Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΤΑΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ????


Recommended Posts

Κι εγώ τώρα το έψαξα και έμαθα τι είναι, ρώτησα και γιατρό, αν και δεν ξέρω αν ο όρος "βιοχημική εγκυμοσύνη" είναι ιατρικος ή εκλαϊκευμένος.

Κατά τη βιοχημική εγκυμοσύνη, το ωάριο γονιμοποιείται κανονικά, η ορμόνη της εγκυμοσύνης παράγεται, αλλά κατά την εμφύτευση, δηλαδή περίπου γύρω στην 4η με 6η εβδομάδα, προκαλείται, για τον α' ή β' λόγο, κάποιο πρόβλημα, και ο οργανισμός αποβάλλει το γονιμοποιημένο ωάριο πριν γίνει η εμφύτευση.

Δεν είναι κάτι το φοβερό, συμβαίνει σε πάρα πολλές γυναίκες, και ούτε που το καταλαβαίνουν. Εμένα ίσως να μου έτυχε, και η γιατρός που ρώτησα μου είπε ότι είναι πολύ πιθανόν, αλλά δεν ανιχνεύεται με κανένα τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω ειχα κοριτσια πριν 2,5 χρονια μια εξακριβωμενη βιοχημικη.ειχα καθυστερηση εκανα χωριακη και ηταν 103 ομως μεχρι να κανακανω τη δευτερη τι αλλο;αδιαθετησα με πονους φριχτους!ααλλα να ρωτησω κατι που δεν ηξερα;η εμφυτευση γινεται μετα απο τοσο καιρο;τον 4ο με 6ο μηνα;;εγω νομμιζα μεσα σε 4,5 μερες μετα τησυλληψη.πολυ θα ηθελα να μαθω ακριβως τη διαδικασια γιατι τελικα εχω πολλα κενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' όσο έχω διαβάσει, 4η με 6η βδομάδα γίνεται η εμφύτευση. Τώρα κι εγώ δε είμαι εξπέρ, καμία σχέση, κι εγώ τώρα έχω αρχίσει να τα ψάχνω. Εγώ έκανα 2 τεστ φαρμακείου, και ήταν και τα 2 θετικά, αλλά με αχνή γραμμή. Την επόμενη μέρα έκανα αναλύσεις, αλλά μάλλον δεν ήταν χοριακή, ήταν θετικό-αρνητικό, κι εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα απ' αυτό. Βγήκε αρνητικό, και την ίδια μέρα ήρθε η περίοδος, με πάρα πολύ αίμα από την τρίτη μέρα (τις 2 πρώτες καφέ) και πόνους, όχι όμως και φρικτούς. Δεν ξέρω αν ήταν βιοχημική ή απλώς ανεμογκάστρι, και δε θα το μάθω ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...