Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

Minnie mou kalimera agapi mou...

Mpravw gia tin apofasei pou pires agapi mou...

Na kratiseis ta mwrakia sou...

Antres den xreiazwmaste...

oso gia tous goneis sou,,,

Den pisteuw se auto pou sou eipane...

Exw minei...

Eilikrina oti xreiasteis opote xreiasteis na ksereis oi files tou mammy,,,

Einai pantote edw...

Filia apo mena...

Kai o theoullis mazi sou PANTOTE...

Sou euxwme ola kalitera apo dw kai pera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

;) κοριτσάκι καταρχάς καλωσήρθες στην παρέα μας. Εγώ που σου γράφω είμαι η Κατερίνα 32 χρονών και μαμά τριών παιδιών τα κορίτσια με ξέρουν. Όταν παντρεύτηκα ήμουν 23 χρονων και ο άνδρας μου 28 χρονών και έγκυος στον γιό μου. Για να καταλάβεις παντευτηκα 4 Νοεμβριου και 8 Μαρτίου γέννησα. Είμασταν μία χαρά μετά από ένα χρόνο αποφασίσμε ότι θέλουμε ένα ακόμα παιδάκι. Δυστυχώς δεν κατάφερα να τα κατρήσω και έχασα το ένα 3 μηνών και το άλλο 6 μηνών (είχα δύο). Μετά από τέσσερα χρόναι κάνω την κόρη μου και ύστερα από 7 χρόνια την ΄΄αλλη κόρη μου. Στο τρίτο μου παιδί μπορώ να σου πώ ότι είχα πάθει την ψυχρολουσία του αιωνα γιατί ήταν πάλι δύο και όπως καταλαβαίνεις πλέον θα είχαμε τέσσερα παιδιά ομηρικοί καβγάδες με τον άνδρα μου γιατίεδώ είμασταν το αντίθετο εκείνος ήθελε εγώ ούτε να το ακούσω (είχα πάθει βλέπεις μία κρίση πανικού) στο τέλος το ένα δεν κρατήθηκε και έμεινε μόνο το Σοφάκι και αυτή την στιγμή έιμαι ευγνόμων στον άνδρα μου που με έπισε να το κρατήσω. Μ ε αυτό που σου γράφω θέλω να σου πώ ότι δεν αξίζει καθόλου να χολοσκάς για έναν άνθρωπο που δεν εκτιμά αμή τι άλλο τα ίδια του τα παιδιά. Και δεν το καταλαβαίνω εγλώ το τί ακριβώς τον έχει ενοχλήσει πουέχετε δύο μωράκαι? στην τελική με ένα σπάρο δύο τρυζόνια που λέει και η παροιμία. Πάντως ότι θές είμαι στην διαθεσή σου και δεν σε φοβάμαι ξέρω ότι θα τα καταφέρεις μία χαρά.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Κατερίνα έμεινες δυο φορές έγκυος σε δίδυμα;;;:blink:

Αλλά μου κάνει πολύ εντύπωση πως την πρώτη φοράη αποβολή του πρώτου έγινε με ένα τρίμηνο διαφορά απ'οτι του δεύτερου(έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο σε προωρη γέννα τριδύμων).Επίσης για να καταλάβω στην τελευταία σου εγκυμοσύνη ήταν πάλι δυο και έκανες έκτρωση;Ή απέβαλλες πάλι μόνο το ένα;Συγνώμη αλλά μπερδεύτηκα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα οπως σου ειπα και στην αρχη δεν περιμενε διδυμα γι αυτο επεσε απο τα συννεφα ,το γεγονος οτι σε παιρνει τηλ.να ρωτησει τι κανεις σημαινει οτι ενδιαφερεται κ νοιαζεται κ για τους 3 σας γι αυτο ειναι και συγκρατημενος στις αντιδρασεις του με το " α ωραια " που σου ειπε

