Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανεπιθιμιτη εγκυμοσινη SOS


Recommended Posts

να συμφωνισω με την evhdal???? ναι θα συμφωνισω!!!!!!!!!!!! εγω εχω μηνει 3 φορες εγκυος στην ζωη μου η πρωτη ημουν 19 χρονων και εκανα το πιο τραγικο μου λαθος!!! θα ηταν τωρα το μωρο μου 14χρονων φοβηθηκα πολυ μα πιο πολυ απο την ανευθυνοτητα μου οταν μπαινεις σε μια σεχουαλικη σχεση πρεπει να εισαι υπευθυνος και να προφυλασεσαι απο ενδεχομενα εγκυμοσυνης αν δεν θες μωρο και εγω δεν το σκευτικα και να ακομη βασανιζομαι 14 χρονια μετα!!!!

στην 2η εγκυμοσυνη ημουν πολυ χαρουμενη και ο αντρας μου πελαγωμενος(ειχαμε 3 μηνες γνωριμιας μονο)ειπαμε να προχωρισουμε ημασταν 30 χρονων δουλευαμε...αλλα το μωρο δεν ηταν βιωσιμο ειχα συσπασεις απο τον πρωτο μηνα..καναμε αποξεση εγω προσωπικα το ενιωσα σαν εκτρωση και ακομη κλαιω και για τα 2 ευτυχως ηρθε στην ζωη μου ο γιος μου μετα απο 3 χρονια αλλα το κενο δεν φευγει ακομη εχω στη μνημη μου ολα αυτα το χειρουργειο τον γιατρο και μετα εμενα μονη σε ενα κρεβατι να βλεοω απεναντι μου μανουλες να μου λενε ''εσεις αγορακι η κοριτσακι??'' και εγω να γυρναω απο την αλλη και να κλαιω οσα χρονια και να περασουν δεν προκειται να το ξεχασω

ειπα να μην απαντησω γιατι με ποναει το θεμα αυτο παρα πολυ αλλα βρε κατερινα μου δεν εισαι μικρο κοριτσι σκεψου το καλα κοπελα μου ειναι κριμα ειναι πονος αβαστακτος που θα τον εχεις μια ζωη πιστεψε με προσπαθησε να κανεις τις συνθηκες ευνοικες για αυτο το μωρο και οχι να το ριξεις ολα γινονται πλεον θεληση και πιστη στον εαυτο μας να εχουμε και ολα γινονται οσο για το οικονομικο κανενας πλουσιος δεν γινεται και ποτε δεν θα εχουμε αρκετα για να μεγαλωσουμε ενα μωρο αλλα τα μωρα μεγαλωνουν με αγαπη εγω κοβω απο εμενα και δινω στο παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

exw mia fili moy 20 xronon(i athina) kai prin 2 imeres ematha oti einai egoios apo ton filo tis exoyne sxesi 2 mines mono i kopela einai pera brexei.sti arxi den tin pistepsa nomiza oti moy ekane plaka.tin rotisa ti tha kani kai moy eipe tha to kratisi den ypaxei periptosi na to bgali xarika poli den perimena apo aytin tetia apantisi na sas po tin alithia.i athina den ergazete,den exei asfalia meni me toy gonois tis,o pateras tis den ergazete einai anapiros mono i mana tis poy kai pou kai einai me enoikio kai o filos tis den theli na to kratisi.ton etile apo ekei poy irthe.xorisane.tora prospathi na brei kamia doylia esto gia tis eksetasis kai den exei kali egoimosini.ena paidi einai ta panta sti zoi.egw eimai 24 kai eimai stin deyteri egoimosin.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν θα συμφωνήσω για ακόμα μια φορά με την Αφροδίτη που συμφωνεί με την Ευη :P και δεν σκοπεύω να απαντήσω στο "πρόβλημα " της φίλης,

αλλά θα βάλω μια καινούρια διάσταση στο θέμα!

δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλα προφανώς η σύλληψη είχε ήδη γίνει και η κοπέλα πήρε το χάπι!!!

