Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

τωρα μολις διαβασα την καρτα του και μαλιστα το γραφει και συγκεκριμενα γραφει οτι ειναι member of Fetal Medicine Foundation,London. Βρε τι τζιμανι ειχα στην οικογενεια και δεν το ειχα εμπεδωσει...μας τα ειχε πει αλλα οταν δεν εχεις ενα συγκεκριμενο προβλημα δεν δινεις σημασια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω εαν υπαρχουν καταλληλα λογια για να σου δωσουν δυναμη ή για να σε συμβουλευσουν.

Λυπάμαι πολυ για τον πόνο που νιωθεις.

Σου ευχομαι μεσα απο απο την καρδια μου υπομονη και κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki μου πράγματι ο Θεούλης σου έστειλε μία δοκιμασία.

Πριν πάρεις όμως την οριστική απόφαση ψάξε το καλά. Πήγαινε και σε άλλους γιατρούς να έχεις μία πλήρη και σίγουρη εικόνα της κατάστασης και των πιθανοτήτων.

Όποια και να είναι όμως η απόφασή σου, όταν τελικά την πάρεις να την υποστηρίξεις, να μην ξανακοιτάξεις πίσω, να μην σκεφτείς ποτέ αυτά τα "αν" γιατί μόνο θα σε βασανίζουν και εσύ πρέπει να είσαι ήρεμη και δυνατή για σένα και τους δικούς σου, να συνεχίσεις παρακάτω.

Καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Φανούλα έχω στεναχωρεθεί πολύ...

Εχει πόση ώρα που σβήνω, γράφω, ξανασβήνω...

Περνάς μια δοκιμασία απο το θεούλη καρδούλα μου...

Στη θέση σου θα έκανα τάμα και θα το γεννούσα το μωράκι...

Πιστεύω πολύ στο Θεό και πιστεύω οτι όλα είναι θέλημά Του!

Αλλά εσύ ξέρεις τις αντοχές σου...

Καλή δύναμη σου εύχομαι καρδούλα μου και να σε φωτίσει

ο θεούλης να πάρεις τη σωστή απόφαση!

Θα είμαστε δίπλα σου σε οτι χρειαστείς!

...Ψάξτο όμως καλά όπως λενε και τα υπόλοιπα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki μου......έχω ανατριχιάσει.... κι εγώ πάω για αυχενική την άλλη εβδομάδα και έχω σκεφτεί πάρα πολύ τι θα κάνω σε περίπτωση που τα αποτελέσματα δεν είναι καλά.....

Μη βιαστείς να πάρεις αποφάσεις που δεν έχουν γυρισμό πριν είσαι 100% σίγουρη ότι το μωράκι σου έχει όντως σοβαρό πρόβλημα... Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και να σκεφτείς λογικά! Ξέρεις τι σημαίνει 1/15 πιθανότητα για σύνδρομο Ντάουν?

Σημαίνει 14/15 πιθανότητα να ΜΗΝ έχει το σύνδρομο!!!!!!

Πρόσφατα μάλιστα μια άλλη κοπέλα -δε θυμάμαι το όνομά της- πήγε για αμνιοπαρακέντηση με ποσοστο 1/10 και από ότι μας έγραψε χτες τα πρώτα αποτελέσματα είναι καλά!!!!!!!

Πάρε μια δεύτερη γνώμη!!! Φύγε τώρα και πήγαινε Αθήνα να βρεις ένα καλό γιατρό με καλό μηχάνημα (το fetal medicine foundation το ξέρω κι εγώ και μάλιστα μιας και είμαι Αγγλία εκεί θα πάω). Αν υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για χρωμοσωμικές ανωμαλίες θα σου συστήσουν αμνιοπαρακέντηση ή λήψη τροφοβλάστης!!!

Αιματολογικές έκανες? Όπως είπε και κάποια άλλη κοπέλα κοιτάζουν και κάποιους άλλους δείκτες για να βγάλουν ένα έγκυρο ποσοστό! Πώς εσένα έτσι μονο από την αυχενική προδικάζει το αποτέλεσμα???

Κουράγιο κορίτσι μου...υπομονή και καλή τύχη! Δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν το ψάξεις περισσότερο. Γιατί αν δεν το ψάξεις θα σε βασανίζει πάντα η απορία...και αν? αν ήταν μια χαρά?

