Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

Ποτέ δεν περιμενα να ανοιξω ένα τέτοιο΄θέμα εγώ..ποτε! Πάντα ήμουν αισιοδοξη..και όμως..μολις γυρισα απο την αυχενική διαφάνεια..Πηγα και εγώ να χαρώ..πιστευα ότι του Δημητράκη η περίπτωση ήταν τυχαία..και μια και μοναδική..Κ όμως..το υγρό στον αυχένα ήταν 5 χιλιοστα..ενώ το φυσιολογικό είναι μέχρι 2,3 περίπου..οι πιθανοτητες για πολλές αρρώστιες πολλες..μάλλον αυριο ή μεθαυριο δε θα ειναι στην τρυφερή αγκαλίτσα της κοιλίτσας μου..:( Σε αγαπω βρε μωράκι μου..σε αγαπώ..πως θα τους αφήσω να σε πάρουν από μένα; Αλλά και να σε αφήσω να μεγαλώσεις πιο δυστυχισμένο θα είσαι..και μου περνάνε οι σκέψεις απο το μυαλό..<<και αν είσαι καλα;;;; και αν έχεις πιθανοτητες να είσαι γερό;;>> όμως και οι δυο γιατροι δενήταν αισιοδοξοι..καθόλου θα έλεγα..πως μπορώ να είμαι εγώ;; Είσαι καλά ή δεν είσαι;; Τι να κάνω; Είσαι ήδη μεγάλο νινι..δεν πρέπει να καθυστερησουμε πρισσότερο...εισαι ακριβώς στο όριο..12 εβδομάδων..θεε μου..φωτισέ με..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι αυτα που λες βρε Φανη ???????

Ο γιατρος δεν σας ειπε να κανετε αμνιοκεντηση ?????

Μηπως να παρεις και καποια αλλη γνωμη απο αλλον γιατρον?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή δύναμη τυρογαριδάκι μου!! ότι και να πω λίγο θα έιναι... μην σε βασανίζουν τα αν και τα γιατί.. για να το πουν οι γιατροί κάτ παραπ΄νω θα γνωρίζουν! ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατο λένε.. θα βγεις πιο δυνατή απο αυτήν την ιστορία και κάποια στιγμη θα είναι μόνο μια πικρή ανάμνηση. ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:(

Φανουλα μου...

Λυπαμαι πολυ...

Υπομονη...

Να παρεις και μια δευτερη γνωμη...

σημερα κιολας...

μη το καθηστερεις...

Κοπελα μου καλη δυναμη... :(:(:(:(

Δεν ξερω τι να σου γραψω ειλικρινα...

Ο,τι θελεις ειμαι εδω και σε ακουω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου.

Ειναι πολυ ασχημες αυτες οι καταστασεις ομως,μηπως να εκανες μια ληψη τροφοβλαστης ή αμνιοπαρακεντηση για πιο σιγουρα συμπερασματα?

Ισως ειναι διαφορετικα τα πραγματα...

Κουραγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας είπαν ότι πρέπει να κάνουμε ένα σωρό εξετάσεις μέχρι και τον 6ο μήνα..και αν στον 6ο διαπιστωθεί ότι κάτι δεν πάει καλά τι θα κάνω κορίτσι μου; Κανονικη γέννα με ένα μωρό σχεδόν έτοιμο το οποίοόμως δε θα αφήσω να ζήσει;; Συν ότι ακόμη και όλα να πάνε καλά στις εξετάσεις υπάρχει ένα μεγάλο ενδεχόμενο να έχει παρα πολλά άλλα πράγματα που δεν φαίνονται με εξετάσεις..τ να κάνω..δεν ξέρω..ενώ την πρώτη φορά που είχα πρόβλημα στην αυχενική δεν μου έκαναν νυξη για διακοπή κύησης , ο δε δικός μου γιατρός δεν αναφέρθηκε καν στο θέμα και συνέχιζε ΄την εγκυμοσύνη μου κανονικά και όντως εξελίβθηκαν τέλεια, τώρα..και οι δυο γιατροι δεν βλέπουν καλή καταληξη..τι να κάνω..τι να κάνω;;; ΠΟιος μπορεί να μου δείξει αυτό που δεν βλέπω;; Χριστέ μου..γιατι να πρέπει να διαλέξω;;Γιατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου δεν ξέρω τι να σου πω, κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός. Δεν έχω λόγια έσκασα από τη στεναχώρια μου μ αυτά που έγραψες.. Ελπίζω να είναι ένα κακό όνειρο, ένας εφιάλτης και γρήγορα να ξυπνήσεις..Ελπίζω να έγινε λάθος στη διάγνωση και γρήγορα να μάθεις ευχάριστα νέα για το μικρό σου μωράκι!!!

