Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΣΤΗ ΓΟΝΗΜΟΤΗΤΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.

ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΛΩΝ ΕΓΚΥΟΣ(ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ)ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΕΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΥΡΟΕΙΔΗ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΕΡΝΩ ΜΙΣΩ ΧΑΠΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ.:(

ΑΠΟ ΤΟΤΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΕΠΕΙΡΕΑΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ (ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΚΟ ΜΟΥ Κ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ)

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ???????:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαφως και ο θυρεοειδης αδενας παιζει συμαντικοτατο ρολο στην γονιμοτητα!Κοιταξε να τον ρυθμισεις και να μην ξεχνας ΠΟΤΕ το χαπι σου! Μιλα κ με το γυναικολογο σου και πες του οτι εχεις προβλημα. Κι εγω εδω και 2 χρονια ειμαι με θυροξινη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DELL ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ???

ΑΠΟ 5.88 ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΑΑΛΥΨΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΠΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ 1.55 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ?????

ΕΓΩ ΤΑ ΘΥΡΟΡΜΟΝ ΠΕΡΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μασροράκι!

Είμαι η Βάσω, 26 χρονών...Πέρυσι τέτοια εποχή ανακάλυψα οτι έχω υποθυρεοειδισμό...Είχα μεγάλη καθυστέρηση στη περίοδό μου αλλά θεώρησα οτι οφείλεται στο άγχος που είχα απο τις προετοιμασίες του γάμου...Πήγα στο γιατρό και μου έδωσε χάπια για να αδιαθετήσω...Στον επόμενο κύκλο πάλι τα ίδια...Ο γυναικολόγος με έστειλε σε ενδοκρινολόγο όπου και ανακαλύψαμε το πρόβλημα.

Απο τότε παίρνω συνεχώς ένα χαπι κάθε πρωί...

Πριν 5 μήνες είχα μείνει έγκυος πολύ εύκολα αλλά με πρόκληση ωορρυξίας διότι είχα μεγάλη καθυστέρηση γενικότερα και δεν γνωρίζαμε πότε ήταν οι γόνιμες...Αν και δυστυχώς το έχασα το μωράκι μου, τώρα περιμένω να περάσει ο καιρός για να ξαναπροσπαθήσω...

Παρεπιμπτόντως έχω παρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ τα οποία δυσκολεύομαι να χάσω...

Εσύ έχεις υπο ή υπερθυρεοειδισμό;

Με τα κιλά σου πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μασρορακι μην ανησυχεις .Εγω τυχαια ανακαλυψα οτι εχω θυροειδη με εξετασεις που εκανα απο μονη μου .Η tsh ηταν αρχικα 6,90 και τα αντισωματα ανεβασμενα ..Η Τ4 ηταν πολυ χαμηλη .Ο γιατρος μου εδωσε Τ4των 50 και μεσα σε ενα μηνα η tsh επεσε αλλα τα αντισωματα ηταν πολυ ανεβασμενα.Παρολα αυτα μετο επεσε η Τsh εμεινα εγκυος τον ιδιο μηνα γιααυτο μην αγχωνεσαι ...Ευχομαι συντομα να ανακοινωσεις ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ VASOMITS

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΩ

ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ Ο ΔΕΞΙΟΣ ΑΔΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ Κ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ Η ΘΥΡΕΟΤΡΟΠΟΣ ΟΡΜΟΝΗ ΗΤΑΝ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΣΤΟ 5.88

ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΑ ΧΑΝΩ Κ ΕΥΚΟΛΑ

ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΑΣ ΣΕ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΜΙΑ 10 ΚΙΛΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ OLIAX73

ΕΜΕΝΑ Η TSH ΗΤΑΝ 5.88 Κ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ Τ3 Τ4 ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ

ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΙΣΩ ΘΥΡΟΡΜΟΝ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ Η TSH ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ 1.55 ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΙΣΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΗΛΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ

ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Η ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ?????? ΦΙΛΑΚΙΑ

ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα αντισώματα δεν πολυγνωριζω...

Εγώ παίρνω πλέον ένα Τ4 των 75...

Ξεκίνησα με 1 των 25 για 2 βδομάδες,μετά των 50 για 2 μήνες, είδαμε οτι δεν πέφτει και τελικά με των 75 βλέπουμε οτι σταθεροποιήθηκε!Μακάρι!Τον Οκτώβριο που θα ξαναπάω θα δούμε...

Στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε οτι ο αδένας είναι καλά...Προς το παρόν δεν χρειάζεται εγχείρηση :blink: ...Εκεί με έστειλε λίγο αλλά με καθησύχασε λέγοντας οτι το 75% των γυναικών με θυρεοειδή αναγκάζονται να τον αφαιρέσουν σε περίπτωση που δεν σταθεροποιηθεί ή κατι τέτοιο...:ohmy:

Δεν είναι τίποτα πάντως...Θέλει πολύ προσοχή...

