Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.......


Recommended Posts

ΝΑΙ ΜΟΥΣΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ....

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ???

ΑΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...

ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΓΟΝΕΑ ΑΣ ΜΗΝ

ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΤΟΣΟ ΕΡΙΣΤΙΚΟΙ ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΜΙΛΑΜΕ..

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ?ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ

ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ?ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΠΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!!

ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ (ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ

ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ)!

ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ

ΠΑΙΔΙ Κ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΡΡΩΣΤΟ..Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΑΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΠΟΝΑΓΑΜΕ ΑΛΛΑ

ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΟΤΑΝ ΕΓΩ Κ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΑΠΟ

ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΜΕΝΕ ΜΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΕΙ!

ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΟΛΟΝΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩΜΕΣΑ

ΠΟΣΤ ΑΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ

Κ ΚΛΑΙΝΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!

ΕΛΕΝΑΚΙ27 ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ?

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ Κ ΑΝ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ?

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Η ΕΚΤΡΩΣΗ???

ΕΛΕΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ

ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΕ

ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΝΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ελενάκι μου, αν και είμαι ψιλοταλαιπωρημένη απο 16 μήνες προσπαθειών για μπεμπε, με χάπια , χειρουργία ,σπασμένα νεύρα και χάλια ψιχολογία, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις μπροστά και να φτιάξεις τη ζωούλα σου, ώστε να μη χρειαστεί να βρεθείς ξανα σε τέτοιο δίλημα. Δεν είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία που πήρες τέτοια απόφαση.

Αν και πιστεύω ότι πανικοβληθήκατε χωρίς λόγο, οι τσιγγανοι κάνουν δεκα δεκα τα παιδιά και δεν έχουν μια, αυτο στο λέω γιατί είμαι θυμωμένη με εμένα, περίμενα να φτιαξω σπίτι να έχω λεφτά να πάρω σκύλο και να κάνω κ ένα παιδί...αμδέ .....δεν γίνονται παραγγελίες..... Αν το ήξερα θα ξεκίναγα πριν χρόνια και ας μην είχα τίποτα...με καποιο μαγικό τρόπο όλα λύνονται......

Ομως επειδή τα πράγματα δεν αλλάζουν, προχώρα μπροστά και φτιάξε τα θεμέλια για μια εγκυμοσύνη έτσι όπως την ονειρεύεσαι....

Σε φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΜΠΟΣΗ ΩΡΑ ΑΠΟΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ. ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ! ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΣΕ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΣΑΝ ΜΑΝΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ. ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΕΔΕΙΝΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΕΡΙΧΝΕΣ? ΑΝ ΕΣΤΩ ΣΟΥ ΕΤΑΖΕ ΤΟΝ ΓΑΜΟ, ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ? ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ Μ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΣΠΑΣΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ1 ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΑ ΚΑΙ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Ελενάκι μου, αν και είμαι ψιλοταλαιπωρημένη απο 16 μήνες προσπαθειών για μπεμπε, με χάπια , χειρουργία ,σπασμένα νεύρα και χάλια ψιχολογία, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις μπροστά και να φτιάξεις τη ζωούλα σου, ώστε να μη χρειαστεί να βρεθείς ξανα σε τέτοιο δίλημα. Δεν είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία που πήρες τέτοια απόφαση.

Αν και πιστεύω ότι πανικοβληθήκατε χωρίς λόγο, οι τσιγγανοι κάνουν δεκα δεκα τα παιδιά και δεν έχουν μια, αυτο στο λέω γιατί είμαι θυμωμένη με εμένα, περίμενα να φτιαξω σπίτι να έχω λεφτά να πάρω σκύλο και να κάνω κ ένα παιδί...αμδέ .....δεν γίνονται παραγγελίες..... Αν το ήξερα θα ξεκίναγα πριν χρόνια και ας μην είχα τίποτα...με καποιο μαγικό τρόπο όλα λύνονται......

Ομως επειδή τα πράγματα δεν αλλάζουν, προχώρα μπροστά και φτιάξε τα θεμέλια για μια εγκυμοσύνη έτσι όπως την ονειρεύεσαι....

Σε φιλώ.

Νικόλ μου συμφωνώ!

Το παιδί νιώθει την αγάπη και όχι τα χρήματα;) Θέλουν δεν θέλουν να το πιστέψουν κάποιοι ,έτσι είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xthes egrapsa "makari na eixa auto pou petakses".