Αυτό το χάπι δεν κάνει να το παίρνεις ακόμα κ να μην είσαι καν σε γόνιμες ημέρες γιατί προκαλεί ένα σωρό προβλήματα, ο γυναικολόγος μου μου είχε πει να μην τολμήσω να το πάρω κάποτε που χρειάστηκε, γιατί μου είπε χαρακτηριστικά οτι μεγαλύτερα προβλήματα μπορεί να σου δημιουργήσει το χάπι μακροπρόθεσμα απο αυτά που θα σου δημιουργήσει μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.. Ηταν κάθετος στο θέμα αυτό.

Δεν είμαι και τόσο σίγουρη οτι ο γιατρός της θα χαρεί όταν μάθει οτι πήρε το χάπι ενώ η σύλληψη είχε γίνει ή γινόταν εκείνες τις ημέρες... :dry::ohmy:

Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην απάντηση μου μπορεί να φάνηκα σκληρή, αλλά αυτό ακριβώς που σου λένε οι γυναίκες με αντίστοιχη εμπειρία σου είπα! Οι συνθήκες δεν θα είναι ποτέ ιδανικές για να κάνεις ένα παιδί. Πάντα κάτι θα λείπει, ή θα νομιζεις ότι λείπει! Στα 23 δεν θεωρήσε μικρή για να κάνεις παιδί! Μπορείς να δουλέψεις και να μην του λείψει τίποτα! Στο χέρι σου είναι να κάνεις τις συνθήκες ιδανικές! Η απόφαση είναι δικιά σου και γι΄αυτό εσύ θα το κουβαλάς πάντα μέσα σου. Δεν θα το ξεχάσεις ποτέ όσο και αν το θες, όσο και αν προσπαθείς να βρεις λόγους ότι έπρεπε να το κάνεις και πως δεν είχες άλλη επιλογή! Μακάρι να μην σου είχε τύχει γιατί δεν το ήθελες, όμως έτυχε. Δεν σου φαίνεται ότι από τώρα αυτό το μωράκι δινει μάχη να σου δείξει πόσο θέλει να ζήσει; Πήρατε προφυλάξεις και έτυχε ατύχημα, πήρες το χάπι και όμως το μωρό είναι ακόμα εκεί! Αυτό δεν σου λέει κάτι; Είσαι μεγάλη κοπέλα και μπορείς να αποφασίσεις μόνη σου. Οτι και να κάνεις θα πρέπει να το αντιμετωπίσεις! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΣ ΜΕ ΟΛΕΣ!!!!! ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΟ ΗΠΙΕΣ.... ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΟΛΕΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ:ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ!!!![/b]

ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ: ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΩ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ:

1. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΦ' ΟΣΟΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΕΝΕΡΓΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ!!!!!!!!!!

2. ΕΤΥΧΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ (ΚΑΤ ΕΜΕ ΘΑΥΜΑ!!!!!!) ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΤΑ ΚΤΛ.

ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΨΗ (ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ) ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΗΜΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

ΣΤΑ 23 ΧΡΟΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ!!! Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

ΤΕΛΟΣ, (ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΤΕ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ. ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΦΩΤΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι για το πώς νιώθεις αλλα σ'αυτο το site το 99,9% δε θα σε συμβουλευε ποτε να κάνεις έκτρωση.Σ'αυτο το site παρα πολλα κορίτσια θα εκλαιγαν απο χαρα και πετουσαν πιο πάνω απο τα συννεφα αν το περιφημο τεστ εβγαινε θετικό. Οπότε μάλλον δε θα βρεις απάντηση για ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.Θα βρεις παρα πολλές όμως αν σου πέρναει απ'το μυαλό να το κρατήσεις. Η απόφαση είναι δική σου,το ίδιο και οι ευθύνες που συνεπάγονται αλλα σκέψου το!!! Μια ευλογία για την οποία πολλοι προσευχονται καθημερινα,μεγαλώνει μέσα σου! Σκέψου το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom to be έγραψε:

