Μετάβαση σε περιεχόμενο

μετα την "ατυχη" εγκυμοσυνη.


Recommended Posts

κοριτσια μου θελω να σας ρωτησω κατι,οπως ξερετε ειχα μια εγκυμοσυνη που εληξε πολυ γρηγορα.αλλοι ειπαν παλλινδρομη αλλοι βιοχημικη τελος παντων.θελω να ρωτησω,ο γιατρος μου ειπε ξεκιναμε αμεσως για νεο μωρακι γιατι δεν χρειαστηκε ουτε καν αποξυση,ναι αλλα η γονιμοτητα μου δηλαδη οωρηξια ερχεται κανονικα?και επισης οσες ειχανε τετοια εμπειρια μετα απο ποσο καιρο εμειναν εγκυες?ευχαριστω κοπελουδες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ευακι μου

λοιπον η εγκυμοσυνη σου ηταν βιοχιμικη γιατι δεν φανηκε ποτε στον υπερυχο!!!!!!!

οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος ειναι οπως πριν.......κανε υπομονη και τα σχετικα;) και θα ερθει γρηγορα παλι ενα γερο μωρακι!!!!!!!

φιλακια πολλα και γρηγορα με χαρουμενα αποτελεσματα!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατος μετα την παλινδρομη μου ειπε οτι μετα απο 2 μηνε2ς θα εχω επανελθει πληρως και θα μπορω να ξαναπροσπαθησω..εγω ομως ημουν 10 εβδομαδων..εσυ προφανως εφοσον ηταν μικρη η κυηση,θα επανελθεις αμεσως...καλη σου επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μετά από αποβολή στην 6η εβδομάδα που δε χρειάστηκε απόξεση, ο γιατρός μου'χε πει ν'αφήσω 1-2 μήνες και μετά ξανά. Ως πρώτη μέρα περιόδου είχα υπολογίσει τη μέρα της αποβολής και μετά η περίοδός μου ήρθε κανονικά όπως όλες τις φορές, δεν είχα κάτι το διαφορετικό.

Εγώ να σου πω την αλήθεια δε βιάστηκα, άφησα 4-5 μήνες να περάσουν, δεν αισθανόμουν έτοιμη, αλλά μόλις πέρασε αυτό το διάστημα, έμεινα αμέσως ξανά έγκυος.

Εύη μου, εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η νύφη μου είχε 2 παλίνδρομες και ο γιατρός της είχε πει να περιμένει καθε φορά 2 με 3 μήνες από την απόξεση! Στους 2 μήνες έμενε έγκυος πάλι! Τελικά η 3η και η 4η εγκυμοσύνη που είχε... ήταν και τα ζουζουνάκια!! Επί 2 χρόνια περίπου ήταν έγκυος! Μένει Απρίλη, κάνει απόξεση Αύγουστο,ξαναμένει Οκτώβρη κάνει απόξεση Γενάρη , μένει Μάρτη.. γεννιέται η Ανδριάνα Νοέμβριο και ξαναμένει Φλεβάρη και γεννιέται η Μιχαέλα Οκτώβρη! Είχε και προβλήματα πολλά κι έκανε θεραπείες και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και πολύ σύντομα να έχεις μια εγκυμοσύνη και ένα γερό νινάκι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μετά απο παλινδρόμηση που ξεκίνησε και η αποβολή στην 10η εβδ έκανα απόξεση και μου είπε μετά απο 4 κύκλους να ξαναπροσπαθήσουμε. Ετσι μετά που ξεκινήσαμε πάλι έμεινα έγκυος στον δεύτερο κύκλο.

Εσύ δεν χρειάζεται να περιμένεις, ωορρηξία σίγουρα έχεις. Καλή επιτυχία και περιμένουμε τα νέα σου σύντομα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ, ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ : "ΑΥΡΙΟ". ΕΤΣΙ ΤΗΡΗΣΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΓΕΝΑΡΗ ΚΙ ΕΝΩ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ Ή ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ. ΠΑΝΤΩΣ, ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ. ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΩ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ (ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ) ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΜΕΙΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω βρε κοριτσια,η αληθεια εινια οτι τωρα δεν ανησυχω τοοοσο πολυ αλλα παλι μια λαχταρα την εχω οσο να ναι,λεω μια φορα αφου εγινε θα ξαναγινει:) φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi25 έγραψε:

σας ευχαριστω βρε κοριτσια,η αληθεια εινια οτι τωρα δεν ανησυχω τοοοσο πολυ αλλα παλι μια λαχταρα την εχω οσο να ναι,λεω μια φορα αφου εγινε θα ξαναγινει:) φιλακια.