Σχετικά με τα κιλά...ααααααααααααααχ πονεμένη ιστορία...Μέσα σε 6 μήνες πήρα 25 κιλά και γενικά προσέχω πολύ...Τι να πω...Εχω ήδη χάσει τα 7 με τεράστια προσπάθεια και γυμναστική αλλά με πολύ αργό ρυθμό...Προχωράω με πολύ θέληση γιατί θέλω να ξανακάνω προσπαθεια για μωράκι και δεν κάνει να έχω τόσο πολλά κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!!Εγω εδω και κοντα 2 χρονια εχω πρβ με τον θυρεοειδη....διαφορες τιμες ανεβοκατεβαινανε...αλλα σταθερα τις περισοτερες φορες τα αντισωματα!Λοιποοοοον, αυτο απο μονο του μου λεγανε οτι δεν δημιουργει πρβ στην γονιμοτητα αλλα εγω δεν το πολυπιστευα και ακομα τα ιδια...εκανα τις προσπαθειες μου και τιποτα...τωρα μετα απο ολο αυτο το διαστημα ειχα και την TSH ανεβασμενη και την FT4 κλπ....τωρα μου ειπανε οτι μου δημιουργει πρβ....και ξεκινησα εδω και 5 μερες θεραπεια...ευχομαι να τα καταφερω καποια στιγμη απο δω και περα ο θυρεοειδης να ηρεμησει....

Περα απο ολα αυτα αν παιρνεις την θεραπεια σου τοτε ολα θα πηγαινουν μια χαρα και φυσικα με παρακολουθηση απο τον γιατρο για να σταθεροποιηθει.

Τωρα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τον ρωτησεις τις αποριες σου περι του θεματος και για τα αντισωματα.Φιλακια και ευχομαι με το καλο γρηγορα μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω αφαιρέσει τον θυροειδη μου εδω και 6 χρόνια, πέρνω και θα πέρνω θυροξινη σε χάπια! Δεν είναι τίποτα! Νομίζω ότι η γονιμοτητα επηρεαζεται όταν δεν είναι ρυθμισμένος! Οχι για κανεναν άλλο λόγο αλλα γιατί από τον θυροειδή επηρεάζεται ο κύκλος οπότε λιγο μπερδευονται όλα!! Εγώ έκανα μήνες να αδιαθερτησω λόγο του θυροειδή μου. Που να βρεις γονιμες μέρες? Αν υπήρχαν!! Τα αντισώματα δεν είναι κάτι πολύ κακό! Εχει η μαμα μου και ο αδελφος μου ανεβασμένα. Αν είχα καταλάβει καλά ο οργανισμός δεν αναγνωρίζει τον θυροειδη και αναπτύσει αντισώματα! Αλλά αυτό ελέγχετε και φτιάχνει με τα χάπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ 6ΜΗΝΙΕΟ ΥΠΡΗΧΟ ΣΤΟΝ

ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΟΝΗΜΟΤΗΤΑ

Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΙΡΕΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ

ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ

ΓΩΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε 6μηνο θα πρεπει να επισκεπτεσαι τον

ενδοκρινολόγο σου! Αν παίρνεις θυροξίνη

αυτος θα αποφασίσει για την αυξομειωση

της δοσης του χαπιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ο γθναικολόγος μου ειπε οτι παιζει ρολο στη

σύληψη εφ οσον δεν ειναι ρυθμισμενος. απαξ και ρυθμιστει

δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΕΧΕΙ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ Κ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ

ΟΤΙ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Κ

ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και 6 χρονια παιρνω και εγω το πολυποθητο αυτο χαπακι.αλλες φορες ολοκληρο αλλες φορες μισο-αναλογα μετην διαθεση του αδενα :P .εμεινα κανονικα εγκυος και γρηγορα και για καλη μου τυχη σε ολη την διαρκεια ηταν ρυθμισμενος.οταν γεννησα επεσε κατα πολυ κατω απο το φ.οριο αλλα και παλι ευτυχως γρηγορα το ρυθμισαμε και ξερεις παιζει πολυ μεγαλο ρολο και η διαθεση μας σε αυτο.απλα στον αδενα εχω μια χρονια φλεγμονη που δεν αυξομειωνεται για καλη μας τυχη μεχρι τωρα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

distixws pezei simantiko rolo...kai einai diskolo na meineis egkios!prpei na perneis xapia eidika gia na meineis!etsi mou eipe mia fili mou pou exei!!!

alla FISIKA KAI MENEIS EGKIOS!

APLA NA TO PARAKOLOUTHEIS!!!

filiaa :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΒΙΣΝΙΚ

ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΑΝΑΒΑΣΜΕΝΑ Κ ΤΩΡΑ Ο ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΛΟΒΟΣ

ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ

ΠΕΡΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΜΙΣΟ ΧΑΠΑΚΙ Κ ΕΛΠΙΖΩ Κ ΕΓΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.Δεν ήξερα που αλλού να "κολλήσω" την ερώτηση μου και θεώρησα οτι εδώ ίσως ξέρετε κάτι παραπάνω...

