Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

Έχω σοκαριστεί εντελώς! Κι έχω στενοχωρηθεί απίστευτα! Διάβασα όλα τα ποστ. Το μόνο που θα σου έλεγα κι εγώ θα ήταν να το ψάξεις καλύτερα! Και όποια κι αν είναι η κατάληξη, κουράγιο! Και κάτι ακόμα! Να μην ξανακατηγορήσεις ποτέ τον εαυτό σου στο ότι ήθελες κοριτσάκι και επειδή μάλλον ήταν αγοράκι γίνεται όλο αυτό! Εγώ είχα ψιλοστραβώσει όταν μου είπαν αγοράκι στην αυχενική αλλά εκτός από ότι μου πέρασε σχεδόν αμέσως, πρώτη και τελευταία μου έννοια είναι και πάντα θα είναι να είναι καλά το μωράκι μου! Αυτό το ήθελες κι εσύ! Δυστυχώς στην ζωή συμβαίνουν πράγματα που είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσει κανείς!

Εύχομαι ολόψυχα, ότι είναι να γίνει να γίνει για καλό! Να ξέρεις ότι όλες εμείς εδώ είμαστε κοντά σου! Ότι χρειαστείς..

Είθε ο Θεός να βάλει το χέρι του! Κουράγιο κορίτσι μου! Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ...............

ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑ :ohmy:

ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΑΡΡΩΣΤΟ....ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ!!!!!!:kiss:

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα δεν εχει τελειωσει ακομη, κανε τις εξετασεις που λενε τα κοριτσια

και προσευχομαι ο θεος να σου δωσει δυναμη και φωτιση να το αντιμετωπισεις!

εχεις τις προσευχες ολων των κοριτσιων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου, όλα τα κορίτσια σας έχουμε στο μυαλό μας και στις προσευχές μας. Κι εσένα και το μωρό σου κι όλη την οικογένεια... Γιατί όλοι σας δοκιμάζεστε. Πάρε αγκαλιά το παιδάκι σου να πάρεις δύναμη.

Μια μεγάλη αγκαλιά απ' όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα δύναμη και κουράγιο.

Οι Αμερικάνοι έχουν μια προσευχή που λένε και αν και δεν τους παω ειναι πραγματικα πολύ σωστή. Λέει

"Θεε μου δωσε μου θάρρος να αντιμετωπίσω τα πράγματα που δεν μπορώ να αλλάξω, δυναμη να αλλάξω αυτα που μπορώ και σοφία ωστε να καταλαβαίνω την διαφορά.."

Φιλάκια πολλά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου ότι λόγια παρηγοριάς κι αν σου γράψω λίγα θα είναι. Ξέρω πόσο αβάσταχτος είναι ο πόνος σου, όμως αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα τι επιλογές έχεις? Πιστεύω πως είναι καλύτερα να γίνει τώρα αυτό που πρέπει να γίνει....

Κατα κάποιο τρόπο έζησα κάτι παρόμοιο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Στις εξετάσεις 2ου επιπέδου κάτι φάνηκε στους πνεύμονες του εμβρύου. Ο γιατρός μου τρόμαξε και με έβαλε να κάνω αμνιοκέντηση σε πολύ προχωρημένο στάδιο εγκυμοσύνης και σε επικίνδυνη εβδομάδα. Μου είχε πει πως αν δεν βγουν καλά τα αποτελέσματα της αμνιοκέντησης θα διακοπεί η κύηση ΑΜΕΣΩΣ. Για να μην στα πολυλογώ φοβόταν για την ινοκυστική νόσο. Έκλεγα για μέρες, όσες μέρες καθυστέρησαν οι απαντήσεις. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα να βιώνεις την εγκυμοσύνη σου, να αισθάνεσαι το μωρό, να το περιμένεις πως και πως και ξαφνικά να σου λέει κάτι τέτοιο ο γιατρός σου. Δόξα τον θεό όλα πήγαν καλά...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γλυκιά μου, καταλαβαίνω τον πόνο σου...σκέψου όμως το μέλλον....

