Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ HELP.....


Recommended Posts

kalimera kai kalos sas vrika!

eimai ston ekto mina kai ithela na mou dieukrinesete sxetika me ta parapano an xerete to exis:

boro to tetramino adeias apo to ika na to paro exoloklirou afou genniso kai pos epireazei auto to grafeiokratiko meros kai ta xrimata pou tha paro ta opoia dinontai se 2 doseis ,prin kai meta ton toketo?

skopeuo as poume na stamatiso apo ti douleia mou ena mina prin tin PHT kai to upoloipo trimino na to paro afou genniso oste na exo perissotero kairo me to moraki meta!

Pos prepei na to xeiristo to thema?

Euxaristo ek ton proteron!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera kai kalos sas vrika!

eimai ston ekto mina kai ithela na mou dieukrinesete sxetika me ta parapano an xerete to exis:

boro to tetramino adeias apo to ika na to paro exoloklirou afou genniso kai pos epireazei auto to grafeiokratiko meros kai ta xrimata pou tha paro ta opoia dinontai se 2 doseis ,prin kai meta ton toketo?

skopeuo as poume na stamatiso apo ti douleia mou ena mina prin tin PHT kai to upoloipo trimino na to paro afou genniso oste na exo perissotero kairo me to moraki meta!

Pos prepei na to xeiristo to thema?

Euxaristo ek ton proteron!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μπιζελάκι, αυτό το έκανα κι εγώ. Θα πεις στον γιατρό σου να σου γράψει ΠΗΤ 1 μηνα μετα την αληθινη στο χαρτι που είναι γαι να δωσεις στο ΙΚΑ. Απλά ρωτα τον γιατρό σου αν στο ΙΚΑ θα σου ζητησουν υπερηχο. Εμένα δε μου ζήτησαν αλλα σε αλλες κοπέλες έχουν ζητησει. Ισως και ο γιατρος σου δωσει εναν ψευτικο υπέρηχο. Τα χρηματα τα παιρνεις κανονικά. Με το που βγεις σε αδεια μπορεις να πας και να παρεις τα πρωτα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μπιζελάκι, αυτό το έκανα κι εγώ. Θα πεις στον γιατρό σου να σου γράψει ΠΗΤ 1 μηνα μετα την αληθινη στο χαρτι που είναι γαι να δωσεις στο ΙΚΑ. Απλά ρωτα τον γιατρό σου αν στο ΙΚΑ θα σου ζητησουν υπερηχο. Εμένα δε μου ζήτησαν αλλα σε αλλες κοπέλες έχουν ζητησει. Ισως και ο γιατρος σου δωσει εναν ψευτικο υπέρηχο. Τα χρηματα τα παιρνεις κανονικά. Με το που βγεις σε αδεια μπορεις να πας και να παρεις τα πρωτα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μπιζελάκι, αυτό το έκανα κι εγώ. Θα πεις στον γιατρό σου να σου γράψει ΠΗΤ 1 μηνα μετα την αληθινη στο χαρτι που είναι γαι να δωσεις στο ΙΚΑ. Απλά ρωτα τον γιατρό σου αν στο ΙΚΑ θα σου ζητησουν υπερηχο. Εμένα δε μου ζήτησαν αλλα σε αλλες κοπέλες έχουν ζητησει. Ισως και ο γιατρος σου δωσει εναν ψευτικο υπέρηχο. Τα χρηματα τα παιρνεις κανονικά. Με το που βγεις σε αδεια μπορεις να πας και να παρεις τα πρωτα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΙΖΕΛΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΙΖΕΛΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΙΖΕΛΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo polu kai tis duo.

nomizo arxika tha prospathiso na synnenoitho me ton ergodoti mou oste apla na metafero xronika tin adeia mou atypa gia na ti xrisimopoiiso meta.

an kai einai deleastiko na ti xrisimopoiso kanonika (2 mines prin kai 2 meta) mias kai exoume kai to extra 6 mino apo oaed meta!!apo tin alli ftanei pote o xronos me to moraki?nomizo pos oxi ...e?

