Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑΙΣΜΑ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΗ


MITSI2

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΕΕΕ..Ε...Ε...ΕΡΧΕΤΑΙ..

ΕΕΕ..Ε...Ε...ΕΡΧΕΤΑΙ..

ποιος????

η μεγαλη μερα!!!!χιχιχι!!!

την κυριακη δηλ.σε 1 βδομαδα(το λεω και αγχωνομαι)θα βαφτιστει η ζουζουνοκαμπύλο μου..:woohoo:

εσεις που εχετε περασει απο αυτο βοηθηστε με παρακαλω..

η βαφτιση ειναι στις 11 αλλα θα ειμαστε εκει απο τις 10,15 περιπου..

την μικρη τι ωρα να την ταισω για να μην τα βγαλει ολα :x αλλα και να μην πειναει??

λεω κατα τις 9..

αλλα σκεφτομαι να μην της δωσω φρουτοκρεμα αλλα γαλα...

εσεις τι δωσατε?

και μετα το μεσημερι ειχατε φτιαξει γαι ή παλι γαλα δωσατε..??

κοριτσια αμα σκεφτω κατι αλλο θα σας πρηξω...ε..ε.. θα σας ρωτησω ηθελα να πω!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και η δικια μου με το που αρχιζει να πειναει γινεται χαμος!!

εμεις μπισκοτοκρεμα δεν τρωμε(λογω αλλεργιας)αλλα κρεμα με δημητριακα που σχετικα και αυτην νομιζω δεν την χωνευει και πολυ ευκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεισ την βγαλαμε με τοστ....το μεσημερι τοστ το απογευμα τοστ μεσα στον πανικο παλι καλα.....

ρωτα το γιατρο βρισκουν λυσεισ που ουτε καν σκεφτομαστε......

γειτονισσα εμεισ θα μαστε εκει θα παμε να κοινωνισουμε οποτε εχε τον νου:woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον γειτονισσα αμα δεις μια ψηλη με μωβ φορεμα που παει σαν......χεσμενη(συγνωμη κι ολας)γιατι φαινετε οτι δεν φοραει τακουνια γενικα εγω ειμαι..χιχι!!!πλησιασε!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI μου αν σου πω οτι δεν είχα προβληματιστεί ποτέ για το γεύμα του μωρού πριν την βάφτιση,θα με πιστεψεις; :P Καλά τι αναίσθητη μάνα είμαι εγώ;

Εγώ θα της έδινα γάλα,για να μην έχουμε ατυχήματα κατά το μυστήριο :blink:

Και μετά ,αν κάνετε τραπέζι,τάισε την την φρουτόκρεμα ή την σουπίτσα της;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε Δημητρούλα με το καλό!!!!

Εγώ μπορεί να μην την έχω βαφτίσει ακόμα και πριν την βάφτιση δεν ξέρω τι και πότε δίνεις φαί στο μικρούλι μας (περιμένω να μου πεις), μία φίλη μου πάντως που η βάφτιση του μικρού της ήταν ίδια ώρα μ' εσένα του έδωσε το μεσημέρι φαγητάκι που του είχε ετοιμάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ mitsi μου αυτο δεν το ειχα σκευτει!!!! εμενα ευτυχως η βαπτιση ειναι στις 6 το απογευμα και ο μπεμπης τρωει γυρω στις 6:30 οποτε το μεσημεριανο θα του το δωσω στις 3 αντι για 2:30 και ετσι ειμαι καλυμενη ουτε θα πειναει ουτε θα τα βγαλει χιχιχι

εφτασε η μερα σας ε????? αντε με το καλο η ζουζουνα σου να παρει ονοματακι ανυπομονω για την δικια μας σειρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 εχεις καλε μελλον θα σε ενημερωσω τοτε εγω χιχι!!

renakig ευχαριστουμε και με το καλο και εσεις..

μου εχει οει η παιδιατρος να μην μαγειρευω απο την προηγουμενη τα λαχανικα της αλλα την ιδια μερα και σκεφτομαι οτι δεν θα προλαβω..ισως εκεινη την μερα τα φτιαξω απο το βραδυ του σαββατου τι θα παθουν πια σιγα..

