Μετάβαση σε περιεχόμενο

αγγελακι μου ,δεν σ'αγκαλιασα...


Recommended Posts

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ.μωρακια ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΛΗΡΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ(ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ)ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ.ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ...ΤΟ ΠΗΡΕ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΑ ΣΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Vaster μου σε καταλαβαίνω πριν 3 χρόνια ένιωσα και εγώ τον ίδιο πόνο και πίστεψε με πονάω ακόμη. Δεν αγκάλιασα τα αγγελούδια μου τα οποία έφυγαν απο μια χαζομάρα του γιατρού όταν ήμουν 26 εβδομάδων τα γέννησα φυσιολογικά το ένα έζησε ελάχιστα δευτερόλεπτα , το άλλο γεννήθηκε νεκρό.......... Ένιωθα πολύ τυχερή που με την πρώτη εξωσωματική είχα καταφέρει αυτό που άλλες κοπέλες προσπαθούν χρόνια,τα ένιωθα κάθε μέρα να μεγαλώνουν μέσα μου, να νιώθω τους χτύπους από τις καρδούλες τους....ωστόσο το όνειρο μου έσβησε ξαφνικά πόνεσα, έκλαψα και σαν να μην έφτανε όλο αυτό είχα να αντιμετωπίσω ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας που μου προέκυψε μετά. Έκτοτε έχω υποβληθεί σε 2 ivf και μια με φυσιλογικό κύκλο. Αποτέλεσμα μια παλίδρομος κύηση την 6η εβδομάδα. Ξέρεις κάτι θέλω τόσο πολύ όπως και όλες μας άλλωστε ένα παιδί , θα προσπαθήσω ξανά και ξανά και είμαι αισιόδοξη ότι κάποια στιγμή θα κρατήσουμε το αγγελούδι μας στην αγκαλιά μας.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου κουράγιο έχω νιώσει τον πόνο σου, το πιο φοβερό της υπόθεσης είναι να κυλοπονάς για να γεννήσεις ένα μωρό που ποτέ δεν θα έχεις. Γέννησα φυσιολογικά μετά από 24 ώρες δυο αγγελούδια που δεν τα είδα, δεν τα κράτησα στην αγκαλιά μου και έπρεπε να τα αποχωριστώ για να τα χαρίσω στη μοίρα,σε ποιον δεν ξέρω .......... Ήταν δικά μου, γιατι σε μένα Θεέ μου, ήταν τα μόνα λόγια που μπορούσα να ψελλίσω. Νύχτες ολόκληρες έμεινα άυπνη να κλαίω και να προσπαθώ να δώσω κουράγιο σε μένα και στους δικούς μου. Εύχομαι, όμως να είμαστε οι τελευταίες που χάσαμε τα αγγελούδια μας και παρακαλώ η Παναγιά που ένιωσε και εκείνη τον πόνο του παιδιού της να χαρίσει σε όλες μας σύντομα τη χαρά...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποσο σε καταλαβαινω..Και εγω γεννησα στην 37 εβδ και 6 μερες κυησης φυσιολογικα και το κλαμα μωρου δεν ακουσα.εμενα σταματησε να παιρνει βαρος απο 34η μεχρι 36η οπου τοτε το πηρε χαμπαρι ο γιατρος.και τι εκανε?αφησε αλλη μια εβδομαδα χαμενη οπου μετα με εβαλε για καισαρικη οπου και μου ειπαν τελικα οτι το μωρακι μου δεν εχει παλμους.εφτασα τοσο κοντα..περιμενα εκεινη την ημερα πως και πως για να το αγκαλιασω και ακουσα αυτα που ακουσα.λυπαμαι πολυ παντως που υπαρχουν τετοιοι ασυνηδειτοι γιατροι.ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα θα ηταν θελημα θεου. σιγουρα ο πονος ηταν τεραστιος. ενα μερος τησ ευθυνης εχει βεβαια κ ο γιατρος σου. μη σταματας να προσπαθεις... ενα νεο σπορακι σιγουρα θα μπει στην κοιλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Και εγώ δεν αγγάλιασα το δικό μου μωράκι...τι να σου πώ κουράγιο...εγώ δεν έχω πάντως.Οι γιατροί τελικά δεν ενδιαφέρονται για κανέναν.Διαβασε και το δικό μου να δείς τι πέρασα και εγώ που έπρεπε να αποφασίσω αν το κρατούσα γιατί είχε πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ (ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ).ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ ΕΖΗΣΕ 22 ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ.ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

αγαπουλα μου περασαν 2 χρονια που μας χωρησαν...εισαι στο μυαλο μου συνεχεια ψυχη μου...καλη εγκυμοσυνη σε οσες τα καταφεραμε ξανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster μου δεν ξερεισ ποσο στεναχωρηθηκα με αυτα που εγραψσε. σημερα κλεινουν 2 μηνες απο την μερα που εχασα και εγω το αγγελακι μου και δεν περιγραφεται το πως νιωθω!