kai epipleon mexri tora to moro einai parapano apo diakritiko, de me xei talaiporisei sto elaxisto opote noiotho ki ego polu dunati.alla meta ton ekto mina tha do pio ragdaies allages nomizo...vlepontas loipon!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo polu kai tis duo.

nomizo arxika tha prospathiso na synnenoitho me ton ergodoti mou oste apla na metafero xronika tin adeia mou atypa gia na ti xrisimopoiiso meta.

an kai einai deleastiko na ti xrisimopoiso kanonika (2 mines prin kai 2 meta) mias kai exoume kai to extra 6 mino apo oaed meta!!apo tin alli ftanei pote o xronos me to moraki?nomizo pos oxi ...e?

kai epipleon mexri tora to moro einai parapano apo diakritiko, de me xei talaiporisei sto elaxisto opote noiotho ki ego polu dunati.alla meta ton ekto mina tha do pio ragdaies allages nomizo...vlepontas loipon!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo polu kai tis duo.

nomizo arxika tha prospathiso na synnenoitho me ton ergodoti mou oste apla na metafero xronika tin adeia mou atypa gia na ti xrisimopoiiso meta.

an kai einai deleastiko na ti xrisimopoiso kanonika (2 mines prin kai 2 meta) mias kai exoume kai to extra 6 mino apo oaed meta!!apo tin alli ftanei pote o xronos me to moraki?nomizo pos oxi ...e?

kai epipleon mexri tora to moro einai parapano apo diakritiko, de me xei talaiporisei sto elaxisto opote noiotho ki ego polu dunati.alla meta ton ekto mina tha do pio ragdaies allages nomizo...vlepontas loipon!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως είναι πολύ καλύτερα να την πάρεις μετά την άδεια. Αν συνεχίσεις έτσι πιστεύω θα μπορείς άνετα να δουλεύεις και στον 8ο. Καλή συνέχεια!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως είναι πολύ καλύτερα να την πάρεις μετά την άδεια. Αν συνεχίσεις έτσι πιστεύω θα μπορείς άνετα να δουλεύεις και στον 8ο. Καλή συνέχεια!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως είναι πολύ καλύτερα να την πάρεις μετά την άδεια. Αν συνεχίσεις έτσι πιστεύω θα μπορείς άνετα να δουλεύεις και στον 8ο. Καλή συνέχεια!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαφορετικη ημερομηνια τοκετου δηλωσα και εγω στο ΙΚΑ, μου ζητησαν υπερυχο, ειχα κανει εναν πλαστο με τον γιατρο! ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη , σταματησα απο την δουλεια οταν εμπαινα στον μηνα μου! γεννησα 2,5 εβδομαδες μετα! το εκανα αυτο για να εχω παραπανω χρονο με την μικρη μου! παρόλο που θα κατσω 1,5 χρονο! αν μπορεις κανε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαφορετικη ημερομηνια τοκετου δηλωσα και εγω στο ΙΚΑ, μου ζητησαν υπερυχο, ειχα κανει εναν πλαστο με τον γιατρο! ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη , σταματησα απο την δουλεια οταν εμπαινα στον μηνα μου! γεννησα 2,5 εβδομαδες μετα! το εκανα αυτο για να εχω παραπανω χρονο με την μικρη μου! παρόλο που θα κατσω 1,5 χρονο! αν μπορεις κανε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαφορετικη ημερομηνια τοκετου δηλωσα και εγω στο ΙΚΑ, μου ζητησαν υπερυχο, ειχα κανει εναν πλαστο με τον γιατρο! ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη , σταματησα απο την δουλεια οταν εμπαινα στον μηνα μου! γεννησα 2,5 εβδομαδες μετα! το εκανα αυτο για να εχω παραπανω χρονο με την μικρη μου! παρόλο που θα κατσω 1,5 χρονο! αν μπορεις κανε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...