Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΡΟΤΣΙ..Peg Perego τι λέτε?


Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα στα δύο αυτά μοντέλα...της Peg Perego εσείς τι λέτε?

Εχει καμια το ίδιο να μου πει την γνώμη της... Pliko Switch System Tri Fix ή Pliko P3 System Tri Fix ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αγορασα την προηγουμενη εβδομαδα το Peg Perego uno..(400 ευρω)

Δεν ξερω αν με βολεψει.. αλλα το βλεπω καλο.

Ανοιγει-κλεινει ευκολα. Ειναι ελαφρυ. εχει μεγαλο καλαθι.

φρενο, ζωνη ασφαλειας κτλ.

Ας βοηθησουν οι μανουλες καλυτερα..

Καλες αγορες σου ευχομαι και με το καλο το μωρακι σου.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ είχα πάρει το σέτ της perego δέν έμεινα ευχαριστημένη

ειδικά απο το καρότσι 3 φορές μου χάλασε:ohmy: εκτός κ έπεσα σε

ελαττωματικό τι να πώ.:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

babylove! έγραψε:

εγώ είχα πάρει το σέτ της perego δέν έμεινα ευχαριστημένη

ειδικά απο το καρότσι 3 φορές μου χάλασε:ohmy: εκτός κ έπεσα σε

ελαττωματικό τι να πώ.:woohoo:

ΜΑΛΛΟΝ BABYLOVE ΜΟΥ!!!ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗς ΠΕΓΚ ΠΕΡΕΓΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΚΥΛΙΑ !!!Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΡΙΑ ΜΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΑΥΤΑ!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω κικκο ,μακρια!!!!η φιλη μου εχει πεγπερεγκο αυτο που γινεται απο μονο του σαν πορτ μπεμπε μας το δανεισε κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη,εμεις εχουμε το τριο της κικκο και το ξεχωριστο πορτ μπεμπε ειναι μπελας ,πιανει πολυ χωρο στο αμαξι,και δεν εμεινα ευχαριστημενη ουτε απο το δικο του καθισμα αυτοκινητου,φανταζομαι πως καπως ετσι θα ειναι και το τριο της πεγκπερεγκο,ειμαι της αποψης οτι καλυτερα ξεχωριστα καροτσι και ξεχωριστα καθισμα αυτοκινητου...επειδη την πατησα γιαυτο το λεω....πρoσωπικη μου αποψη παντα....

οκ μολις χαζευα τον καινουριο καταλογο της πεγκπερεγκο,πως γινεται να εχει ατυχημα το καροτσι μας?μια πτωση απο τον 4ο πως θα την δικαιολογησω στον αντρα μου?καμμια ιδέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

εγω εχω κικκο ,μακρια!!!!η φιλη μου εχει πεγπερεγκο αυτο που γινεται απο μονο του σαν πορτ μπεμπε μας το δανεισε κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη,εμεις εχουμε το τριο της κικκο και το ξεχωριστο πορτ μπεμπε ειναι μπελας ,πιανει πολυ χωρο στο αμαξι,και δεν εμεινα ευχαριστημενη ουτε απο το δικο του καθισμα αυτοκινητου,φανταζομαι πως καπως ετσι θα ειναι και το τριο της πεγκπερεγκο,ειμαι της αποψης οτι καλυτερα ξεχωριστα καροτσι και ξεχωριστα καθισμα αυτοκινητου...επειδη την πατησα γιαυτο το λεω....πρoσωπικη μου αποψη παντα....

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!

SAVRROPINGUINE ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.........

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις πηραμε το pliko P3,σε χρωμα μοκα,εχει τα καλυτερα αμορτισερ,χωρις πλακα,το διαβαζα κ δεν το πιστευα,

δεν καταλαβαινει κακοτραχηλους δρομους!

το μονο κακο ειναι οτι δεν μαζευει κ παρα πολυ να γινει μινιον μπαστουνακι,τον θελει το χωρο του στο πορτ μπαγκαζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κάθισμα του αυτοκινήτου έως πια ηλικια παίρνει το μωράκι?

Πολλες διαφορετικές αόψεις βλέπω....και με μπερδευουν....σετ τελικα ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω βασικα δεν πηρα σετ κ τετοια,θα παρω τωρα ενα καθισματακι,ειδα της mothercare,απο οπου κ τα πηρα ολα κ εμεινα ευχαριστημενη,ειναι απο 0-4 ετων νομιζω κ κανει 120ε,επισης εχει κ η chicco με πολυ καλες προδιαγραφες στα 170 νομιζω.

Αυτα που εφαρμοζουν στα καροτσια ειναι το πολυ για 9 μηνων μου ειπανε κ αντε ξαναγοραζε αλλο καθισμα:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΤΟ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΠΟΥ ΚΟΥΝΑΕΙ(ΣΑΝ ΡΙΛΑΞ).ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ 570 ΕΥΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

και εγω σε per perego εχω καταληξει. μαλλον το switch αλλα μια γνωστη μου μου ειπε οτι τα πολυμορφικα ειναι μεγαλα και βαρια και μετα πας και αγοραζεις παλι απο την αρχη καροτσι. οποτε θα τα παρω χωρια. ενας αλλος λογος που θα τα παρω ξεχωριστα ειναι γιατι θελω καθισμα αυτοκινητου μεχρι 4 ετων. να το παρω μια και καλη. η καλαθουνα δεν μου χρειαζεται και τοσο οποτε στα ιδια λεφτα θα ερθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!!!!

