Μετάβαση σε περιεχόμενο

εκνευριζομαι....


Recommended Posts

λοιπον....

εκανα ενα clearblue μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο..επανω αναγραφεται οτι ανιχνευει την εγκυμοσυνη ως και 4 μερες πριν την καθυστερηση...το τεστ το εκανα οχι γιατι πιστευα οτι μπορει να ειμαι εγκυος(αλλωστε αυτο μου μοιαζει πλεον ακατορθωτο),αλλα γιατι ηθελα να ειμαι εντελως σιγουρη λογω του οτι θα αρχισω μια αντιβιωση...

ελαβα λοιπον ενα μεγαλοπρεπες ΟΧΙ απο το τεστ και αποφασισα να την παρω τη ρημαδα την αντιβιωση.ο κωστας μου δε με αφησε,μου ειπε αφου θα ερθει που θα ερθει η περιοδος,αστην να εμφανιστει πρωτα και μετα ξεκινα τα χαπια...και ετσι εγινε...αλλα...

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 4 ΜΕΡΕΣ...

θα μου πειτε δεν ειναι πολλες,το ξερω..αλλα γιατι???????????????????

ξερω οτι δεν ειμαι εγκυος,αλλα οσο δεν ερχεται σπανε τα νευρα μου γιατι καπου βαθια μεσα μου αρχιζει να σιγοκαιει μια μικρη μικρη ελπιδα(η οποια παντα στο τελος ομως ερχεται η πυροσβεστικη και την εξαφανιζει!!!!!!!!!!!!!!!αυτη η ελπιδα ομως οσο αναβει τοσο με ενοχλει,ασε που κανει και απιστευτη ζεστη και δεν την αντεχω!!!)

ρε κοριτσια τι συμβαινει??γιατι να παιρνουν τα μυαλα μου αερα κατευθειαν παρολο που το τεστ ηταν αρνητικο???παντα το παθαινω αυτο και στο τελος κλαιω με μαυρο δακρυ...αι σιχτιρ πια!!!βαρεθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ALKOST!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ????????????????

ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ???????????

ΘΕΛΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ Κ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...................

ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ........ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΛΑΘΟΣ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω εδω κ 1 χρονο.εμεινα εγκυος μια φορα αλλα παλινδρομησε οποτε επαψα να ειμαι αισιοδοξη εδω κ καιρο.σευχαριστω παρα πολυ παντως για την ευχουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον, ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ!

Μια φορα εμεινες εγκυος θα ξαναμινεις δεν υπαρχει περιπτωση να μη μινεις. Και στο κατω κατω στο 2009 ζουμε παιδακια θα κανουμε ολες μας με τον ενα ή με τον αλλο τροπο. Γι αυτο κοπελα μου μανα θα γινεις!! :) Το εχω ξαναπει πολλες φορες ειχα προβλημα το αντιμετωπισα - περιμενα τον πελαργο 15 μηνες και ηρθε!! Εμεινα εγκυος με φυσιολογικο τροπο απο εκει που δεν το περιμενα!! :woohoo:

ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!! Θα κανεις μια χοριακη και με το αποτελεσμα θα συμβουλευτεις το γιατρο σου!!

Φιλακια και συντομα θα περιμενουμε τα ευχαριστα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ela vre Alkost oles etsi noiothoume oses prospathoume...Ekei pou les mpa apokleietai ekei pali arhizeis na elpizeis..Den eisai moni sou se afto apla dea to ligo me hioumor....

Ki ego isos eheis diavasei eho anagastei na diakopso kuisi ston 5o mina kai meta hrono apevalla stis 5 evdomades (sto the mall i kali sou!)kai den eimai 21 eimai 33 an arhiso kai skeftomai den tha meino pote tote hairetai....

Ola einai fysiologika kamia den einai teleios cool oles oses prospathoume eimaste ligo i polu stin tsita.

Katse na doume....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δικιο ρε κοριτσια αλλα καπου σπανε κ εμενα τα νευρα μου.τωρα μεχρι να δω αιμα ειμαι ικανη να ετοιμασω κ παιδικο δωματιο.!το ρημαδι το τεστ ομως ηταν αρνητικο..αρα δν υπαρχει περιπτωση.αχ δν αντεχω θα σκασω!λετε να εκανε λαθος το τεστ?λετε να ηταν νωρις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι φυσιολογικό να απογοητεύεσαι κ να εκνευρίζεσαι alkost μου!όμως αυτός σεν είναι λόγος να θεωρείς ακατόρθωτη μια εγκυμοσύνη,ένας χρόνος προσπαθειών δεν είναι κ τόσο μεγάλο διάστημα κ αφού τα κατάφερες να μείνεις έγκυος μια φορά,σίγουρα θα ξαναμείνεις!βγάλτο από το μυαλό σου κ όλα θα πάνε καλά!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν βλέπω ατάκες του στυλ "το ρημαδι το τεστ ομως ηταν αρνητικο..αρα δεν υπαρχει περιπτωση" βάζω κάτι γέλια κάθε φορά... από τα νεύρα μου!!! :angry:

Άντε να το ξαναγράψω για 100στη φορά: η κολλητή μου, με πέντε μέρες καθυστέρηση, αρνητικό! Εγώ, με τρεις μέρες καθυστέρηση, αρνητικό. Και οι δύο ήμασταν έγκυες και μάλιστα εγώ με ωορρηξία και σύλληψη στις προβλεπόμενες μέρες κι όχι αργότερα (το ξέρω λόγω υπερήχου πριν).

Alkost μου, αν οι 4 μέρες καθυστέρησης είναι κάτι το σχετικά αφύσικο για σένα, πήγαινε κορίτσι μου και κάνε μια χοριακή, να'χεις 100% αποτέλεσμα σίγουρο και αξιόπιστο και μην σπας τα νευράκια σου άλλο. Είναι κρίμα κι άδικο να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου έτσι...

Εύχομαι αυτό που σου φαίνεται τόσο αδύνατο και ακατόρθωτο, να'χει ήδη συμβεί. Αλλά κι αυτό να μην ισχύει, να'σαι σίγουρη ότι κάπου παρακάτω σίγουρα θα σου συμβεί! Φιλάκια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ................ΕΓΩ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.1 ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.............

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ(ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΗΔΗ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα τεστ ισχυει το εξης:

Αν βγουν Θετικα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση λαθους,

ΟΧΙ ομως και αντιστροφα!!!

Οποτε κανε μια χωριακη να ηρεμησεις..

Ευχομαι να εισαι εγκυος!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ...με κανετε και νιωθω καλα..μακαρι να βγουν οι ευχες σας..

βουλα μου πως να μη σου παρει το μυαλο τετοια κουκλαρα???να τη χαιρεσαι.ολες να χαιρεστε τα μωρακια σας,και οσες ειναι στην κατασταση τη δικη μου να αποκτησουν πολυ γρηγορα και 1 και 2 και 3 και 4 παιδια(οπως λεει και το τραγουδι)

σας φιλω ολες...και ευχαριστω ξανα για την πολυτιμη στηριξη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα μιλησα και με τον καλο μου (με παιρνει συνεχως τηλ απο τη δουλεια και με ρωταει αν μου ηρθε τιποτα.πρωτη φορα κανει ετσι!!μεχρι τωρα το επαιζε ανετος κ ελεγε "οτι ειναι να γινει θα γινει").ειπαμε αν δεν συμπληρωσουμε μια εβδομαδα καθυστερηση δεν κανουμε ουτε χωριακη ουτε τεστ,δεν αντεχουμε αλλη απογοητευση..

μακαρι οι ευχουλες σας να επιασαν τοπο και στην κοιλιτσα μου,γιατι στην ψυχη μου σιγουρα επιασαν....νιωθω πιο αισιοδοξη μετα απο τις κουβεντες σας..ας ειναι ολα για καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι έχω εφαρμόσει άλλο σύστημα, πάω και κάνω μια χοριακή την μέρα που περιμένω περίοδο. Ούτε καθυστερήσεις ούτε τίποτα. Πάω έτσι κι αλλιώς.

Αυτό το ξεκίνησα γιατί πρέπει να ξέρω όσο πιο σύντομα γίνεται αν είμαι έγκυος (λόγω αγωγής που θα πρέπει να ξεκινήσω αμέσως μετά), αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι μου έχει γλιτώσει άπειρο άγχος και αγωνία και στεναχώρια!

Κοριτσάρα μου, αν νομίζεις πως το άγχος σε (σας) κυριεύει, μην το καθυστερείς, πήγαινε, γιατί αν δεν είσαι έγκυος, με την αγωνία σου καθυστερείς την περίοδο να'ρθει (εξακριβωμένο αυτό..) και αν είσαι (που μακάρι χιλιες φορές να'σαι!) τότε τι φταίει το καημένο το σποράκι σου να στρεσάρεται μαζί με σένα;;; Άσε που του στερείς όλες εκείνες τις βιταμίνες που ενδεχομένως σου δώσει ο γιατρός σου για την αρχή της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμ......σαν να με εβαλες σε σκεψεις....θα δω τι θα κανω...παντως θα το λαβω υποψιν αυτο που ειπες και αν ειναι το πρωι θα παω για χωριακη...φοβαμαι ομως ρε γαμωτο για το αποτελεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να στο θέσω αλλιώς;

Ό,τι είναι να γίνει, έχει ήδη γίνει!

