Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

tirogaridaki έγραψε:

Γεια σας κοριτσάκια..πήγα και σε άλλο γιατρό..δεν μου είπε κάτι πιο αισιόδοξο...αυριο στις 7 πάω να το αποχαιρετισω..ίσως ξαναμπω πιο μέτά να ας πω περισσότερα..

:(:(:(:(:(

Λυπάμαι πάρα πολύ,πραγματικά:(

Κράτα αυτό που είπε και η γκαστρούλα...Κάθε εμπόδιο για καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpika sto mammy me thn elpida na mhn diavasw kati tetoio alla

telika den synaivei...:(

Den exw logia na se parhgorisw..Stenaxwrethika para poly...

Giati thee mou na symvainoun tetoia pragmata? Einai adiko...:angry:

Kouragio glykia mou Fanoula..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki στενοχωρηθηκα παρα πολυ .Οι γιατροι δεν σου ειπαν για τη ληψη τροφοβλαστης ?Ειναι μια εξεταση που βλεπουν ολα τα προβληματα που τυχον υπαρχουν.

Απ οτι καταλαβα ομως το πηρες αποφαση και θα πεις αντιο στο γλυκο σου το μωρακι οποτε το μονο που μπορω να σου πω ειναι κουραγιο και υπομονη.

Εχεις τουλαχιστον ενα παιδακι !!!!!

Ειμαστε κοντα σου για οτι χρειαστεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Φανούλα μου τώρα κατάφερα να μπώ και τρελάθηκα με αυτο που σου συμβαίνει..

Δυναμη και κουράγιο Φανούλα μου καταλαβαίνω τον πόνο σου, έχω συγκλωνιστεί.... δεν ήταν να συμβεί αυτη τη φορά αλλά μην απογοητεύεσαι.. θα γίνεις μανούλα σε δεύτερο παιδάκι μην απελπίζεσαι..

Εχεις κ τον Δημητράκη...

Φιλάκια πολλά.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..Μπήκα τώρα που είμαι μόνη να σας γράψω με την ησυχία μου..΄σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση..πραγματικά σας ευαριστώ..είμαι ένα ράκος..κλαίω συνέχεια..δεν μπορω να το δεχτώ..γιατι..γιατι..νιωθω και τις ανα΄γούλες και γινομαι χειρότερα..κορίτσια ο γιατρός μου το είπε..είναι πολύ μεγάλη η αυχενική..μιλάμε για 5 χιλιοστα...όχι 3..εχω 70% να βγάλω προβληματικό παιδί..και όσο το τραβάω δυσκολεύω τη θέση του μωρού μου που θα καταλαβαίνει περισσότερα με τον καιρό..δεν θέλω να πονέσει..δεν θελω!!! Το αγαπάω ρε κορίτσια..:(((( το αγαπώ πολύ και δεν μπορώ να το πιστέψω..το Δημητράκη σήμερα τον αγνόησα πάρα πολύ..είμαι χαμένη..ζω σε αλλο κόσμο..όχι πάλι τα ίδια...κ αυτή τη φορά χειρότερα..Δεν ξέρω τι να κάνω..τι...να περιμένω κ άλλο;; μα όσο περιμένω του κάνω κακο...πήγα για αίμα μήπως και αυξηθούν οι πιθανότητες...και μου είπε ο γιατρός..αντε αντι για 1/15 να είναι 1/30 να έχει σύνδρομο ντάουν...και μετά;;να περιμένω αλλες 20 μέρες για τροφοβλάστη; που θα έχει μεγαλώσει και θα το νιώθω να κουνιέτιαι;; πως θα το αποχαιρετίσω τότε;;;;; με τι καρδιά;;;;

Δεν μπορώ να στα,ατήσω να κλαίω...απλώς δεν το πιστεύω..και ήταν αγοράκι μάλλον...ορίστε..η χαζομάρα μου που ήθελα σαν τρελή κοριτσάκι..καλά να πάθω..καλά ναπάθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντέχωω...:( τι να κάνω;; Να περιμένω; Και πάλι η αναμονή με σκοτώνει περισσότερο...να περιμενω μέχρι την Παρασκευή;; Αφου μου είπαν ότι μπορέι να έχει και άλλα προβλήματα..τι να πρωτοσκεφτώ...Θελω να ξυπνήσω και να είναι όλα ενα ψέμα....γίνεται;;; Ενα ψεμα..ενα κακό όνειρο που θα ξυπνήσω και θα εχω αγκαλιά το μωρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Φανούλα μη με στεναχωρείς τι ειναι αυτα που λες τι καλά να πάθεις?

Προσπάθησε να ηρεμησεις σε παρακαλώ, δεν φταίει κανείς για αυτο που σου συμβαίνει. Αλλά συμβαίνει.