απλα ειναι λιγο ευαισθητη στο στομαχι η μικρη μου και σκεφτομαι μηπως με τοση ταλαιπωρια της πεσει βαρυ και το μεσημεριανο...δεν ξερω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και με το καλό να τη βαφτίσετε!

Μπορείς να της δώσεις γάλα κατά τις 9:00 για να έχει προλάβει να χωνέψει μέχρι τις 11 και μετά το μυστήριο ετοίμασέ της κρεμούλα να φάει που είναι εύκολη στη παρασκευή (χρειάζεται να κρατάς μαζί σου μόνο θερμός με ζεστό νεράκι και το κουτί με τη σκόνη) και δε χρειάζεται ψυγείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω οραμαιστει την σκηνη θα σου πω evhdal βεβαια εκεινη την ωρα που θα σε στο πανικο δεν θα καταλβεισ τιποτα....

με το καλο γειτονισσα να γινει και να συναντηθουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω την αληθεια αυτο περιμενα και σε σκεφτομουν οταν καπωσ χαλαρωσα μεσα στα αμαξι για το κεντρο..

στην αναληψη ετσι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsi mou kalimera agapi mou...

Kai me to kalo i vaptisei...

Sas euxwme na pane ola kala kai wpos ta thes...

Oso gia to fagito afou einai megalo mwraki kai trwei kremoulles,,,

Pisteuw tha tane kalitera na faei kremoulla,,,

Kai meta ap tin ekklisia na tis dwseis galoui gia na kimithei ligo epidi tha einai duskoli mera gia to mwraki...

Emena o Kwnstantinos mou eitane 4 kai miso kai mono galoui tou eixa dwsei mia wra prin ap tin ekklisia...

Kai meta ap tin ekklisia den tou eixa dwsei gala epidi kimithiken tin wra pou ton vaftizane o kahmenos mou...

DEN EIXEN KLAPSEI KATHOLOU,WMOS KOURASTKEN TO MWRAKI MOU...

Sas euxwme ta kalitera...

Filakia polla...

Kai o theoullis mazi sas...

Kai min fwvase ola tha pane kala agapoulla mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα & με το καλό.

Εμείς βαπτίσαμε πριν 2Σάββατα το κορίτσι μου & 1ώρα πρίν της είχα δώσει κρέμα για να αντέξει.

Η βλακεία που έκανα δεν είχα πάρει μαζί μου νερό την ώρα του μυστηρίου & δίψασε πάρα πολύ.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα μαζί με την ταλαιπωρία να ρίξει κάτι τσιρίδες & να στηλώνει τα πόδια να μην μπεί στην κολυμπήθρα :laugh:

Μετά είπιε 1μπουκάλι νερό & άρχισε πάλι τα γελάκια!

Α! να έχεις κοντά σου pampers ή ότι άλλο τυχον χρειαστείς.

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοαννα και JennyBill σας ευχαριστω πολυ!!

η αληθεια εχω αγχος γενικα μην ξεχασω τιποτα μην ταλαιπωρηθει η μικρη και διαφορα τετοια...ευτυχως το ελεγχω ακομα;)

για ποσο δεν ξερω ομως χιχι:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου MITSI2... εγω τον βαπτισα στις 14 ιουνιου... η βαπτιση ηταν στις 11:30 αλλα επρεπε να ειμαστε εκει απο τις 11. Μεχρι να ερθει η ωρα να βουτηχτει το παιδι πηγε 12 τουλαχιστον... τον ειχα ταισει απο τις 10:30, δλδ μιση ωρα πριν παμε στην εκκλησια, λιγο πριν φυγουμε, με φρουτοκρεμα, και πηρα μαζι μου και νερακι και πανες και απ'ολα... μια χαρα τα καταφερε... το επομενο γευμα ηταν στο τραπεζι με την ησυχια μας... με το καλο να την βαπτισετε... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...