Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.......


Recommended Posts

mpourekaki kalimera koritsaki mu!!!!

min peis alla giati an anoixo to stoma mou....xriste mou ti sou eipan????frikarw...alitheia frikarw...kai thymwnw toso polu...toso polu!!!koritsaki mu min akous tipota!!!eleos!pes mou poios papas sto eipe na pao na tou rixo ena xeri xilo pou tolmise na xestomisei tetoia kouventa o anegkefalos!!!diladi stin ektrosi ti tha eprepe na kaneis??

xriste mou...kai meta lene giati o kosmos den paei ekklisia...mpourekaki mou tipota min kaneis...kane tin proseuxi sou na eisai esu prota kala kai o antroulis sou na kanete grigora ena paidaki kai na saste kala...min akous tous papades....tipota apo auta pou lene den didaxe o sristoulis...kane tin proseuxi sou...kai proxora mprosta!

se filo

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙ τα ιδια ειχε πει ενας παππας στην πεθερα που εχασε ενα μωρακι 7μηνων πριν 40 χρονια αλλα και στην αδερφη μου που εχασε και εκεινη ενα μωρακι.

Δεν ξερω τι πραγματικα ισχυει.

Κανε αυτο που λεει η ψυχη σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!!!! ΑΛΛΟ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!! ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΩ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΗΣΥΧΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ (ΠΟΤΕ ΕΝ ΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ) ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ. ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΠΑ ΠΟΤΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκακι , θα ελεγα τωρα τιποτα για τον συγκεκριμενο παπα,αλλα εχε χαρη που σεβομαι τα Θεια κ το φορουμ..κανε οτι θεωρεις οτι θα σε βοηθησει να ανακουφισεις την καρδουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει για εκτρώσεις πού γίνονται αναγκαστικά για ιδιαίτερα σοβαρούς λόγους.

Αυτή την έκτρωση όμως, δεν μπορώ να την καταλάβω...

ΓΙΑΤΙ ΕΡΙΞΕΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ...

Τόσο μεγάλο ήταν το οικονομικό σας πρόβλημα που πετάξατε μια ψυχούλα στα σκουπίδια ???

Ένα μωράκι έχει έξοδα αλλά δεν είναι τόσο μεγάλα που να μην μπορούν οι γονείς να τα βγάλουν πέρα.

Εκτός κι αν παίζει να μείνετε στον δρόμο, άστεγοι δηλαδή, εκτός κι αν δεν έχετε να φάτε.

Δεν ξέρω τι να σου πώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,βρε κορίτσι μου τι πήγες και έκανες?μεγάλο σφάλμα!

θέλω να σου πω και γω τόοοοοοοοοοσα πολλά αλλά τι θα καταφέρω??γι'αυτό θα αρκεστώ στα λόγια ενός σύγχρονου Αγίου του πάτερ Παίσιου ο οποίος μεταξύ άλλων είπε...:''Η έκτρωση είναι φοβερή αμαρτεία.Είναι φόνος και μάλιστα πολύ μεγάλος φόνος γιατί σκοτώνονται αβάπτιστα παιδιά.Πρέπει να καταλάβουν οι γονείς ότι η ζωή αρχίζει από την στιγμή της συλλήψεως.Καλύτερα να γεννηθεί το παιδί ,να βαπτιστεί και μετά να σκοτώθει παρά να σκοτωθεί όσο είναι μέσα στην κοιλιά γιατί η κόλαση έχει γεμίσει με μωρά που κλαίνε...'' :( :(

Ο Θεός μαζί σου!τίποτα άλλο δεν μπορώ να πώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας μην λεμε μεγαλα λογια για θεους παπαδες κλπ,εχει συμβει σε πολλες αυτο και σιγουρα και σε δικα σας κοντινα προσωπα,το λαθος ξεκιναει απο τη αντισυλληψη και αυτο που πρεπει να πουμε και σε αλλες νεες κοπελες που μπαινουν στο σαιτ να μην το βλεπουν σαν κατι απλο και να προσεχουν,για οσες ομως ενω θελουν ενα παιδι βλεπουν εμποδια ας το ξανασκεφτονται,ισως βρουν λυσεις.Οσο για τους παπαδες μονο για αμαρτιες ξερουν να λενε,αλλα και αυτοι και ολη η εκκλησια δεν εχουν βοηθησει καποια οικογενεια,καποια κοπελα που ειναι σε αδιεξοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια, συμφωνώ κι εγώ μαζί σας, είναι απαράδεκτος ο παπάς. Μπουρεκάκι, βλέπω είσαι απ' την Πάτρα, και πάει το μυαλό μου σ' έναν παπά, γιατί είναι ο άντρας μου από εκεί. Να μην πω όνομα, άμα δεν είναι αυτός που νομίζω, είναι κάποιος άλλος που του μοιάζει.