Den to metanoiwsa k tha sou pw to eksis.

Den exw vrethei sti thesi sou gia na kserw ti pernas k ennow tin ektrwsi

exw omws vrethei sti thesi twn polu asximwn oikonomikwn omws oi prospatheies mou gia mwro den exoun stamatisei katholou.

Xilia kommatia tha ginw arkei na erthei sti zwi mas auto pou toso laxtarame!

Tha kopsw apo mena arkei na fouskwsei i koilitsa mou...

Akougomai skliri k mporeite oses diafwneite na me fate zwntani omws lew auto pou niwthw!

Sou euxomai na kseperaseis grigora ola ta empodia k na kaneis mia eutixismeni oikogeneia.

Filika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μόνος που σε κρίνει για τις πράξεις σου είναι ο θεός. Μόνο ο θεός μπορεί να σου δώσει συγχώρεση και κανένας άλλος.

Οι κοπέλες σε όσα έχουν γράψει με έχουν καλύψει. Άλλες με θετικά και άλλες με αρνητικά σχόλια.

Εγώ θα σταθώ στο θέμα της σχέσεις σου με αυτόν τον άνθρωπο που σε έφεραι σε αυτή τη θέση, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει πως δεν έχεις μεγάλο μερίδιο ευθύνης. Όταν έχεις σχέση-δεσμό και συζητάς μελλοντικά το ενδεχόμενο του γάμου υποτίθεται γνωρίζεις και εμπιστεύεσαι τον ανθρωπό σου.

Η ζωή δεν είναι ένα ροζ συννεφάκι μόνο με όμορφα πράγματα. Για μένα είναι μεγάλο λάθος το ότι σου έκρυψε την δύσκολη οικονομική του κατάσταση με συνέπεια να μην μπορείτε να κρατήσεται το παιδί αλλά να μπορείτε να νοικιάσεται σπίτι από νωρίς και να κανονίζεται τις διακοπές σας. Μήπως είναι ψέματα τα ονειρά του για παιδιά και εσύ απλά χάνεις τον καιρό σου μαζί του? Ψάξτο λίγο παραπάνω το θέμα και μην είσαι ελαστική, δεν είναι λίγο αυτό που έγινε και φταις πολύ κι εσύ.

Ο θεός να σου δώσει φώτιση να πράξεις το σωστό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάζοντας 9 σελίδες με απαντήσεις, σε κάθε σελίδα σκεφτόμουν μια διαφορετική απάντηση να σου γράψω! Δεν μπορώ να σε κρίνω! Δεν είμαι αρμόδια! Δεν μου έτυχε ποτέ να κάνω κάτι ανάλογο! Στο ενδεχόμενο μιας εγκυμοσύνης ποτέ δεν σκέφτηκα την διακοπή! Συμφωνώ σχεδόν με όλα τα κορίτσια εδώ αλλά στηρίζω επίσης κι την εξής φράση:

"Ο αναμάρτητος πρώτος το λήθο βαλέτο" Εγώ προσωπικά, θα πρέπει να πετάξω την πέτρα κάτω και να σκύψω το κεφάλι μου! Υπάρχει κάποια κοπέλα που θα έριχνε;;

Ότι έγινε έγινε καλή μου! Συμπαράσταση γύρεψες κι όχι λογοκρισία! Από μένα, αν και δεν συμφωνώ με ότι έγινε, είμαι δίπλα σου! Ότι χρειαστείς να πεις.. είμαι εδώ να σ'ακούσω και να σου δώσω την καλύτερη συμβουλή μου! Αυτή που νιώθω εγώ σωστή! Δεν σημαίνει ότι πρέπει να την θεωρείς και εσύ! Απλά την κρατάς! Αν θες την πράτεις! Αν όχι την παραβλέπεις! Έτσι κάνω κι εγώ! Έχει τύχει κι έχω τσακωθεί 2 φορές εδώ με 2 συγκεκριμένα κορίτσια που είναι πάντα απόλυτα! Σε μερικά, συμφωνώ μαζί τους και κρατάω τις συμβουλές τους! Σε άλλα απλά αδιαφορώ!