Ego pariggila tis peg perego to skate (einai auto pou ginete k port bebe)...akrivouli den leo alla apo tis entiposeis tis xaderfis mou pou to exei k tis kouniadas mou pou exei to Pliko p3 protimisa na doso kati parapano. Einai analoga ti xrisi exeis skopo na kaneis...mas aresoun poli oi voltes me ton antra mou k thelame to pio anapautiko k to pio anatomiko karotsi pou iparxei.Oson afora to kathismataki autokinitou den pira tis Perego giati einai mexri 9 kila nomizo peripou. Pira tis Britax pou einai 0-18. To pleonektima pou exei tis perego einai pos an exeis k karotsi idio mporeis na to prosarmozeis pano tou. Den to theorisa k poli praktiko. Pantos ap'oti exo akousei tis Britax ta kathismatakia autokinitou (mono kathismatakia ftiaxnoun) einai ta kalitera...ti na po tha fanei stin praxi!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αδερφός μου πήρε Peg perego και είναι σκυλί!! Μπαίνουν κι οι δύο μέσα, η μια 3 1/2 κι η άλλη 2 1/2 και της αντέχει ακόμα!! Και εγώ τέτοιο θα πάρω!! Τώρα από μοντέλα δεν ξέρω ακόμα δεν το έχω ψάξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΘΕΙΕΣ ΜΑΣ ΤΟ PEG PEREGO ΤΟ PLIKO P3 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ 700 ΕΥΡΩ) ΣΕ ΛΑΧΑΝΙ ΧΡΩΜΑ (CENDRO) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΣΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ Η ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟ ΠΙΟ ΓΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΔΑΜΕ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΒΑΡΥ ΑΛΛΑ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΕΩΣ 1 ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΩΣ 6 ΜΗΝΩΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΩΣ 4 ΧΡΟΝΩΝ. ΤΗΣ CHICCO ΜΑΣ ΦΑΝΗΚΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαβροπιγκουινάκι τα πράγματα είναι απλά! Πας σε έναν ανηφορικό δρόμο, λύνεις το φρένο από το καρότσι (χωρίς τη μπέμπα βέβαια μέσα) και το αφήνεις να τσουλήσει και όπου πάει! Χμ.. και να σωθεί το καρότσι, κλαίγεσαι του άντρα σου και του λες... "Μα αγάπη μου εγώ είχα τα φρένα στο καρότσι.. Σκέφτεσαι να ήταν και το μωρό μέσα? Απαπαπα.. Σκάρτο το όχημα! Δεν το διακινδυνεύω! Πρέπει να το αλλάξουμε..." Δεν υπάρχει περίπτωση να διαφωνήσει.. Και μετά παίρνεις αυτό της peg-perego που το πορτ μπεμπέ μετατρέπεται σε κάθισμα περιπάτου και το ανάποδο (κορυφαίο, αυτό θα έπαιρνα αν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα, τελικά πήρα το pliko p3, το οποίο συνιστώ σε κοπέλες που για το σπίτι έχουν λίκνο ή καλαθούνα και δε χρειάζονται ξεχωριστό πορτ μπεμπέ). Και ένα κάθισμα αυτοκινήτου britax (της peg-perego είναι κι αυτή) και η μπέμπα είναι βασίλισσα στους θρόνους της! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

σαβροπιγκουινάκι τα πράγματα είναι απλά! Πας σε έναν ανηφορικό δρόμο, λύνεις το φρένο από το καρότσι (χωρίς τη μπέμπα βέβαια μέσα) και το αφήνεις να τσουλήσει και όπου πάει! Χμ.. και να σωθεί το καρότσι, κλαίγεσαι του άντρα σου και του λες... "Μα αγάπη μου εγώ είχα τα φρένα στο καρότσι.. Σκέφτεσαι να ήταν και το μωρό μέσα? Απαπαπα.. Σκάρτο το όχημα! Δεν το διακινδυνεύω! Πρέπει να το αλλάξουμε..." Δεν υπάρχει περίπτωση να διαφωνήσει.. Και μετά παίρνεις αυτό της peg-perego που το πορτ μπεμπέ μετατρέπεται σε κάθισμα περιπάτου και το ανάποδο (κορυφαίο, αυτό θα έπαιρνα αν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα, τελικά πήρα το pliko p3, το οποίο συνιστώ σε κοπέλες που για το σπίτι έχουν λίκνο ή καλαθούνα και δε χρειάζονται ξεχωριστό πορτ μπεμπέ). Και ένα κάθισμα αυτοκινήτου britax (της peg-perego είναι κι αυτή) και η μπέμπα είναι βασίλισσα στους θρόνους της! ;)

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΝΑ ΤΗΣ ΜΠΡΙΤΑΞ ΕΛΑΦΡΥ,ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΚΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ...ΒΟΥΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΣΙΝΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ,ΚΙΤΡΙΝΟ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΙ (ΑΕΚΤΣΙΔΙΚΟ),ΤΟ ΠΗΡΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ ΕΓΓΥΟΣ,Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΤΗΚΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΠΡΟΞΙΜΑ ΤΗΣ ΚΙΚΟ...ΕΧΩ Κ ΕΝΑ ΡΕΚΑΡΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΝΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ,ΜΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 0-18 ΣΕ ΚΑΘΙΣΜΑ ΠΑΡΑ 0-13..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...