Ο θεός μαζί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι να μην το αφησεις χωρις να κανεις περαιτερω εξετασεις και 100 γιατροι να σου πουν για την αναγκαστικη λυση της εκτρωσης

Ναι η αυχενικη διαφανεια εχει μεγαλο ποσοστο επιτυχιας γυρω στο70% αλλα εξισου μεγαλο ειναι και το ποσοστο αποτυχιας 30% κανε και τις αλλες εξετασεις και μην το βαζεις κατω τοσο ευκολα

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου ακομα και μετα την πρωτη αυχενικη διαφανεια ειχα το αγχος για ολες τις μη αναστρεψιμες ασθενειες που ειχα ακουσει απο γνωστους και διαβασει στο διαδυκτιο απο μογκολισμο ανεγκεφαλια δισχυδης ραχης και ενα σωρο αλλες αυτο που ειχα αποφασισει να κανω αν δεν ηταν καλη καποια απο τις εξετασεις ειναι η αμνιοκεντηση

Κανε την αυτη μην αφησεις στο μυαλο σου ουτε ενα περιθωριο να αναρωτιεται καθημερινα για το αν ειχε κανει την εξεταση ισως να ειχε δειξει αλλα αποτελεσματα

Μην το αφησεις ετσι εκανα εκτρωση την ιδια μερα που ειχα παει στο γιατρο για να δω αν ημουν εγκυος επειδη πηρα το χαπι της επομενης μερας την περιοδο της οργανογεννεσης και δεν μου ειπε καν για εξετασεις η εκτρωση εγινε στις 2 βδομαδες εγκυμοσυνης δεν καταλαβα τιποτα αλλα ακομα αισθανομαι οτι εδιωξα ενα κομματι του εαυτου μου χωρις να το ψαξω περισοτερω και λυπαμαι που εστω και σοκαρισμενη δεν μπορεσα να το ψαξω λιγο περισοτερο πηρε ο ανθρωπος και αλλους γιατρους ρωτησε και τον εμπιστευομουν αλλα θα ηθελα να μου ειχε μιλησει και να ειχα κανει και αμνιοκεντηση εστω και αν ηταν ασχημα τα αποτελεσματα ετσι κι αλιως το δευτερο χειρουργειο δεν το απεφυγα την επομενη εβδομαδα

Η εκτρωση σε οποιον μηνα και να βρισκεσαι και η αποβολη ειναι οτι χειροτερο μπορει αν συμβει σε καποια γυναικα δεν νομιζω οτι θα την ξεπερασω οσο ζω και ας ημουν μολις 2 εβδομαδων εγκυος

Μην κανεις το ιδιο λαθος ετσι κι αλλιως δεν εχει σημασια που δεν αισθανεσαι τις κινησεις του και μονο η γνωση οτι ειναι μεσα σου το εμβρυο μια βδομαδα νωριτερα η αργοτερα δεν εχει σημασια αν ειναι να γινει τελικα η εκτρωση παντα θα ειναι μια απωλεια

Καλη τυχη σε οτι κι αν αποφασισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάνη μου δεν υπάρχουν λόγια ...

Απλά σε έχουμε μέσα στο μυαλό μας ....

