Μετάβαση σε περιεχόμενο

Quinny Buzz καροότσι....


Recommended Posts

Ανοίγω θέμα για το Quinny

για να μαζέψουμε πληροφορίες ,΄

από όποια κορίτσια το έχουν...........

Σκέφτομαι να το αγοράσω.....

Κάθε εμπειρία πολύτιμη........

Ευχαριστώ!

post-5788-1387393469611_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

marimari καλησπερα.

Εγω αυτο εχω και ειναι τελειο.Το ειχα παρει πριν 3 χρονια στον μεγαλο και τωρα το ξαναχρησιμοποιω.Στον μικρο πηρα το Port bebe(σ αυτο το χρωμα που δειχνεις)και επιμενω οτι ειναι πολυ καλη αγορα.

Εγω εψαχνα παρα πολυ τοτε, πηγαινα σε ολα τα μαγαζια κ δοκιμαζα τα παντα, ηθελα 3ροδο και ηταν το μονο ευκινητο και το πιο ελαφρυ σε σχεση με τα αλλα.Επισης για μεγαλο καροτσι κλεινει πανευκολα, χωραει κ στα πιο μικρα πορτ μπαγκαζ(σκεψου εγω ειχα σμαρτ μεχρι που γεννησα τον 2ο)γιατι βγαινουν οι ροδες κ γινεται πολυ λεπτο.Το μονο αρνητικο ειναι η τιμη του, αλλα αν σκεφτεις οτι θα κανεις κ αλλο παιδακι τοτε κανεις αποσβεση..χαχαχα.Ειμαι της γνωμης να δωσω περισσοτερα λεφτα σε κατι που εχει σχεση με ασφαλεια παρα σε κουνια κ αλλαξιερα.

Αλλο θετικο ειναι το καθισματακι που απο το αυτοκινητο μπαινει κατ ευθειαν πανω στο καροτσι και ετσι δεν ξυπνας το μωρο.

Μπορω να σου γραψω ολοκληρη σελιδα για το καροτσι.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και στο προτεινω ανεπιφυλακτα.

υγ το εχω παρει σε παραλιες και στα πιο κακοτραχαλα μερη και ειναι τρομερα ευκινητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φαντάζεσαι τι χαρά μου δίνεις.....!

Το έχω ψάξει και εγώ αρκετα και κατέληξα πως είναι το μόνο που μου αρέσει............... και στο χρώμα αυτό (gold) της φωτο!

Η απορία μου είναι: λερώνει τόσο εύκολα όσο μπορώ να φανταστώ?

Καθαρίζεται εύκολα όμως, ε?

Συμφωνώ πως στο καρότσι άξίζει να ξοδέψεις περισσότερα χρήματα...

Μεγαλύτερη ασφάλεια και το παιδί ανεξάρτητο ακόμα και στα πιο κακοτράχαλα μέρη! Κούνια με 89 ευρώ από το Ικέα έχω επιλέξει!!! Ετσι έχω ισορροπία!

Αααααααααααα, μία απορία ακόμα: Στο MAXI COZI πόση ώρα επιτρέπεται να αφήνω το μωρό??? ...Για ταξίδι, για βόλτα στο πάρκο κτλ

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω το Quinny SPEEDI SX. Είναι πολύ καλό αν και χάνει τη στηριξη του αν βάλεις βάρος από εκεί που κρατάς το καρότσι. Επίσης δεν έχει χερούλια ώστε να ακουμπάς τίποτα σακούλες και δεν είναι εύκολο για να το βάζεις στο αυτοκίνητο. Παίρνει πολύ χώρο.

Εγώ κάνω χιλιόμετρα με αυτό. Με βολεύει. Τώρα όμως που θα κάνουμε ταξίδι το σκέφτομαι που θα το κουβαλάμε...

Η συμβουλή μου είναι αν θα χρησιμοποιείς κυρίως αυτοκίνητο στις μεταφορές σου, προτιμησε κάτι άλλο. Αν όμως δεν οδηγεις και κυκλοφορεις πολύ με τα πόδια, θα το ευχαριστηθείς με αυτό το καρότσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα τα καροτσια λερωνουν την στιγμη που τα βγαζεις εξω.Το καλο ειναι οτι το υφασμα βγαινει και πλενεται ακομα και στο πλυντηριο.Αρα δεν υπαρχει λογος να παρεις κατι σκουρο μονο και μονο για να μην φαινεται η βρωμια.Αυτο ειναι υπεροχο χρωμα, το εχω στο port bebe που το πηρα για τον μικρο.Τα υπολοιπα(καθισματακι, καροτσι) ειναι τυρκουαζ.

