Μετάβαση σε περιεχόμενο

αλλη μια προσπαθεια στο κενο...


Recommended Posts

κοριτσια μου,μολις εκανα το τεστακι και βγηκε αρνητικο..

να πω οτι ημουν αγχωμενη???ουτε καν θυμομουν οτι επρεπε σημερα να το κανω..ο καλος μου μου το θυμησε...αρνητικο και παλι αρνητικο...βαρεθηκα..

κουραστηκα...δεν εχω λογια να σας περιγραψω την απογοητευση και την απελπισια μου...ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ..ειλικρινα μαυρισε η ψυχη μου,εχω εναν κομπο στο λαιμο,δεν ξερω πως θα περασει αυτη η μερα..θα σκασω ειλικρινα...

δεν ειμαι καλα...τι να κανω????γιατι?????γιατι να μην μπορω να κανω κι εγω ενα παιδακι????γιατι να χασω τα δυδιμακια μου???τωρα θα ηταν 10 μηνων και θα ημουν η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο..γιατι??????:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βρε κορίτσι μου θα το πιστέψεις ότι μόλις σε σκεφτόμουν? Αναρωτιόμουν αν ήταν 17 ή 19.

Μην απογοητεύεσαι γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμη. Σε παρακαλώ περίμενε λίγο και μην στενοχωριέσαι.

Άσε να περάσουν λίγες μέρες και μετά. Σήμερα περιμένεις περίοδο?

Κουράγιο λίγο ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μην στεναχωριεσαι!ακομα μπορει να ειναι νωρις.

μην απογοητευεσαι.να δεις που θα γινεις συντομα μανουλα.

ειμαστε ολες διπλα σου οπωσ εισαι κι εσυ σε μας.η μια δινει κουραγιο στην αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριέσαι...

Και βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα και πολλά παιδάκια..

Όλα έχουν τη στιγμή τους...Ευχομαι να βιάστηκες για το τεστάκι.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειστε πολυ γλυκιες...

σημερα επρεπε να κανω τεστ για να σταματησω τα utrogestan αν βγει αρνητικο για να μου ερθει και περιοδος η αν βγει θετικο να τα συνεχισω...δεν ειναι λαθος του τεστ..το λαθος ειναι οτι ελπιζω καθε φορα και τρωω τα μουτρα μου..

ρε κοριτσια εχω απελπιστει..ηλπιζα οτι ισως μάυτην την θεραπεια θα τα καταφερω...

σας φιλω και ευχαριστω για τη συμπαρασταση...

εχω σκασει στο κλαμα,πρηστηκαν τα ματια μου,σαν βατραχος εγινα...(ας ελαφρυνουμε λιγο την ατμοσφαιρα,μολις με ειδα στον καθρεφτη αρχισα να γελαω και να κλαιω μαζι...)τα χω παιξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη μου κλαις!Γιατι κι εγω σημερα έτσι ακριβως είμαι.Ειμαι πολυ χαλια αλλα κουραστηκα να είμαι. Ξερουμε τουλάχιστον ότι με αυτο το χάλια τελος του κύκλου περνάμε στην καινουργια αρχη.Αφφου ξεσπασες προσπάθησε να το δεις θετικα! αχ! δεν ξερω ρε alkost τι άλλη μαλακια να σου πω κι εσένα, απο το πρωι κι εγω γυρνάω στο σπίτι και παραμιλάω,τις ιδιες λέω και σε μένα!Αλλα μ'αυτες συνεχίζουμε! Να ξέρεις οτι σε καταλαβαινω.Πιστευω οτι δεν θα αργησει και τοτε όλα αυτα θα τα ξεχάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, πόσο σε καταλαβαίνω..η απογοήτευση είναι δυσβάστακτη αλλά..κάθε μα κάθε φορά εμφανίζεται από μέσα μας μιά δύναμη που ούτε που ξέρουμε ότι έχουμε και μας αναπτερώνει το ηθικό και ξανά εμείς με το κεφάλι ψηλά..έτσι δεν είναι? Σήμερα είναι μιά δύσκολη μέρα για σένα αλλά κάθε μέρα που θα περνάει θα δίνει πάλι νέες ελπίδες που φυσικά και δεν πρέπει να αψηφάς! Θα τα καταφέρεις, θα μέινεις έγκυος, είναι σίγουρο. Μακάρι να μπορούσα να σου πώ και το πότε αλλά μην το βάζεις κάτω, θα γίνει. Αφού τα κατάφερα εγώ μικρή μου, όλες το μπορέιτε! Σε σκέφτομαι πολύ και σου στέλνω δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri μου κι εσυ ετσι εισαι ε??????

