Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιμένοντας ν' ακούσουμε τη καρδούλα..


Recommended Posts

Κορίτσια μου, να σας πώ πρώτα απ'όλα ότι μέχρι πολύ πρόσφατα έγραφα μόνο στο φόρουμ "Προσπαθώ εδώ και καιρό αλλά.." και αυτό είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω σε αυτό το φόρουμ (πόσο χαίρομαι!). Προσπαθούσαμε με τον αντρούλη μου από το 2006 με σπερματεγχύσεις, εξωσωματικές και τελικά η τελευταία μας προσπάθεια αποδείχθηκε τυχερή. Τη Τρίτη μάθαμε ότι είμαι έγκυος! Οπως καταλαβαίνετε η χαρά απερίγραπτη. Εχω κάνει δύο χοριακές και τη Τρίτη πάω για τη τρίτη. Τη χαρά μου έρχεται να ανταγωνιστεί το άγχος που με κυριεύει. Να εξηγήσω το γιατί: πέρυσι είχα ξαναμείνει έγκυος και όταν πήγαμε να ακούσουμε τη καρδιά δεν..Το σόκ τεράστιο. Και βρε κορίτσια ό,τι και να κάνω, όσο αισιόδοξα και αν προσπαθώ να σκέφτομαι, όσο πλησιάζουν οι μέρες να πάμε να ακούσουμε καρδούλα, ο τρόμος με κυριεύει. Τα πρωινά συνήθως έχω ανακατωσούρες, όταν δεν έχω με πιάνει πανικός..μήπως και..Ολα δείχνουν να είναι πραγματικά όσο πιό ομαλά γίνεται αυτή τη φορά. Πώς να ξεχάσω αυτή την ατυχία του παρελθόντος? Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριανη μου συγχαρητηρια!!!! μετα απο κλαματα κ μεγαλες προσπαθειες ερχεται το μπεμπακι ε?

μη στεναχωριεσαι καλη μου..Το επαθα κι εγω το ιδιο με σενα στην 1η μου εγκυμοσυνη!Πηγα μες την τρελλη χαρα..κ εφυγα κλαιγοντας...

Αφου η χοριακη σου ειναι καλη ολα θα πανε τελεια!!μη φοβασαι..ηταν μια ατυχη στιγμη!

η ατυχια του παρελθοντος που λες θα σβησει μπροστα στην εικονα του υπερηχου!!

σου ευχομαι να δεις το σπορακι σου να μεγαλωνει,να χαμογελας κ να σε κανει πολυ πολυ ευτυχισμενη!!!

περιμενουμε νεα σου!!

καλη επιτυχια!!!!

ΥΓ. ανακατωσουρες δεν ειχα ουτε στο γιο μου,ουτε στο μπεμπακι μου τωρα..εκτος ελαχιστων...μην το ψαχνεις...εδω ουτε το στηθος μου ηταν πρησμενο..το ειχα μελανιασει στις τσιμπιες...ελεγα μπα θα αποβαλλω.............κι ομως!!! μην δινεις σημασια κ χαμογελα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανή μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι!

Μην αγχώνεσαι καθόλου και απλά ζήσε αυτές τις όμορφες στιγμές:P

Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!

Φιλάκια

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΦΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΜΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANDRIANI ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ;)

ΜΟΝΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!:cheer:

ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.

ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια και απο εδώ Ανδριανή μου!!!

Θα δεις που όλα θα πάνε καλά!!!

Και την καρδούλα θα ακούσετε, και τις κλωτσίτσες θα νιώσεις σε λίγο καιρό,

και το μωράκι σου θα κρατησεις αγκαλιά μετά απο λίγους μήνες!!!

ΓΕΝΙΚΑ όλα θα πάνε υπεροχα!!!

Το μόνο που θέλει είναι Θ Ε Τ Ι Κ Η Σ Κ Ε Ψ Η !!!

Περιμένουμε νέα σου!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Andriani μου!

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου αλλά νομίζω πως πρέπει να ηρεμήσεις γιατί το μωρό ήρθε για να μείνει! Και είναι εκεί και το ξέρεις από τις χοριακές σου. Η μέρα για να το ακούσεις έρχεται και θα χαρείς με την καρδιά σου!

(όταν πάω να αναφερθώ στο μωρό, μου βγαίνει πληθυντικός! Βρε λες να είναι μωρά???)

Όλα καλά θα πάνε και περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antriani mou kalimera agapi mou...

Kai polla SYGXARITIRIA apo mena...

Sou euxwmai mia teleiotati egkumwsini...

Ola tha sou pane kala kai min anxwnesai gia tipota...

Filakia agapi mou...

