Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΒΟΛΗ??


Recommended Posts

ΑΝΝΟΥ ναι, υπολογίζεις ως πρώτη μέρα περιόδου τη μέρα που άρχισε η αιμορραγία και ο κύκλος συνήθως συνεχίζει κανονικά. Αν πονάς πολύ, πάρε υπόθετα buscopan, είναι σωτήρια (αφού βέβαια ρωτήσεις πρώτα και το γιατρό σου).

Τώρα, όσον αφορά για το αν πρέπει να μείνεις αμέσως έγκυος, αυτό είναι κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να ρωτήσεις το γιατρό σου. Ο δικός μου μετά από αποβολή στην 6η εβδομάδα, μου΄χε πει να περιμένω 1-2 μήνες και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου λυπάμαι για οτι συνέβει αλλά μην απογοητευτείς...

Αφού έπιασες με την πρώτη προσπάθεια πιστεύω πως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα σύλληψης. Αρκεί να προσέχεις και να ακολουθήσεις ίσως κάποιες συμβουλές του γυναικολόγου σου.

Εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις ένα φασολάκι στην κοιλίτσα σου που θα εξελιχθεί σε ένα υγιές και όμορφο νινάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥ μου λυπάμαι πολύ, αλλά όπως είπες κι εσύ με χαμόγελο πάμε για τον άλλο μήνα.

Εύχομαι τον επόμενο μήνα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον επόμενο μήνα εγώ θα έλεγα να μην αναζητήσεις την ωορρηξία σου. Είχα κι εγώ σαν κι εσένα μία κύηση που δεν προχώρησε (βιοχημική κύηση) και τον αμέσως επόμενο μήνα, αφού χάλασα ένα κουτί τεστ ωορρηξίας, μου είπε ο γιατρός μου ότι μετά από την "αποβολή" το σύστημα γίνεται λίγο μπάχαλο και να το αφήσω για τον επόμενο μήνα. Προσπαθήστε, λοιπόν, ξανά από τον επόμενο, αυτό το μήνα just for pleasure! Αλλά επειδή δεν είμαστε γιατροί, ρώτα και το γιατρό σου...

Υ.Σ. Να σημειώσω ότι τον μεθεπόμενο μήνα που ξαναδοκιμάσαμε έμεινα πάλι έγκυος και τώρα είμαι στη 10η εβδομάδα και πάνε όλα καλά! Έχουν δίκιο τα κορίτσια, τώρα που πήρε μπροστά το σύστημα, μη φοβάσαι τίποτα! Θα μείνεις πάλι έγκυος πριν καλά-καλά το καταλάβεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) κοριτσάκι καταρχάς καλημέρα. Δεν χρειάζεται να τρελαίνεσαι γιατί σε εμένα προσωπικά οι τιμές δεν ανεβαίνανε τόσο πολύ όσο σε σένα και ύστερα να τυχόν είχες αποβάλει επιδή το έχω περάσει αυτό ούτε μία ούτε δύο αλλά τρείς φορές είχα π΄ρωτον αιμά αλλά μιλάμε για πολύ και δεύτερον αφόρητους πόνους. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μην στεναχωριέσαι πριν 2 μήνες το πέρασα και εγώ. Παρόλο που ο γιατρός μου είχε πει να ξεκινήσω αμέσως τις προσπάθειες εγώ περίμενα να περάσει ο πρώτος μήνας και μετά να προσπαθήσω πάλι όπως και κάνω δηλαδή...

Όλα θα πάνε καλά.... Μην το βάζεις κάτω ... θα έρθει η ώρα η καλή θα δεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...