τι να κανουμε ρε γαμωτο μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο απο το να αλληλοπαρηγορουμαστε???οχι,οποτε ξανα απο την αρχη...υπομονη,μονο αυτο...ευχομαι να γινεις μανουλα συντομα!!!:kiss:

ανδριανη μου,με το καλο κοριτσι μου,ολα καλα να πανε..εχεις δικιο μιας και τα εχεις περασει κι εσυ,μακαρι να ερθει δεν αντεχω αλλο..οσο περναει ο καιρος τελειωνουν τα υπολειματα υπομονης που μαζευω καθε φορα για να συνεχισω...δυστυχως δεν ξερω αν ειμαι τοσο δυνατη να αντεξω κι αλλο..περασε ηδη ενας χρονος και παραπανω..ποσο πια..

σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο παω και χειροτερευω,δικιο εχεις ειναι αστεια η εικονα...μεταλλαχτηκα απο βατραχο σε κατι αλλο απροσδιοριστο,προσπαθω να του δωσω ονομα,οταν τα καταφερω θα το γραψω...:):P

αστα να πανε..ελπιζω να ειμαστε ολες πιο τυχερες την επομενη φορα..φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπέλα μου! Μη μου στενοχωριέσαι! Σε παρακαλώ μάτια μου! Είσαι πολύ μικρή για να μου απογοητεύεσαι έτσι! Εξάλλου, θα σου πω κι εγώ πως ίσως είναι νωρίς ακόμη! Με το γιατρό σου μίλησες? Θα υπήρχε πρόβλημα, θα σου έκανε ζημιά εάν συνέχιζες τα χαπάκια για 3-4 μέρες κι έκανες πάλι τεστάκι αργότερα? Ή χοριακή? Τί λέει εκείνος? Ο αντρούλης σου? Σε στηρίζει? Μην κλαις μανάρι μου, κι είσαι κι όμορφο κορίτσι... δε μπορώ να σε φανταστώ να κλαις! Προσπάθησε να μου ηρεμήσεις, ναι??? Φιλάκια κούκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου.. μην στενοχωριέσαι και χαλάς τον εαυτό σου!! Θα δεις.. όλα καλά θα πάνε!! Εύχομαι αυτό το τεστάκι να είναι και το τελευταίο αρνητικό που κάνεις! Την επόμενη να βγεί θετικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη σκας! Δωσε όλη σου τη θετικη ενέργεια στο επόμενο ωάριο. Νομίζω πως αν έμενες έγκυος αυτόν τον μήνα το παιδί δεν θα σου έμοιαζε τόσο. Καλύτερα λοιπόν! Χαλάρωσε! Δώσε τον καλύτερό σου εαυτό για να γινουν όλα όμορφα και να μείνεις έγκυος μέσα στο καλοκαίρι. Τι πιο όμορφο από το να γεννηθεί Μάιο το παιδι!

Και μη κλαις άλλο γιατί από τα δάκρυα θα γεμισεις νερά το σαλόνι. Και αν έχεις γίνει βατραχάκι από το πολύ κλάμα θα γίνει έλος το σπίτι σου!!! Απαπαπα! Δεν κάνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου τωρα το πηρα χαμπαρι μην μου στεναχωριεσαι κακο παπι φουρ για τον επομενο μηνα ;) θα σου βγει και μαη το μπεμπε οπωσ λεει και η

AthinaK μαιο γεννηθηκε και η δικια μου.......