Ράνια μου ( ranini ) κοριτσάκι μου.. μου έσπασες την καρδιά με αυτό που έγραψες αρχικά!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει γρήγορα το μωράκι στην ζωή σου, όπως και στην γλυκειά μου Ντάντη(mikroulaxristos).. την Λίνα μας (asterias)που είχε μια άσχημη περιπέτεια, στην Μίνα2, και φυσικά στο tirogaridaki μας την Φανούλα, που είχε την χειρότερη εμπειρία !! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenaki27 έγραψε:

1 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΛΙΚΡΙΝΙΑ ΜΕΤΑΞΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ <ΧΑΣΕΙ>

2 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΟΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΓΩ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ<ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΣ >

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΙΝΕΧΙΖΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Μ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ

KALISPERA KORITSIA LOIPON OPOS OI PERISOTERES KSERETE EIMAI KSADELFI TIS ELENAS OPOTE ISOS 8EORISETE OTI DEN MPORO NA EIMAI ADIKIMENIKI K OMOS MPORO NA EIMAI OPOS EIMOUN KAPOTE K ME TIN

EMANOUELA POU POLLES TI STISANE STON TOIXO ALLA EDO DEN EIMASTE GIA NA KRINOUME ALLA NA SIMPARASTEKOMASTE OPOIA KOPELA MAS EXEI ANAGI K TO LEO EGO AFTO POU OPOS EPISIS KSERETE GIA DEFTERI FORA XANO TO ONEIRO ........ K SE LIGES ORES 8A KANO MIA ENESI GIA NA VOI8ISI STO NA MI MINOUN YPOLOIMATA APO TIN APOVOLI K PERASO TIN ASXIMI DIADIKASIA TOU KA8ARISMOU . LOIPON 8A SIMFONISO ME TO elenaki27 K 8 A PO STIN KSADELFI MOU OTI TIS EXO PEI K STO TIL NA MI KOITAEI PISO TIS DEN 8A TIN VOI8ISI SE TIPOTA TA FILIA MOU SE OLES KORITSIA K MIA MEGALI AGALIA STIN KSADELFI MOU POU TIN XREIAZETE AN K EINAI MAKRIA GIA NA TIS TI DOSO ALLA TIS TI DINO MESA APO TO POST TIS .

K KATI TELEFTEO MI VRISKOUME TIN EFKERIA NA VGAZOUME TIN PIKRA MAS PANO SE ATOMA POU APLA MAS XREIAZODE K EXOUN KATALAVEI APO MONA TOUS AFTO POU EXOUN KANEI DEN FTENE AFTOI AN EMEIS EXOUME TIS ATYXIES MAS GIATI AN TO PAME ETSI 8A PREPEI NA TA VAZOUME ME 8EOUS K DEMONES K DEN NOMIZO OTI O 8EOS 8A TOU ARESE NA KATASPARAAZEI O ENAS TON ALLO.. TA FILIA MOU SE OLES :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dalia mou eisai poli glikos an8ropos den ksexnas kamia mas se efxaristoume

efxomai i efxoula sou k gia mena k gia mikroulaxristos k gia tin tirogaridaki k tin asterias poli poli sidoma na piasei tin eixame anagi afti tin efxoula oles mas filia polla .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Διαβάζοντας 9 σελίδες με απαντήσεις, σε κάθε σελίδα σκεφτόμουν μια διαφορετική απάντηση να σου γράψω! Δεν μπορώ να σε κρίνω! Δεν είμαι αρμόδια! Δεν μου έτυχε ποτέ να κάνω κάτι ανάλογο! Στο ενδεχόμενο μιας εγκυμοσύνης ποτέ δεν σκέφτηκα την διακοπή! Συμφωνώ σχεδόν με όλα τα κορίτσια εδώ αλλά στηρίζω επίσης κι την εξής φράση:

"Ο αναμάρτητος πρώτος το λήθο βαλέτο" Εγώ προσωπικά, θα πρέπει να πετάξω την πέτρα κάτω και να σκύψω το κεφάλι μου! Υπάρχει κάποια κοπέλα που θα έριχνε;;