Λυπάμαι για το πώς νιώθεις αλλα σ'αυτο το site το 99,9% δε θα σε συμβουλευε ποτε να κάνεις έκτρωση.Σ'αυτο το site παρα πολλα κορίτσια θα εκλαιγαν απο χαρα και πετουσαν πιο πάνω απο τα συννεφα αν το περιφημο τεστ εβγαινε θετικό. Οπότε μάλλον δε θα βρεις απάντηση για ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.Θα βρεις παρα πολλές όμως αν σου πέρναει απ'το μυαλό να το κρατήσεις. Η απόφαση είναι δική σου,το ίδιο και οι ευθύνες που συνεπάγονται αλλα σκέψου το!!! Μια ευλογία για την οποία πολλοι προσευχονται καθημερινα,μεγαλώνει μέσα σου! Σκέψου το!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha pw kati prwta sthn kopela .

an fobosouna toso na pas ston gynaikologo mhn poneseis tote pou den eixais tipota fantasou tora pou exeis ......tora den fobase ,tora den tha poneseis h nomizeis oti einai xadi !!!!

telos na pw kati sta koritsia mou edw mesa .ti ths lete na kratisei to paidi kai poso orea tha einai me ena mwro (shmfwnw apolita)

den blepete oti h kopela oute pou to skutete ,apla mpike edw kata lathos xoris na kserei gia na brei shmparastash sto eglima .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA K APO EMENA

ME TI SEIRA MOU FYSIKA SIMFWNO ME OLES TIS FILES EDO MESA POU SOU APADISANE

DEN PROKEITE NA SE KRINO GIATI DEN EXW AFTO TO DIKAIOMA

8A PO MONO AFTO POU EIPA K SE ENA DIKO MOU ATOMO POU TOU SINEVI KATI PAROMOIO K FYSIKA DEN ITANE EPILOGITIS ALLA EPILOGI TOU SIDROFOUTIS

LYPAMAI POU O 8EOS DEN MAS PROLAVENEI K EPITREPEI NA GINODE AFTA ALLA TI NA SOU KANEI K O MEGALOXAROS EIMASTE TOSOI POLOI K KANOUME TOOOOOSA LA8OI TI NA PROTOPROLAVEI ???

MAKARI AFTI I EGIMOSINI POU GIA SENA EINAI ASXIMO NA SINEVENE SE MENA K SE POLES FILES MOU EDO MESA POU LAXTARAME GIA ENA TETOIO 8AVMA ALLA DEN ERXETE I ERXETE K XANETE APO MONO TOU LYPAMAI POLYYYY:S :unsure:

O 8EOS NA SE FOTISEI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

siderenia έγραψε:

Στην απάντηση μου μπορεί να φάνηκα σκληρή, αλλά αυτό ακριβώς που σου λένε οι γυναίκες με αντίστοιχη εμπειρία σου είπα! Οι συνθήκες δεν θα είναι ποτέ ιδανικές για να κάνεις ένα παιδί. Πάντα κάτι θα λείπει, ή θα νομιζεις ότι λείπει! Στα 23 δεν θεωρήσε μικρή για να κάνεις παιδί! Μπορείς να δουλέψεις και να μην του λείψει τίποτα! Στο χέρι σου είναι να κάνεις τις συνθήκες ιδανικές! Η απόφαση είναι δικιά σου και γι΄αυτό εσύ θα το κουβαλάς πάντα μέσα σου. Δεν θα το ξεχάσεις ποτέ όσο και αν το θες, όσο και αν προσπαθείς να βρεις λόγους ότι έπρεπε να το κάνεις και πως δεν είχες άλλη επιλογή! Μακάρι να μην σου είχε τύχει γιατί δεν το ήθελες, όμως έτυχε. Δεν σου φαίνεται ότι από τώρα αυτό το μωράκι δινει μάχη να σου δείξει πόσο θέλει να ζήσει; Πήρατε προφυλάξεις και έτυχε ατύχημα, πήρες το χάπι και όμως το μωρό είναι ακόμα εκεί! Αυτό δεν σου λέει κάτι; Είσαι μεγάλη κοπέλα και μπορείς να αποφασίσεις μόνη σου. Οτι και να κάνεις θα πρέπει να το αντιμετωπίσεις! Καλή επιτυχία!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΚΛΑΨΩ!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 έγραψε:

KALIMERA K APO EMENA

ME TI SEIRA MOU FYSIKA SIMFWNO ME OLES TIS FILES EDO MESA POU SOU APADISANE

DEN PROKEITE NA SE KRINO GIATI DEN EXW AFTO TO DIKAIOMA

8A PO MONO AFTO POU EIPA K SE ENA DIKO MOU ATOMO POU TOU SINEVI KATI PAROMOIO K FYSIKA DEN ITANE EPILOGITIS ALLA EPILOGI TOU SIDROFOUTIS

LYPAMAI POU O 8EOS DEN MAS PROLAVENEI K EPITREPEI NA GINODE AFTA ALLA TI NA SOU KANEI K O MEGALOXAROS EIMASTE TOSOI POLOI K KANOUME TOOOOOSA LA8OI TI NA PROTOPROLAVEI ???

MAKARI AFTI I EGIMOSINI POU GIA SENA EINAI ASXIMO NA SINEVENE SE MENA K SE POLES FILES MOU EDO MESA POU LAXTARAME GIA ENA TETOIO 8AVMA ALLA DEN ERXETE I ERXETE K XANETE APO MONO TOU LYPAMAI POLYYYY:S :unsure:

O 8EOS NA SE FOTISEI.

me ekanes kai gelasa (me thn kalh enia)

ti na sou kanei kai AYTOS mas edose to anaparagogiko shstima kai mialo ti parapanw na kanei !!!!!

zouzounitsa mou xalara mhn mou shnxizese kai eisai kai etimogennh :):P

kai egw stis eudomades sou fountona me to paramikro (eixame kai emeis tetia themata tote )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni_dms έγραψε:

καταρχήν θα συμφωνήσω για ακόμα μια φορά με την Αφροδίτη που συμφωνεί με την Ευη :P και δεν σκοπεύω να απαντήσω στο "πρόβλημα " της φίλης,

αλλά θα βάλω μια καινούρια διάσταση στο θέμα!

δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλα προφανώς η σύλληψη είχε ήδη γίνει και η κοπέλα πήρε το χάπι!!!

Αυτό το χάπι δεν κάνει να το παίρνεις ακόμα κ να μην είσαι καν σε γόνιμες ημέρες γιατί προκαλεί ένα σωρό προβλήματα, ο γυναικολόγος μου μου είχε πει να μην τολμήσω να το πάρω κάποτε που χρειάστηκε, γιατί μου είπε χαρακτηριστικά οτι μεγαλύτερα προβλήματα μπορεί να σου δημιουργήσει το χάπι μακροπρόθεσμα απο αυτά που θα σου δημιουργήσει μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.. Ηταν κάθετος στο θέμα αυτό.

Δεν είμαι και τόσο σίγουρη οτι ο γιατρός της θα χαρεί όταν μάθει οτι πήρε το χάπι ενώ η σύλληψη είχε γίνει ή γινόταν εκείνες τις ημέρες... :dry::ohmy:

Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε!

δεν ειπε οτι πηρε το χαπι 12 ωρες μετα την επαφη?η εγω δεν καταλαβα?γιατι αν το πηρε μετα την επαφη λιγο χλωμο να εγινε η να γινοταν η συλληψη τοτε,νομιζω θελει 5-7-10 μερες απο την γονιμοποιηση.ισως κανω και λαθος δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΑ ΒΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ!!!ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΞΕΡΕΙΣ!!!ΜΩΡΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ!!!ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΑ ΒΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ!!!ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΞΕΡΕΙΣ!!!ΜΩΡΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ!!!ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!!!;)