Είχα μια αποβολή στην 5-6η εβδομάδα το καλοκαίρι και ο γιατρός μου μου ζήτησε ένα σωρο εξετάσεις μέσα σε αυτές και θυροειδούς.Σε σχετικά σύντομο διάστημα έμεινα εγκυος(τώρα είμαι 11 εβδομάδων :) ) και προληπτικά(γιατί οι εξετάσεις μου γενικά έδειξαν καλές) μου συνέστησε ενέσεις innohep και χαπακια utrogestan.Λόγω λοιπόν των ενέσεων μου συστησε να πάω να συμβουλευτω και αιματολόγο...πήρα λοιπόν οτι εξετάσεις είχα κανει μεχρι σήμερα και πήγα:

Ολά ΟΚ αλλά στις εξετάσεις θυροειδούς(που είχα κάνει μετά την αποβολή)έιδε: TPOAb 17.7 (με φυσιολογ τιμή <12).

Τα υπόλοιπα ήταν :

Τ4 77 (Φ.Τ 51-141),

Τ3 1.3 (Φ.Τ 0.8-2.0),

TSH 3.03 (Φ.Τ 0.27-4.20),

TGAb 16.5 (Φ.Τ <115)

Μου σύστησε να δω ενδοκρινολόγο για άλλες εξετάσεις και υπέρηχο(αν κρίνει απαραίτητο).

Θεωρείται το νούμερο ανησυχητικό?Αν εντοπιστεί κάτι υπαρχει περιπτωση να ρυθμιστεί με χάπια και κάποια στιγμή να είμαι εντάξει(χωρις χάπια πια) ή πρόβλημα στο θυροειδή συμαίνει χάπια για μια ζωή?Υπάρχει περιπτωση να μην είναι τίποτα?

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά δεν έχω ποιον άλλον να ρωτησω (μέχρι να πάω στον γιατρό) και νιώθη ήδη ταλαιπωρημένη από τους τόσους γιατρόυς και εξετάσεις(και να σκεφτει κανείς οτι την άλλη εβδομάδα έχω την αυχενική και θα έπρεπε να σκέφτομαι μόνο αυτή!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 κατ'αρχας συγχαρητηρια!!! ΣΟυ ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!

Μου κανει εντυπωση που δεν ξεκινησες το post σου με την ανακοινωση της εγκυμοσυνης σου και αυτο δειχνει οτι εισαι πολυ αγχωμενη για τις εξετασεις σου!

Δεν ειμαι ειδικος για να σου πω αν ειναι ανησυχητικο το νουμερο.

Εγω εχω θυρεοειδη και ξερω οτι ειναι ενα προβλημα στην συλληψη.Εσυ ομως βρε κοριτσακι μου εισαι εγκυουλα και δεν πρεπει να σχολεισαι με νουμερα και αριθμους. Ξερω η ταλαιπωρια ειναι μεγαλη και το εχω ζησει κι εγω απο την αδελφη μου.

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου τωρα αρχιζουν τα καλυτερα ;) .

Ο ενδοκρινολογος θα σου πει ακριβως τι γινεται να μην αγχωνεσαι μονο κακο κανεις...

Φιλια και ευχομαι να μην χρειαστει τιποτα αλλο απο εξετασεις!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.Ή αλήθεια είναι οτι έχω πελαγώσει από τις εξετάσεις και από τον ένα γιατρό που μου συζτήνει τον άλλο.Εχω απόλυτη εμπιστωσύνη στον γυναικολόγο μου που είναι προσεκτικός με τα πάντα και δεν αφήνει τίποτα στην τύχη αλλά κουράστηκα.Και αγχώθηκα με τον θυροειδή γιατι είναι ένα θέμα που δεν έχω καμία σχέση.Κανένας γνωστός ή συγγενής μου δεν έχει τέτοιο θέμα.Υπάρχει περίπτωση να μήν είναι τίποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 τα περισσοτερα τα βλεπω φυσιολογικα...Νομιζω πως ολα φαινονται εντος των Φ.Τ. Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο το TPOAb 17.7 (με φυσιολογ τιμή <12).Μηπως ξερεις τι ειναι γιατι εγω δεν ειχα αυτη την εξεταση στα χαρτια γραμμενη.Ρωταω απο περιεργεια...Εννοω αν ξερεις τι δειχνει αυτη η μετρηση.... Τωρα κοιτουσα τις δικες μου αιματολογικες και δεν εχει κατι τετοιο.

Παντως γενικα να μην ανησυχεις γιατι η υπογονιμοτητα σημαινει δεν πιανω παιδι εσυ μια χαρα συνελαβες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου madrid05, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Αυτό που έχεις ανεβασμένη τιμή είναι τα αντισώματα θυρεοειδούς. Δεν είναι τίποτα, εγώ είχα πολύ περισσότερα κάπου 300+ αλλά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη μου!!! Θα είσαι σε επικοινωνία με τον ενδοκρινολόγο σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...