Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ακομα δεν γεννηθηκε, προβλημα με το ονομα!!!


to agoraki mou

Recommended Posts

happy mammy έγραψε:

:laugh: "FRANKLY MY DIAR, I DONT GIVE A DEAM" ΛΙΓΟ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟ ΑΛΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ ΣΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥΛΗ.....

Το τι θα το καταλαβει δεν λεγεται !!!:laugh::laugh::laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

to agoraki mou έγραψε:

Κοριτσια βοηθηστε με δεν ξερω πως να φερθω !!!

Απο τη στιγμη που μαθαμε το φυλο του παιδιου μας αποφασισαμε και το ονομα του...Θα διναμε το ονομα του νεκρου αδελφου του αντρα μου και καποια στιγμη το ανακοινωσαμε στα πεθερικα μου για να δουμε αντιδραση !

Και δεν αντεδρασαν τοτε !!!

Προχθες ομως ηρθαν σπιτι μας και μας το ασκασε το παραμυθι : "Το παιδι θα παρει το δικο ονομα, το αξιζω γιατι εγω τοσα εκανα για σας . Αλλωστε οτι εχω θα παει σ'αυτο το παιδι":blink: . Κοκαλο εμεις . Κοιταχτηκαμε και ο πεθερος το επιασε το βλεμμα και μας λεει "μην κοιταζεστε καθολου το παιδι θα παρει το δικο μου ονομα" :S . Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου . Και καλα να του δωσουμε το ονομα του αλλα ειναι ονομα αυτο ? Μαργαριτης .:dry:

Πειτε μου ρε κοριτσια πως να φερθω ? :huh:

Σημειωτεον οτι ο αντρας μου αρχισε να σκεφτεται κι αυτος ... Αλλα συμφωνει μαζι μου οτι δεν του αρεσει το ονομα !

Με συγχωρείς τι λες τώρα ???!!!!!!!!!!!! Ο άντρας σου άρχισε να το σκέφτεται ???? Τι πραγματα είναι αυτά καλέ ? Ήρθε ο άλλος μέσα στο σπίτι σας να σας επιβάλει τι όνομα θα βγάλετε το παιδί σας ?! Και εσύ τον ανέχτηκες ? Δεν απάντησε ο άντρας σου που για μένα αυτό είναι κατακριταίο, αλλά από την άλλη του δίνω το ελαφρυντικό οτι μπορεί να σάστησε εκείνη την ώρα, αλλα εσύ δεν έχεις στόμα ?!!!

Καλά είναι λάθος σου που δεν μίλησες εκείνη την ώρα.

Και αυτό το ζώον ο πεθερός σου, αντί να σκεφτεί ότι το πονεμένο του παιδί που δεν υπάρχει, τουλάχιστον με την ευγενική σας χειρονομία, θα μνημονεύεται και θα ακούγεται το όνομά του και πολύ περισσότερο θα γιορτάζεται το όνομα του, και αντί να πει κ ευχαριστώ είχε το απύθμενο θράσσος να σας επιβάλει μέσα στο ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ το δικό του θέλω ?!!!

Είσαι πολύ λάθος που δεν τους γά.....σες τα ραματα εκείνη την ώρα ή τουλάχιστον μια ή δύο μέρες μετά ! Βάλε τα όριά σου γιατί αυτό είναι εξωοικογενειακή παρέμβαση αισχήστου βαθμου.

Ο άντρας σου δε, για μένα έχει πολύ λάθος στάση. Να σκεφτεί τον άδελφό του και όχι τον πατέρα του που ήρθε ο ξεφτύλας να σας πει κ απο πάνω "εγώ τόσα έκανα για εσάς και τώρα θέλω να βγεί το όνομά μου και τέλος". Απαράδεκτος. Αν ήταν να τα "χτυπάει" μετά, καλύτερα να μην τα έκανε. Να μην δεχτείς ποτέ υποχρεώσεις απο τρίτους. Ότι κάνεις εσύ με τον άντρα σου γιατί μετά θα τρώτε την μπούχλα μέσα στην μούρη όπως τώρα. Ακούς εκεί να απαιτεί κιόλας. Κ ο άντρας σου που ηταν εκείνη την ώρα, που έχει το θράσσος να το σκέφτεται κιόλας !!!

Αν δεν μιλήσει εκείνος, μιλα εσύ γιατί αλλιώς θα σε καβαλήσουν κανονικά !

Συγγνώμη για την στάση μου, αλλά εκνευρίστηκα πολύ τώρα. Είμαι μαζί σου παντως να ξέρεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν καιρό νομίζω ότι είχα διαβάσει το θέμα με το όνομα και το βρήκα πολύ συγκινητικό και σας τιμά πολύ που το σκεφτήκατε.

Άσχημος ο τρόπος του πεθερού σου και εγωιστικός. Αν ήταν άλλος στη θέση του, θα έκλεγε σαν μωρό παιδί από τη συγκίνησή του. Σε νιώθω γιατί και τα δικά μου πεθερικά είναι πολύ παρεμβατικά και ζορίζομαι να τους έχω σε απόσταση. Έχω γίνει απότομη και ορθή κοφτή από τώρα για να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά και να τους θέσω όρια γιατί δεν έχουν. Αν τους αφήσω λίγο, το έχω χάσει το παιχνίδι!

Ειδικά με το όνομα έχουν κόλλημα!!

Μην αφήνεις τον άνδρα σου να το σκέφτεται καθόλου. Τόνισέ του τον τρόπο που μίλησε και το απαίτησε. Που δεν θέλει να πάρει το όνομα του γιου του. Πες του ότι δεν είναι όνομα για αγόρι το Μαργαρίτης. Έλεος. Λες όταν μεγαλώσει να σας ευχαριστήσει για το όνομα που του δώσατε? Σκέψου το παιδί στο σχολείο, με τους συμμαθητές, αργότερα με τα κορίτσια... Είναι ζόρικο... Θα τα καταφέρεις να τον πείσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 10ΜΗΝΕΣ.

ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΓΑΛΗΝΗ.ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ

ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ

ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ.ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ

ΟΚ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΟΣΑ

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.

ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΤΟ ΜΑΘΑΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ

ΣΟΙ ΜΟΛΙΣ ΦΩΝΑΞΕ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΘΑΝΕ ΣΟΚ.

ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΙΠΑΝ,ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΜΗΔΑΜΗΝΑ

ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα εγω μπηκα στο 7 μηνα και εχω κοριτσακι,εγω παρακαλαω τον αντρα μου νατο δοσουμε του παιδιου 2 ονοματα Αντιγονη Αφροδιτη ειναι τα ονοματα και απο τις 2 μαμαδες μας και εχουν την ιδια ονομαστικη γιορτη 1 Σεπτεβριου,το δευτερο πεδακι σιγουρα Θα το πουμε στον πεθερο μου.μακαρι να δεχτει ο αντρας μου επειδη η μητερα μου εμενα και την αδελφη μου μας μεγαλοσε μονη της και της αξιζει νατην δωσω το ονομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τωρα τι να πω...μαλλον θα ανοιξω αλλο θεμα για να μη κανω μανταρα το δικο σου :unsure::unsure:

Πιασε τον αντρα σου και μιλησε του πες του οτι αν λυγισετε τωρα μια ζωη θα σας κανει οτι θελει αυτος....απαραδεκτη σταση....ευχομαι να χαραξετε κοινη πορεια με τον αντρα σου. Αυτο μετραει....ΝΑ σου ζησει το μωρακι με υγεια στη ζωη του.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...