Οσο για το καθισματακι, οι γιατροι λενε γενικα οχι συνεχομενα απο μιαμιση ωρα.Εμεις πηγαμε ταξιδι τωρα το 3μερο, σταματησαμε για ταισμα, και μετα το ξαναεβαλα.Το ιδιο εκανα και οταν πηγα κερκυρα οδικως που ο θανος ηταν 50 ημερων.Ειναι πολυ αναπαυτικο παντως,εμενα και τα 2 σπανια τα ειχα ακουσει να διαμαρτυρονται.Εγω στο παρκο πλεον δεν χρησιμοποιω το portbebe γιατι το maxi cosi εχει κλιση και το παιδι βλεπει εξω ενω με το portbebe ειναι ξαπλωμενος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...γι'αυτό προτιμώ το buzz (και όχι speedi sx)

γιατί εμένα (σκέφτηκα) θα με βολέψει καλύτερα , που είμαι συνέχεια στο πέρα δώθε...!

Ευχαριστώ πολύ Αθηνά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XNTOU

που χρησιμεύει το πορτ μπεμπε τότε? Μπερδεύτηκα!

Εφόσον στο πάρκο, σε καφέ , ή σε επίσκεψη

θα μπορούμε να είμασε με το maxi cozi

γιατί να αγοράσω και πορτ μπεμπέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το πηρα τωρα γιατι ηθελα να κοιμαται ο μικρος σε ολο το σπιτι μεσα στη μερα για να μην τον πειραζει ο μεγαλος.Τα δωματια τους ειναι διπλα διπλα και ηθελα πχ το μεσημερι να τον κοιμιζω στο σαλονι και για μην ξυπναει τον μεγαλο.

Τοτε δεν το πηρα γιατι για μενα δεν υπηρχε αλλος λογος.Τον ειχα παντου στο maxi cosi.Και αυτο σου προτινω, αν δεν θες να το παρεις μην το παρεις-δεν χρειαζεται αμεσα.

Αν εχεις ενα παιδι κοιμαται ανετα στη κουνια του χωρις αγχος..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα χειμώνα και δεν τολμούσα να βγάλω το παιδί έξω χωρίς το πορτ-μπεμπέ. Είναι αρκετά βαθύ και το μωρό εκεί είναι πιο άνετο. Δεν το χτυπάει εύκολα αέρας/ ηλιος/ κρύο.

Όταν ξέρω ότι θα συναντηθώ με τον άντρα μου παίρνω το maxi cosi. Αλλιως το πορτ μπεμπέ. Στη μεγαλη μου κόρη το χρησιμοποίησα συνολικά 6 φορές. Το δάνεισα σε μια φίλη και ευτυχώς χρησιμοποιήθηκε λιγάκι. Τώρα το έχω εγώ με τη μικρή αν και πλέον χωράει ίσα ίσα. Υπολόγισε ότι το πορτ μπεμπέ είναι για το πρωτο εξαμηνο, οπότε μπορείς και να το αποφύγεις. Το maxi cosi είναι για περίπου 9 μήνες.

Το είχα πάρει πριν 3 χρόνια 150€. Ακριβουτσικο για τη χρηση που του εκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αθηνά μου

δεν κατάλαβα... Το πορτ μπεμπέ χρησιμοποίησες 6 φορές μόνο?

Εγώ γεννάω το καλοκαίρι

επομένως μου προτείνεις και εσύ να μην το αγοράσω?

Κοιμούνται άνετα τα μωράκια στο maxi cosi , που τα έχουμε και δεμένα,

στις βόλτες?

Στο κανονικό το καροτσάκι πότε τα βάζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 μηνες στο πορτ μπεμπε???μπραααβο...εμενα με την αναπτυξη που εχει δεν νομιζω να κοιμαται ανετα σε ενα μηνα.

Αν γεννας καλοκαιρι θα σου προτινα να μην το παρεις..ειναι αρκετα ανετα και δροσερα στο maxi cosi.

Στο κανονικο εγω τον θανο τον εβαλα γυρω στους 5 μηνες, γιατι αρχιζε τοτε και ψιλοστυριζοταν.

με την ευκαιρια σου βαζω κ μια φωτο απο το 3μερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τέλειο μωράκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.................Θα τρελαθώ............... Να σας ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και είναι ΜΟΝΟ 2,5 μηνών? Πωπωπωπωπωπω,,, μεγάλο αγοράκι.....

....φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΗΛΙΑΡΑΑΑΑΑΑ ΜΑΡΙΜΑΡΑΚΙ

ΠΟΥ ΘΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ

Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΑΚΙ

ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ..ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙ!!!!!

:laugh: :laugh:

Εμενα καλε που το λεω τοσσσοοοο καιρο γιατι δεν με ρωτησες???

να πας να το παρεις κ να σου πιασουν τον...τοτε!!!!!

αντε επειδη μου δινεις την μερεντα σου..κι επειδη σημερα ειδα μο μηνυμα σου με τις ευχες η χαζη....θα σου πω....

to maxi cosi ειναι τελειο απο 0-13κιλα...ειχα το γιο μου σε τετοιο ρηλαξακι..του βαζα κ ενα ειδικο στρωματακι την ημερα κ ηταν τελειο!!εχει κ ειδικα προστατευτικα για να μην ζεσταινονται ,αντικουνουπικα,για βροχη κ για τα παντα!!!Δεν εχουν προβλημα να πηγαινουν βολτιτσα εκει..Εγω εβαζα το μικρο λεπτο σα στρωματακι πανω για να μη βουλιαζει στην αρχη ο μπεμπης κ να μην τον πονανε τα κουμπωματα της ζωνης...

το καροτσι ειναι το αγαπημενο μου..κ μετα το γιατρο ....σημερα ναι ναι θα παει παλιιιιιιι!:P ...αν ειναι ολα καλα θα το παραγγειλω με προπληρωμενη καρτα....Θυμασαι τα δυο σαιτ που ελεγα χθες...το ενα κανει παραδοση σε 6 μερες..κ ειναι λιγο πιο ακριβο...το αλλο αργει λιγο παραπανω κ το εχει 380 περιπου ευρω !!! ενω στα bebejou το ειχε 580!!σκετο ε???

το πορτ μπεμπε το θεωρω πεταμενα λεφτακια ειδικα αν εχεις καλαθουνα ή λικνο! ειναι ζεστα κ τα χρησιμοποιεις ελαχιστο χρονο!!!για καλοκαιρι ειδικα με τιποτε!!!

παρε οταν θελεις τηλεφωνο μερεντοκοριτσο!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Τι τέλειο μωράκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.................Θα τρελαθώ............... Να σας ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και είναι ΜΟΝΟ 2,5 μηνών? Πωπωπωπωπωπω,,, μεγάλο αγοράκι.....

....φτου φτου!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου,

Και εσυ με το καλο !!!!

Happy mom, ολα καλα θα ειναι!!

Μακαρι να ειχα κ εγω μυαλο τοτε να το παραγγειλω απο το ιντερνετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχχχ, τρελή μου HAPPY MOM,

δεν σε ρώτησα νωρίτερα γιατί άργησα πολύ να καταλήξω στο ότι ...μ'αρέσει!

Είμαι ιδιότροπη, αγάπη μου

και σήμερα που το αποφάσησα είχα σκοπό να σου τηλ το απόγευμα να με συμβουλέυσεις!!! Αφού το ξέρεις , αν δεν έχω την πολύτιμη συμβουλή σου ΔΕΝ κάνω τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώώώώώώώώώώώώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Βρε Αθηνά μου

δεν κατάλαβα... Το πορτ μπεμπέ χρησιμοποίησες 6 φορές μόνο?

Εγώ γεννάω το καλοκαίρι

επομένως μου προτείνεις και εσύ να μην το αγοράσω?

Κοιμούνται άνετα τα μωράκια στο maxi cosi , που τα έχουμε και δεμένα,

στις βόλτες?

Στο κανονικό το καροτσάκι πότε τα βάζουμε?

Η μεγάλη γεννηθηκε Απριλιο και με βόλεψε καλύτερα το maxi cosi, έτσι το πορτ μπεμπε μπηκε στη σακουλα και κατεληξε στην αποθηκη.

Στη μικρη το χρησιμοποιω συχνα. Ολες οι μαμαδες έχουν τα μωρακια τους σε πορτ μπεμπε εδω. Στην κριση σου ειναι αν θα το παρεις. Αν θες να μειωσεις εξοδα, μπορεις και να το αποφυγεις.

