Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ


Recommended Posts

sporoula έγραψε:

Σκέφτομαι βέβαι και την καισαρική σαν λυση,αλλά λένε οτι μετά από φυσιολογικό τοκετο είναι πιο ευκολο να επανέρθεις.

Εγώ πάλι αυτό που φοβάμαι περισσότερο από όλα είναι η καισαρική... Η νάρκωση - που θα ξυπνήσεις και θα'σαι σαν κοτόπουλο, οι μετεγχειρητικοί πόνοι, ο καθετήρας... χάλια... Ενώ ο φυσιολογικός τοκετός όσο να'ναι...είναι...φυσιολογικός :silly: Τόσες γυναίκες, τόσα χρόνια έτσι γεννάνε. Και ξαναγεννάνε μετά :P Άμα ήταν τόσο τρομακτικός καμία δε θα έκανε δεύτερο :S Δε μπορεί να είναι τόσο φοβερό λοιπόν. Εγώ έτσι το σκέφτομαι ;)

Όπως βλέπετε βέβαια στο τικεράκι μου είναι νωρίς ακόμα για μένα γιαυτό το παίζω άνετη :whistle:B) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μακαρι να πανε ολα για ολες μας , και να βαλει ο θεος το χερι του να γλιτωσουμε το νυστερι , γιατι κριμα να χεις το μπεμπακι κ να χεις την ταλαιπωρια του καθετηρα κ του ορου ( το ξενηστικομα που το βαζεις ...)

ΕΝΩΜΕΝΕΣ 8Α ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ! χαχαχαχαχα

το ριχνουμε κ στην τρελλη λιγο γιατι δεν λεεει αλλιως

Μολις ερθει η ωρα μαλλον 8α αφεθουμε στην μαια λογω απειριας κ μαλλον δεν 8α καταλαβουμε κ πολλα ...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gastroula μου, και δω μια από τα ίδια! :unsure:

Τις προάλλες το έβλεπα στον ύπνο μου.... Και έχω ακόμα 3-4 μήνες μπροστά μου...

Νομίζω γενικά ότι (όπως όλα) είναι θέμα μυαλού. Όσο περισσότερο το έχουμε στο νου μας, τόσο χειρότερες και υπερβολικές σκέψεις κάνουμε.

Όταν στο παρελθόν χρειάστηκε να μπω εκτάκτως για χειρουγείο στο γόνατο, και το έμαθα την προηγούμενη το απόγευμα δεν έιχα και πολύ χρόνο να το σκεφτώ και να αγχωθώ οπότε ήταν... μια χαρά :):blink:

Α, και επίσης προσπαθώ να συγκεντρώνω όλη τη σκέψη μου στο στόχο που είναι το μπεμπάκι και όχι στα πέριξ.

Ψυχραιμία και καθαρό μυαλό, και όλα θα έιναι μια χαρούλα :)

car305pb___.png

Υ.Γ.

Με αυτά και μ'αυτά παραμυθιάζομαι, αλλά δεν πετυχαίνει πάντα όπως καταλαβαίνεις ;) Ας είν'καλά το mammy και όλα τα κορίτσια εδώ, να παίρνουμε η μία κουράγιο από τη άλλη :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.. ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ... ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 37η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΑ. ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ??? ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΟΥΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ. ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥΥ ΕΧΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GASTROULA ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ Κ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΠΗΡΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΝΑΤΟ, ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ Κ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΥΡΙΣΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ ΑΛΛΟΙ ΜΕΘΟΔΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ...ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ... ΑΥΤΟ Κ ΜΕΝΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕ ΣΑΝ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ! ΗΘΕΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΕΣΠΡΩΧΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ !!!! ΤΟΤΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ! ΠΡΟΦΑΝΩΣ,ΓΙ ΑΥΤΟ Κ Ο ΘΕΟΣ ΔΙΛΑΛΕΞΕ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ! ΕΓΩ ΦΕΡΝΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Κ ΤΙΣ ΘΕΩΡΩ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ !ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ Κ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕ! ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ Ε Ρ Χ Ε Τ Α Ι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...