Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΧΕΙ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΓΑΡΙΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΗ ΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΙ.ΔΕ ΚΑΘΕΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ Σ7ΥΝΕΠΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ ΤΕΖΑ.ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΑΡΤΥ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΧΑΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα, θα σου προτεινα χωρις να ειμαι απολυτη να τον ξυπνας μεσα στη μερα για να συνηθισει.Αλλιως θα σε γονατισει καλη μου.Δοκιμασε διαφορους τροπους, πχ παρε τον αγκαλια, βγητε βολτιτσα, βαλε σκουπα, κτλ.Μονο το μεσημερι να τον αφηνεις να κοιμαται σερι.

Θυμαμαι μια φιλη μου που ειχε αντιστοιχο προβλημα, αλλα δεν εκανε κατι, κ ο μικρος της 6 μηνων αρχισε να κοιμαται βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΧΕΙ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΓΑΡΙΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΗ ΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΙ.ΔΕ ΚΑΘΕΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ Σ7ΥΝΕΠΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ ΤΕΖΑ.ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΑΡΤΥ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΧΑΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΩΡΑ ΥΠΝΟΥ.

ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΕΞΥΠΝΑΤΕ.

ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΛΠ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την αλλη βδομαδα γινεται 2 μηνων.τη μερα δε κοιματε συνεχομενα πανω απο 3,5 ωρεσ διοτι πειναει συνεχεια.αλλα οταν φαει τεζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μικρό ακόμη εννοείτε ότι θα κοιμάται πολλές ώρες και ακατάστατες, σιγά σιγά θα φτιάξει το πρόγραμμά του μην ανησυχείς. Είναι πολύ μικράκι!!!

Αλλά ακολούθησε και την ίδια διαδικασία ύπνου κάθε βράδυ, σκοτεινό δωμάτιο, γαλατάκι κλπ και όταν τον κοιμίζεις την ημέρα να μην σκοτινιάζεις το δωμάτιο, επίσης στο σπίτι να μην τηρείς απόλυτη ησυχία την ημέρα, δηλαδή πρέπει να του δώσεις να καταλάβει ότι άλλο είναι η μέρα, άλλες συνθήκες επικρατούν και άλλες την νύχτα.

Πάντως γενικά μην ανησυχείς θα φτιάξει σιγά σιγά!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως πρεπει να αλλαξεις το γαλα του?

Μηπως αυτο που του δινεις ειναι

ειδιαιτερα ελαφρυ και δεν "τον πιανει"?

επισης οταν τον δεις να νυσταζει κανε του

ενα μπανακι να ξαγρυπνησει! μιλα του,

βαλε μουσικη, κανε γενικα θορυβο!

Ολα αυτα για συνεχομενες 3 ημερες!

Ετσι θα αλλαξει πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ καλά...

Κι εμένα η μικρή μέχρι 7 μηνών περίπου, αν δεν πήγαινε η ώρα 1 τα μεσάνυχτα δεν κοιμόταν...

Μετά ξαφνικά μια ημέρα, απλά νύσταξε από τις 11, μετά απο τις 10:30 και τώρα κοιμάται από τις 9:30-10:00.

Νομίζω πως μόνα τους φτιάχνουν τα ωράριά τους.

Δεν την πίεσα ποτέ να κοιμηθεί νωρίτερα.

Ακόμη και τώρα για ύπνο θα πάει όταν την δώ και τρίβεται και γκρινιάζει.

Μην ανησυχείς.

Κι εμένα αν μου έλεγαν τότε ότι σε λίγο καιρό θα κοιμάται απο τις 10, δεν θα το πίστευα με τίποτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula moy eixa tin idia periptosi prin 2,5 xrwnia.ksipnage kathe misi ora klegontas ton dilaza,kourazota kai ton eperne o ypnos kai se misi ora poli ta idia.eixa xasi 20 kila mesa se dyo mines.ton eixa paei se oloys toy giatroys kai oli mou eipan oti einai mia xara.kai to opotelesma den xortene me to poy toy edosa sympliroma kimithike gia treis ores kai egw i xazi nomiza mipos epathe kati.kathomoyn panw sti koynia toy gia 3 oloklires ores.

MIPOS DEN XORTENI;TON THILAZIS;dokimase sympliroma kai aston na peii oso theli;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι μου και θυλαζει και συμπληρωμα δινω και ξενο μονο σε μερικα γευματα μιλαμε για 200γρ 230 γρ.θα σκασει απο το φαγητο.κοιμαται ωα τισ 11 και μετα αρχιζει το ματσ.σημερα τον αφησα το μεσημερι να κοιμηθει και τωρα τον εχω ξυπνιο ωσ τισ 12,30 που θα φαει ξανα.θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antoula mou pali rwthseis kaneis !!!!kala kaneis matia mou

lipon prepi na mathei pote einai mra kai pote nuxta kai na katalabei ti kanoume thn mra kai ti thn nuxta .

thn mera mhn thn afineis na koimithei polu kane fasaria sto spiti ,bale mousikh paiksthn gennika kane na katalabei oti thn mera paizoume kai gelame .thn nixta na exeis polu xamilomena ta fota na mhn ths mhlas polu kai an xriasth psithirista ,kane ta apetoumena mono (an ginete mhn thn allakshs na mhn ksipnisei entelos).

etsi tha katalabei se liges meres oti otan exei fws paizoume kai gelam kai otan den exei koimomaste .

egw auto to kana apo thn arxh kai xei piasei .filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ πόσο πολύ σε νιώθω.

Κι εμένα από μωρό ήταν δύσκολη στον ύπνο.

Ακόμη και τώρα που κοιμάται στις 10 αν δεν κλάψει κανένα δεκάλεπτο πρίν κοιμηθεί, θα γκρεμιστεί κανένας φούρνος !

Τι ξενύχτια έχω κάνει !

Υπομονή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...