Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω κανει εξωσωματικη και ειμαι εγκυος!!!


miloy

Recommended Posts

Geia sas eimai kenoyrgio melos kai thelo na mpo stin parea sas....

5 -06 2009 ekana eksosomatiki kai telika eimai egkios meta apo 7 xronia prospathies..

eimai sinexeia sto krevati i stin karekla se rilaks thesi....

exo ponoys entenoys xamila stin koilia ..tha mporoysa na toys xaraktiriso ponoys periodoy alla poli po entenoys apo toys sinithismenoys....

einai fisiologiko ayto???

prepei na anisixo???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχάς, καλως όρισες στην παρέα μας!!!

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πάρεις στην αγκαλίτσα σου το/α μπεμπάκι/α σου!!!

& γω είχα κάποια πονάκια τις πρώτες μέρες και κάποιες φορές ήταν και έντονα...

Η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό!

Μεγαλώνει η μήτρα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες miloy!

Σου εύχομαι να έχεις μία πολύ ομαλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι ή τα μωράκια σου!!!

Πολλές κοπέλες έχουν πονάκια περιόδου στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά όπως και να έχει καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρούλη σου...Μία ερώτηση δεν κάνει κακό!

Όλα πάντως θα είναι καλά,μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΙΛΟΥ!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

Κ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΜΟΥ!!!!

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΠΟΝΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια!!!!!!!:) να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!!!

πολλες κοπελες το 1ο τριμηνο εχουν πονακια, αλλα μην ανησυχεις ειναι παροδικο αλλωστε θα στο πει και ο γιατρος σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες και με το καλό τα παιδάκια σου (ή το παιδάκι σου). Μ'αρέσουν τα διδυμάκια. Πειράζει?

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είσαι πάντα ευτυχισμένη με την οικογένειά σου!

Όσο για τα πονάκια, νομίζω ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Όλα καλά!

Αν όμως ανησυχείς, πάρε ένα τηλ. το γιατρό σου...

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες κι από εμένα,

Κι εγώ είμαι έγκυος από εξωσωματική που έκανα 5.6., σήμερα έκανα τη τρίτη χοριακή και περιμένω αποτελέσματα με μεγάλη ανυπομονησία! Καλή μου, επειδή καταλαβαίνω ότι ανησυχείς με κάθε τί που συμβαίνει (κι εγώ το ίδιο μιάς κι εγώ σαν κι εσένα είχα μείνει έγκυος το Σεπτέμβριο και το έχασα), το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλάς στο γιατρό σου ή σε κάποια από τις συντονίστριες/μαίες του κέντρου σου για να σου ξεκαθαρίζουν τα πράγματα. Μην μένεις με ανησυχίες γιατί θα ταλαιπωρείσαι και το άγχος δεν κάνει καλό. Ολα θα πάνε καλά, να γράφεις στο φόρουμ γιατί θα σε βοηθάει να ξεσκάς. Περιμένω νέα σου και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοπέλα μου!!!Να έχεις καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου.:)

Καλώς μας ήρθες στην παρεούλα....θα περάσουμε super.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Φυσικά και δεν είναι αφύσικα τα πονάκια αλλά επειδή δεν είμαστε σε θέση να προσδιορίσουμε το μέγεθος του πόνου καλό είναι να πάρεις την επιστημονική άποψη.

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αγγελούδι σου ....

Φιλάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soy efxome olopsixa kala apotelesmata..kai tha ta exeis eimai sigoyri!!!!

pote ekanes eksosomatiki?? ego 5 ioynioy eimai 19 imeron!!!

ti enoeis triti xoriaki??

ekanes stis 15 imeres apo tin imera tis evriometaforas xoriaki...

poses monades eixes

ego stis 15 imeres eixa 233 monades

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα από την καρδιά μου σου στέλνω πολλές πολλές ευχές για μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Μην αγχωνεσαι και όλα θα πάνε τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miloy έγραψε:

Geia sas eimai kenoyrgio melos kai thelo na mpo stin parea sas....

5 -06 2009 ekana eksosomatiki kai telika eimai egkios meta apo 7 xronia prospathies..

eimai sinexeia sto krevati i stin karekla se rilaks thesi....

exo ponoys entenoys xamila stin koilia ..tha mporoysa na toys xaraktiriso ponoys periodoy alla poli po entenoys apo toys sinithismenoys....

einai fisiologiko ayto???

prepei na anisixo???

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΗ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΑΑΑΑΑΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ 9 ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑ.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑ,ΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ , ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ.ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΧΗΝ.ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miloy έγραψε:

soy efxome olopsixa kala apotelesmata..kai tha ta exeis eimai sigoyri!!!!

pote ekanes eksosomatiki?? ego 5 ioynioy eimai 19 imeron!!!

ti enoeis triti xoriaki??

ekanes stis 15 imeres apo tin imera tis evriometaforas xoriaki...

poses monades eixes

ego stis 15 imeres eixa 233 monades

Λοιπόν, εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά στις 5.6. οπότε σήμερα είμαι επισήμως 4 εβδομάδων και 4 ημερών κατά τον γιατρό. Εχω κάνει τη πρώτη χοριακή στις 16/6 (237 μονάδες), μετά τη δεύτερη στις 19/6 (690 μονάδες) και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της τρίτης. Μεγάλη αγωνία...Θα είμαστε σε επικοινωνία, να μας λές κι εσύ τα νεότερά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miloy καλως ηρθες κ καλη εγκυμοσηνη σου ευχομαι ειμαι κ εγω εγκυος μετα απο εξωσωματικη κ σε λιγες μερες θα κραταω αγκαλια το μπεμπη μου, ειχα κ εγω πονακια στην αρχη της εγκυμοσηνης μου κ μαλιστα νομισα πως μου ερχοταν περιοδος κ ημουν μες το ανχος οπως εσυ, ευτηχως ολα κυλυσαν ομαλα το ιδιο ευχομαι κ σε σενα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!

Πόνους περιόδου είχα και εγώ τις πρώτες εβδομάδες και μου είχε πει ο γιατρός μου τότε ότι οφείλονταν στο μεγάλωμα της μήτρας.

Ωστόσο ενημέρωσε τον γυναικολόγο σου για να σου πει με σιγουριά.

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera miloy mou...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Sou euxwme mia teleiotati egkumwsini...

Eides agapimou to kalo pragma argei na erthei,,,:}

kai mas erxetai ekei pou den to perimenoume...

Oso gia ta ponakia ti na pw,,,

Elpizw na min einai tipota...

An anisixeis pes to ston giatroulli sou...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου miloy, καλως ηρθες στην παρέα μας. ξεκουράσου όσο μπορείς κάτσε εκει που εισαι και παίρνε τον γιατρο σου τηλ για οτι γινεται , ελπίζω οι πόνοι να μην είναι κάτι , μάλλον δεν θα είναι σοβαρό πολλές κοπέλες έχουν πονάκια τους πρώτους μήνες.

ενημέρωσε μας τι εχει γίνει. να είσαι καλά πάντα και με το καλό να ερθουν χωρις προβληματακια το ή τα μωράκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...