Εγω οταν πηγα να παρω καροτσι δεν εκανα ερωτησεις. Στα τυφλα πηρα και ό,τι μου εδωσε η πωλητρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou ειναι οντως κουκλος ο μικρος σου!!!κ μεσα στο κιτρινακι λαμπει!!!

σε ευχαριστω καλη μου!!

μαρακι τα ειδες τα σαιτ?

κοιτα κ δες κ τιμες!!!

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=31159 εδω γραφουν πολλα τα κοριτσια .....

http://www.olivers-baby-care.co.uk/

http://www.pingpong-online.com/

anteeeee να παραγγειλουμεεεεε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηαρρυ Μομ

φανταστικές σελίδες ! ! ! ! ! !

Σε ευχαριστούμε πολύ.......

........θα σε περιμένω (με την Μερέντα μου)

να παραγγείλουμε.........................ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να έρθει

ένα σποράκι και σε σένα , gorgina μου

και τότε , εμείς, θα σας βρούμε τα πιο trendy . . . . . . .

τα καλυτερότερα . . . . . . .!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τι να πω για το καροτσι σας ψωναρες φιλεναδες!!!!!!

Εχω σκασει!!!!Αντε παρτεεεεε το να τελειωωωωωνουμεεεεεεεεεεεεεε!!!χαχαχαχαχαχχα

Μεχρι να σηκωσετε το ενα ποδι,βρωμαει το αλλο!!!!!(σας πειραζω,αν και πουφφφφφφ!!!)

Μαρι μου ξερεις.....Το χρωματακι ειναι υπεροχο,καταπληκτικο,μοναδικο!!!!!

Ψεμματα λεω!!!Προτιμω με χιλια το τυρκουαζ(καπρι)....Και θα ηταν σουπερ για τον σπορακο και αργοτερα στην κορακλα πετας πανω μια ροζ πανουλα και ειναι ονειρο!!!Ροζ με τυρκουαζ εεεεεε????Το φανταζεσαι???Τελειο εεεεεεεεε????

Ενω κιτρινο με ροζ μμμμμμμμ μετριο!χαχαχαχαχαχαχα Τι να πω γθια να σε πεισω!!!

Εφουλα εσυ τι χρωμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εγώ!

Καταρχήν να πω ότι συμφωνώ και επαυξάνω με την επιλογή!

Κι εγώ αυτό ήθελα, σε τυρκουάζ-ναι Αναστασία, σε τυρκουάζ-

αλλά στον άντρα μου φαινόταν το παιδί μέσα σε αυτό λίγο...

εκτεθημένο!!!

Χαζομάρες, τελοςπάντων .....

Σε ότι αφορά το πορτ-μπεμπε θεωρώ πως πρέπει να το πάρεις.

Η μαία και η παιδίατρος μιας φίλης καθώς και η δικιά μου

μου είπε πως μετά το 6μηνο επιτρέπεται η χρήση του maxicosi

για απεριοριστο χρόνο. Που σημαίνει ότι αν βγαίνεις το πρωί

και γυρνάς απόγευμα η βραδάκι, μεσολαβεί και υπνος παιδιού..

.....με τίποτα ...για την σπονδυλική τους, είναι επίφοβο.

Σκέψου επίσης ότι τον αλλάζεις εκεί μέσα, έχεις και το μπιμπερό

και την κουβερτούλα η το σεντονάκι, παιχνιδάκια κτλ....

Εγώ πήρα και πορτ μπεμπέ και καθισματάκι και βολεύει τρελλά

γιατί όταν είμαι στο μπαλκόνι κοιμάται στο πορτ, όταν θα πάω βόλτα

δεν αγχώνομαι να κρατάω χρονόμετρο, ακόμα και στην μητέρα μου να την

αφήσω με το καρότσι-πορτ μπεμπέ είναι κομπλέ. Σαν να έχει μία mini κούνια μαζί του. Άσε που το maxi cosi δεν είναι και τόσο άνετο, εμένα δυσανασχετεί ύστερα από καμμια ώρα.....

Εγώ θα το έπαιρνα Mari. Εσένα 3 μηνών θα είναι το Νοέμβριο, θα έχει κρύο για να το βγάζεις μόνο με το καθισματάκι.

Φιλάκια

Alex

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw Alexandriani mou

gia tis polytimes symboules sou...

...exoume k kapoies apories akoma,

etoimasou na mou tis lyseis.........

xixi!!!

eyxaristw k sena Anastasaki mou

an k den eimai toooso pswnara, xaxaxa!

Tha se enimerwsw...

Filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...