Ξέρω πως ότι και να σου λέμε τώρα εμείς τον πόνο σου ειναι δύσκολο να τον νιώσουμε. Τον καταλαβαίνουμε όμως. Ο χρόνος θα απαλύνει την πληγή σου θα δεις. Κ ενα άλλο παιδάκι θα έρθει να συμπληρώσει την οικογένεια σας.

Μην παραμελείς το πρώτο σου παιδι καρδούλα μου, η αγκαλιά του θα σε βοηθήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου :(

Τώρα βούρκωσα περισσότερο.

Υπομονή γλυκιά μου,υπομονή:( Σκέψου οτι θα κάνεις το καλύτερο για το μικρούλι.Δεν θα υποφέρει αργότερα.Δεν θα νιώσει τον κοινωνικό αποκλεισμό.Θα γίνει αγγελάκι.Και θα σας φυλάει.Και θα σας αγαπάει.Και θα σ ευχαριστεί που δεν το άφησες να ταλαιπωρηθεί άλλο.και ο Δημητράκης θα έχει έναν φύλακα άγγελο πάντα στο πλευρό του.Θα έρθει και άλλο παιδάκι καλή μου.Θα έρθει ένα υγιές παιδάκι που θα μπορέσει να χαρεί την αγάπη σας.

Αυτές οι στιγμές είναι δύσκολες,το καταλαβαίνω.Κάνε την καρδιά σου πέτρα και σκέψου οτι κάνεις το καλύτερο.

Εμείς είμαστε εδώ.

Όλα θα πάνε καλά και στην επόμενη εγκυμοσύνη σου θα μπορείς να ονειρευτείς.Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κλαις.

Υπομονή και κουράγιο.

Σου στέλνω μαι τεράστια αγκαλίτσα και μακάρι να καταφέρω να ελλατω΄σω τον πόνο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπη μου τωρα μιλησα με τον γιατρο του ειπα την περιπτωση σου, μιλησαμε με λονδινο, ΜΗ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΕ ΕΚΛΙΠΑΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ!!! ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΜΕ ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Η ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ!!!!!!! ΜΗ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!!!!!!!! ΘΑ ΤΟ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!! ΜΗ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΕ ΜΕ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Φανούλα μου ειμαι έξω απτο χορό.. Και οτι σου πω τώρα το λέω με την λογική μου αλλά και με τα συναισθηματα μου που προκαλούνται απο το γεγονός. Προσωπικά θα έκανα ότι μου λέγαμε οι γιατροί απλά θα το εψαχνα πολυ. Ξέρω ότι ειναι πολλά τα προβλήματα που μπορεί να προκυψουν σε ενα παιδι και καμια προγεννετική εξέταση δεν μπορεί να ειναι ακριβης 100%.

Αυτη τη στιγμή ομως που δοκιμάζεσαι πρέπει να μην χάσεις την ψυχραιμία σου ωστε να πάρεις την απόφασή σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω τι να σου πω..

δειξε κουραγιο και δυναμη οσο μπορεις..

μην κατηγορεις τον ευατο σου για τιποτα κανε αυτο που νοιωθεις εσυ..

ειμαστε ολες μαζι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα σκεψου τι πιστευεις οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι σου και αυτο κανε ..

Οτι και αν αποφασισεις εμεις θα ειμαστε διπλα σου !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΜΩΡΕ ΦΑΝΗ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙΣ! ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙΣ! ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ! ΗΡΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Παναγια μαζι σου στην αποφαση που θα παρεις. ολα τα κοριτσια σε πονανε και προσπαθουν να σε βοηθησουν. δεν μπορω να σου πω τι να κανεις. ακου την καρδουλα σου και οτι κι αν κανεις μην κοιταξεις παλι πισω σε αυτες τις ασχημες στιγμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να το πιστέψω...λυπάμαι πολύ.

Η γνώμη μου είναι να κάνεις λίγη ακόμη υπομονή, να το ψάξεις και άλλο, και αφού εξαντλήσεις κάθε πιθανότητα και είσαι πιο βεβαιη για κάποια πράγματα τότε να αποφασίσεις οριστικά. Λυπάμαι πολύ για όσα περνάς. Θα κάνω και εγώ μια προσευχή όπως όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Φανη μου τωρα το ειδα!Αχ βρε αγαπη μου,πολυ στεναχωρεθηκα!Παρα πολυ!Ο Θεος κανει τα παντα με σοφια,ισως δεν ηταν να γινεις παλι μανα τωρα.Παντως αν ζουσες σε αλλη χωρα που εχει υποδομες θα ηταν ευκολο να μεγαλωσεις ενα παιδι με down αλλα στην Ελλαδα δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο κατι τετοιο.Παντως κι εγω στην θεση σου το ιδιο θα εκανα και καλυτερα τωρα παρα οταν θα αρχισεις να το νιωθεις στην κοιλια σου.Αχ δεν μπορεις να φανταστεις ποσο στεναχωρεθηκα.Ευχομαι απο δω κι εμπρος να εχεις μονο χαρες και ο γιος σου να ναι γερος και να τον καμαρωσεις και γαμπρο.Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ μωρε Φανουλα μου......ποσο σε νιωθω!!!εγω ειχα αυχενικη 3 και ειχα σκασει...εκανα αμνιοπαρακεντηση κ ολα πηγαν με τη βοηθεια του Θεουλη πολυ καλα! μετα το αγχος μου μεταφερθηκε στην καρδουλα..αλλα μεχρι τωρα ολα ειναι φυσιολογικα!!