Ότι καλύτερο γλυκιά μου Φανούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου.

Ειναι πολυ ασχημες αυτες οι καταστασεις ομως,μηπως να εκανες μια ληψη τροφοβλαστης ή αμνιοπαρακεντηση για πιο σιγουρα συμπερασματα?

Ισως ειναι διαφορετικα τα πραγματα...

Κουραγιο...

Συμφωνώ!Σου εύχομαι καλή δύναμη και κουράγιο σε ό,τι κι αν κάνεις, γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου λυπαμαι παρα μα παρα πολυ,ομως πριν παρεις την τελικη αποφαση να βεβαιωθεις 100% στο λεω γιατι το περασα με μια πολυ καλη φιλη πριν 2 χρονια οταν πηγε να κανει τον μεγαλο υπερυχο και τις βρηκαν ποσοστα για συνδρομο down,οτι το μωρο εχει ενα νεφρο και το τοξο της καρδιας ειναι αναποδα,πηγε σε 2 δευτερο γιατρο τα ιδια μετα απο τρελλη στεναχωρια εψαξε εκλαψε χτυπηθηκε,πηγε αθηνα σε ειδικο γιατρο και της ειπαν οτι ολα ειναι καλα γυρναει πισω θεσσαλονικη κανει εξετασεις παλι τα ιδια ολα χαλια της λενε ξανα ψαχνει εδω εναν κορυφαιο γιατρο για ειδικες περιπτωσεις τις λεει και αυτος εγω ολα καλα τα βλεπω και με την ψυχη στο στομα αποφασιζει να το κρατησει εκανε φυσικα και το ταμα της και τωρα εχει ενα υγειεστατο μωρο και τιποτα απ οσα λεγανε δεν συνεβει χιλια συγνωμη αν σε αγχωνω αλλα προκειτε για μια αθωα ζωουλα και ειναι αμαρτια να μην το ψαξεις μεχρι τελους!!!!!

ευχομαι να ειναι ενα κακο ονειρο και ολα να σου πανε καλα!!!!

και παλι συγνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδάκι πολύ λυπάμαι...

Δεν ξέρω τί να σου πω.Η ξαδέρφη του άντρα μου αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα με σένα και συνέχισε ως τον 6ο, όπου αναγκάστηκε τελικά να

κάνει αυτό που ίσως έπρεπε να είχε κάνει νωρίτερα...Τώρα αντιμετωπίζει πρβλμτα σύλληψης...

Κάθε περίπτωσα βέβαια είναι διαφορετική...Πάρε κι άλλες γνώμες... Μακάρι να μπορούσαμε να ελαφρύνουμε το βάρος σου.... Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπελα μου...ποσο στενοχωρηθηκα...ειναι πολυ λεπτη η θεση σου το καταλαβαινω!Ευχομαι να σε φωτισει ο Θεος να κανεις αυτο που πρεπει!!Δεν ξερω τι πρεπει να κανεις...αλλα οτι κι αν ειναι αυτο ισως ειναι καλυτερα ετσι...προσπαθησε να εισαι δυνατη...ολα γινονται πραγματικα για καποιο λογο!

