Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕς ΣΕ ΕΣΑΣ Ή ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, (ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Λωρα..προσωπικα εμας δεν μας εχει πει κατι για βιταμινες και για διαφορα τετοια...εσενα τι ακριβως βιταμινες σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΩΡΑ καλησπερα γνωριζω για την βιταμινηΕ να την περνει ο αντρας{για την κινητικοτητα} και η γυναικα γιατι βοηθα στην ομαλοποιηση του κυκλου της.

πιστευω παντως αν ηταν θα σου ελεγε ο γιατρος σου να παρεις..εφοσον δεν ανεφερε κατι τετοιο μαλλον δεν χρειαζεται.

καλα θα ηταν πρωτου ξεκινησεις με καποια βιταμινη να τον ρωτησεις

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την βιταμίνη Ε ξέρω κι εγώ. Πήγα στο φαρμακείο και μου είπε ότι την παίρνουμε πριν την εγκυμοσύνη. Μόλις μάθουμε ότι υπάρχει εγκυμοσύνη, πρέπει να σταματάμε. Εκεί τρόμαξα και δεν τη πήρα. Πως θα είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος για να την παίρνω? Τι κακό κάνει άραγε?

Επίσης κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι ο πελτές τομάτας βοηθά την ποιότητα του σπέρματος. Και το φιλικό οξύ βοηθά τις γυναίκες κατά τη διάρκεια των προσπαθειών. Μήπως ξέρει καμιά κοπέλα αν το παίρνουμε το φιλικό οξύ χωρίς συνταγή γιατρού? Έχει παρενέργειες? Μπα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ.ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ!!:P Ο ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΦΘΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΙ ΜΩΡΑΚΙ.:):P ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙ ΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΒΛΑΒΕΣ ΤΟΥ ΝΕΥΡΙΚΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ.:) ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ!!;)

milina έγραψε:

Για την βιταμίνη Ε ξέρω κι εγώ. Πήγα στο φαρμακείο και μου είπε ότι την παίρνουμε πριν την εγκυμοσύνη. Μόλις μάθουμε ότι υπάρχει εγκυμοσύνη, πρέπει να σταματάμε. Εκεί τρόμαξα και δεν τη πήρα. Πως θα είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος για να την παίρνω? Τι κακό κάνει άραγε?

Επίσης κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι ο πελτές τομάτας βοηθά την ποιότητα του σπέρματος. Και το φιλικό οξύ βοηθά τις γυναίκες κατά τη διάρκεια των προσπαθειών. Μήπως ξέρει καμιά κοπέλα αν το παίρνουμε το φιλικό οξύ χωρίς συνταγή γιατρού? Έχει παρενέργειες? Μπα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ.Ε?ΣΩΣΤΑ.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwro έγραψε:

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ.ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ!!:P Ο ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΦΘΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΙ ΜΩΡΑΚΙ.:):P ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙ ΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΒΛΑΒΕΣ ΤΟΥ ΝΕΥΡΙΚΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ.:) ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ!!;)

καλημερα κοριτσια και εγω το επαιρνα το felicine ακριβως γι΄αυτο το λογω κατα την διαρκεια των προσπαθειων και συνεχιζω να το παιρνω!

καπου διαβασα οτι πρεπει τουλαχιστον 3 μηνες πριν την εγκυμοσυνη να παιρνεις φολικο οξυ για να εχεις αποθεματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkybel: δεν σου λεω ντε και καλά να πάρεις φυλικό , να ρωτήσεις τον γιατρός σου , ο οποίος είναι ο πλέον αρμόδιος.

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια ότι δίνεται χωρίς ιατρική συνταγή και είναι χρήσιμο... Σημειωτέων δεν είναι φάρμακο ... αλλά συμπλήρωμα διατροφής...

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια σου κι απο μενα.και στον αντρα μου εδωσε ο γιατρος βιταμινες για την βελτιοση τησ κινητικοτητας.Το παλευουμε 9 χρονια για δευτερο παιδι εχουμε κανει παρα..παραπολες εξετασεις.δεν εχουμε κανενα προβλημα.οπος κι εσεις.ο καινουργιος μας γιατρος συμπαιρανε οτι..Τα ωαρια εχουν χοντρο περιβλημα και δεν μπορουν να εισχορισουν τα σπερματοζωαρια.μηπος ειμασται στην ιδια περιπτωση΄'η λιση ειναι εξωσωματικη.εγω θα κανω σε λιγες ημερες.συζητισετο με το γιατροσου και ....μην παιρνεις τιποτα χωρις την εγκρισητου,γιατι δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι το ιδιο.συγνωμη για το μεγαλο μυνιμα .φιλακια::

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...