πεστα βρε χρυσοστομη,αλλα δεν καταλαβα γιατι λενε εσενα σκληρη?νομιζω εγω ειπα τα περισσοτερα που δεν αρεσαν...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η κατερινα γιατι δεν μου απαντησε σε αυτο που ρωτησα εχθες περι αγαπης?η κατερινα το εθεσε και εγω ρωτησα σαν συνεχεια του δικου της μηνυματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ ΕΤΣΙ ΕΥΗ ΜΟΥ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΗΔΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤΑΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνίτσα πραγματικά πιστεύω ότι αυτό το μωράκι προσπαθεί να δείξει πόσο πολύ θέλει να γεννηθεί! Υπάρχει ακόμα και δέχεται απόρριψη πριν καλά καλά ριζώσει. Είναι κρίμα. Καλύτερα να γεννηθεί και να δωθεί για υιοθεσία παρά να τερματιστεί η ζωούλα του, ενώ το ίδιο φαίνεται να μην το θέλει! Είναι κρίμα πραγματικά. Αχ ας μου τύχει και μένα ένα ατύχημα πως και πως το περιμένω...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi25 έγραψε:

eleni_dms έγραψε:

δεν ειπε οτι πηρε το χαπι 12 ωρες μετα την επαφη?η εγω δεν καταλαβα?γιατι αν το πηρε μετα την επαφη λιγο χλωμο να εγινε η να γινοταν η συλληψη τοτε,νομιζω θελει 5-7-10 μερες απο την γονιμοποιηση.ισως κανω και λαθος δεν ξερω.[/quote:3thlec3a]

evi mporei h shlipsh na ginei amesos mporei kai na paroun kai mia dyo meres .h emfiteush tou gonimopoihmenou oreriou sta toxomata ths mitras pernei poles meres .;)to xapi empodizei thn silipsh oxi thn emfiteush .an eixai gonimopoihthei den mporoyse na to "xalasei"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μείνει από τις απαντήσεις. Ίσως να φτάνει μέχρι και τον ρατσισμό. Πως ζητάμε να γίνουμε μανούλες όταν δεν μπορούμε να σταθούμε στο πρόβλημα ενός παιδιού και το διώχνουμε με αυτό τον τρόπο. Ίσως κάποτε τα δικά μας παιδιά να αντιμετωπίζουν ένα παρόμοιο πρόβλημα. Η σημερινή εποχή είναι δύσκολη και τα παιδιά βλέπουν αδιέξοδα μπροστά τους πολλές φορές πως τα αντιμετωπίζουμε έτσι ? Και εγώ έχω ένα μωρό και προσπαθώ απεγνωσμένα να γίνω πάλι μανούλα αλλά καταλαβαίνω και τον τοίχο που μπορεί να φαντάζει στα μάτια ενός παιδιού. Και λέω συνηδητά την λέξη παιδί γιατί στα 23 μου και εγώ έτσι ένιωθα. Θα ήταν προτιμότερο να μιλήσουμε ήρεμα και να εξηγήσουμε στην κάθε γυναίκα την δική μας αλήθεια. Συμφωνώ με την φίλη ΚΑΝΤΙΝΟΥ που αν και έχει δύο παιδιά αντιμετωπίζει ψύχραιμα το θέμα. Λέτε ο Θεός να εγκρίνει αυτή την σκληρότητα ? Αυτός βλέπει από εκεί πάνω και κρίνει. Είναι προτέρημα και γεναιότητα να είμαστε μεγαλόψυχοι. Επίσης το forum του mammy λειτουργεί ως γκέτο ? Η κάθε γυναίκα δεν μπορεί να εκφράσει τους προβληματισμούς της ? Αν είναι έτσι ας βγει ένα banner που να δηλώνει ποιος μπορεί να γράφει στο mammy. Ή όταν γίνεσαι μέλος ας συμπληρώνεις ερωτηματολόγιο ώστε να κόβετε το μέλος και να μην μπορεί να κάνει login. Συγνώμη κορίτσια για την απάντηση. Καταλαβαίνω τον πόνο της αποτυχίας στις αλλεπάληλες προσπάθειες αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπάρχει τέτοια σκληρότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera k apo mena,,,

den tha sou po na kratiseis to mwro h oxi,,,

ayto einai dikh sou epilogh mono mhn kaneis biastikes kiniseis k argotera to metanioseis

tha sou po kati megalosa se ena peribalon xorismenon gonoion,sthn ousia megalosa me thn mana mou pou thn latreyo,me megalose me para polles steriseis,anagastika na doulepso apo ta 15 gia na mporeso na boithiso oso mporo thn mana mou,ematha para polla se ayth thn zoh,tora pleon eimai 22 k eimai araboniasmenh den exo ginei manoula alla oute prospatho,,einai doro Theou ena paidaki k as to megaloseis xoris aneseis argotera tha se eyxaristei k tha eisai perifanh pou exeis megalosei ena paidi.

