Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ FILICINE


Recommended Posts

Ρε κορίτσια, επειδή τα έχω λίγο χαμένα σήμερα, ρώτησα τον γιατρό αλλά δεν θυμάμαι τι μου είπε. το Filicine πριν ή μετά το φαγητό?HELP

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΩΙ ΟΠΕΤΕ ΗΘΕΛΑ ΕΙΤΕ ΠΡΙΝ ΦΑΓΗΤΟΥ ΕΙΤΕ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Filicine μετά το φαγητό!!! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!!B)

Συμφωνω!! Μετα το φαγητο γινεται καλυτερη απορροφηση του φαρμακου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου λέει κάθε μεσημέρι χωρίς να αναφέρει φαγητό και το παίρνω κατά τις 12.00-13.00 με ψιλοάδειο στομάχι. Το ασβέστειο μου έχει πει μετά ή κατά το φαγητό για καλύτερη απορρόφηση και το σίδηρο νηστική μισή-μία ώρα πριν το φαγητό.Γιαυτό και παίρνω πρώτα το φελισιν νωρίς το μεσημέρι το οποίο και προσωπικά θεωρώ το σημαντικότερο από όλα όσα παίρνω.Και είναι το κακόμοιρο το πιο μικρό από όλα τα χάπια!Ολα τα άλλα είναι κουμούτσες!Και για να τα καταπιείς...:S αχ Παναγία βόηθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΟΡΡΟΦΑΤΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα δεν μου διευκρίνησε ο γιατρός μου πότε να παίρνω το Filicine και το παίρνων μεσημέρι μετά το φαγητό. Βρε κορίτσια, να ρωτήσω κάτι; Ο γιατρός μου μού έχει δώσει από την αρχή μόνο Salospire (1 την ημέρα), Filicine (1 την ημέρα) και Utrogestan (4 την ημέρα). Δεν μου έχει δώσει ασβέστιο ούτε σίδηρο ούτε συμπληρώματα διατροφής και βασικά θα τα χρειαζόμουν γιατί δεν τρώω αρκετά φρούτα - για να μην πω ελάχιστα. Μήπως είναι νωρίς ακόμα; (μπαίνω σήμερα στη 10η εβδομάδα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!!ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ [ΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΖΙΟ ΤΑ ΤΑΡΝΤΙΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ ΜΑΖΙ!!!!ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΝΩ ΔΥΟ ΠΟΤΗΡΑ ΓΑΛΑ ΠΡΩΙ ΚΑ ΒΡΑΔΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΧΑΠΙΩΝ!!!!ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΙΝΩ!!!!!ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ!!!!ΦΥΣΙΚΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΣΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΟΣΠΡΙΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!!ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΖΙΝΟ ΤΑ ΤΑΡΝΤΙΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ ΜΑΖΙ!!!!ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΝΩ ΔΥΟ ΠΟΤΗΡΑ ΓΑΛΑ ΠΡΩΙ ΚΑ ΒΡΑΔΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΧΑΠΙΩΝ!!!!ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΙΝΩ!!!!!ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ!!!!ΦΥΣΙΚΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΣΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΟΣΠΡΙΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το έπαιρνα όποτε να είναι αλλά ξέρω σίγουρα ότι καλό είναι να το παίρνεις μετά το φαγητό...

Καλή εγκυμοσύνη γλυκειά μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xara12 έγραψε:

Και μένα δεν μου διευκρίνησε ο γιατρός μου πότε να παίρνω το Filicine και το παίρνων μεσημέρι μετά το φαγητό. Βρε κορίτσια, να ρωτήσω κάτι; Ο γιατρός μου μού έχει δώσει από την αρχή μόνο Salospire (1 την ημέρα), Filicine (1 την ημέρα) και Utrogestan (4 την ημέρα). Δεν μου έχει δώσει ασβέστιο ούτε σίδηρο ούτε συμπληρώματα διατροφής και βασικά θα τα χρειαζόμουν γιατί δεν τρώω αρκετά φρούτα - για να μην πω ελάχιστα. Μήπως είναι νωρίς ακόμα; (μπαίνω σήμερα στη 10η εβδομάδα).

Χαρά κι εγώ είμαι στην 10η εβδομάδα και δεν παίρνω ούτε σίδηρο, ούτε ασβέστιο...μάλλον πιο μετά θα μας τα δώσει ο γιατρός!

Τα μόνα που παίρνω είναι felicine και utrogestan(το οποίο μου είπε να το σταματήσω σήμερα, αφού δεν έχω καθόλου αίμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο σιδηρος πρεπει να λαμβανεται κατα προτιμηση με αδειο στομαχι για να αποροφαται καλυτερα

Ο συνδυασμος του με ο,τι περιεχει ασβεστιο μειωνει την απορροφηση

Γι αυτο το πρωι και το πρωινο μετα απο μιση ωρα απο τη ληψη του χαπιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...