ειναι πονος αβασταχτος, πρεπει να θρηνησουμε, να φωναξουμε, να κλαψουμε για να βρουμε τη δυναμη να συνεχισουμε. εγω νιωθω πως κανω ενα βημα μπροστα και 10 πισω! μου λειπει, βλεπω τα πραγματα του και με πιανει το παραπονο και ερχεται στο μυαλο μου το μεγαλο ΓΙΑΤΙ????

εγω δεν εκανα νεκροψια δυστυχωσ για να ξερω με σιγουρια απο τι εχασα το μωρο μου, αλλα δεν ηθελα να μου το κομματιασουν, το λυπομουνα ετσι μικρουλλικο που ηταν. δυστυχως ομως εκανα καισαρικη και μου εμεινε απλα η τομη κ αν μεινω συντομα εγκυος που το θελω πολυ θα πρεπει αν ξανακανω καισαρικη.

δεν θα μιλησω για το δικο μου γιατρο γιατι δεν ξερω τελικα αν εφταιξε αυτοσ, εγω η ο ακτινολογος μου! νιωθω πως επρεπε να με γεννησει αμεσως μολις ειδε πως το μωρο μου να μεγαλωνει και οχι να μου δωσει περιθωριο μιας βδομαδας. το μωρο μου καταφερε να τυλιχτει απο τον ομφαλιο λωρο και το εχασα. δεν ξερω φυσικα αν ηταν απο πριν τυλιγμενο και δεν το ειδαν ή το ειδαν και δεν ειπαν τιποτα.

ειναι τοσα τα γιατι,....ειναι πονος και θλιψη...

οσο για την ωορρηξια μια ξαδερφη του αντρα μου ειχε πανω που 2 χρονια να δει περιοδο κανονικα και εμεινε εγκυος χωρις να το καταλαβει. ηταν να γεννησουμε μαζι αλλα δυστυχως εμενα βιαστηκε το μωρακι μου να φυγει, να με εγκαταλειψει! υπαρχουν ειδικα τεστ ωορρηξιας απο το διαδιχτυο και ειναι πολυ καλα απο οτι εχω ακουσει.

vaster μου δεν θελω να στεναχωριεσαι. ειμαστε ολες εδω και μαζι θα το αντιμετωπισουμε. θα βρουμε τη δυναμη να προχωρησουμε, ετσι πρεπει για να μπορεσουμε να φερουμε στον κοσμο ενα αλλο μωρακι που θα του δωσουμε αυτα που δεν καταφεραμε να δωσουμε στο πρωτο μας!! χρειαζεται μπολικη δυναμη, θαρρος και κουραγιο αλλα πανω απο ολα αγαπη απο τουσ γυρω σου και υγεια, το πιο σημαντικο!

φιλια πολλα

μπορεις να μου στειλεις και προσωπικο μηνυμα αν θες.

πιστευω πως ο θεος μας χρωστα και μασ αξιζει να ειμαστε ευτυχισμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blush::( καλε κοριτσάκι και μόνο που το διάβσα συγκινήθηκα δεν ξέρω αν τα λόγι αμποουν να παλείνουν έστω λίγο τον πόνο σου πάντως αυτο που σου εύχομαι αλήθεια στο λέω ολοψυχα και μέσα από την καρδια μου είναι καλό κουράγιο και κλή δυναμη και ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός για όλες τις πίκρες και μετο καλό να ξαναπροσπαθήσεις και να πάνε όλα τέλεια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπήθηκα πολύ με αυτό που διάβασα... :(:( βρε κοριτσακι μου ότι και να πω είναι τόσο μα τόσο λιγο....εύχομαι απο τα βαθη της καρδιάς μου πολυ πολυ σύντομα να χεις ένα σποράκι μέσα σου... και σε λίγους μηνες ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλίτσα σου... :):) οτι θες εμεις είμαστε εδωωωωωωωωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟς!!ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑς..ΔΙΑΝΥΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΝΑ ΓΙΟ ΠΑΙΔΑΡΟ!!Ε, ΜΠΕΛΛΑ ΜΟΥ?ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ..ΜΕ ΠΡΟΣΟΝΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα διαβασα το ποστ κ μου ρχεται να ουρλιαζω εγω μαυτα που διαβασα σρ ποιον αιωνα ζουμε?αυτα δεν γινονταν στην εποχη των γιαγιαδων μας κ υποτιθεται οτι η επιστημη προχωραει.εχασα 3 μωρακια αλλαζωντας μηνα απ τον 2στον 3 κ δεν μπορω να το ξεχασω που ηταν κ μικρα.πως αφηνουν οι γιατροι να συμβαινουν τετοιες τραγωδιες τι ζωα κτηνη ειναι αυτα μανες δεν τους γεννησαν αυτους?θελει χρονο ειναι ο καλυτερος γιατρος.χειροτερος χαμος κ καημος δεν υπαρχει.χαρισε θεε μου παιδια σε ολο τον κοσμο εκει που τα θελουν κ μπορουν να τα μεγαλωσουν.οτι κ να πω ειναι λιγο.την αμμεριστη συμπαρασταση μου εχετε απο τα βαθη της καρδιας μου κ με τις καλυτερες ευχες για πολλα κ υγιεστατα μωρακια :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου..........