eisai 23 exeis olh thn zoh mprosta sou,mhn kaneis kati to opoio tha katastrapsei thn zoh sou,giati an kaneis ektrosei tha to koubalas mia zoh mesa sou.

eyxomai na pareis thn sosth apofash k na mhn ksana bretheis se tetoia katastash.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giolanda κοριτσάκι μου,

δυστυχώς δεν είναι όπως τα λες τα πράγματα. Ας πάει στους γονείς της να την κανακέψουν να το ρίξει... όχι εδώ που προσπαθούν τόσες κοπέλες για ένα αγγελάκι να έρχεται και να ανακοινώνει οτι θα το ρίξει...

Να ξεφύγει απο τις τύψεις θέλει και δεν είναι σωστό να την βοηθήσουμε, εγώ έτσι πιστέυω τουλάχιστον. Μπορεί να είναι μεγάλη ευθύνη ένα μωρό και όπως δηλώνει δεν είναι έτοιμη, αλλά είναι έτοιμη να κάνει ένα φόνο. Δηλαδή είναι έτοιμη για ότι την βολεύει! Και τα λεφτά για την έκτρωση που θα τα βρεί??? Μιλάμε για 600 και πάνω. Ε ας κρατήσει το παιδί και με αυτά τα λεφτά μπορεί να κάνει όλες τις εξετάσεις μέχρι την γέννα. Και μετά έχει ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Καλησπέρα Κατερίνα.

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών και έχω μια μπεμπούλα.Έγινα μαμά στα 20.Ο φίλος μου είναι 22.Με δυο χρόνια σχέση.

Οι γονείς μας μάς πέταξαν κυριολεκτικά στο δρόμο.Βρεθήκαμε οι δυο μας ολομόναχοι με ένα μωρό να έρχεται.Φοιτητές,χωρίς να έχουμε δουλέψει ποτέ.

Ο Στέλιος έκανε δυο δουλειές και παράλληλα η σχολή.

Απο τις 7 του μήνα βρισκόμαστε στην Γαλλία.

Δεν μας πέρασε απο το μυαλό η έκτρωση ούτε λεπτό.

Όχι απλά δεν το έχω μετανιώσει αλλά ευχαριστώ την τύχη μου που μου έφερε δίπλα μου έναν υπέροχο άνθρωπο και ένα θαύμα...Την κόρη μου!

Είχα ανοίξει κι εγώ ένα σχετικό ποστ...Αν θέλεις μπες να δεις:http://mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=354&func=view&catid=7&id=111083

Πάντως αν το αποφασίσετε θα τα καταφέρετε ;)

Νέλλη μου καλησπέρα.

διάβασα το μήνυμά σου και θέλω πάρα πολύ να σου πώ συγχαρητήρια τόσο σε σένα όσο και στον άντρα σου για την απόφασή σας και για τη θέρμη με την οποία τη στηρίξατε. Σας εύχομαι ολόψυχα να είσαστε πάντα ευτυχισμένοι και να χαίρεστε το παιδάκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giolanda έγραψε:

Έχω μείνει από τις απαντήσεις. Ίσως να φτάνει μέχρι και τον ρατσισμό. Πως ζητάμε να γίνουμε μανούλες όταν δεν μπορούμε να σταθούμε στο πρόβλημα ενός παιδιού και το διώχνουμε με αυτό τον τρόπο. Ίσως κάποτε τα δικά μας παιδιά να αντιμετωπίζουν ένα παρόμοιο πρόβλημα. Η σημερινή εποχή είναι δύσκολη και τα παιδιά βλέπουν αδιέξοδα μπροστά τους πολλές φορές πως τα αντιμετωπίζουμε έτσι ? Και εγώ έχω ένα μωρό και προσπαθώ απεγνωσμένα να γίνω πάλι μανούλα αλλά καταλαβαίνω και τον τοίχο που μπορεί να φαντάζει στα μάτια ενός παιδιού. Και λέω συνηδητά την λέξη παιδί γιατί στα 23 μου και εγώ έτσι ένιωθα. Θα ήταν προτιμότερο να μιλήσουμε ήρεμα και να εξηγήσουμε στην κάθε γυναίκα την δική μας αλήθεια. Συμφωνώ με την φίλη ΚΑΝΤΙΝΟΥ που αν και έχει δύο παιδιά αντιμετωπίζει ψύχραιμα το θέμα. Λέτε ο Θεός να εγκρίνει αυτή την σκληρότητα ? Αυτός βλέπει από εκεί πάνω και κρίνει. Είναι προτέρημα και γεναιότητα να είμαστε μεγαλόψυχοι. Επίσης το forum του mammy λειτουργεί ως γκέτο ? Η κάθε γυναίκα δεν μπορεί να εκφράσει τους προβληματισμούς της ? Αν είναι έτσι ας βγει ένα banner που να δηλώνει ποιος μπορεί να γράφει στο mammy. Ή όταν γίνεσαι μέλος ας συμπληρώνεις ερωτηματολόγιο ώστε να κόβετε το μέλος και να μην μπορεί να κάνει login. Συγνώμη κορίτσια για την απάντηση. Καταλαβαίνω τον πόνο της αποτυχίας στις αλλεπάληλες προσπάθειες αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπάρχει τέτοια σκληρότητα.