Μανάρι μου γλυκό καλημέρα,

Έχουμε ακριβώς την ίδια ιστορία και μας είπαν ακριβώς τα ίδια οι γυναικολόγοι μας. Σε εμένα συνέβει το τραγικό γεγονός 11 Απριλίου. Τον επόμενο μήνα μου ήρθε η περίοδος και να σου πω την αλήθεια ήταν πολύ άσχημα τα πράγματα. Πολύ "μαυρίλα" άσε που μου κράτησε 20 μέρες. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι καθάριζε η μήτρα μου.

Αυτό τον μήνα έχω αρχίσει τις προσπάθειες πάλι και για να είμαι ειλικρινής περιμένω μήπως και έχει γίνει το "Θαύμα".

Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία και προτείνω να αρχίσεις τις προσπάθειες.

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ Καλή σου επιτυχία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα κοριτσακι μου!!!!

και εγω στις 2 Απριλίου έκανα απόξυση λόγω παλλίνδρομης, εμένα ο γιατρός μου μου είπε να περιμένω 2-3 μήνες..και τώρα ξεκίνησα πάλι...

απλά εμπιστεψου το γιατρό σου και κάνε ότι σου λέει( αν τον εμπιστευεσαι απολυτα)..και εγω αυτο κανω..ευχομαι ολοψυχα και εσυ και εγω και οοοολα τα κοριτσια γρηγορα να εχουμε παλι ενα υγιεστατο σπορακι στην κοιλιτσα μας..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοπελα μου,το ευχομαι και για σενα το θετικο τεστ;) να σε ρωτησω,εγω ειχα αιμα κανονικα 6-7 μερες δηλαδη 2-3 μερες παραπανω απ'οτι η κανονικη μου περιοδος,τωρα ποτε θα μου ξαναερθει?οπως παλια?δηλαδη σε 30 μερες περιπου?και γιατι σου ηρθε τοσο πολυ εσενα την δευτερη φορα?δεν καθαρισε η μητρα με την αποβολη,με εκεινο το αιμα?μπερδεμενα τα ειπα ε?:laugh: ελπιζω να καταλαβες......αντε με το καλο να φουσκωσουν οι κοιλιτσες μας!!!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi25 έγραψε:

μακαρι κοπελα μου,το ευχομαι και για σενα το θετικο τεστ;) να σε ρωτησω,εγω ειχα αιμα κανονικα 6-7 μερες δηλαδη 2-3 μερες παραπανω απ'οτι η κανονικη μου περιοδος,τωρα ποτε θα μου ξαναερθει?οπως παλια?δηλαδη σε 30 μερες περιπου?και γιατι σου ηρθε τοσο πολυ εσενα την δευτερη φορα?δεν καθαρισε η μητρα με την αποβολη,με εκεινο το αιμα?μπερδεμενα τα ειπα ε?:laugh: ελπιζω να καταλαβες......αντε με το καλο να φουσκωσουν οι κοιλιτσες μας!!!!!:silly:

Αν η ερώτηση αναφέρεται σε αυτά που σου έγραψα εγώ έχω να απαντήσω τα εξής :

1. Η περίοδος σου φυσικά και θα σου έρθει όπως παλιά. Δεν έχει σημασία ότι κράτησε παραπάνω. Να μετρήσεις την πρώτη ημέρα περιόδου όπως έκανες και πριν την αποβολή.

2. Μάλλον η μήτρα μου δεν είχε καθαρίσει. Είχα αίμα όταν απέβαλα αλλά δεν κράτησε πολλές μέρες οπότε μάλλον ήθελε και δεύτερη δόση.

Μην ανησυχείς. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά...

Ανταποδίδω τις ευχές !

Φιλάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...