όπως είπε και η Καντινου ... στείλε ένα μήνυμα να δεύμε τι κάνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..δεν έχω ένα διωρο που γύρισα από το νοσοκομείο...πήγα στις 7 το πρωι μου έβαλαν υπόθετα και περίμεναν να με πιάσουν πόνοι σαν γέννας ώστε να βγει πιο εύκολα κ για μένα αλλά κ για εκείνο..εν ολίγοις να μην μου κάνουν κανονική έκτρωση αλλά εν μέρη αποβολή..Εκλαψα, πόνεσα κ ακόμη πονάω..αλλά τελείωσε πια..νιώθω ένα κενο και θέλω να μείνω έγκυος από τώρα μη σας πω..ήξερα ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα..όλοι μου έλεγαν δεν υπάρχει περίπτωση να το ψάξω περισσότερο με τέτοια αυχενικη..ακόμη και στη γέννα δε θα ήμουν σίγουρη για το τι παιδί γεννάω..δεν μπορώ να ζω έτσι..στο ίδιο δωμάτιο ήταν μια κοπέλα που το έβγαλε στον 6ο...δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσω σε αυτό το σημείο...μακάρι να μπορουσα να χαρίσω στο παιδί μου τη ζωή μου και να είναι γερό και δυνατό ..εβαζα το χέρι μου στην κοιλιά μου και του μιλουσα μέσα από την καρδία μου ...του είπα ότι το αγαπω..οτι το ξέρω πως φοβάται κ ότι η μαμά δεν ξέρει αν αυτό που κάνει είναι λάθος ή σωστό..απλώς θέλω να προστατέυσω και τ οάλλο μου παιδί που περιμένει πολλά από μένα..ευχομαι να με συγχωρέσει ο Θεος κάποτε..αλλά δεν το ήθελα να γίνει..ήθελα το μωρό μου να είναι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου δωσε χρόνο στον εαυτό σου, θα έρθει το δευτερο παιδάκι σου.

Να μου φιλήσεις τον Δημητράκη, προσπάθησε να ξεχνιέσαι με ευχάριστα πράγματα. Φιλάκια πολλά δεν θέλω να σε στεναχωρώ λέγοντας σου λόγια παρηγοριάς.. Ολα θα πάνε καλά, οπως σου είπα και σε άλλο ποστ δεν ηταν να κρατηθεί αυτο το μωράκι. Κ να ξέρεις ότι μπορεί να έφυγε απο την κοιλίτσα σου αλλά θα ζει πάντα μέσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΦΑΝΟΥΛΙ ΜΟΥ!!!!ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ !!!ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΣΟΥ ....ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΔΥΝΑΤΗ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΒΛΕΠΕΙ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fanoulla mou kali...

Lupame para poli gia ayto pou perases...

Min stenaxwriesai agapi mou...

Stathou dunati oso mporeis...

Eilikrina to kserw pws sou einai duskolo wmos stathou...

Den kserw ti allo na sou pw...

Stenaxwrethika tora...

Sou euxwme suntoma ena 2 paidaki agapi mou...

Kai sou euxwme mia kaliteri sunexeia stin zwoulla sou...

O theos pantote mazi sas...

Filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου τι να πω δεν ξερω σβηνω γραφω συνεχεια...Κουραγιο αγαπη μου το αγγελακι σας θα σας φυλαει τωρα,παρε δυναμη απο το χαμογελο του Δημητρακη σας,χαμογελασε και θα ρθει ξανατο δευτερο μωρακι και αυτη τη φορα γερο και δυνατο...

Εκανες αυτο που επρεπε,μην νιωθεις τυψεις για το ΑΝ...γιατι αν δεν το εκανες κ επιβεβαιωνοταν οι γιατροι τοτε θα ηταν χειροτερο πρωτα για το παιδακι μετα για το Δημητρακη σας και τελος για εσας...

Ολα γινονται για καποιο λογο που μονο ο Θεος ξερει...αλλα δεν ξεχναει ποτε...

Ειμαστε εδω για σενα σε οτι χρειαστεις κοριτσακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου γλυκιά. Εμείς τα είπαμε και τηλεφωνικά αλλά θα ήθελα και μέσα από εδώ να σου στείλω όλη μου την αγάπη. Να είσαι πάντα καλά να χαίρεσαι την υπέροχη οικογένειά σου.

Να σκέφτεσαι ότι εσύ έκανες ότι καλύτερο μπορούσες. Από κει πέρα ήταν θέλημα θεού.

Φιλάκια πολλά καλή μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα σήμερα εχγινε χαμός στο facebook, όλες ηθελαν να μάθουν τι έγινε με σενα και προσπαθούσαν να μπουν στο mammyland να δουν τι έγινε και να σου στείλουν τις ευχές τους. Αλλες δεν το ξερανε και τρελαθήκανε. Το mammyland δεν δουλευε με τιποτα..

Τουλάχιστον δουλέυει τώρα..

Ολες εσένα είχαμε στο μυαλό μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...