Τέλος επαναλαμβάνω ..... Σημαίνει 14/15 πιθανότητα να ΜΗΝ έχει το σύνδρομο!!!!!! ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν διαβαζω τετοια θεματα παγωνω..βουρκωνω..νιωθω λες και το δικο μου παιδι εχει καποιο σοβαρο προβλημα!!η γνωμη μου ειναι να παρεις και αλλες γνωμες και αν δεις οτι ολα κλινουν προς τα κει κανε αυτο που θα σε φωτισει ο Θεος και αυτο που θεωρεις εσυ καλο για σας!σκεψου οτι εχεις ενα παιδακι και σε χρειαζεται..χρειαζεται την μανουλα του να ειναι δυνατη!!!Μην το αφηνεις ΨΑΞΤΟ!!!!!Καλο κουραγιο και καλη δυναμη ειμαστε ολες διπλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη κοριτσι μου διαβασα το μυνημα σου κ στεναχωρεθηκα παρα πολυ οπως κ ολα τα κοριτσια, κ η δικη μου γνωμη ειναι να το ψαξεις πιο πολυ πριν παρεις οποιαδηποτε σημαντικη αποφαση,κ να προσευχεσαι αγαπη μου στην Παναγια μας να σε βοηθησει κ να πανε ολα καλα,κ να σου δινει δυναμη κοριτσι μου γιατι νομιζω πως τη χρειαζεσαι σ'αυτη τη δυσκολη φαση της ζωη σας......:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΩΤΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki na eisai psyxraimh agaph mou oso mporeis.Kane opoia pithanh eksetash mporei na deiksei k alles leptomereies gia to mwraki.Mhn to afhneis etsi.Psakse to poly kai phgaine k se trito giatro.

Lypamai poly gia to dillhma sto opoio mpikes,thn olh auth katastash kai to mwraki.Euxomai ola na pane kala tlk,de kserw ti na pw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ...ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΝΤΙΟ...ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΨΑΞΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,ΑΠΟ ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΜΗΝ ΤΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙΣ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ,Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ στενοχωρηθηκα βρε κοριτσι μου,νομιζα δεν διαβασα καλα...:(

Νομιζω πως πρεπει να το ψαξεις παρα πολυ το θεμα γιατι γινονται πολλα λαθη,ακουμε τοσα καθε μερα!!!Συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια να πας και σε αλλον γιατρο ,σε ειδικο γιατρο για τετοιου ειδους εξετασεις να δεις τι θα σου πει,ισως και σε νοσοκομειακο γιατρο καλυτερα!Παντως οτι κι αν αποφασισετε εμεις θα ειμαστε διπλα σου σε οτι χρειαστεις κοριτσι μου!Ο Θεος να στα φερει ολα καλα σου ευχομαι!Φιλακια Φανη μου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙΣ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΥΠΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ....

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΟΥ....

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΘΑ ΖΟΥΣΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΔΙΚΟΨΕΙ ΤΗ Ν ΚΥΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....

ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΣ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα ειδες??? στα ειπε και η snowgirl που μενει αγγλια το κοριτσι.. το μηνυμα το ειδες??? δεν υπαρχει καλυτερο απο το fetal πουθενα. παρε το αεροπλανο και ελα. το σπιτι μου ανοιχτο ειναι να το ξερεις χαζουλι,ουτε να το σκεφτεις. οκ???? αντε μη μας στενοχωριεσαι και δεν κανει βρε συ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μεινει αφωνη!!!!!Δεν εχω λογια!!!!καλα κουραγιο σου ευχομαι και δυναμη!!!ειμαι και εγω τωρα εγκυος και τρομοκρατηθηκα!!!!Κανε ο,τι ειναι καλυτερο για το μωρακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ!ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΨΑΞΤΟ!!!!!!!!!!!ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΩΝ ΔΕΙΚΤΩΝ!!!ΚΑΝΕ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 33,35 ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 40 ΠΟΥ ΕΝΩ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΜΩΡΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΚΡΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΙΝΙΚΟ ΟΣΤΟ ΕΚΑΝΕ?ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου δεν ξερω τι να πω ... :(

ειναι οντως μεγαλο το διλλημα σου :huh:

και εγω δεν θα ηξερα τι να κανω...:dry:

Παρολα αυτα θα σου πω οτι και τα αλλα

κοριτσια ... Ψαξτο βρε παιδι μου κι αλλο

εξαντλησε τις πιθανοτητες μην εχεις την

ιδεα σου, αν εκανες καλα ή οχι !

Οπως και να εχει να εχεις πιστη και να ξερεις

οτι ολα γινονται για καλο ...;)

Κουραγιο και μην στενοχωριεσαι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια..πήγα και σε άλλο γιατρό..δεν μου είπε κάτι πιο αισιόδοξο...αυριο στις 7 πάω να το αποχαιρετισω..ίσως ξαναμπω πιο μέτά να ας πω περισσότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΕ ΚΑΛΟ. ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ. ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΟΝΑΣ.... ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fani mou kouragio mesa apo tin kardia mou!

Tin periptwsi na kaneis lipsi trofovlastis sou tin exoun proteinei oi giatroi? Dinei poly pio sigoura apotelesmata.

Sou exw steilei pm me ti diki mou empeiria gia perissoteres plhrofories.

Euxomai na parete thn kalyterh apofash gia olous!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή με τσάκισες! Δεν ξέρω τι να σου πω... Απλά λυπάμαι! Να πάνε όλα καλά αύριο και να επιστρέψεις δυνατή για τον Δημητράκη σου!

Σε φιλώ! Θα σε σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη λυπαμαι πολυ...Τι να πει κανεις... :(

3 γιατροι απ'οτι καταλαβα λενε το ιδιο πραγμα....

Ειμαστε εδω να σου "κρατησουμε το χερι" οτι κι αν αποφασισεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...