τι να πω?Είσαστε πολύ σπουδαίες που τα καταφέρατε μετά

από τέτοιο πόνο και δε τρελαθήκατε!

Ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου όσες προσπαθείτε,να μείνετε σύντομα έγκυος και αυτές που είστε ήδη να έχετε μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα στην αγκαλιά σας!!!!!

Καμία μανούλα να μη περνάει τέτοια δοκιμασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟς!!ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑς..ΔΙΑΝΥΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΝΑ ΓΙΟ ΠΑΙΔΑΡΟ!!Ε, ΜΠΕΛΛΑ ΜΟΥ?ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ..ΜΕ ΠΡΟΣΟΝΤΑ!!!!!

ναι Κατερινακι μου :woohoo: !κουραγιο σε οσες περασαν οτι περασα,προσπαθηστε να προχωρησετε,τα μωρακια μας παντα θα ζουνε μεσα μας...κουραγιο και πιστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟς!!ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑς..ΔΙΑΝΥΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΝΑ ΓΙΟ ΠΑΙΔΑΡΟ!!Ε, ΜΠΕΛΛΑ ΜΟΥ?ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ..ΜΕ ΠΡΟΣΟΝΤΑ!!!!!

ποιό κοριτσάκι μας? :huh: ποιά προσοντα? γιατι δεν καταλαβαινω? :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

ποιό κοριτσάκι μας? :huh: ποιά προσοντα? γιατι δεν καταλαβαινω? :huh::huh:[/quote:2cvrwgyx]

εμενα λεει κουκλα μου!Μπελλα ειναι το ονομα μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

ψυχουλα μου.......................... :(:(:(:(:(

ποοοσοοο λυπαμαι!!!!

ηταν κανονικο μωρακι.... :(:(:(:(

εισαι ξανα εγκυουλα????????????? :woohoo:

τωρα το ειδα/....σορρυ!

λοιπον με το καλοοοοοοοοοοοοο τωρα πιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

ψυχουλα μου.......................... :(:(:(:(:(

ποοοσοοο λυπαμαι!!!!

ηταν κανονικο μωρακι.... :(:(:(:(

εισαι ξανα εγκυουλα????????????? :woohoo:

τωρα το ειδα/....σορρυ!

λοιπον με το καλοοοοοοοοοοοοο τωρα πιααα

να σαι καλα κουκλα μου και συ να χαιρεσαι την οικογενεια σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

μαρινιω έγραψε:

syntoma tote na akoysoyme ta eyxarista!!!!! ;)[/quote:3bez6x7q]

μακαρι κουκλα μου...!!!! :)

ευχαριστωωωωω :kiss::kiss::kiss:

φιλακια στην ομορφη κοιλιτσα σουυυυυυυυυυ :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μπελλα τι κανεις αν κ δν εχουμε μιλησει καμια φορα να σου ευχηθω να πανε ολα καλα μεχρι το τελος.απο ποιο μερος εισαι εσυ στην θεσ/νικη?εγω μενω δυτικα ευοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

523 georgia έγραψε:

καλησπερα μπελλα τι κανεις αν κ δν εχουμε μιλησει καμια φορα να σου ευχηθω να πανε ολα καλα μεχρι το τελος.απο ποιο μερος εισαι εσυ στην θεσ/νικη?εγω μενω δυτικα ευοσμο

ευχαριστω!!!απο Κιλκις ειμαι αν εχεις υποψιν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...