Ότι έγινε έγινε καλή μου! Συμπαράσταση γύρεψες κι όχι λογοκρισία! Από μένα, αν και δεν συμφωνώ με ότι έγινε, είμαι δίπλα σου! Ότι χρειαστείς να πεις.. είμαι εδώ να σ'ακούσω και να σου δώσω την καλύτερη συμβουλή μου! Αυτή που νιώθω εγώ σωστή! Δεν σημαίνει ότι πρέπει να την θεωρείς και εσύ! Απλά την κρατάς! Αν θες την πράτεις! Αν όχι την παραβλέπεις! Έτσι κάνω κι εγώ! Έχει τύχει κι έχω τσακωθεί 2 φορές εδώ με 2 συγκεκριμένα κορίτσια που είναι πάντα απόλυτα! Σε μερικά, συμφωνώ μαζί τους και κρατάω τις συμβουλές τους! Σε άλλα απλά αδιαφορώ!

Ράνια μου ( ranini ) κοριτσάκι μου.. μου έσπασες την καρδιά με αυτό που έγραψες αρχικά!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει γρήγορα το μωράκι στην ζωή σου, όπως και στην γλυκειά μου Ντάντη(mikroulaxristos).. την Λίνα μας (asterias)που είχε μια άσχημη περιπέτεια, στην Μίνα2, και φυσικά στο tirogaridaki μας την Φανούλα, που είχε την χειρότερη εμπειρία !! :(

dallia συμφωνω μαζι σου και καταλαβαινω απολυτα την ρανια και την στηριζω. ομως πρέπει να τηρουμε τις αποφασεις που παιρνουμε και να ειμαστε συνειδητοποιημενοι οταν τις παιρνουμε. η ελενα στα 33 πηρε μια αποφαση σαν ενηλικας πρεπει και να την στηριξει γιατι παιρνοντας αυτην την αποφασιση δειχνει οτι ειναι και η σωστη για την ίδια.εγω θελω παλι να σταθω στο γεγονος οτι δεν ειναι ολες οι γυναικες ετοιμες να γινουν μητερες. μερικες γυναικες απλα δεν χρειαζεται να γινουν μητερες γιατι δεν μπορουν να στηρίξουν αυτο το ρολο.

δεν ξερουν να αντιμετωπιζουν καποιες κρισιμες καταστασεις ποσο μαλλον τις αναγκες ενος παιδιου! μην μενετε στο σωστο ή στο λαθος της έκτρωσης αλλα στο σωστο ή λάθος στο να μεινει εγκυος η ελενα.

οι πραξη της δειχνει οτι δεν το θελει! ισως ειναι καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ranini έγραψε:

Nai dallia mou s'euxaristw pou den ksexases oute emena!!

ΕΛΕΝΗΣΑΜΛΙ s'euxaristw alla den thelw na akougomai melodramatiki

apla eipa oti niwthw!

Sas euxaristw gia ta kala sas logia.

ranini mou glikia oles katalavenoume afta pou egrapses min stenaxoriese

k na 8ymasai pragmati 8a er8ei k i diki mas ora isos eimaste k poli koda k to efxomai na eimaste koda k na exoume fisika eftixis kataliksi k na afisoume piso mas tin pikra k ton pono pou nio8oume apo tin ka8e apotyxia pou zisame .filia kalo mesimeri .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή δύναμη σου έυχομαι απο εδώ και πέρα...

Συμφωνώ με όλα τα κορίτσια αλλά δεν είμαι άξια

να σε κρίνω...

Θα χρησιμοποιήσω κι εγώ το :

"Ο αναμάρτητος πρώτος το λήθο βαλέτο".

Ο Θεός και μόνο κρίνει και μπορεί να συγχωρήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗΣΑΜΛΙ έγραψε:

dallia έγραψε:

dallia συμφωνω μαζι σου και καταλαβαινω απολυτα την ρανια και την στηριζω. ομως πρέπει να τηρουμε τις αποφασεις που παιρνουμε και να ειμαστε συνειδητοποιημενοι οταν τις παιρνουμε. η ελενα στα 33 πηρε μια αποφαση σαν ενηλικας πρεπει και να την στηριξει γιατι παιρνοντας αυτην την αποφασιση δειχνει οτι ειναι και η σωστη για την ίδια.εγω θελω παλι να σταθω στο γεγονος οτι δεν ειναι ολες οι γυναικες ετοιμες να γινουν μητερες. μερικες γυναικες απλα δεν χρειαζεται να γινουν μητερες γιατι δεν μπορουν να στηρίξουν αυτο το ρολο.

