Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΣΤΗ ΓΟΝΗΜΟΤΗΤΑ


Recommended Posts

Επειδή τυχαίνει να έχω και εγώ πρόβλημα με τον θυρεοειδή μου έχω ανεβασμένη την TSH και παίρνω καθε πρωι τα Thyrormone εδώ και 2 χρόνια περιπου να σου πω επειδή ρώτησα και τον γυναικολόγο μου αλλά και τον ενδοκρινολόγο μου για το αν θα αντιμετωπίσω προβλημα με την σύλληψη μου είπανε και οι δυο οτι εφόσον έχει ρυθμιστει και είναι στις σώστες τιμές του δεν θα έχω κανένα απολύτως προβλημα να μείνω εγκυος.

Κοριτσια όσες έχετε πρόβλημα με τον θυρεοειδή σας μην παραλέιπετε να παιρνετε τα χάπια που σας υπέδειξε ο ενδοκρινολόγος σας. Ειναι πολύ σημαντικό και εμενα μου το τονίζει συνεχεια αυτο ο ενδοκρινολόγος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι τα αντισωματα .Αυτο που πρπεπει να ξερεις ριναι οτι ι θηρωειδης ελεγχει τα παντα αν υπαρχει θεμα υπερλειτουργιας η υπολειτουργιας δημιουργει προβληματα οπως στα νευρα στη καρσδια ακομα και στην συλληψη αλαλ και στην εξελειξη της εγκυμοσυνης .Τοκαλο ειναι τι εσεναειναικαλες οι εξετασεις δνε εχεις να φοβηθεις τιποτα .Κλαο ενδοκρινολογο να εχειςκαι αν συνεργαζετε με τον Γυναικολογο σου.

Εγω στα 29 μου εκανα αφαιρεση στο θηρωειδη και 8 μηνες αργοτερα επειδη ειχε εξελιχθει σε κακοηθεια πηρα ραδιενεργο ιωδειο.Εκτοτε επρπεπε αν περιμενω 3 χρονια γιανα μεινω εγκυος και οταν προσπαθουσα ηξερα οτι υπηρχε κινδυνος αποβολης και για αυτο μου εδωσε και εμενα τα ultrogestan ολα πηγαν καλα ο γιος μου ειναι 5μιση ετων .Πρπεει αν παιρνεις τα χαπια καθε μερα εγω οταν δνε τα επαιρνα ημουν μεσα στα νευρα καικαποιες φορες παθαινα κρισεις.Τωρα εχουν περασει 10 χρονια απο τοτε που εκαν την αφαιρεση και ειμαιμια χαρα .Μην αγχωνεσε λοιπον οι τιμες στις εξετασεις ειναι πολυ καλες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...