ελα ανεβα ........ :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρα μου μπορεις να μην κλαις σε παρακαλω,εισαι πολυ μικρη ακομα για να το βαζεις ετσι ευκολα κατω ,και δεν εισαι ουτε βατραχακι ουτε κατι αλλο που λες εισαι ενα πολυ ομορφο κοριτσι που εχει το μελλον μπροστα του και εναν ανθρωπο διπλα σου που σε λατρευει και μπορειτε να νικησετε οποιοδηποτε εμποδιο .φιλια μη το βαζεις κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax ax ax den ksereis poso se katalavainw kai poses fores exw anarwth8ei kai egw mazi me esena pistevw o 8eos den 8a mas ksexasei YPOMONH egw prin 1 mhna eixa thn 4 apotyxhmenh prospa8eia ekswswmatikhs!

mhn to vazeis katw kouragio kai polla filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΤΟ ΔΩΣΕΙ!ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ...ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΡΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΤΑΜΟΙΦΤΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΣ,ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALKOST ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΖΕΥΓΑΡΙ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΚΛΑΙΩ ΜΙΑ ΓΕΛΑΩ . ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ . ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΜΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΨΟΥ Κ ΑΥΤΟ:silly: :silly: :silly: :silly: ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ , ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ Κ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.Κ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ,ΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ Κ ΠΟΛΛΗ ΔΥΝΑΜΗ,ΦΙΛIA BELLA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου κοπέλα :(:(

Προσπάθησε,μην απογοητέυεσαι και μην κλαίς...

Με συγκίνησε το ποστ σου και πραγματικά σε νιώθω όπως και πολλές άλλες κοπέλες εδω μέσα...

Έυχομαι τα διδυμάκια να ξανάρθουν σύντομα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost σε καταλαβαίνω απόλυτα να θέλεις ενα παιδάκι και ακόμα να μην το έχεις καταφέρει. Είμαι όμως σίγουρη πως σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχαριστα νεα μπορεί να μην είναι αυτόν τον μήνα αλλά μπορεί να είναι ο επομένος μήνας.

Μην στεναχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι να δεις που θα έρθει το μωρο στην ζωη σου σύντομα.

Α!! Και μην κλαις :ohmy: το κλάμα μας κάνει να φαινόμαστε πρησμένες στο προσωπο και ασχημούλες ενω δεν ειμαστε!!!

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο σε καταλαβαινω γλυκεια μου!η απογοητευση ειναι μεγαλη ομως δεν πρεπει να το βαζουμε κατω για να εχουμε καλη ψυχολογια ωστε να κανουμε πιο "ενθερμα"τις προσπαθειες μας και να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να ερθει το μωρακι μας.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου γλυκα,τωρα ειδα τις απαντησεις,δεν ειχα κεφι ουτε με τον υπολογιστη να ασχοληθω,ουτε με τιποτα...τα χαπια θα τα συνεχισω μεχρι να ερθει η περιοδος...

με τοσες ευχουλες,πιστευω τους επομενους μηνες θα τα καταφερω κι εγω ε???????????:):P

σας ευχαριστω παρα πολυ με βοηθατε αφανταστα,σας ευχομαι οτι καλυτερο στην καθεμια..χθες με πηρε τηλ η μαμα μου και μου ειπε οτι μια γνωστη μας ειναι εγκυουλα μετα απο τρια χρονια προσπαθειων..εμεινε φυσιολογικα,μολις βρηκε δουλεια και το εβγαλε απο το μυαλο της και χαλαρωσε...πηρα θαρρος..και οσες προσπαθουν,αυτο να κανουν..τετοιες ιστοριες μας δειχνουν οτι δεν πρεπει να το εχουμε συνεχει στο μυαλο μας..θα σας αφησω τωρα..φευγουμε για σαββατοκυριακο(εχω παντρευτει ενα υπεροχο πλασμα,μολις με ειδε ετσι,τα κανονισε να φυγουμε να περασουμε καλα και να ξεχαστουμε)

ειαμι πολυ τυχερη τελικα,εχω τον καλο μου,εσας που σας αγαπω παρα πολυ...ειμαι μια χαρα!!!!

φιλακιααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες που στα λεμε και εμεις βγαλτο απο το μυαλο σου παρε τον καλο σου και οπου φυγει φυγει καλες βουτιες:silly: :laugh: ,και απολαυσε τον ανδρα σου οσο μπορεις τωρα γιατι οταν ερθει το νινακι δεν θα προλαβαινεις.θα ειστε 3 πλεον :lol: ....καλο διημερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...