δεν ξερουν να αντιμετωπιζουν καποιες κρισιμες καταστασεις ποσο μαλλον τις αναγκες ενος παιδιου! μην μενετε στο σωστο ή στο λαθος της έκτρωσης αλλα στο σωστο ή λάθος στο να μεινει εγκυος η ελενα.

οι πραξη της δειχνει οτι δεν το θελει! ισως ειναι καλυτερα![/quote:12snjizd]

Δεν νομιζω οτι ειμαστε σε θεση να ξερουμε τι ειναι σωστο και τι λαθος σε ο,τι αφορα την Ελενα. Το γεγονος οτι εκανε εκτρωση δεν σημαινει οτι θα γινόταν ή ότι θα γίνει κακιά μητέρα ή ότι δεν της αξίζει η μητρότητα. Εγώ μόνο μια μητέρα μπορώ να κρίνω. Την δικιά μου! Και εγώ με τη σειρά μου περιμένω να κριθώ από τα δικά μου παιδιά. Όχι τώρα, αλλά στο τέλος.

Καμιά φορά δεχόμαστε πιέσεις από το περιβάλλον μας. Άτομα που μας αγαπούν και ξέρουν τι ειναι καλύτερο για εμάς και στο τέλος μας πείθουν να κάνουμε πράγματα που ουσιαστικα δεν θέλουμε να κάνουμε. Παίζουν πολλά σε μια απόφαση. Άλλοι είναι αδύναμοι να στηρίξουν τις επιθυμίες τους και τα όνειρά τους και άλλοι το παλεύουν με παράπλευρες απώλειες. Ποιος είναι σε θέση να κρίνει τον άλλον;

Ελενα ελπιζω με τον καιρό να νιώσεις καλύτερα. Το θέμα σου έχει ξεφύγει λίγο και χάσαμε την ουσία. Ζητάς βοήθεια. Την αγκαλιά που έχεις ανάγκη δεν μπορούμε να σου την προσφέρουμε αλλά είμαστε εδώ για να σε ακούσουμε η κάθε μια με τον δικό της τρόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν θελω να θιξω καμια κοπελα και καμια επιλογη ο μονος λογος που εγραψα ειναι γιατι ενοχληθηκα οχι απο τις αποφασεις των κοριτσιων γιατι ειναι προσωπικο θεμα και δικαιωμα της καθε οικογενειας τι θα κανει αλλα επειδη ειδα να αναλωνεται το ονομα του ΘΕΟΥ αδικα και με πειραξε,ας μη βαζουμε τον ΘΕΟ μπροστα σε ολα ειναι αδικο,ισως ειμαι λιγο πιο ευαισθητη στο θεμα θρησκειας και γι αυτο αντιδρω αλλα θα κλεισω και παλι λεγοντας Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΩς Η ΚΑΚΩΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΟ,συγνωμη και παλι αλλα οπως ολες ετσι ηθελα να πω κι εγω την δικη μου αποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΕΛΕΝΑ ΒΡΕ ΕΛΕΝΑ,

ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ, ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΟΥ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΑΛΥΜΜΕΝΗ ΚΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ "ΣΟΒΑΡΟ" ΛΟΓΟ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ!!!!:(

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ :( ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Ο ΜΕΛΛΟΝΤΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΕΣΥ.:unsure:

ΙΣΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΕ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΘΕΟΣΤΑΛΤΑ, ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΠΙΣΗΣ Η ΖΩΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΟΜΩΣ;;;:( ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙΣ!!!

ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΑΡΑΓΕ;ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ ή ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΣΑΡΡΑΚΙ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ;;;ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΤΥΧΗΣΕΤΕ. ΣΑΣ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ!!!

ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΑΛΛΩΣΤΕ!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω οτι ειμαστε σε θεση να ξερουμε τι ειναι σωστο και τι λαθος σε ο,τι αφορα την Ελενα. Το γεγονος οτι εκανε εκτρωση δεν σημαινει οτι θα γινόταν ή ότι θα γίνει κακιά μητέρα ή ότι δεν της αξίζει η μητρότητα. Εγώ μόνο μια μητέρα μπορώ να κρίνω. Την δικιά μου! Και εγώ με τη σειρά μου περιμένω να κριθώ από τα δικά μου παιδιά. Όχι τώρα, αλλά στο τέλος.