Λυπαμαι γιατι καταλαβαινω ποσο μπερδεμενη αισθανεσαι και λυπημενη...ευχομαι οτι καλυτερο καλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜΑΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΨΑΞΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΣΑΙ 1000000% ΣΙΓΟΥΡΗ!!Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΕ ΦΩΤΙΣΕΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!ΣΕ ΦΙΛΩ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλαω εκ του ασφαλους και ευχομαι να μην ειναι ετσι οπως σου τα λενε, αλλα εγω νομιζω οτι θα το κρατουσα...και λεω νομιζω γιατι δεν ξερω τι θα εκανα πραγματικα. Παρολα αυτα και γω πριν γεννηθω λεγαν στη μανα μου οτι δεν ειμαι καλα και οτι μπορει να εχω προβληματα οταν γεννηθω αλλα τελικα ειμαι μια χαρα. Η Παναγιτσα που ειμαι ταμενη ητανε με το μερος μου. Δεν ξερω ρε κοριτσι μου, ευχομαι να σε φωτισει ο Θεος και να σου δωσει δυναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι δυνατόν...:(

Αποκλείεται!Αχ γιατί βρε γλυκιά μου;:( Δεν το πιστευω...Σίγουρα δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να είναι καλά;:( Φανούλα μου δεν είναι δυνατόν...

Μακάρι να είναι ένα κακό όνεριο.Μακάρι να μην χρειαστεί να γίνει τίποτα.Μακάρι το παιδάκι σου να βγει απο την ζεστή σου μήτρα σε 6 μήνες...

κουράγιο γλυκιά μου...Κουράγιο :(

Ότι και να γίνει μην ξεχνάς οτι έχεις το παιδάκι σου...

Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν.Να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι.:cheer: Καλό θα ήταν να κάνεις τις εξετάσεις.Αυτό είναι το δίκαιο για το μωράκι σου.Μην αποφασίσεις κάτι χωρίσ να είσαι 100% σίγουρη.Ο Θεός μαζί σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδάκι μου, Έχω πάθει σοκ μ'αυτά που διάβασα ! μα είναι δυνατόν??? γιατί ρε γαμώτο μου ??

Κοπέλα μου, σου εύχομαι κουράγιο και υπομονή .. ! Δεν μπορώ ούτε καν να φανταστώ τί πόνο τραβάς και εσύ και ο άντρας σου βέβαια ...

να σε ρωτήσω κάτι? επειδή έχω διαβάσει ότι και στη πρωτη σου εγκυμοσύνη παρουσιάστηκε κάποιο "προβληματάκι" στην αυχενική διαφάνεια αλλά τελικά όλα πήγαν καλά , έχετε τίποτα κληρονομικές ασθένειες ??

Τι να πώ .. λυπάμαι ειλικρινά ,!! Θα σε σκέφτομαι και θα εύχομαι ότι το καλύτερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ:(

ο Θεος να σου δινει κουραγιο

ψαξτο οσο μπορεις ομως.

ειδα τον τιτλο αλλα με τιποτα δε θα πηγαινε το μυαλο μου σ εσενα:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε κορίτσια..εγώ η ίδια είμαι από τα άτομα που υποστηρίζουν να ρωτάμε όχι έναν αλλά δέκα γιατρούς αλλά ρε κορίτσια..ακόμη και εγώ το είδα..ο γιατρός μου είπε πως είναι σαν να είμαι 50 ετών και έμεινα έγκυος..τόσο χάλια..η πιθανότητα για σύνδρομο Ντάουν είναι 1 στις 15..πόσο πιο αισιόδοξη να είμαι;; Και το γεγονός ότι ακόμη και όλα να φανουν καλά , εφόσον είδαμε κάτι τέτοιο μπορεί να παρουσιάσει τα πάντα ακόμη και μετά τη γέννα..πας μετά να γεννήσεις; Δεν πας..Αυτό που είπε η unique προσπαθώ να αποφύγω και εγώ..να φτάσω στον 6ο να κάνω φυσιολογική γέννα κ να γεννήσω ένα μωρό που θα πετάξω στα σκουπίδια;;; Χίλιες φορές τώρα..τουλάχιστον δεν πονάς το ίδιο..ουτε αυτό ουτε εγώ..νιώθω τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης και κλαίω...:((((( Γιατί;;; αφου όλα πήγαιναν καλα....θα γινομουν μανουλα για 2η φορά...:(γιατι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...