμε εδω

:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστούμε Κατερινούλα για την ενημέρωση !!! :)

Η αλήθεια είναι οτι όπου το λέω με περνάνε για υπερβολική αλλά δεν με ενδιαφέρει. Αυτοί που ξέρουν με καταλαβαίνουν... Προσπαθούμε να κάνουμε ό,τι καλύτερο για τα μωρά μας. Κάποια στιγμή όλα θα τα δοκιμάσουν αλλά τώρα ό,τι μπορούμε να αποφύγουμε καλό είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula & ninaki1, ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ???

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑΝ ΚΙ ΟΛΑΣ... ΕΘΕΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ - ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ... ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ... Ο ΙΔΙΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΛΕΞΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!!!

ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ Κος ΤΖΟΡΜΠΑΤΖΑΚΗΣ - "ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΓΑΛΑ..."

ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ E-MAIL ΣΤΗ ΓΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΑ ΣΤΟ ΝΕΟ ΙΝΚΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ...

ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΣΚΕΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ HIPP... ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΟΥ ΙΑΣΟΝΑ ΠΑΛΙ ΟΧΙ!!!

ΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΜΑΘΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΝΥΝΟ ΤΟΥ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΗΚΤΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΜΙΑ ΜΕΖΟΥΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΙΓΚΑ ΣΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ "ΠΡΑΓΜΑ" ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ!!!

ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...

ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΣΚΑΣΙΛΑ... 9.300 ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΖΥΓΙΣΑ, ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΨΟΦΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ, ΤΑ ΛΕΜΕ... ΑΜΑ ΞΑΝΑΦΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΣΤΟ 2ο ΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΓΛΥΚΟΖΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΧΑΣΤΕΙ...

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟ E-MAIL ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΗ ΓΙΩΤΗΣ... ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΟΥΣΤΟ, ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ, ΕΤΣΙ ΤΟΣΟ ΔΗΜΟΣΙΑ... ΟΠΟΤΕ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΘΑΥΜΑΣΕΤΕ :P:P:P ΠΑΡΑΚΑΛΩ... ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΜΕ Π.Μ. ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ E-MAIL ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διαβασα τωρα οσα εχετε γραψει κ αγχωθηκα πολυ...οχι οτι δεν τα υποψιαζομουν ολα αυτα αλλα οχι κ σε τοσο μεγαλο βαθμο!ειχα κανει την πτυχιακη μου πανω στα γενετικως τροποποιημενα τροφιμα κ εμαθα αρκετα....δυσαρεστα για οσα καταναλωνουμε...

Εγω δινω στον μικρο μου κρεμες το απογευμα αλλα θελω να τις κοψω,τωρα θα ξεκινησω κ τον σπιτικο τραχανα για το απογευμα,το πρωι τρωει φρεσκα φρουτα.Αλλα τι αλλο δινεται εσεις για απογευματινο;

Γιαουρτακια τι προτεινετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΡΙΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ

Μέγιστα επιτρεπτά επίπεδα για ορισμένες ουσίες που επιμολύνουν τα τρόφιμα

Η Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΕ) καθορίζει τα μέγιστα επιτρεπτά επίπεδα για ορισμένες ουσίες που επιμολύνουν τα τρόφιμα με σκοπό τη μείωση της παρουσίας των ουσιών αυτών σε ορισμένα προϊόντα σε ελάχιστα, ευλόγως εφικτά, επίπεδα που να επιτρέπουν ορθές μεταποιητικές ή γεωργικές πρακτικές. Στόχος είναι η επίτευξη υψηλού επιπέδου προστασίας της δημόσιας υγείας, ειδικότερα για τις ευαίσθητες ομάδες του πληθυσμού, τα παιδιά, τα αλλεργικά άτομα κ.λπ.

ΠΡΑΞΗ

Κανονισμός (ΕΚ) αριθ. 1881/2006 της 19ης Δεκεμβρίου 2006 για τον καθορισμό μέγιστων επιτρεπτών επιπέδων για ορισμένες ουσίες οι οποίες επιμολύνουν τα τρόφιμα [Βλέπε πράξεις τροποποίησης].

ΣΥΝΟΨΗ

Ο παρών κανονισμός καθορίζει τις μέγιστες ποσότητες ορισμένων ουσιών που επιμολύνουν τα τρόφιμα: των νιτρικών, των μυκοτοξινών * (αφλατοξινών, ωχρατοξίνης A, πατουλίνης και τοξινών από μύκητες του γένους Fusarium), των βαρέων μετάλλων (μολύβδου, καδμίου, υδραργύρου, μεθυλυδραργύρου), της μονοχλωρο-προπανο-1, 2- διόλης (3-MCPD), των διοξινών και των παρόμοιων με τις διοξίνες PCB, των πολυκυκλικών αρωματικών υδρογονανθράκων καθώς και του ανόργανου κασσίτερου.

Τα τρόφιμα που παρουσιάζουν επίπεδα ουσιών που τα επιμολύνουν υψηλότερα από εκείνα που καθορίζονται στο παράρτημα του κανονισμού δεν διατίθενται στην αγορά.

ΟΡΙΣΤΕ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΤΑ ΟΡΙΑ

Η μονοχλωρο-προπανο-1, 2-διόλη (3-MCPD)

Η καρκινογόνος αυτή ουσία παράγεται, υπό ορισμένες συνθήκες, κατά τη μεταποίηση των τροφίμων. Μπορεί να παραχθεί, ειδικότερα, κατά την παρασκευή του συστατικού διατροφής που ονομάζεται «υδρολυμένη φυτική πρωτεΐνη» μέσω της μεθόδου όξινης υδρόλυσης.

Η προσαρμογή των διαδικασιών παραγωγής επέτρεψε σημαντική μείωση της 3-MCPD στο προαναφερόμενο προϊόν. Οι κυριότερες πηγές διατροφικής έκθεσης στην 3-MCPD είναι η σάλτσα σόγιας και τα προϊόντα με βάση τη σάλτσα σόγιας.

31. Το αποδεκτό όριο ημερήσιας πρόσληψης (ΑΟΗΠ) είναι 2 μg/kg σ.β.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ Ε.Ε ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΦΕΤ ΕΟΦ ΙΝΚΑ Κ.Τ.Λ......ΟΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΤΩΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΤΕ<<ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟΙ>>ΑΠΟ ΤΟ <<ΚΡΑΤΟΣ>> ΤΕΛΟΣ ΠΑΜΤΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΩ.ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΤΩΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΨΙΛΟΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.ΕΧΩ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΚΑΙ ΚΕΧΡΙ ΤΗΣ ΗΟLLE ΚΑΙ ΚΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΜΙΑΣ ΚΟΙΝΗΣ ΚΡΕΜΑΣ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ NESTLE.ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ,Η HOLLE ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΦΥΤΙΚΑ ΕΛΑΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΗ(ΦΥΣΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ),ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ(Β1).ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΡΙΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ:ΕΥΡΩΠΗ...ΔΗΛΑΔΗ??????ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ(ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΑΓΝΩΣΤΗ ΕΚΕΙ,ΑΠΌΣΟ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ),ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ.......ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΒΑΣΕΙ ΕΡΕΥΝΑΣ.ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΡΕΜΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΝΙΛΛΙΝΗ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΑ ΕΛΑΙΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ,ΜΕΤΑΛΛΑ ΚΑΙ ΙΧΝΟΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ.ΛΟΙΠΟΝ...ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΩΝ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...