Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ ΣΑΝ ΜΑΜΑ....


Recommended Posts

κοριτσακι μου μην εχεις τυψεις και μην κατηγορεις αδικα τον εαυτο σου ! ετσι ειναι οι κακες οι μάνες? ταιζουν το παιδακι τους οταν πειναει και ανησυχουν και ρωτουν οταν τους φαινεται οτι κατι δεν παει καλα?? ελααα τωρα...μια χαρα μανουλα εισαι..και εμενα η δικια μου ειναι 2 μηνων και 4400 και ολο νομιζω οτι δεν τρωει(την θηλαζω ) και ειναι τσιλιβιβρα..κανα δυο βραδια τωρα ειπα να την ξυπναω και να την ταιζω εστω και κοιμησμενη και ο παιδιατρος μου ειπε οχι, αν θελει το παιδακι θα κλαψει...αλλα εχε υποψη σου οτι το κλαμμα τους δεν σημαινει καθε φορα πεινα..προσπαθησε να του αποσπασεις με κατι αλλο την προσοχη οταν κλαιει γιατι σιγουρα δεν πεινανε ολες τις φορες που κλαινε...(δεν μιλανε κιολας να μας πουν τι θελουν, πρεπει να κανουμε το μαντη Καλχα ):P το παιδακι μπορει να ειναι λιγο λαιμαργο, αλλα κ αυτο διορθωνεται..κανε οτι σου ειπαν τα κοριτσια και ο παιδιατρος και αν παρεις κ αλλη μια γνωμη, δεν χανεις τπτ...

ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε !

φιλια και στους δυο σας !

980Lp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ΜΑΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ.Τ.Λ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΑΝΑ 3ΩΡΟ ΣΤΙΣ 2,5 ΩΡΕΣ ΕΚΛΕΓΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ 10 ΛΕΠΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΧΟΥΖΟΥΡΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω και γω οτι ο δικος μου ειναι 9 μηνων και ειναι σχεδον 10 κιλα. Και δεν το λες χοντρο το παιδι!λενε οτι 10 πρεπει να ναι στο χρονο περιπου.Αυτα με τις καμπυλες αναπτυξης που μας αγχωνουν στο μεταξυ ειναι απο το 1970. Τα παιδια σημερα γενιουνται μεγαλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re su jasperaki sorry kiolas den thelo na se kano na nioseis asxima ma efage 180 k tou ekanes ki allo?tha to skasete to paidi...akoloutha pista oti sou leei o paidiatros oso k an klaiei omikros,na skeftese oti einai gia to kalo tou...emeis palevoume na faei 130 k einai 4 1/2 minon...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα καθε μανα εχει τις αμφιβολιες της. εμενα τωρα χρονισε η μικρη μου και ειναι σαν στεκα του μπιλιαρδου. Οτι και να της δινω μου κανει κονξες και σκαω γιατι να ειναι τοσο αδυνατη κ ομως τι να κανω. Προσπαθησα και ενα διαστημα με το ζορι κ αισθανομουν ακομα χειροτερα οποτε τι να πω νομιζω οτι καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

re su jasperaki sorry kiolas den thelo na se kano na nioseis asxima ma efage 180 k tou ekanes ki allo?tha to skasete to paidi...akoloutha pista oti sou leei o paidiatros oso k an klaiei omikros,na skeftese oti einai gia to kalo tou...emeis palevoume na faei 130 k einai 4 1/2 minon...

Kanena προβλημα εδω ειμαστε για να τα λεμε μεταξυ μας.Κοιτα απο το νοσοκομειο ετρωγε ολο το γαλα το μπιμπρο εκει δεν θυμαμαι ποσο μλ ειναι 60?80?δεν θυμαμαι.Δεν το ζορισα.Του το εβαζα και επινε.Στο σπιτι οταν ηρθαμε μας ειχε πει ο παιδιατρος καποια ποσοτητα.Δεν θυμαμαι τωρα και την ετρωγε ολη.Οταν γιναμε 1 μηνων το μωρο ετρωγε 120 μλ και αυτο με κλαμμα γιατι ηθελε και αλλο δεν του εδινα και νομιζα ηταν κολικοι.αλλα τωρα καταλαβαινω οτι ηθελε γαλα.Γιατι μαλλον κολικους περναμε ΤΩΡΑ και δεν ηταν το ιδιο κλαμμα ουτε η ιδια ενταση.Παλι μεσα στον μηνα που πηγα παιδιατρο ειπε οτι αν πινει ΟΛΟ το γαλα στο μπιμπερο θελει κ αλλο αν αφησει λιγο χορτασε.Ο δικος μου το επινε ολο μεχρι την σταγονα και επειδη μουρμουραγε κ μου ειχε πει ετσι η γιατρος του εφτιαχνα και λιγο παραπανω.Δεν ηξερα οτι υπηρχε οριο.Μου ειπε ειναι μωρο και με το γαλα μονο μεγαλωνει.Ετσι του εδινα.