Καμιά φορά δεχόμαστε πιέσεις από το περιβάλλον μας. Άτομα που μας αγαπούν και ξέρουν τι ειναι καλύτερο για εμάς και στο τέλος μας πείθουν να κάνουμε πράγματα που ουσιαστικα δεν θέλουμε να κάνουμε. Παίζουν πολλά σε μια απόφαση. Άλλοι είναι αδύναμοι να στηρίξουν τις επιθυμίες τους και τα όνειρά τους και άλλοι το παλεύουν με παράπλευρες απώλειες. Ποιος είναι σε θέση να κρίνει τον άλλον;

Ελενα ελπιζω με τον καιρό να νιώσεις καλύτερα. Το θέμα σου έχει ξεφύγει λίγο και χάσαμε την ουσία. Ζητάς βοήθεια. Την αγκαλιά που έχεις ανάγκη δεν μπορούμε να σου την προσφέρουμε αλλά είμαστε εδώ για να σε ακούσουμε η κάθε μια με τον δικό της τρόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou elena.tha eimai ligo skliri apenanti sou kai as moy thimoseis.den katalavaino giati niotheis asxima pou ekanes ektrwsi afou itan epilogi sou na to kaneis.den se dikaiologw katholou eisai wrimi ginaika 33 xronwn kai mporouses na kratiseis to paidaki sou kai na to megalwseis moni sou.kai ti egine diladi pou o sintrofos sou den ithele tin egkimosini?mporouses na tou xekathariseis pos tha to kratiseis kai an thelei na analavei tis eythines tou.an den thelei esi tha eisai diatethimeni na to megaloseis moni.den nomizo pos sou xipnise to mitriko filtro mallon o egoismos sou xipnise.kai den isoun etoimi na analaveis tis euthines tis mitrotitas.kai den nomizo pos prepei na tou rixneis eythines giati tha mporouses me ton tropo sou na ton fereis sta nera sou.krima fia to moraki.xereis poses ginaikes prospathoun gia 1 moraki?kai den to exoun?telos pantwn tora egine kai alli fora na pairneis profilaxeis.kai pali sorry pou imoun skliri apenanti sou.alla etsi eniotha kai ofeila na sta po.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ Εμεις σημερα κατηγορουμε μια γυναικα που εκανε εκτρωση Αυριο οι ιδιοι θα βλεπουμε τα παιδακια στα ιδρυματα ή στο δρομο και θα μονολογουμε "τι τα κανουν τα παιδια αφου δεν μπορουν να τα θρεψουν" τι φταινε"

Κοπτομαστε για τα δικαιωματα του αγεννητου παιδιου ..μα οταν ειμαστε αντιμετωποι με τα γεννημενα στρεφουμε αλλου το βλεμμα ή απλα κανουμε φθηνα σχολια(εστω οι περισσοτεροι)

Βαζουμε σημαια τον πονο μας τη δικη μας ατυχια και γινομαστε σκληροι και ωρες ωρες και υποκριτες

Η εκτρωση δεν αποτελει ευκολη λυση ειδικα για μια γυναικα στην ηλικια των 33 χρονων.. γιατι δε εχει να παρει κανενα "ελαφρυντικο" απο την υποκριτικη μας κοινωνια(εμας εννοω)ουτε αυτο της νεοτητας ουτε αυτο της μη συνειδητης επιλογης

Το εκανε ..κατι σοβαρο την οδηγησε εκει..κατι που η ιδια ξερει καλυτερα

Γι αυτο και ποναει ..και με τον τροπο της ζηταει βοηθεια

Πεφτουμε σαν τα κορακια πανω της να πουμε οτι εμεις πονεσαμε περισσοτερο που χασαμε ενα μωρο γιατι ετσι ετυχε

Ποσο λαθος κανουμε ομως..ΠΟσο αραγε να ποναει οταν ειναι συνειδητη η επιλογη..οταν δεν εχεις να ριξεις το φταιξιμο πουθενα παρα μονο στον εαυτο σου

Οταν δεν εχεις να κατηγορησεις κανενα ουτε το γιατρο σου, ουτε την τυχη σου εστω το Θεο