Καταρχήν συμφωνώ!Κατα δευτερον εχω να πω οτι τελικα απανταμε ομως μας συμφέρει καθε φορα!Αν δεν ειχε παρει το χαπι θα της λεγαμε γιατι δεν το πηρε , το πηρε δεν επιασε οποτε το παμε παρακατω! Ετσι για να ασχολούμαστε! Επισης παρατηρησα οτι το mammy απεκτησε "αστυνομια". Ολες εχουμε τα προβληματα μας, οκ καταλαβαινω! Γιατι μπαίνετε και απαντάτε σε τετοια θεματα αφου σας χαλαει? Ποιος σας ορισε να λετε σε ενα μελος γιατι μπηκε στο mammy να γραψει? Ποιος σας ειπε οτι μπορειτε να βαζετε το μικροβιο της καχυποψιας στα υπολοιπα μελη επειδη εσας σας περασε απο το μυαλο. Επειδη δεν μου αρεσει να λεω μεγαλες κουβεντες και εχω ενα αγορακι και δεν ξερω αυριο μεθαυριο πως θα τα φερει η ρημαδα η ζωη. Θα επρεπε να σταθειτε στο γεγονος οτι δεν υπαρχει παιδεία απο πουθενα και μιλαμε για το 2009. Η κατερινα και ισως και αλλες κατερινες δεν εχει παει σε γυναικολογο. Οι γονεις απόντες. Παιρνει το χαπι και δεν γνωριζει τιποτα γι αυτο. Ενημερωση μηδεν. Ας κοιταξουμε λοιπον να μορφώσουμε τα δικα μας τα παιδια. Μπορει να λεω οτι αν τύχει στο παιδι μου στα παιδια μου θα τα στηριξω. Αν δεν μπορω ομως να το κανω?Υπαρχουν πολλα αν που μπορει να με οδηγησουν και μενα σ αυτο το σημειο οταν το παιδι μου θα εξαρτάται ακομα απο μενα. Η Κατερινα μπηκε στο mammy και ρωτησε για το χαπι αυτο σημαινει οτι η απορια της ειναι αυτη. Εχει αποφασισει οτι το μωρο δεν ειναι σε θεση να το φερει στη ζωη. Έχοντας ομως την απειρία του forum διηγήθηκε την ιστορία της. Θέλετε δε θέλετε η έκτρωση ειναι στη ζωη μας και μαλιστα με τις ευλογίες του κράτους. Οποτε λοιπον χαλαρώστε και πειτε την γνωμη σας ωστε αυτη να ειναι βοηθεια για αυτον που τη ζηταει και διδακτική. Το να βυθίζετε τον καθένα στις τύψεις, στις ενοχές,στην κατάθλιψη κτλ επειδη εσεις θεωρείτε οτι μπορείτε να απαντήσετε στο θεμα του ειναι και αυτο ανευθυνότητα. Αλλα το θεϊκό ειναι οτι αφου την εχετε κανει σκουπίδι της βάζετε και χερι γιατι δεν απαντάει!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου λυπάμαι που θα το πω αλλά αυτή είναι η άποψη μου. Αν όλες μας μιλάμε για αγάπη τότε σίγουρα αυτή δεν βρίσκεται σε τέτοιου είδους απαντήσεις και σχόλια. Και εγώ προσπαθώ για το 2ο μωρό μου και σε πληροφορώ ότι ήδη έχω χάσει δύο. Το πρώτο 11 Απριλίου και το 2ο 5 Ιουλίου με παλλίνδρομη. Ο πόνος μου είναι μεγάλος και επειδή η ηλικία μου είναι περασμένη αγωνιώ για τις εξελίξεις. Όμως δεν μπορώ να πετάξω ένα παιδί που ζητάει την βοήθεια μου. Θα ήθελα να δω αυτό το κοριτσάκι και να σταθώ δίπλα του. Όχι να το κανακέψω αλλά να του εξηγήσω με όμορφα λόγια την δική μου θέση, την θέση όλων μας. Πως θα μάθουμε σε ένα παιδί ότι κάνει λάθος ? Με αυτό τον τρόπο ? Ίσως αύριο μεθαύριο το μωρό μου να έχει ένα τέτοιο πρόβλημα τι θα πρέπει να γίνει ? Να το σταυρώσουν όλοι ? Που θα βρει παρηγοριά ? Στο mammy υπάρχουν πολλές περιπτώσεις πονεμένων γυναικών που τις συμπονώ πολύ πάρα πολύ άλλωστε και εγώ δεν απέχω πολύ από αυτά τα κακά που διαβάζουμε όμως υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Έχω την αίσθηση ότι οι απαντήσεις που δόθηκαν στην συντριπτική πλειοψηφία ήταν γιατί έγραψες εδώ ? και τι δουλειά έχεις εσύ εδώ ? κ.λ.π. Έτσι φέρεται η κοινωνία και στα παιδιά που ίσως έχουν aids ή παίρνουν ναρκωτικά και τα ρίχνει ακόμα παρακάτω. Που είμαστε όλοι εμείς να σταθούμε πλάι τους και τους δείξουμε το σωστο ? Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. Ας λάβουμε υπ όψη μας την ψυχή και των άλλων ανθρώπων που λόγω των περιστάσεων (που δεν γνωρίζουμε απόλυτα) αναγκάζονται να παίρνουν κάποιες άλλες αποφάσεις...

eleni_dms έγραψε:

Giolanda κοριτσάκι μου,

δυστυχώς δεν είναι όπως τα λες τα πράγματα. Ας πάει στους γονείς της να την κανακέψουν να το ρίξει... όχι εδώ που προσπαθούν τόσες κοπέλες για ένα αγγελάκι να έρχεται και να ανακοινώνει οτι θα το ρίξει...

Να ξεφύγει απο τις τύψεις θέλει και δεν είναι σωστό να την βοηθήσουμε, εγώ έτσι πιστέυω τουλάχιστον. Μπορεί να είναι μεγάλη ευθύνη ένα μωρό και όπως δηλώνει δεν είναι έτοιμη, αλλά είναι έτοιμη να κάνει ένα φόνο. Δηλαδή είναι έτοιμη για ότι την βολεύει! Και τα λεφτά για την έκτρωση που θα τα βρεί??? Μιλάμε για 600 και πάνω. Ε ας κρατήσει το παιδί και με αυτά τα λεφτά μπορεί να κάνει όλες τις εξετάσεις μέχρι την γέννα. Και μετά έχει ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...