Η αποβολή δεν είναι αμαρτία, αν είναι δυνατόν, ο Χριστός και η Παναγία και οι Άγιοι Πάντες. Βέβαια, για κάποιο λόγο πολλοί παπάδες, προφανώς από άγνοια, θεωρούν ότι είναι αμαρτία, μη σας πω ότι δεν έχουν καταλάβει τη διαφορά αποβολής και έκτρωσης :S

Η έκτρωση είναι αμαρτία, είναι φόνος, αλλά ο Θεός όλα τα συγχωρεί, φτάνει να υπάρχει μετάνοια. Και εκατό εκτρώσεις να κάνεις και εκατό φόνους, ο Θεός είναι εκεί έτοιμος να σε δεχτεί πίσω αν εσύ το ζητήσεις. Να πω επίσης ότι είναι λάθος να κατανοείται η αμαρτία ως παράβαση κανόνων. Ο Θεός δεν είναι δικαστής, ούτε και κάθεται με μια λίστα και μετράει αμαρτίες και καλές πράξεις. Με την αμαρτία ο άνθρωπος απλά διακόπτει τη σχέση του με το Θεό, του λέει "δε σε θέλω" και με τη μετάνοια επιστρέφει σ' αυτή τη σχέση. Τόσο απλά είναι τα πράγματα, και η άγνοια πολλών ιερέων τα κάνει περίπλοκα και μας γεμίζει ενοχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά..αν πιστεύετε ότι υπάρχει ένας Θεός τιμωρός, που αν δεν το μετανοιώσεις σε τιμωρεί, τοτε έχω μια απορία..όλους αυτούς που σκοτώνουν για τα πετρέλαια και μόνο για το χρήμα..γιατί τους έχουμε ακόμη να μας κυβερνάνε και ζούνε ζωή χαρισάμενη;; Το έχουν μετανοιώσει λέτε;;;

Αφήστε τις αμαρτίες και τις τιμωρίες και σταθητε στην κάθε γυναίκα δίπλας της έστω και σαν διαδικτυακή φίλη και μην προσπαθείτε να γίνεται δικαστές..δεν έχει νόημα και ουσία..η ζωή ρόδα είναι και γυρίζει..ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ!!!(Το έχω πει άπειρες φορές στη ζωή μου και είναι γεγονός!!Ότι συμβαίνει στον άλλο δε σημαίνει ότι δε θα μας συμβεί και μας!!!!ΠΟτέ!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki αυτό λέω κι εγώ. Ο Θεός δεν είναι δικαστής. Οι παπάδες γίνονται συνήθως δικαστές, κάτι που είναι λάθος, αυθαιρεσία και διαστρέβλωση της θεολογίας.

Το έχω γράψει και σε άλλο post αυτό που έγραψες κι εσύ: άμα ήταν δικαστής κι έριχνε φωτιές να μας κάψει, όλοι οι πολιτικοί θα ήταν καμένοι προ πολλού. Ο Θεός δεν τιμωρεί, αλλά σέβεται τις επιλογές μας.

Ο παπάς που, αντί να παρηγορήσει με κάποιο τρόπο τη γυναίκα που έχασε το παιδί της, της λέει ότι έκανε μεγάλη αμαρτία, δεν ξέρει τι του γίνεται, μόνο αυτό έχω να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΠΠΑΣ.ΤΙ ΛΕΝΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΑΠΠΑΔΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ:angry: ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΟ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΑΠΟΒΟΛΗ.ΟΠΩΣ ΑΛΛΟ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΛΟΓΩ ΗΛΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΗ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΑΣΧΗΜΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΜΑΡΤΙΑ.ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ!ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΩ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΕ.ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...