απο οτι καταλαβαινω θελει και αυτος το χρονο του και σκεψου οτι μηπως ειναι καλυτερα να του τον δωσεις να σκεφτει κ αυτος να ηρεμησεις και εσυ που απ οτι ξερουμε οι ορμονες μας τρελαινονται σ αυτη την περιπτωση (εγκυμοσυνη).Δωστου την ευκαιρια να επανορθωσει γιατι κακα τα ψεματα ολη καποια στιγμη στη ζωη μας ικετευουμε για μια δευτερη ευκαιρια,ολοι καποια στιγμη εχουμε παρει στραβα καποιο γεγονος κ οταν ηρεμησουμε και το σκεφτουμε διαφορετικα παιρνουμε τη σωστη αποφαση ,απλα ο θεουλης εκει που θα σας εδινε τα μωρακια σας με καποια χρονια διαφορα σας τα εδωσε και τα δυο μαζι εξηγησε του το και ειμαι σιγουρη οτι θα το καταλαβει και καποια μερα που θα κραταει τα μωρακια σας αγκαλια θα σε ευγνομωνει που δεν δειλιασες κ εσυ στην αρχη και σταθηκες πραγματικη μανα .(γιατι μανα εισαι απο τη στιγμη που μενεις εγκυος ) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια...

Τελικά συζητήσαμε και καταλήξαμε...:unsure:

Η σχέση μας τελείωσε οριστικά αλλά μου είπε οτι θέλει να μεγαλώσουν ευτυχισμένα τα παιδιά.Θα τα αναγνωρίσει και θα προσπαθήσει να τα βλέπει όσο το δυνατον περισσότερο.Αλλά θα πάρουν και τα δυο επώνυμα ;)

Νιώθω πολύ πιο ανάλαφρη και έτοιμη να ασχοληθώ με την εγκυμοσύνη και την υγεία μου τώρα που τα πράγματα πήραν μια σειρά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΕΤΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ.ΜΠΡΑΒΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΤΕ Κ ΠΡΟΤΕΥΩΝ

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ Κ ΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ Κ ΜΕ

ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ

ΑΓΚΑΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ καλό που ηρέμησες και νιώθεις έτοιμη να ασχοληθείς με τον εαυτό σου και με τα παιδιά σου.

Λυπάμαι που τελείωσε η σχέση σας γιατί πίστευα ότι είναι φάση και θα περάσει. Ότι τρόμαξε και μετά από μια περίοδο θα ηρεμούσε. Ο,τι είναι για καλό κορίτσι μου!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κι από δω και πέρα μόνο χαρές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι ευχαριστώ!

Σίγουρα το ιδανικό είναι τα παιδιά να μεγαλώνουν και με τους δυο γονείς σε μια υγειή σχέση.

Τουλάχιστον δεν θα βιώσουν καυγάδες ή ψυχρή συμπεριφορά.Σκοπευω να κρατήσω μια καλή σχέση μαζί του και απ'ό,τι είδα έχει τις ίδιες προθέσεις.

Οπότε πιστευω θα τα πάμε μια χαρά!:)

Ο επόμενος στόχος μου είναι να πάω κάπου ήσυχα διακοπές και να χαρώ τα συναισθήματα της εγκυμοσύνης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina έγραψε:

Είναι πολύ καλό που ηρέμησες και νιώθεις έτοιμη να ασχοληθείς με τον εαυτό σου και με τα παιδιά σου.

Λυπάμαι που τελείωσε η σχέση σας γιατί πίστευα ότι είναι φάση και θα περάσει. Ότι τρόμαξε και μετά από μια περίοδο θα ηρεμούσε. Ο,τι είναι για καλό κορίτσι μου!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κι από δω και πέρα μόνο χαρές!

milina σε ευχαριστώ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minnie μην στεναχωριεσαι, καλυτερα τωρα παρα αργοτερα με καυγαδες μπροστα στα παιδια.

Σου ευχομαι ολοψυχα μια καλη εγκυμοσυνη και καλη χαλαρωση στις διακοπουλες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφή απόφαση πήρατε.

Μπράβο και σε εσένα για όλη την αντιμετώπιση.

