Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ (ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ), ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ!

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΚΕΛΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ. ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΠΑΛΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ.

ΦΙΛΑΚΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frou frou mou kalispera agapi mou...

Elpizw na se voitheisi kamia filenada mas,,,

Epidi egw den gnwrizw...

Sou euxwme ta kalitera agapi mou...

Kai o theoullis mazi sou se oti kai an kaneis...

Filia polla apo mena...

Kai oso mporeis min anxwnesai kali mou...

Tha sas erthei to mwraki...

Tha eimaste edw se oti kai an xriasteis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΛΥΚΑ,

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ. ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ. ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ.:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!:):P ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ.:( ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΧΘΕΣ ΤΙΣ ΑΡΒΕΚΑΠ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 23 24 ΙΟΥΝΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.:) ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρου-Φρου μου, εγώ έχω κάνει ουκ ολίγες εμβρυομεταφορές αλλά δεν καταλαβαίνω από το μήνυμά σου τί ακριβώς εννοείς όταν λές ότι θα κάνετε "μόνο" αυτό. Δηλαδή δεν έχεις ακολουθήσει κάποιο πρωτόκολλο με ενέσεις, μετά ωοληψία και τελικά θα κάνεις εμβρυομεταφορά? Εγώ αυτό έχω κάνει κι αυτή τη φορά και αύριο πάω για τη μεταφορά μου (15 ωάρια πήρανε στην ωοληψία, 5 γονιμοποιήθηκαν και αύριο θα αποφασίσουμε με το γιατρό πόσα θα βάλουμε επί τόπου). Είναι διαδικασία εξαιρετικά γρήγορη και απόλυτα ανώδυνη, δεν έχεις να φοβηθείς ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Να πάνε όλα κατ'ευχήν μέσα από τη καρδιά μου και μη διστάσεις να με ρωτήσεις ο,τιδήποτε θέλεις, θα σε βοηθήσω όπως μπορώ!! ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρου- Φρου γειά σου και από μένα:)

Εύχομαι σε αυτή σου την προσπάθεια να πετύχεις και σύντομα να έχεις μωράκια:P

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμη οωληψία είμαι στις ενέσεις....

Όταν ενοείς μόνο εμβρυομεταφορά προφανώς έχεις καταψύξει κάποια έμβρυα από την προηγούμενη σου φορά ή κάνω λάθος....

Πάντως μην αγχώνεσαι και όλα θα σου πάνε καλά:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΑΣ... ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ). ΓΡΑΦΕ ΜΟΥ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι ολα να πανε τελεια κοριτσακι μου και σε λιγες μερες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!Κ γω αυριο εχω το πρωτο ραντεβου στο κεντρο εξωσωματικης,θα την κανω Ιουλιο Ανυπομονω....

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den eho paromoia empeiria.Thelo na sou efhitho omos kali epituhia kai mia sumvouli:To aghos den tha se voithisei se tipota.(isa isa to antitheto). Esy na eisai iremi kai thetiki kai ta ypoloipa asta stous giatrous kai sto Theo.

Se filo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρου φρου μου γεια σου

Λοιπον...εχω κανει και απο αυτο, οποτε ακου:lol:

Με υπερηχους κολπικους παρακολουθουν την εξελιξη του ενδομητριου, να φτασει δηλαδη το επιθυμητο καταλληλο παχος για την εμφυτευση.

Θα σου πουν να κανεις μια ενεση Pregnyl και μετα θα σε καλεσουν για την εμβρυομεταφορα.Η διαδικασια της εμβρυομεταφορας ειναι ακριβως η ιδια οπως και οταν κανεις ολοκληρωμενη εξωσωματικη.Γρηγορη διαδικασια και ανωδυνη οπως ξερεις, οποτε μη μασας και μη μου αγχωνεσαι.

Στο κεντρο εξωσωματικης οταν δουνε οτι εισαι σε καταλληλη φαση θα αποψυξουν τα ονιμοποιημενα ωαρια, θα παρακολουθησουν την εξελιξη τος και θα σε ενημερωσουν πως πηγαν.

Ποσα κατεψυγμενα εχεις?Ειναι κατεψυγμενα ανα ενα ή ανα δυο?

Εχετε συζητησει ποσα θα αποψυξετε?

Οτι αλλο θελεις εδω ειμαι!!!

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε ολες! Βρε κορίτσια τελικά μήπως γνωρίζει κάποια ποιός αριθμός ωαρίων είναι κατάλληλοσ για λήψη για εξωσωματκή;Δηλαδή για να μην γίνει υπερδιέργεση;;; Αύριο ξεκινάω με daronda μια μόνο ένεση,μετά για 5 μέρες primolut δεκα μέρες μετά την ένεση θα κάνω έλεγχοοιστραδιόλης και μετά αν έχει πέσει θα κάνω 14 menopur 2εέσεις για 7ημέρες... Γνωρίζει κάποια κοπέλα τον Πάντο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΑΝΗ!!:) ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΑΡΙΩΝ.:( ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ.ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ?ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΛΛΕΣ.10 ΜΕΡΕΣ ΑΡΒΕΚΑΠ 0,1 ΚΑΙ ΑΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΚΟΝΑΛ.ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή, Μωρό γειά σας κορίτσια εγώ θα κάνω την εξωσωματική στην Πάτρα στον Κύριο Περδικάρη Αναστάσιο ο οποίος συνεργάζεται με τον Πάντο στην Αθήνα (χρησιμοποιούν τους ίδιους γενετιστές) και εξίσου και οι δύο είναι κορυφή!!!!! Από τις 20 γυναίκες που έχουν την φορά πετυχαίνουν οι 18 με 19 αυτό το ξέρω από γνωστούς μου. Είναι καταπληκτικοί!!!Φανούλα κάνουμε ακριβώς την ίδια θεραπεία και εμένα η οιστραδιόλη μου είχε πέσει στο 32 αυτολι θλελουν να πέσει κάτω από 50. Εύχομαι να πέσει πολύ χαμηλά η οιστραδιόλη σου:P . Κορίτσια μου όλες μας να πάμε καλά και σύντομα να έχουμε καλά νέα. Σας φιλώ Νίκη:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εκεί πήγα λένε οτι είναι πολύ καλός εμένα απο την 26η μέρα ου είπε να ξεκινήσω τι κύκλο έχεις και πόσο χρονών είσαι;(αν επιτρέπεται )γιατί αυτα πάνε και με την ηλικία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου γειά σου..... εγώ είμαι 22 χρόνων και δεν υπάρχουν στανταρ ημέρες που ξεκινάς την θεραπεία πάει ανάλογα με την οιστραδιόλη........ την daronda 3,75 την έκανα περίπου την 25 ημέρα αν θυμάμαι καλά εγώ πάντως από τον περδικάρη είμαι πολύ ευχαριστημένη... Από που είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω πολυκιστικές οωθήκες και δεν κάνω οωρηξία και ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοσπερμία.Δεν έχω κάνει οωληψία γιατί δυστηχώς σταμάτησα την θεραπεία γιατί το ενδομήτριο είχε παχήνει πάρα πολύ και δεν θα άντεχε και θα αιμοραγούσε θα την κάνω σε κανα δίμηνο πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ και εσυ πολυ μικρή ε'ισαι καλά γιατί πάχυνε τόσο πολύ το ενδομήτριο;

γιατι δεν κάνει σπερματέγχυση; αφού ξέρεις οτι φταίει το σπέρμα;δηλαδή τσάμπα κατέβηκε η οισταδιόλη σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...