Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ Ή ΟΧΙ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα!Δεν περνουν ουτε οι μερες ουτε οι ωρες !Βγες εξω ,περασε καλα και απολαυσε την γλυκεια αναμονη!!Ευχομαι να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα την Τεταρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΩΡΑ έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!

Καλά σε καταλαβαίνω τι περνάς....

Εύχομαι την Τετάρτη να μας πεις τα χαρούμενα νέα !

Καλή τύχη ΛΩΡΑ μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα...Και εγω μια απ τα ιδια. Νιωθω οτι εχω χασει τον εαυτο μου. Παω συνεχεια τουαλετα να δω αν ηρθε, αλλα τιποτα. Αν μου παιζει κανενα περιεργο παιχνιδι η ακατανομαστη, θα θυμωσω ασχημα....Ειναι τρομερα ψυχοφθορα ολη αυτη η διαδικασια...Ερωτηση: υπαρχει περιπτωση το τεστ να δειξει την ημερα που ειναι να αδιαθετησεις? Αν ναι τρεχω τωρα στο φαρμακειο!!!!!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΤΕ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΦΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!! ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ. ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΧΑΛΑΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ( ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 3 ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ. ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΑΣ ΗΡΕΜΙΣΕ. ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ. ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μaria g.

υπάρχει ένα τεστ (το self-clear)

που είναι πιο ευαίσθητο και δείχνει

από 5 μέρες μετά την σύλληψη.........

Εμένα , μου έδωσε το λατρεμένο θετικό αποτέλεσμα

8 ημέρες ΠΡΙΝ την αναμενόμενη περίοδο (...που τελικά δε ήρθε ποτέ!)

Σε κάποια άλλα κορίτσια, όμως , έχω διαβάσει, ότι άργησε να ανιχνεύσει

την ορμόνη (της κύησης) και έδωσε αρνητικό ενώ ήταν έγκυος.......

Αν αντέχεις, περίμενε για πιο έγκυρα αποτελέσματα!

.....Εγώ απλά, ήμουν ...ανυπόμονη!

Εύχομαι θετικά τεστάκια

και σε σένα και στην ΛΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...εφόσον το επιθυμήτε τόόόσο θα τα καταφέρετε σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω τι να κανω...Ο αντρας μου πηγε ο καημενος και μου αγορασε πριν λιγο ενα διπλο clear blue αλλα τρεμω στη σκεψη οτι θα το κανω και θα βγει αρνητικο... Καθομαι απλα και το κοιταω... Λεω να περιμενω μεχρι το βραδυ ή αυριο.. Νιωθω και κατι πονακια γμτ. Δεν το ξανακανω αυτο στον εαυτο μου....Αν δεν ειμαι τυχερη αυτο το μηνα, απ τον επομενο θα πρεπει να το ελεγξω καλυτερα γιατι χαλιεμαι πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria.g έγραψε:

Δεν ξερω τι να κανω...Ο αντρας μου πηγε ο καημενος και μου αγορασε πριν λιγο ενα διπλο clear blue αλλα τρεμω στη σκεψη οτι θα το κανω και θα βγει αρνητικο... Καθομαι απλα και το κοιταω... Λεω να περιμενω μεχρι το βραδυ ή αυριο.. Νιωθω και κατι πονακια γμτ. Δεν το ξανακανω αυτο στον εαυτο μου....Αν δεν ειμαι τυχερη αυτο το μηνα, απ τον επομενο θα πρεπει να το ελεγξω καλυτερα γιατι χαλιεμαι πολυ..

Μαρια μου καλλιτερα να το κανεις το τεστ το πρωι κοπελα μου και να μην εχεις πιει ολη νυχτα πολλα υγρα για να δειξει σιγουρα!

Λωρα μου μαλλον πρεπει να περιμενεις κοπελα μου μεχρι τη τεταρτη για μεγαλυτερη σιγουρια γιατι ενα αρνητικο τεστ τωρα δε θα ηταν 100 τοις 100 σιγουρο!!