Δεν ξερω αλλα πρεπει να ποναει παααρα πολυ..για να καθομαστε και να κανουμε επιπλεον κυρηγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΤΟ!!!!ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ.....ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ... ΕΝΑ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩς ΑΝΕΒΑΖΕ ΠΑΛΜΟΥς!!!ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΓΡΑΦΕ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΕΝΟς ΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΛΑΧΑΝΙΑΖΕΙ ΕΝΩ ΤΡΕΧΕΙ!!ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΕΝΟς ΜΩΡΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗς ΕΚΤΡΩΣΗς!!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ Π Ο Τ Ε ΚΑΙ ΓΙΑ Κ Α Ν Ε Ν Α ΝΑ ΡΙΞΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ, ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤ ΕΜΕ ΣΩΣΤΗ ΟΜΩς ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΚΡΑΖΟΥΜΕ!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ!!!Σς ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Οκ Εμεις σημερα κατηγορουμε μια γυναικα που εκανε εκτρωση Αυριο οι ιδιοι θα βλεπουμε τα παιδακια στα ιδρυματα ή στο δρομο και θα μονολογουμε "τι τα κανουν τα παιδια αφου δεν μπορουν να τα θρεψουν" τι φταινε"

Κοπτομαστε για τα δικαιωματα του αγεννητου παιδιου ..μα οταν ειμαστε αντιμετωποι με τα γεννημενα στρεφουμε αλλου το βλεμμα ή απλα κανουμε φθηνα σχολια(εστω οι περισσοτεροι)

Βαζουμε σημαια τον πονο μας τη δικη μας ατυχια και γινομαστε σκληροι και ωρες ωρες και υποκριτες

Η εκτρωση δεν αποτελει ευκολη λυση ειδικα για μια γυναικα στην ηλικια των 33 χρονων.. γιατι δε εχει να παρει κανενα "ελαφρυντικο" απο την υποκριτικη μας κοινωνια(εμας εννοω)ουτε αυτο της νεοτητας ουτε αυτο της μη συνειδητης επιλογης

Το εκανε ..κατι σοβαρο την οδηγησε εκει..κατι που η ιδια ξερει καλυτερα

Γι αυτο και ποναει ..και με τον τροπο της ζηταει βοηθεια

Πεφτουμε σαν τα κορακια πανω της να πουμε οτι εμεις πονεσαμε περισσοτερο που χασαμε ενα μωρο γιατι ετσι ετυχε

Ποσο λαθος κανουμε ομως..ΠΟσο αραγε να ποναει οταν ειναι συνειδητη η επιλογη..οταν δεν εχεις να ριξεις το φταιξιμο πουθενα παρα μονο στον εαυτο σου

Οταν δεν εχεις να κατηγορησεις κανενα ουτε το γιατρο σου, ουτε την τυχη σου εστω το Θεο

Δεν ξερω αλλα πρεπει να ποναει παααρα πολυ..για να καθομαστε και να κανουμε επιπλεον κυρηγματα

Θα συμφωνήσω απόλυτα..δεν ξέρω αν σε προηγούμενα μηνυματά μου έδωσα άλλη εντύπωση , ίσως επειδή δεν έδινα μια ξεκάθαρη άποψη, όμως με αυτή την απάντηση συμφωνώ απόλυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

apis έγραψε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα..δεν ξέρω αν σε προηγούμενα μηνυματά μου έδωσα άλλη εντύπωση , ίσως επειδή δεν έδινα μια ξεκάθαρη άποψη, όμως με αυτή την απάντηση συμφωνώ απόλυτα..[/quote:1rw41nux]

Κι εγω συμφωνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou apis mou.tha diafwnisw mazi sou.i ektrwsi pou kanei mia ginaika 33 xronwn simainei aneythinotita kai egoisti anthropo.den katakrino tin kopela apla ekfrazo tin apopsi mou.pantos gnorizo polles anipantres miteres pou megalonoun ta paidia tous axioprepos xwris na katalixoun ta paidakia se idrimata.filia apis mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια αν είναι δυνατόν...

Πρέπει να της υπενθυμίζουμε σε κάθε μηνυμα των 10 σελίδων οτι δεν έκανε το σωστό;Νομίζω αυτό το ξέρει αλλιώς δεν θα είχε ανοιξει και αυτό το ποστ.Χρειάζεται στήριξη και όχι να την κάνουμε χειρότερα.