Μονο τωρα στον καινουργιο γιατρο που πηγα αντιληφθηκα οτι εκανα λαθος.Οτι ΥΠΑΡΧΕΙ οριο στην ποσοστητα και προφανως αυτο που λενε για το μπιμπερο αν το αδειαζει η αν αφηνει λιγο δεν ισχυει.

Στην ουσια το μωρο το εμαθα αθελα μου να πινει ανεξελκτα.

Στο καθε κλαμμα του που δεν ηρεμουσε ελεγα οτι πειναγε,οποτε του εφτιαχνα.ΤΩΡΑ αυτες τις μερες καταλαβαινω το λαθος μου .Γιατι εχει κλαψει αρκετες φορες και δεν του εδωσα κατευθειαν και μετα ηρεμησε.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΝΑ.,

Η αγνοια μου φταιει .Δεν το ηθελα . Δεν ειχα καταλαβει καποια πραματα.

Ξερω το μωρο κλαιει 1)πειναει 2)βρωμικη πανα 3 )πονακια για κακα η κολικους....Ανακαλυψα οτι κλαιει και επειδη νυσταζει , ζεσταινετε η εχει πιαστει....

μακαρι να γυρναγα τον χρονο απο την αρχη θα τα εκανα αλλιως.Αλλα το μονο που μπορω να κανω τωρα ειναι να προσπαθησω να τον κρατησω στα κιλα του η να μην παει τοσο τον αλλο μηνα που θα τον ξαναζυγισω.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ!ΣΥΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙΣ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ!ΣΥΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙΣ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!

Τα νεα ειναι οτι ηταν πολυ ησυχος σημερα και μαλιστα εκανε να φαει 5 ολοκληρες ωρες.!!!!το πρωι καθως οδηγουσα αναγκαστικα να σταματησω σε μια ακρη να του φτιαξω γαλα γιατι ουρλιαζε και ηταν και 3 ωρες και κατι απο το τελευταιο του γευμα.Μετα εκανε 5 ωρεςς να ξαναφαει,του πηρα ενα παιχνιδι που το κλωτσαει στην κουνια του και αυτο εχει τραγουδακια ετσι να εχω ποικιλια για να τον απασχολω και ολο γελαγε με τα τραγουδια...καταχαρηκα!!!βλεπω απο τις 1 κ 30 να πηγαινει 18 κ 30 και να μην εχει ζητησει φαι!!!!δυστυχως το βραδυ για 2 ωρες ουρλιαζε χωρις να μπορω να τον παρηγορησω...αφου εκλαιγε ενω ετρωγε...σκεφτηκα ΚΟΛΙΚΟΙ...αλλα τωρα?????????:unsure: :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΥΣΤΗΚΟ! ΜΕΧΡΙ 4 ΩΡΕΣ! ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ! ΟΠΟΤΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ! ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ? ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΦΑΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΥΣΤΗΚΟ! ΜΕΧΡΙ 4 ΩΡΕΣ! ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ! ΟΠΟΤΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ! ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ? ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΦΑΕΙ?

Εκανε 5 ωρες γιατι μετα που εφαγε κοιμηθηκε μια ωριτσα.Υστερα ξυπνησε και παιζαμε με το μουσικο αυτο παιχνιδακι που το κλωτσαει.μετα τον εβαλα στην κουνια του (οχι κρεβατι κουνια που παει περα δωθε με μπαταριες) εκει χαζευε τα ψαρακια που γυρναγαν και κοιμηθηκε για 2 μιση ωρες παλι...οταν ξυπνησε ηταν ησυχος κοιταγε την τηλεοραση και επειδη σφουγγαριζα τον αφησα μπας και τελειωνα τις δουλειες....ε μετα στο 5 ωρο γκρινιαζε και εφαγε,,,,

Κοιτα δεν γκρινιαζε ειχε πλανταξει στο κλαμμα απο τις 7 κ 30 εως τις 9 και 15.Του εφτιαξα λιγο 60 μλ αλλα καθως ετρωγε εκλαιγε και κοκκινιζε...πανω κατω...στην κουνια στο κρεβατι αγγαλια τιποτα...έκλαιγε ασταματητα.μπορει να ειναι κολικοι???κοιμηθηκε απο τις 9 κ 15 μεχρι τωρα ακομα....κανονικα επερεπε να τον εκανα τωρα μπανιο για υπνο αλλα δεν τολμω να τον ξυπνησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...