Νομιζω οτι του οφειλεις να το ψαξεις μια μερα παραπανω...αυτος ο γιατρος που λεει η μικρουλα μας?αχχχ τι να πω γλυκια μου?

Σου ευχομαι δυναμη κ κουραγιο και γω...Εχεις την αγαπη μου..

μακαρι να μην τα περναει αυτα καμια μανουλα στον κοσμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το πιστευω τωρα το ειδα το θεμα

γνωμη μου οπως και τα περισσοτερα κοριτσια σου λενε ειναι να το ψαξεις καλυτερα

και τωρα το μωρακι ειναι σχηματισμενο ανθρωπακι κριμα να κανεις κατι που θα το μετανιωσεις μετα

ψαξτο καλυτερα και να εισαι δυνατη σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Ποτέ δεν περιμενα να ανοιξω ένα τέτοιο΄θέμα εγώ..ποτε! Πάντα ήμουν αισιοδοξη..και όμως..μολις γυρισα απο την αυχενική διαφάνεια..Πηγα και εγώ να χαρώ..πιστευα ότι του Δημητράκη η περίπτωση ήταν τυχαία..και μια και μοναδική..Κ όμως..το υγρό στον αυχένα ήταν 5 χιλιοστα..ενώ το φυσιολογικό είναι μέχρι 2,3 περίπου..οι πιθανοτητες για πολλές αρρώστιες πολλες..μάλλον αυριο ή μεθαυριο δε θα ειναι στην τρυφερή αγκαλίτσα της κοιλίτσας μου..:( Σε αγαπω βρε μωράκι μου..σε αγαπώ..πως θα τους αφήσω να σε πάρουν από μένα; Αλλά και να σε αφήσω να μεγαλώσεις πιο δυστυχισμένο θα είσαι..και μου περνάνε οι σκέψεις απο το μυαλό..<<και αν είσαι καλα;;;; και αν έχεις πιθανοτητες να είσαι γερό;;>> όμως και οι δυο γιατροι δενήταν αισιοδοξοι..καθόλου θα έλεγα..πως μπορώ να είμαι εγώ;; Είσαι καλά ή δεν είσαι;; Τι να κάνω; Είσαι ήδη μεγάλο νινι..δεν πρέπει να καθυστερησουμε πρισσότερο...εισαι ακριβώς στο όριο..12 εβδομάδων..θεε μου..φωτισέ με..

Κάτσε βρε κορίτσι μου. Τι είναι αυτά που λές ? Πολλές φορές η αυχενική βγαίνει λάθος. Προηγείται η αμνιοπαρακέντηση και άλλες εξετάσεις που βοηθούν τον γιατρό να αποφανθεί αν πρέπει να σταματήσει η κύηση.

Πρώτη φορά ακούω από την αυχενική οι γιατροί να φέρνουν την καταστροφή.

Για ρώτησε καλύτερα. Η πάρε την απάντηση και από άλλον γιατρό. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος...

Καλή τύχη κοριτσάκι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.. ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ.. ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια..4 γιατροι μου είπαν πάνω κάτω τα ίδια..πως να προχωρήσω; Ακόμη και ο γιατρός της Διοχάντης, ναναι καλά ο άνθρωπος τον πήρα νυχτιάτικα...συμφώνησε με όσα του είπα πως μου είπε ο γιατρός μου..είναι μια πολύ άσχημη αυχενική και θα μπω σε έναν γολγοθά που δεν ξέρω που θα με βγάλει..

Θελω μόνο να προσευχηθήτε για το ζουζουνάκι μου..να μην πονέσει πολύ..και να γίνει ένα μικρό αγγελάκι...θα το αγαπώ πάντα!!! Μωράκι μου σε αγαπάει η μανουλα να το ξέρεις!!!!!πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου στναχωρεθηκα παρα πολυ με το θεμα σου...μολις χτες μου δινες ευχες και γω τωρα σου δινω κουραγιο και δυναμη κοριτσακι μου..ποσο λυπαμαι...

Παρε την μικρουλαχριστος τηλ κοριτσακι μου,μιλησε με αυτον τον γιατρο πρωτα βεβαιωσου 1000% για να μην σε τρωει το Αν μετα αγαπη μου...

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε καλα και να ναι ενα ασχημο ονειρο ολο αυτο...

Ειμαστε ολες εδω σε οτι χρειαστεις καρδουλα μου!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...