Και θα παρακαλούσα πάρα πολύ όσες κοπέλες δεν έχουν περάσει απο αυτό το στάδιο να εκφέρουν λίγο καλύτερα την άποψη τους και χωρίς δηλώσεις γιατί ο καιρός έχει γυρίσματα.Εύχομαι πότε καμία να μην βρεθεί σε αυτή την δύσκολη θέση όμως η ζωή είναι απρόβλεπτη.Παράδειγμα η ίδια η Έλενα που μας είπε οτι ποτέ δεν καταλάβαινε τις κοπέλες που κάνουν διακοπή κύησης.

Σας παρακαλώ το θέμα είναι αρκετά λεπτό και περίπλοκο.Το πέρασα και εγώ με τον σύντροφο μου και μάλιστα απο την μια στιγμή στην άλλη βρεθήκαμε και οι δυο στο δρόμο και χωρίς δουλειά(μας συντηρούσαν οι γονείς μας μέχρι τότε)Εκείνες τις δύσκολες ώρες εγώ προσωπικά δεν ήθελα να ακούω το πόσο ανεύθυνη είμαι.Ήθελα μια ζεστή αγκαλιά.Και η Έλενα μας το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε μια εχει τη δική της ζωή και τις δικές της εμπειρίες...είναι λάθος να ταυτιζόμαστε με τη ζωή του άλλου..Επίσης ο καθένας κάνει τι δικές του επιλογές και δεν έχει να λογοδοτήσει σε κανέναν..παρα μόνο στον εαυτό του όταν αναρωτηθεί <<τα έκανα σωστά ως εδώ στη ζωή μου;>>

Παντως κορίτσια..νομίζω ότι πολύ το αναλύσαμε το θεμά και η κοπέλα δεν νομίζω να πήρε αυτό που ήθελε...δυστυχώς..ας αλλάξουμε πορεία και ας προσπαθήσουμε να της σταθούμε όπως έπρεπε να κάνουμε εξ αρχής..

Ελενα..επειδή ξέρω πόσο πονάει η επιλογή σου, οποιοσδήποτε και αν ήταν ο λόγος, ασε τον καιρό να σου απαλύνει τον πονο..σκέψου ότι έπραξες αυτό που έπρεπε να πράξεις και πως η λύση ήταν μονο αυτη..προσπάθησε να βρεις την ευτυχία στη ζωή σου..μην αφήσεις αυτό το γεγονος να σε καταβάλει..δεν είσαι η μόνη που έχεις κάνει κάτι τέτοιο..και εγώ το έκανα στα 20 μου όταν οι γονείς μου δεν ήθελαν να το κρατήσω και μου εξακριβωσαν ότι δεν θα είνα δίπλα μου αν το κρατησω..πικρά λογια από ένα γονιο..κ εγώ ήμουν σε μια ηλικία που έπρεπε να υψώσω ανάστημα..και δεν το έκανα..πολλές κοπέλες έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο , σε αυτό το αδιέξοδο και καταλήγουμε σε αυτη την κίνηση γιατί τα βλέπουμε όλα εναντιον μας...όταν με το καλό κάνεις το παιδάκι σου θα δεις οτι θα είναι μια πολύ μακρινη πικρή ανάμνηση..δώσε χρόνο στον εαυτό σου...απλώς πρόσεξε την επομενη φορά..δεν πρέπει να επαναλαμβάνουμε τα λάθη μας..αν μπορουμε να τα αποφυγουμε..Αν και εγώ πολλές φορές μετά από τέτοιες ατυχίες στην εγκυμοσύνη μου(ευτυχώς η μια ήταν μονο για να μου ταράξει λιγο τα νερά) αναρωτιέμαι μήπως είναι κάτι σαν τιμωρία για την τότε έκτρωση μου..αλλά ο Θεός δεν είναι τιμωρός..όχι! Ο θεος (αν υπάρχει ..οποιος και αν είναι..)είναι ο πατέρας που ξέρει να συγχωρεί τα λάθη του παιδιού του..Οποτε αν αισθάνεσαι καλά κάνε μια εξομολόγηση, αάναψε ένα κεράκι στη μνημη του μωρού σου και προχώρα μπροστά..Θα δεις ότι σιγά σιγά θα το ξεπεράσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...