Είσαι υπόδειγμα μητέρας.....

Και ναι! να είσαι πολύ περήφανη γι αυτό .;)

Σου εύχομαι ολά να κυλίσουν όπως τα ονειρεύσαι και για αρχή καλές διακοπές να έχεις.B) B)

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και πρόσεχε τα παιδάκια σου.....Φιλάκια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΜΩΡΕ ΜΙΝΝΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΛΗΞΗ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΣΕ ΥΓΕΙΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K anti na xarei pou tha kanete didyma antidrase etsi?

De lew tha einai dyskola k ws pros to megalwma tous k ws pros to oikonomiko.De mporw na katalavw me tpt to pws skeftike.

Dld apth mia prospathouse na se peisei na kanete mwraki k apthn allh sthn idea twn didymwn kwlose?sorry kiollas,de ta ekanes monh sou!

K emeis exoume didyma,otan to mathame xarikame alla k agxothikame.Alla mexri ekei.An yparxei agaph k synenohsh vriskeis lyseis.

Pisteuw pws k kati allo exei ginei k allakse h symperifora tou etsi ksafnika.

De mporei enas anthrwpos na thelei na kanei mwro k sthn idea ton dyo mwrwn na skeftei thn ektrwsh!

An vlepeis pws den yparxei periptwsh na ksanaginoun ta pragmata opws prwta metaksy sas koitakse ta mwrakia pou exeis sth koilitsa k prospathise na mhn agxonesai k stenaxwriesai.

Ola tha pane kala.Sou euxomai ta kalytera.Elpizw na exeis sthriksh aptous goneis sou.Mia voitheia oloi th xreiazomaste.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα βρε κοριτσακι μου τι εγινε;;;διαβασα ολεσ τισ σελιδεσ αλλα καπου μπερδευτηκα στο τελοσ.....μα που ζω τοσεσ μερεσ να μην εχω παρει χαμπαρι καθολου το ποστ;;;

χωριζατε;;;;

εγω να σου ευχηθω να εχεισ μια τελεια(υπολοιπη)εγκυμοσυνη και να σαι παντα καλα και ευτυχισμενη με τα ζουζουνια σου....:)

θελω και εγω διδυμα:silly: :silly: πολυ διδυμο εχει πεσει το τελευταιο διαστημα:silly: :lol:

ελπιζω να μην το δει ο αντρασ μου αυτο γιατι θα σαλταρει:laugh: :laugh:

με την ενοια οτι τωρα ειμαστε μονη μασ χωρισ βοηθεια γωνιων και με μια μπεμπα ζουζουνιαρα:woohoo:

οντωσ πολυ ομοιοτητα με την twins εκτοσ βεβαια και οτι η κοπελα ειχε την στηριξει των γονιων τησ......

πολλα φιλακια και οτι χρειαστεισ εδω ειμαστε.....:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ! ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ.... ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ Κ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΤΛ? ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ 2 ΠΑΙΔΙΑ .... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΕΔΩ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ Κ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ! ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ!ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ! ΣΕ ΦΙΛΩ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟ.ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΑΛΟΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΡΝΙΟΥΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ.ΠΕΣ ΤΟΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minnie μου... εγώ θα σου μιλήσω εκ πείρας!

Μπορεί να σου φαίνεται βουνό όλο αυτό και να στενοχωριέσαι, όμως μακροπρόθεσμα θα καταλάβεις πως ότι έγινε ή θα γίνει είναι για το καλό σας (δικό σου και των παιδιών εννοώ).

Η εγκυμοσύνη σε μένα λειτούργησε ως φυσικό ναρκωτικό!

Αυτό που θα ζήσεις με την γέννηση των παιδιών σου ούτε το έχεις φανταστεί.

Όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα!

Απόλαυσέ το!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕ ΠΗΡΑ ΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΛΥΠΗΡΟ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΙ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ. Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ.Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ - ΤΟ ΕΝΝΟΩ-ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ-ΣΕ ΦΙΛΩ. Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...