Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ?!?!?!


Recommended Posts

έχουμε κάνει εξετάσεις. Το σπέρμα του άντρα μου είναι τέλειο. Εγώ έχω το θέμα ότι δεν κάνω ωάρια. Νομίζαμε με τα serpafar ότι θα γίνει κάτι αλλά είδε μόνο ένα το οποίο δεν είναι σίγουρο ότι θα φτάσει μέχρι τέλους. Γι΄αυτό είπε ο γιατρός αν τελικά γίνει να πάμε από τώρα για σπερματέγχυση να αυξήσουμε τις πιθανότητες. Αν αυξάνονται. Πάντως εγώ σήμερα 13 ημέρα έχω σημάδια ωορρυξίας.

Για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σου και απο μενα δεν θα επαναλαβω τα ιδια με τα κοριτσια πιο πανω διοτι πολυ απλα συμφωνω μαζι τους .εγω ενα θα σε ρωτησω :πως η γιατρος χωρις να εχει ολοκληρωμενες εξετασεις στα χερια της αποφασιζει να σας βαλει σε τετοια διαδικασια?????????????? και αν ειναι κατι απλο που διορθωνεται γιατι να υποβαλλεις τον οργανισμο σου και την ψυχολογια σου σε τετοια δοκιμασια ????? οσο για το ψυχολογικο των ανδρων:angry:................ δεν θα το σχολιασω, εμεις τι να πουμε που τραβαμε τα ελεη του θεου ?

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ : ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις 820€ έσκασα στο ΙΑΣΩ. Βρέθηκε θέμα με τα αντιπατρικά και έκανα τα εμβόλια. Το θέμα είναι ότι έχω χάλια κύκλο και μήνες λόγω προλακτίνης. Γιαυτό πέρνω τα serpafar για να κάνω ωάρια γιατί δεν κάνω. επειδή κάναμε ένα είπε ο γιατρός να το εκμεταλλευτούμε και να κάνω την σπερματέγχυση. Τελικά δεν απέδωσε-αδειαθέτησα. Ο γιατρός μου μας πάει σιγά σιγά. Ένα βήμα κάθε φορά. Πρώτα μόνοι μας, μετά τα χάπια, μετά χάπια ένεση και σπερματέγχυση. Τώρα επειδή θα λοίπουμε όλοι για διακοπές ξεκίνησα τα χάπια σε φυσικό κύκλο. Αν δε γίνει τίποτα βλέπυομε τον σεπτέμβη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μερα κοριτσια.και εγω πρωτου θα εκανα εξετασεις και μετα θα πηγαινα για την σπερματεγχυση. η δικια μου κατασταση τελειως μπαρδεμενη. ενα χρονο πηγαινα σε ενα γυναικολογο,τιποτα,αρχισαμε την θεραπια με την κλομιφενη και Πρεγνυλ, 2 μηνες. εχω παει και στο εξωτερικο, εκει μου ειπανε να μεγαλωσω την δοση των φαρμακων και παραληλα να πινω και εστριδιολη η οποια παχαινει το ενδομητριο, οταν γυρησα,αλλαξα τον γιατρο, ο οποιος, μου ειπε οτι εχω πιει παρα πολλα φαρμακα,περισσοτερα απο το οριο.και το ενδομητριο μου εχει γινει χαλεια.μονο 5.4 μμ και μου ειπε,οτι το αλλο μηνα να μην πιω τιποτα, για να συνελθει το ενδομητριο μου,και αν εχω το οθυλακιο, πρεπει, λεει να το εχω, με τοσα φαρμακα που εχω πιει, και να εκμεταλλευτούμε το αλλο μηνα κανοντας την σπρματεγχυση. γιατι κανουμε τισ προσπαθιας με τον ανδρουλη μου 2 χρονια :( τις εξετασεις ολες εχουμε). απλα δεν ξερω αν συμφερει να κανουμε σπερματ. με ενα ωαριο. αν και εχω ακουσει οτι καλυτερα να κανουμε με ενα ωαριο αλλα καλο,παρα πολλα και κακης ποιοτητας.επειδη ο καινουργιος γιατρος ανηκει στο Λητω,φοβαμαι πως θα ειναι πολυ ακριβος. μπορω να αντεξω 350 ευρω για σπερματεγχυση, αλλα περισσοτερα... :( σε αλλο φορουμ ο γιατρος ειπε οτι 5-6 μηνες μπορεις να πινεις φαρμακα. τελος παντων 4 γυναικολογοι 4 διαφορετικες γνωμεις.εχω μπαρδευτει τελειως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...