Kai o theoullis mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου !! ! !! Να μηναγχώνεσαι γιατι το μεταδίδεις και στο σποράκι σου το άγχος. Καιεγω ειμαι στην ίδια θέση με σένα, η προσωποποίηση του άγχους, ούτε συμπτώματα ούτε τίποτα και ειχα και εγω μια αποτυχημένη εγκκυμοσυνη πέρσυ.Περιμένω κκαι εγω να παω αυριο στον γιατρό.. Να μη μου στεναχωριέσαι, χαλάρωσε και απόλαυσε τηνεγκυμοσύνη γιατι ο χρόνος περνά γρήγορα ...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καταλαβαινω το αγχος σου...

να λες καθε μερα οτι ολα θα πανε καλα,και να εισαι σιγουρη οτι θα πανε...θα την ακουσεις την καρδουλα και θα μεγαλωνει μεσα σου ενα υγειεστατο γλυκο μωρακι,ωσπου μια μερα θα βγει απο την κοιλιτσα και θα σας κανει τρελους απο χαρα και ευτυχια!!!!

ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ADRIANI ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΑΧΓΟΣ.:unsure: ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ, ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ.;):cheer: ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ 'Η ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ(ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?)ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.:) ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ !!:) ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!:P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριαννή μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα, διότι ξέρεις την ιστορία μου τα λέγαμε στην ενότητα "Προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό...".

Και εγώ βρίσκομαι ακόμη στη φάση των χοριακών, κάνω την τελευταία την Πέμπτη και μετά θα μου κλείσουν ραντεβού για τον 1ο υπέρυχο. Έχω τρελλαθεί απο αγωνία, φαντάζομαι ότι χειρότερο μπορείς να φανταστείς και στο καπάκι ότι πιο όμορφο. Έχω πάθει μεγάλο αμόκ και προσπαθώ να κρατηθώ ήρεμη για χάρη του εμβρύου. Ειλικρινά ανυπομονώ να τελειώσουν αυτές οι μέρες αναμονής είναι οι δυσκολότερες για μένα. Θέλω τόσο πολύ να ονειρευτώ και φοβάμαι. Είμαι τελείως χαζή αλλά βάση ιστορικού ίσως είναι φυσιολογικές οι αντιδράσεις μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα αποτελέσματα της τρίτης χοριακής είναι 2.800, αχ μου φαίνεται λοιπόν ότι όλα καλά θα πάνε έτσι? Τη Πέμπτη, 2.7. θα πάμε για τον υπέρηχο αλλά μου είπαν ότι μάλλον θα δούμε μόνο σάκο γιατί είναι νωρίς. Κορίτσια, κάθομαι στο γραφείο σα χαζή..δεν μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα και δεν με ενδιαφέρει κιόλας! Πολλά ανάμεικτα συναισθήματα..μία ενθουσιασμός, μία άγχος..σχεδόν δεν μπορώ να πιστέψω ότι επιτέλους συμβαίνει! Αυτό το Σαββατοκύριακο θα το περάσω χαμογελώντας πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βεβαιοτατα θα σας πάνε όλα καλά!! μην αδειάζετε από τον ίδιο σας τον εαυτό τη θετική ενεργεια!!!

τα καλύτερα έπονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βεβαια συμβαίνει και σου ευχομαι ολα να πανε ομαλά και ομορφα αυτή τη φορά.

Με το καλό να γίνεις μανούλα.

Είναι αλήθεια ,πιστεψε το και διώξε κάθε αρνητική σκέψη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polly έγραψε:

Ανδριαννή μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα, διότι ξέρεις την ιστορία μου τα λέγαμε στην ενότητα "Προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό...".

Και εγώ βρίσκομαι ακόμη στη φάση των χοριακών, κάνω την τελευταία την Πέμπτη και μετά θα μου κλείσουν ραντεβού για τον 1ο υπέρυχο. Έχω τρελλαθεί απο αγωνία, φαντάζομαι ότι χειρότερο μπορείς να φανταστείς και στο καπάκι ότι πιο όμορφο. Έχω πάθει μεγάλο αμόκ και προσπαθώ να κρατηθώ ήρεμη για χάρη του εμβρύου. Ειλικρινά ανυπομονώ να τελειώσουν αυτές οι μέρες αναμονής είναι οι δυσκολότερες για μένα. Θέλω τόσο πολύ να ονειρευτώ και φοβάμαι. Είμαι τελείως χαζή αλλά βάση ιστορικού ίσως είναι φυσιολογικές οι αντιδράσεις μου.

Καλημέρα Polly,

Καλή επιτυχία με τη τελευταία χοριακή σήμερα, θα είναι όλα υπέροχα! Εμένα μου κλείσανε το πρώτο υπέρηχο την επόμενη Πέμπτη, 2.7. αλλά μου είπαν ότι είναι ακόμα νωρίς και μάλλον θα δούμε μόνο σάκο. Να μου πείς και τα δικά σου νέα μόλις ξέρεις! ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...