Μετάβαση σε περιεχόμενο

koritsia help


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ...ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕς ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ...ΑΧ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕς ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΤΩ ΤΣΙΡΙΖΕΙ..ΤΕΣΠΑ..ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΓΙΑ ΩΡΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...

ΜΗΠΩΣ ΠΕΙΝΑΕΙ? ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ 2 ΜΕ 2ΜΙΣΙ ΩΡΕΣ 180ΜΛ ΒΡΑΣΜΕΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΜΕ 6 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΓΑΛΑ ΟΠΩΤΕ 200ΜΛ..ΕΙΝΑΙ 7 ΚΙΛΑ..ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΓΕΥΜΑΤΟΣ? ΕΧΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΕΙ, ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΟ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΜΩΡΑΚΙ?

ΤΟΥ ΔΙΝΩ Κ KINTERTE ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΨΑΕΙ...ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ Κ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΕ ΠΟΣΟΤΗΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΚΛΑΙΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξα ποσο γαλα επινε ο δικος μου στην ηλικια του δικου σου λοιπον πιναμε συνολο γυρω στα 800μλ την ημερα με μικρες διακυμανσεις πανω κατω περιπου καναμε 7 με 9 γευματα την ημερα ανα τριωρο αν σου βγαζει γουλιτσες μην τον ζορισεις με παραπανω γαλα εμενα ειχε παλινδρομηση και εκανε γουλιες και εμετους και ακομη και τωρα που ειναι 1 χρονων ακομη βγαζει!!!

παρακολουθησε το παντως αυτο και ρωτα τον παιδιατρο σου οσον αφορα τα κλαματα και τσιριδες τις περασα αχχ τις περασα να σπαραζει!! να σε ρωτησω κατι σχετικα με αυτο κανει κακακια? αεριζεται? γιατι υποψιαζομαι κολικους ειναι και η ηλικια τους και κατι αλλο τι γαλα πινει? υπαρχει ιδικο για τις γουλιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικος μου ειναι 3,5 μηνων κανει μεικτη διατροφη 2 γευματα ξενο και τα υπολοιπα θηλασμοσ .Απο μπιμπερο εδω και κανενα μηνα πινει 210ml.η γνωμη μου ειναι να του αυξησεισ την ποσοτητα αλλα να προσπαθεις να μη του δινεισ πριν περασουν 3 ωρες αυτο με ειχε συμβουλευσει παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O dikos mou einai 3,5 minon, ton thilazo an k kapoia vradia tou dino mpoukali. Otan pinei mpoukali pinei giro sta 250ml, den ksero alla mou fainontai polla. EInai 6,5 kila. K mena vgazei goulies, mporei na troei ligo parapano apo ti laimargia tou.

Otan tou dineis to galataki tou to vradi k to teleionei ti kanei? Sinexizei na klaiei i fainetai ligo "xamenos"? Koimatai eukola i se diskoleuei meta to fagito tou?

EMena pantos o paidiatros mou exei apagoreusei to kinderte.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα μου ευχαριστω για την απαντηση...γιατι σου απαγορεψε ο γιατρος το κιντερτε? εμενα πνιγεται πολλες φορες την ωρα που του δινω κιντερτε...του αυξησα την δοσολογια κ ειμαστε καλυτερα τωρα...το βραδυ τον ταιζω 1 η ωρα την νυχτα αντε 12.30 μεχρι εκεινη την ωρα τον εχω κ κοιμαται σε μια κουνιστη κουνια που τον κουναει μονη της, τον ταιζω μισοκοιμησμενο κ μετα μου το παει σερυ μεχρι της 6,30 αντε 7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...