Είτε αρνητικό, είτε θετικό, με μερικές μέρες παραπάνω, δε θα αλλάξει!

Ίσα ίσα, που θα αλλάξει κάτι άλλο: τα νεύρα σου... από κουρέλια... κουρελάκια! :P

Μακάρι... 1000 φορές μακάρι να'σαι εγκυούλα!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι 1000 να ειμαι και να μεινεις κι εσυ συντομα και ολες οσες ταλαιπωρουνται σαν κι εμας..μας αξιζει αλλωστε!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε φιληναδαααααα !!!!!!!!! ααααααααα θα νευριασω και εγω!!!

καλε μην μου αγχωνεσαι!!! ολα καλα θα πανε!!! :) απο τη στιγμη που δεν ερχεται εσυ αγχωνεσαι ολο και πιο πολυ,εστω και αν δεν το καταλαβενεις...αυτη η ελπιδα που κρυβεις στη καρδουλα σου μπορει να σε κανει να μην ερχεται η ριμαδιασμενη. ακου να δεις,εγω τον μαιο ειχα 8 μερες καθυστερηση !!!!! την 6η μερα εκανα χοριακη,βγηκε αρνητικη και μετα απο 2 μερες ηρθε! οποτε πηγενε αυριο χαλαρα για χοριακουλα,φανταζεσαι να εισαι και να τρελαθουμε τελειως!!!!????!!!!! αν εισαι θα ειναι ηρωας σου ο αντρας σου που ειπε να μην παρεις την αντιβιωση!!! αν δεν εισαι,δεν πειραζει κοριτσακι μου θα ξεαγχωθεις τουλαχιστον!!! και εμενα οταν εδειξε αρνητικο και εφυγαν οι ελπιδες μου,ηρθε μετα απο 2 μερουλες... αλλα με εσενα μπορει να μηνε ειναι ετσι!!!!!! μπορει να εισαι ρε χαζο!!! πηγενε το πρωι κανε τη χοριακουλα χαλαρα χαλαρα και σε 2 ωριτσες θα εχουμε αποτελεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost μου συμφωνώ...

Το άγχος και η στεναχώρια δεν βοηθάνε στην προκειμένη φάση.Ό,τι ήταν να γίνει,έγινε:)

Σου εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι θετικό αλλά και να μην είναι τον επόμενο μήνα!

Φιλάκια

Δήμητρα ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Πήγαινε να κάνεις χοριακή.Μετά από επτά μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αρνητικό, όπωσ και το επόμενο.Το τρίτο βγήκε θετικό, στο οποίο χρησιμοποίησα ουροσυλλέκτη κατόπιν συμβουλής του φαρμακοποιού.Μακάρι να είσαι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσι μου... έχουν δίκιο τα κορίτσια!! Πήγαινε να κάνεις αύριο κιόλας μια χοριακούλα! Εγώ για παράδειγμα, περίμενα να συμπληρώσω 40 μέρες από την τελευταία περίοδο γιατί έχω μεγάλο κύκλο! 30 με 40 μέρες κάθε φορά!! Αν είχα σταθερό κύκλο .. θα πήγαινα κατευθείαν για χοριακή... με την 1η μέρα καθυστέρησης!

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα... και να μας ανακοινώσεις σύντομα τα νέα σου!! Όσο για την αντιβίωση, καλά έκανες και δεν την πήρες!! Ίσως είναι σημαδιακή η διαίσθηση του αντρούλη σου!! Μακάριιιιιιι κοπέλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alcost m makari na eisai egkios!tora tin paraskevi perimeno k go an (makria Panagia m!) m erthei periodos k exoune geinei k mena ta nevra m krossia!kane mia xoriaki k efxomai ola na sou erthoun opos ta thes!fasolaki dld stin koilitsa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά σου εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!!!!!

Άντε κορίτσι μου, να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και να τα αφήσεις όλα πίσω!

Περιμένουμε νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοκοστ καλημερα!!! κοριτσια καλημεραααα!!!!

που ειναι?? μπηκε ειπε τπτ?????? καντε καμια ευχουλα να γυρισει με μια χοριακη οοοολα τα λεφτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...