Εγω κοριτσια τρια παιδακια εκανα το πρωτο με μεγαλο αγχος μετα απο 6 μηνες προσπαθειας και μετρηματος και τεστ ωορηξιας και μου εκατσε το μηνα που τα παρατησα ολα και ειπα πως αποκλειεται να ειμαι εγκυος...Το δευτερο απ το πρωτο μηνα (επαφη καθε μερα χωρις να μετραω)και το τριτο απο μια "απροσεξια" 11η μερα του κυκλου!!!Σε ολα εκανα το τεστ τη 10η με 21 μερα καθυστερησης !!!!!!!(για σιγουρια!!)

Καλη επιτυχια κοριτσακια μου!!Ευχομαι μονο θετικα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μπορείτε να δοκιμάσετε τα τεστ υψηλής ευαισθησίας (εγώ είχα χρησιμοποιήσει το clearblue) 2 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και το αποτέλεσμα ήταν θετικό και σωστότατο!!!

Η πλέον αξιόπιστη μέθοδος βεβαίως είναι η ανάμονή... αλλά σας καταλαβαίνω απόλυτα. Μπορείτε βέβαια να κάνετε και μία χοριακή σε μικροβιολογικό εάν υπάρχει κάποιο κοντά σας που να είναι ανοικτό απόγευμα ή σάββατο. Τα απλά τεστ πάντως του εμπορίου δεν θα βοηθήσουν. Αφήστε που μπορεί να δείξουν αρνητικό ενώ είστε επειδή έγινε αργά η σύλληψη για παράδειγμα.

Καλά αποτελέσματα. Απολαύστε το 3ημερακι πάντως! Βοηθάει κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάλλον self clear και όχι clearblue, μου φαίνεται το μπέρδεψα με το ωορηξίας. αλλά καταλάβατε πιο εννοώ φαντάζομαι. άντε, καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου Υ Π Ο Μ Ο Ν Η!αυτό λέω και εγώ στον εαυτό μου κάθε μέρα. ειδικά αυτός ο μήνας μου φαίνεται αιώνας. εγώ περιμένω σε μια βδομάδα και με το ζόρι προσπαθώ να μη το σκέφτομαι. κάνε το τεστάκι, απλά έχε στο μυαλό σου σε περίπτωση που βγει αρνητικό ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο. από συμπτώματα άλλο τίποτα. η κόρη μου με το που ξυπνάει αντί να μου πει καλημέρα με ρωτάει αν είμαι έγκυος. η θετική ενέργεια όλων των κοριτσιών θα βοηθήσει και όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπη μου ειμαι ο τελευταιος ανθρωπος που πρεπει να σου μιλησει αυτη την στιγμη εγω περιμενω αυριο περιοδο και μολις τωρα εκανα το τεστ και βγηκε αρνητικο και τον προηγουμενο μηνα ολα αρνητικα ηταν πολλα λευτα κουραστηκα θα χαλαρωσω και γω και παλι τον επομενο μηνα ολα καλα σου ευχομαι κανε το τεστ αν εισαι θα δειξει ....περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣ ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΠΟΝΑΓΕ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΗΜΟΥΝΑ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ή ΑΥΡΙΟ ΕΦΟΣΟΝ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 14 ΗΜΕΡΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ. ΑΜΕΣΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΘΛΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΜΑΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΠΑΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ..ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ..ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΑΣ

dev319prs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ ....ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ...ΞΕΡΕΤΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ????? ΤΙ ΑΓΩΝΙΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λωρακιιι καλημερα κοπελα μου, μηπως κανει λαθος το τεστ? μηπως μια χοριακουλα να εδειχνε καλυτερα? σε ποια μερα καθυστερησης εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι βρε Λώρα μου! Καταρχήν το έκανες πριν μια ώρα! Θέλει πρωινά ούρα. Αν συνεχίσει η καθυστέρησή σου πήγαινε να κάνεις μια χοριακή.

Και αν αδιαθετήσεις, μην το βάλεις κάτω! Τον άλλο μήνα!

Καλή τύχη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...