Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υγρα σαν νερο στην εγκυμοσύνη.


Recommended Posts

ΚΟριτσια το απογευμα εκει που καθομουν ενιωσα μια ξαφνικη υγρασια και αμεσως κοιταχτηκα.Ειχε βραχει το εσωρουχο μου πολυ!!Επειδη εχω εντονη συχνοουρια ειπα μηπως ητανε απο αυτο αλλα τα μυρισα και ειναι σιγουρα απο τον κολπο.Εβαλα και το χερι μου και ητανε σαν νερο!!!!Φοβηθηκα πολυ!!!Δεν μυριζουνε καθολου αλλα ειναι σαν νερο!!!!!ΔΕν ειχα πριν!ΤΟ ξερω οτι ειναι αυξημενα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα νομιζα πιο πυχτα!!!!Φοβαμαι!!!Να σας πω εχω ανυσηχησει πολυ γιατι διαβαζω και γω κατι βλακειες για προωρη ρηξη και μου εγινε η καρδια περιβολι!!!!Περιττο να σας πω οτι με επιασαν τα κλαμματα πριν!!!Δεν ξερω τι επαθα!!!!Με επιασε πανικος!!!Ειμαι στην 20η εβδομαδα!Επισης τωρα που κοιτιεμαι δεν εχω στο εσωρουχο αλλα στο κολπο εχω πολυ υγρασια σαν νερο!!!!!:S Μεχρι και τον αντρα μου εβαλα να δει τον καημενουλη και συμφωνησε και αυτος οτι ειναι πολυ νερουλα!!!!!Μου φενεται εχω χαζεψει!!!!!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι, ό,τι και αν σε βάζει σε "υποψίες" ή ανησυχίες ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει θα ναι ο γιατρός σου και η μαία σου. Οποια ώρα της ημέρας και να ναι. Αυτή είναι η δουλειά τους και γι'αυτό πληρώνονται.

Ελπίζω να μην επαναλήφθηκε αυτό που είδες και αύριο το πρωί (πολύ πρωι..) να τον πάρεις τηλέφωνο να τον ενημερώσεις.

Να εχεις το νου σου να σκούς το μωράκι σου!

Φιλιά και αύριο πρωι-πρωι τηλέφωνο στο γιατρό σου.

Αναμενω νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki mou agapi mou kalimera...

Gia pare agapi mou ton giatroulli sou...

Gia kathe kalo...

Elpizw na min einai tipota to anisixitiko...

Pou den nwmizw na einai...

Sou euxwme ta kalitera...

Prwsexai se oti kai an kaneis...

Filia agapi mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι μου. Εγω θυμαμαι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα δει κατι ανησυχητικα υγρα και ειχα παρει πανικοβλητη τη γυναικολογο μου, πηγα να μ' εξετασει και τελικα ειχα κολπιτιδα. Ηρεμησε παρε τηλ το γιατρο σου και κανε οτι σου πει αυτος. Οταν σου σπανε τα νερα ειναι σα να κατουριεσαι:ohmy::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσια μολις τωρα μπηκα σπιτι!!!!!Πηρα τον γιατρουλη μου μολις ξυπμησα κατα τις 09:30 το πρωι!!!Μου ειπε να παω κατα τις 10:30!!!ΟΝτως εφυγα σφαιρα!!!!!Με εξετασε αμεσως!ΚΟιταξε το ph του τραχήλου με ενα χαρτακι και βγηκε αρνητικο!!Αμεσως ηρεμησα(περιττο να σας πω οτι πηγα κλαιγοντας εκει!!)))Μετα κοιταξε τον τραχηλο και ητανε ολα καλα!!!Το αμνιακο υγρο φυσιολογικο,καλυτερα και απο καλα μου ειπε!Ο μπεμπακος ειναι μια χαρουλα!!!!Με εβαλε να κανω CRP και Λευκα αιμοσφαιρια για να εξαντλησουμε ολα τα σεναρια για εστω και μικρη ρηξη του υμενα!Γιατι μου ειπε οτι αν συμβαινει κατι τετοιο(που ειναι το χειροτερο σεναριο)θα βγουν αυξημενα αυτα αρα υπαρχει και φλεγμονη.Τοτε μου λεει θα παρεις αντιβιωση.Οποτε αναμενουμε μεχρι το απογευμα.Τον ρωτησα αν πρεπει να ανυσηχω και μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι.Με ρωτησε πολλες φορες μηπως ητανε τσισα.Του λεω δεν καταλαβα κατι τετοιο.Να σας πω ηρεμησα λιγο.Να βγουνε και το απογευμα οι εξετασεις να νιωσω καλυτερα!!!!Σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια!!!!ΑΑα επισης να σας πω οτι του ειπα οτι το σκεφτομουν να τον παρω τηλ και μου ειπε οτι αυτη ειναι η δουλεια του και οτι ειναι πολυ σοβαρο αυτο που αισθανθηκα με τα υγρα.Και οτι επρεπε να το δει οπωσδηποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki_1978 έγραψε:

ΚΟριτσια μολις τωρα μπηκα σπιτι!!!!!Πηρα τον γιατρουλη μου μολις ξυπμησα κατα τις 09:30 το πρωι!!!Μου ειπε να παω κατα τις 10:30!!!ΟΝτως εφυγα σφαιρα!!!!!Με εξετασε αμεσως!ΚΟιταξε το ph του τραχήλου με ενα χαρτακι και βγηκε αρνητικο!!Αμεσως ηρεμησα(περιττο να σας πω οτι πηγα κλαιγοντας εκει!!)))Μετα κοιταξε τον τραχηλο και ητανε ολα καλα!!!Το αμνιακο υγρο φυσιολογικο,καλυτερα και απο καλα μου ειπε!Ο μπεμπακος ειναι μια χαρουλα!!!!Με εβαλε να κανω CRP και Λευκα αιμοσφαιρια για να εξαντλησουμε ολα τα σεναρια για εστω και μικρη ρηξη του υμενα!Γιατι μου ειπε οτι αν συμβαινει κατι τετοιο(που ειναι το χειροτερο σεναριο)θα βγουν αυξημενα αυτα αρα υπαρχει και φλεγμονη.Τοτε μου λεει θα παρεις αντιβιωση.Οποτε αναμενουμε μεχρι το απογευμα.Τον ρωτησα αν πρεπει να ανυσηχω και μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι.Με ρωτησε πολλες φορες μηπως ητανε τσισα.Του λεω δεν καταλαβα κατι τετοιο.Να σας πω ηρεμησα λιγο.Να βγουνε και το απογευμα οι εξετασεις να νιωσω καλυτερα!!!!Σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια!!!!ΑΑα επισης να σας πω οτι του ειπα οτι το σκεφτομουν να τον παρω τηλ και μου ειπε οτι αυτη ειναι η δουλεια του και οτι ειναι πολυ σοβαρο αυτο που αισθανθηκα με τα υγρα.Και οτι επρεπε να το δει οπωσδηποτε!!!

ΑΜΑΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΜΑΣ ΕΣΚΑΣΕΣ!!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ!!!!!:P

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!! ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!!! ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΣΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πήρε και γιατρος και μου ειπε οτι και εξετασεις ειναι μια χαρα!!!!(τις εστειλε το μικροβιολογικο με φαξ)!!!ΠΟλυ χαρηκα!!!ΜΟυ ειπε να τις ξανακανω την Παρασκευη για να ειμαστε 1000% σιγουροι!!!ΜΟυ ειπε να μην ανησυχω και απλα να απεχουμε απο επαφες.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...